Image Skincare

Ár:   16 500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   91 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. június 9.

Ár:   16 500 Ft
Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Hatóanyagok: Homoszalát: 10.0% Oktiszalát: 5.0% Oktokrilén 6.0% Cink-Oxid: 9.0%

Könnyű formula, mely széles spektrumú fényvédelmet biztosít a nap káros UVA és UVB sugarai ellen.

MormiOrsi

2022. május 19.

Jöttem kicsit felhúzni a terméket, mert szerintem nagyon jó. Az ára brutál, főleg, h most már 20e huf körül van, de nekem, akinek kombinált a bőre és pattanásokra is hajlamos nem okozott semmilyen irritációt, sem pattanásokat. Könnyű viselni, szerintem nagyon szép a végeredmény, nem lesz zsíros az arcom cserébe kölcsönöz neki egy egészséges fényt. Nagyon jól lehet rá sminkelni, nem kukacosodik és a nap végére sem folyik le az arcom. Emellett teszi a dolgát, vagyis véd a káros sugarak ellen. Tavaly nyáron az Image MD 50-es fényvédőjét használtam el, mert ez éppen nem volt ott, ahol be szoktam szerezni. Annál talán nem olyan a végeredmény felkenés és sminkelés után, nem egységesíti olyan szépen az összképet, mint ez (de kb. ennyi különbséget véltem felfedezni). Emellett pedig kipróbáltam már néhány PC-s fényvédőt is, de valahogy mindig ehhez (a sárga Image 50-es fényvédőkhöz) térek vissza...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 19.

mitsux

2021. december 3.

Termékmintát próbáltam csak szerencsére. Órákkal ezelőtt kentem fel az arcomra, de még mindig nem szivódott be. Nagyon sűrű, ragad, csak ül a bőröm felszinén, pedig alapból száraz az arcbőröm.

Update: Reggel kentem fel, ma estére annyi pattanás jött ki az arcomon, amennyi már jó ideje nem :((

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 3.

akriszti

2021. július 26.

Nagyon vastag, nagyon zsíros :( Száraz bőrű, kicsit sem pattanásos felhasználóknak lehet jobb..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 26.

Szeko

2021. június 10.

Nekem elsőre pattanásos lett tőle a bőröm, de utána elmúlt. Nagyon kicsit fed, szinte nem is. Nekem nem jött be, most keresek másikat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 10.

Antioxidánsok: Tocopherol, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate, Arabidopsis Thaliana Extract, Ergothioneine
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate, Erythritol, Glucose
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Az eritrit (más néven eritritol) egy természetes poliol vagy cukoralkohol. Jó hidratáló komponens és segíti a bőr nedvességmegkötő képességét - e szerint a tanulmány szerint ebben jobb, mint a glicerin, együtt használva őket viszont képes a glicerin hatásfokát is növelni.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

A illatos ruta (más néven buku) nevű dél-afrikai cserje leveléből kivont illóolaj, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Az afrikai őslakosok eredetileg a rovarok távoltartására használták a növényt, és gyógyhatást is tulajdonítanak neki. A Wikipédia információi alapján az illatos ruta levele fertőtlenítőszer - ez a tulajdonsága a dioszfenolnak köszönhető.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.