i+m Naturkosmetik

Ár:   4600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Rekissima, Módosítva: 2012. november 2.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált

svivko

2013. szeptember 4.

A legjobb krém kombinált bőrre! Myropoliumban kaptam vásárlás mellé mintát, és mivel csak fél borsónyi adag is elég a bőrömre több mint egy hete használom. T-vonalban zsíros, tág pórusú bőröm van, már 1 éve elvetettem a számomra tökéletes arcbőr hidratáló létét, és csak a km-en legjobbra értékeltek közül mazsolázgattam, eredménytelenül - illetve dehogyisnem volt eredmény, zsíros csillogó bőr, pattanások, még tágabb pórusok....
Hát nem gondoltam volna, hogy egy bioboltban szappanok vásárlása mellé fogom kézhez kapni a tökély krémet! De szerencsére kíváncsi voltam nagyon, és még aznap este kipróbáltam. Nagy meleg volt, tartottam tőle, hogy "megfullad" majd a bőröm alatta, ha nem szívódik be rendese, vagy egy picike réteget is hagy maga után. De egyáltalán nem ez történt. Maradéktalanul beszívódott, de legalábbis egyáltalán nem éreztem zavaró nehéz réteget a bőrömön. A bőröm picikét még mattabb is lett, és kb csak 3 óra után kezdett el picit csillogni - este volt, semmi smink. Úgyhogy nagyon meg vagyok vele elégedve. Azóta töretlenül használom, a bőröm egyenletes már-már hibátlan, pont mint a koreai fehérítős szérumokkal amik fehérítéssel teszik egyenletesebbé az arcbőrt, bb-kkel, arckrémekkel, csakhogy ebben nincs semmi ilyesmi összetevő, hanem tökéletes hidratálók tömkelege, ami végre nem "túmáccs" az én makacs bőrömnek. A pórusaim mintha picikét összébbhúzták volna magukat, de nem vagyok teljesen meggyőzödve róla, bár az eladó az mondta a mályva nagyon hatásos lehet rá, nálam annyira nem. De legalább nagyobbak nem lettek.
Állaga fehér lágy krém, illata abszolút kellemes gyógynövényes, picike citrusos beütéssel, kifejezettem kellemes így nyárra.
Myropoliumban (Pest) lehet megvenni 4590 ft-ért 30 ml-t, illetve különböző online bioboltokban is hozzájuthattok. Szérum formában is árulják, nyárra lehet az ideálisabb.
Mindenesetre a sorstársaimnak szeretettel ajánlom, isteni krém! :)

Upd.: Megvettem. Maroknyi kis csodacucc. Reggel este használom, tökéletes pajtija lett a Bioderma zöld micellás tonikjának. Problémás, zsíros bőrre, még mindig tartom, hogy az egyik legjobb krém evör. :)
Kifejezetten zsíros bőrre nem ajánlom, de itt van ehelyett fele annyiért, sheával, viszont hyaluron só nélkül FIN arckrémként, az összetevői picikét szebbek is talán:

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 4.

Mindenesetre a sorstársaimnak szeretettel ajánlom, isteni krém! :)

Rekissima

2012. november 11.

Szuper ez a krém! Csak termékmintát kaptam belőle, nyilván hosszabb használat során tudnék "hiteles" véleményt mondani, de egyelőre nagyon tetszik, talán eddig a legjobb krém, amit kipróbáltam. Éjszakára használom, nappalra legyet egy picit sok lenne nekem, de éjszakára kitűnő. Gazdag krém, mégsem zsírosít, viszonylag hamar beszívódik, kellemes állagú...Nálam mindenképpen 5 csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 11.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!