Himalaya Herbals

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Baboo, Módosítva: 2014. június 19.

Lelőhely:   DM, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok

Minden bőrtípusra. Aktív hatóanyag tartalma 100%-ban növényi eredetű. Eltávolítja a szennyeződéseket, csökkenti a faggyútermelődést, a pórusokat összehúzza és a bőrt mattá varázsolja.

Dermatológiailag tesztelt. Hypoallergén. Klinikailag bizonyított hatékonyságú. Állatokon nem tesztelték.

Az összetevő lista elején az aktív növényi hatóanyagok szerepelnek (1 g-ban): Mimosa Pudica 35 mg, Jasmine Sambac 35 mg, Origanum Majorana 20 mg, Citrus Limon 10 mg

redrose

2013. augusztus 27.

A zsíros bőrömre vettem ezt a tonikot, de egyáltalán nem volt jó. Nem tisztította eléggé, a gyulladásokat sem vitte le. Ennek ellenére tovább használtam. 1-2 hét után az arcom tele lett apró pattanásszerű kiütésekkel, és tiszta vörös volt az arcom. Ezt azért furcsáltam mert ugye hypoallergén termékről van szó. Abbahagytam a használatát, pár nap múlva el is múltak a kiütések. Valószínűleg valameyik összetevőjére lettem allergiás. Lehet a parabénekre vagy a színezékre. Ez nem feltétlenül a tonik hibája, de nekem akkor is negatív élmény volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. augusztus 27.

PAncsi79

2013. február 1.

Mindenképp alkoholmentes tonikot szerettem volna, és nagyon örülök, hogy rátaláltam. Gyengéden tonizál, nem húzódik utána a bőröm.
A gyengéd radírozó arclemosó után használom, nagyon bevált!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 1.

A gyengéd radírozó arclemosó után használom, nagyon bevált!

burberry

2013. január 4.

Egy éve használom ezt a tonikot a kurkumás lemosójával ( a lemosóval nagyon elégedett vagyok). Kiegészítésként vettem meg hozzá a tonikot, de szerintem nem elég hatékony..... Nem is fogom újra venni, meg sok benne a paraben, szerintem kipróbálom a kb duplájába kerülő bio változatot is, feltéve ha még gyártják. Szerintem ez csak normál bőrre való, a mitesszerekkel, pattanásokkal nem tud nagyon mit kezdeni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 4.

Hana05

2012. szeptember 14.

Én az árát figyelembe véve kicsit jobbra számítottam. Valóban nem tisztít túl jól, a szemfesték maradványaival szemben egészen alulmaradt. Azért nem rossz, nem is irritál, de nem hiszem, hogy még egyszer megveszem. Inkább visszatérek ahhoz, amit eddig használtam, 500 Ft-tal olcsóbb, igaz, nem alkoholmentes, de hatékonyabbnak tűnt...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 14.

Christal

2012. szeptember 1.

Nekem sajnos nagyon nem tetszik! Nem érzem hogy tisztítaná a bőrt, olyan mintha olajos réteget húzna rá, legalábbis irtóra csillogok tőle már rögtön használat után, az illata meg borzalmas, mintha valami sós cuccal mosnék arcot. Sminklemosásra pedig használhatatlan. Szárítani nem szárít és nem irritálja a bőrt, ezért a 2 csillag

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 1.

fioretta

2012. augusztus 29.

Ez a kedvenc tonikom. Nagyon kellemes illata van, és tényleg mattá teszi a bőrt elég hosszú ideig. Annak ellenére hogy nem tartalmaz alkoholt, mégis kiválóan kezelhető vele a zsíros bőr! Nagy előnye, hogy nem tartalmazza azt a sok vegyszert, amit sok elterjedt, világmárkás arctisztítók. (Az pedig, hogy tartalmaz parabént...nos elég nehéz olyan hasonló terméket találni- főleg megfizethető áron- amelyikbe ne lenne)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 29.

Aldrovanda

2012. augusztus 25.

Ez az első alkoholmentes tonikom, régen igazából nem hittem, hogy ez sokat számítana... Szóval most meglepődtem, mert mióta ezt használom, szó szerint tonizáltabbnak érzem a bőröm, egyáltalán nem szárítja ki. Közvetlenül használat után ad valami ragacsos érzést az arcomnak, de ez nálam pár perc után elmúlik.
Az illatát szeretem, a pórusaimat is összehúzza (bár már nem várok csodákat az ilyen ígéretektől, de azért valamennyire tényleg teljesíti) és mattít is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 25.

varadi85

2012. augusztus 12.

Számomra az egyetlen jó tulajdonsága az az, hogy alkoholmentes, de ennyit... nem érzem utána tisztának az arcomat, sőt ragacsos érzést hagy maga után, és ráadásul zsírosított is a bőröm.
Bővebb vélemény itt: http://theverystyle.blogspot.hu/2012/08/termekek-amik-nem-valtak-be.html

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 12.

SmilingfullyB

2012. július 19.

Ez a tonik is beváltja a hozzá fűzött reményeket. Amit leírtak tartják. Használata után tényleg matt és üde lesz a bőröm. Nem csak a " napi élet csodáit" szedi le az arcomról, hanem lustább napjaimon a sminkemet is ezzel szoktam lemosni, és ebben a tekintetben is jól teljesít. A szemsminket is leszedi anélkül, hogy irritálna. (személyes benyomások) Szakmailag: alapvetően ha megnézzük az INCI listáját, láthatjuk, hogy az aktív hatóanyag koncentráció elég magas ahhoz, hogy hasson, mivel minden kivonat a lista elején szerepel. Amit kihagyhattak volna: Glycerinből is "eleget" használtak. Én a glicerint kevésbé szeretem, könnyű mellélőni vele, mivel mind tudjuk, hogy úgy hat, hogy a bőr alsóbb rétegeiből szívja ki a vizet (hidratáció azonnali hatása), így dehidratál (hosszú távon). Nem új még nem a szervezetben levő vizet visz be a bőr mélyebb rétegeibe, tulajdonképpen ezt neveznénk hidratációnak. A polietilén glikolokat (PEG) sem igazán szeretem bőrápoló készítményekben, tekintve, hogy ezek előállítása etoxidációs reakcióval valósul meg, melynek mellékterméke az 1,4 dioxán, ezt autók hűtőrendszerében használják. Nem bomlik le a természetben, így fokozottan káros.
Ez egy hatékony és olcsó készítmény, és ahhoz, hogy ezt fenntartsák, megkötötték a maguk kompromisszumait. Kérdés, hogy a hosszútávú használata mennyire éri meg?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 19.

Katerina

2012. július 9.

Már egy ideje használom és nagyon szeretem. Jól tisztítja az arcom és az ára is elfogadható. Az érzékeny arcbőröm nem húzódik tőle. Az külön pozitívum, hogy alkoholmentes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 9.

Jázmin virág kivonat. A CosIng hivatalos besorolása szerint a jázmin maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő, illatanyag. A Himalaya Herbals honlap szerint viszont a jázmin tisztítja és felfrissíti a bőrt.

Majoránna kivonat. A kozmetikumokban virágának az olaját, levelének az olaját és kivonatát, valamint az egész növény kivonatát és olaját is használják. A CosIng besorolása szerint a majoránna kivonat leginkább illatanyag és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése). A levél kivonata firssítő, tonizáló és a faggyú termelést szabályozó összetevő.

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.