Ilcsi

Ár:   6190 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   kozmetikák   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet feltöltötte: lovecreams, az összetevőket feltöltötte: goldengirl, Módosítva: 2020. április 14.

Lelőhely:   kozmetikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Nemcsak a napos évszakokban, hanem a terhesség és a szoptatás ideje alatt, illetve érett bőr esetén is gyakran találkozunk pigmentzavarok okozta bőrproblémákkal. E termékben található medveszőlő - melynek fő hatóanyaga az arbutin - a melanin képződését gátolja, ezáltal megakadályozza az újabb foltok kialakulását. A halványító szérum számos hatóanyagának - torma, medveszőlő, petrezselyem, citrom, kövirózsa - kösöznhetően halványító hatású. Egymás hatását erősítve, mindkét pigment rendellensségre - öregségi pigment, májfolt - megoldást nyújtanak.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

csylvie

2022. május 7.

Sajnos a terhesség után maradt barna foltok az orcámon a világon semmit sem halványodtak ettől sem. A lézertől sem....semmitől sem, amt eddig próbáltam.
A szérum egyébként jó állagú, szeretem az illatát, szívesen kentem, jó az Ilcsi, de ez a termék nekem nem vált be.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 7.

KozmaNikolett2001

2021. május 18.

Nagyon szuper termék. Magában használom a krémje nélkül. Az arcom két oldalára célzottan pattanások után maradt barnás foltokra szoktam használni napi kétszer. ( amikor itthon vagyok akkor akár napi többször is ha eszembe jut) Látványosan javított a foltokon, körülbelül három hónapja használom. Szintén az Ilcsi márkától a Pillanat peelinggel egyhuzamban. ( ezt heti hétszer használom) Az ára szerintem megfelelő, mivel nagyon kevés elég belőle főleg, így célzottan használva. (Egy pumpa is bőven sok) Nekem nagyon bevált csak ajánlani tudom aki hasonló problémákkal küzd. 5*-os termék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 18.

Gica81

2019. június 10.

A pigmentfoljaimra vettem, de én nem mondanám huuunak a végeredményt. Kb. 1 éve használom, célzottan a homlokomon van egy folt és az orromon, sajnos nem látok rajta változást. (Lehet a krémjével együtt kéne használnom.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 10.

LengyelB

2017. szeptember 2.

A második tubust használtam el belőle, így már érdemben tudok róla véleményt írni. Szépen teszi a dolgát, a csúnyább májfoltokat elhalványította, a kevésbé súlyosabbakat eltüntette. Ami még pozitívum, hogy a pattanáshelyeket is szépen meggyógyította, így a bőr összképét is szépítette. Pattanásokra is jó hatással van, nem képzett plusz mitesszereket. Én a halványító krémet is használtam mellette, valamint a kövirózsa rostos zselét alkalmankénti pakolásként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

incifinc

2017. március 5.

Pigmentfoltok, öregségi májfoltok ellen kezdtem használni. Majd jövök vissza értékelni, ha elfogyott. A hatása csak később várható, még heteknek kell eltelnie hozzá.
Arcra, szemre, nyakra, dekoltázsra, kézre, karra és vállra kenem a krémjével együtt reggel-este. Nem szívódik be teljesen, leheletnyit ragadós marad.
Nappal még (kb fél óra elteltével) rájön a szemránckrém, arckrém, 50-es fényvédő.
Megnéztem az incijét: az előkelő 3. helyen szereplő vízelvonó glycerin miatt ejnye-bejnye!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 5.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

A petrezselyem kivonata, aminek a Wikipédia szerint magas a C vitamin tartalma. A naturaldatabase szerint a petrezselyem fototoxikus reakciót okozhat, abban az esetben, ha a bőr napfénynek van kitéve.

Az orvosi medveszőlő levelének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Fő hatóanyaga az arbutin és a metil-arbutin, de tartalmaz még cserzőanyagokat, flavonoidokat, iridoidokat is. Paula Begoun szerint az összetevő antibakteriális és antioxidáns hatással van a bőrre, és egy kutatás azt is alátámasztotta, hogy folthalványító hatása is van, nagy koncentrációban pedig képes gátolni a melanintermelést.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A bőrt világosító, a pigmentfoltok ellen ható aminosav származék. Különlegessége, hogy a pigment termelődési folyamatban nagyon korán, és viszonylag egyedi módon avatkozik bele azzal, hogy gátolja a pigment termelő bőrsejteket serkentő hormon (MSH - Melanocyte Stimulating Hormone) működését. 2%-ban bíztatóan hat az UV és kor okozta öregségi foltok, és a melasma ellen is. Részletesebb infó az INCIDecoderen.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0