Holika Holika

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: illusia, Módosítva: 2024. március 2.

Lelőhely:   drogériák, online
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

• Zöld tea tartalma révén puhává és hidratálttá teszi a bőrt.
  • Olajmentes.

lestyaneniko

2024. április 15.

Szeretem, akkor szoktam használni, amikor úgy érzem, kicsit szárazabb a bőröm és nem akarom, hogy a bőrhibák körüli száraz részeket kiemelje a bb krém. Merthogy ez hidratálóbb, kicsit nekem napkrém érzetű a formula (de nem rossz értelemben). Egy szín van belőle, így nem biztos, hogy mindenkinek bejön, illetve nehéz passzoló korrketort találni hozzá, mert szürkésebb a színe, a legtöbb európai márka színeihze képset. A fedése tényleg erősebb, mint álatában a bb krémeknek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 15.

Amadea

2023. április 8.

Update: Ez a kis BB krém még mindig nagy szerelem. Nem tudom, hogy csinálja, hogy fed is, fényvédős is, ÉS nem emeli ki a száraz részeket, de már csak nyertes lottószámokat nem mond. Mindig helye lesz a fiókomban.

2020.08.14: Próbálkozom én az alapozókkal, drogériástól a high-endig, de a bőröm egyértelműen a koreai BB-k, CC-k mellett teszi le a voksát (lehet, hogy alapozót is tőlük kellene kipróbálnom?...). Elképesztően könnyű eldolgozni, kézzel is könnyen kivitelezhető a hadművelet. A színe elsőre ijesztően sötétnek tűnik (original hófehérke vagyok), de felkenés után nagyon szépen igazodik a bőrömhöz. Nincs kukacosodás, nem ül bele a száraz részekbe, nem csinál száraz részeket, érzésre olyan, mintha semmi nem lenne az arcomon.
Szépek az összetevői, fényvédős... mi kell még? Jah, igen. Sajnos arra még mindig csak néha sikerül véghez vinnem azt a mutatványt, hogy délután ne legyen diszkógömb a fejem (kombinált, vízhiányos a bőröm típusa), de ez nálam eddig mindegyik alapozáshoz, bőrfelszín egységesítéséhez használt terméknél előfordult. Mostanában a Smashbox egyik primerére kenem rá a BB krémeket és csodák csodájára vannak olyan napok ebben a melegben, amikor nem fényesedik ki az arcom.

Nekem egyértelműen öt csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 8.

Nekem egyértelműen öt csillag.

dunaimano

2022. augusztus 22.

Abszolút meg tudom érteni az ezt övező rajongást. Nem használtam korábban BB krémet - nyáron vagy semmit, vagy ilyenkor is alapozót használtam. Ajánlásra vettem meg, és zseniális, nagyon imádom! Jó illata van, szépen terül Látszólag van egy kis színe, de olyannyira alkalmazkodik, hogy észre sem veszem, az arcomon lévő szeplőket nem takarja el, gyönyörű, gyende fedésű. Enyhén fényes finishe van. Púderrel fixálom. Szeretem, hogy fényvédős, plusz biztonságot ad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 22.

Colibri

2022. július 29.

A fedése bb krémhez képest elég jó nekem az illata túl erős, nem irritált de a szárazabb területeken nagyon csúnya lett, pár óra után foltosodik. Nem tudom elhasználni sajnos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 29.

mlnda

2022. április 20.

Eddigi egyik legjobb BB krem, amit hasznaltam (a masik legjobb a rozsaszinu testvere).
Borom kombinalt, vizhianyos, enyhen erzekeny es aknera hajlamos. Ez a termek nagyon jol mukodik vele, irritaciot sosem okozott.
Legnagyobb elonyei szerintem az allaga, ami konnyed, nem zsiros. Igazan konnyu eloszlatni, pikk-pakk beszivodik es hidratal is.
A szine rajtam sotet, nyaron pont jo. Kulonosen szeretem, hogy hideg tonusu es enyhen szurkes (a BB-k zomevel ellentetben, amik szinte mindig meleg arnyalatuak es felkenve narancs szinuve valnak). A fedese kimondottan eros, szerintem siman elmenne alapozonak is. A texturaja rajtam matt (nem teljesen, inkabb olyan termeszetes modon). Cseppet sem fullaszto, nem tomiti el a porusokat; amikor ezt a BB-t hasznalom, ugy erzem, mintha nem lenne az arcomon semmi.
Teljesen megeri az arat. Minden szempontbol csodas termek.
Bar nagyon szeretem, legutobb a rozsaszinu tarsat vettem meg helyette (a SPF45+ miatt), hogy lassam az milyen ehez kepest. Az sokkal vilagosabb es a texturaja nem matt, hanem enyhen gyongyhaz fenyu. Errol irok bovebben az adott termek alatt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 20.

Teljesen megeri az arat. Minden szempontbol csodas termek.

UnicornsOfLove

2021. július 7.

Eleinte nagyon imádtam (tavaly vettem meg); a textúrája tényleg nagyon jó, igazán meggyőző és csodaszép bőrképet ad, viszont miután ezt használom, mindig kijön néhány pattanás, amit nem tudok, hogy ennek köszönhető-e vagy amúgy is kijött volna. Talán ez csak az én fixa ideám, de már nem merem használni emiatt, illetve a színe is olyan kis furcsa :/ Mindenesetre lehet, hogy nem csak üres paranoia és még illatanyagot is tartalmaz. Nem értem, miért kell bele, igazán el lehetne már hagyni az ilyeneket. Talán még próbálkozom vele majd, de most nem merek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 7.

Panni21

2021. április 13.

Sajnos a színe nekem egy kicsit sötét jelenleg (ezek szerint világosabb a bőröm, mint gondoltam), viszont minden más téren egész jó. Szép fedése van, jól együttműködik a fényvédőmmel, nem lesz nehéz vagy túl fényes együtt. Ebben az egyben felülmúlta a Moisturizing (kék) változatot, ami a kedvenc BB krémem, az ugyanis nem mutatott szépen fényvédő felett.
Újravenni a kettő közül azt fogom, mivel az világosabb, és valamivel jobban hidratál, de nyárra a színe, könnyedebb állaga és kompatibilitása miatt szívesen elhasználom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

anette0118

2019. november 10.

Nemrég rendeltem, mivel szerettem volna egy fényvédős terméket őszre, de nem akartam 50-es faktorral sokkolni a bőröm feleslegesen.
Mivel a koreai termékekkel jó tapasztalataim vannak, erre esett a választásom.
BB krémhez képest elég jól fed, kicsit ugyan sötétebb a bőrömnél, de világosabb alapozóval keverve megfelelő.
Tetszik, hogy természetes a finishe, és kellően hidratál, de nem zsírosít. Elég szépen fennmarad, nyilván már nincs az a nagy meleg, nem tudom, abban hogyan teljesítene.
Összességében ár-érték arányban nagyon megéri, nem érdemes nyugati drogériás vackot venni duplájáért. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 10.

Mivel a koreai termékekkel jó tapasztalataim vannak, erre esett a választásom.

orsesz

2019. október 28.

A színe is sötét volt és borzasztóan zsírosította a bőröm. Az állaga is olyan ragacsos, nehéz eldolgozni. Feleslegesen vártam rá másfél hónapot és penzkidobás volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 28.

_zsulu_

2019. október 14.

Kisfiam születése utánra kerestem olyan BB-t ami nem erős fedésű, de mégis egységesíti a bőrömet, hogy azért emberien érezzem magam itthon, de mégsem full sminkben várjam a védőnőt :D Ez pont ilyen! Kézzel is gyorsan és egész szépen fel lehet kenni (eddig persze szivacs függő voltam), a színe alkalmazkodik a világos sárgás tónusú bőrömhöz, neutrális alapvetően. Kombinált, bár a szülés után szárazabb bőröm van tág pórusokkal, de szépen mutat rajta, nem zsírosít és nem is szárít, minimális púderrel fixálás után egész tartós és természetes hatású. Nagyon olcsó, úgyhogy egy próbát megér ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 14.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Aluminum Hydroxide, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Hexyldecyl Myristoyl Methylaminopropionate, Isoamyl Laurate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Methicone, Palmitic Acid, Aluminum Hydroxide, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin
Emulgeálószerek: Palmitic Acid, Hydrogenated Lecithin
Fényvédők: Titanium Dioxide, Octinoxate, Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Methicone
Tisztítószerek: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Methylparaben, Parfum/Fragrance
Parabének: Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben
Színezékek: CI 77492, Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

A sztearinsav alumínium sója, melyet emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó és csomósodást megakadályozó segédanyagként használnak a kozmetikumokban.

Methylparaben i I ta I par 0 0

A fehér liliom virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő.

A közönséges orgona kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, tonizáló hatású összetevő.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.