Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Innisfree Jeju Volcanic Pore Clay Mask (régi)
Ár: | $14 | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Normál, Kombinált, Zsíros | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Tág pórusok |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: katthy, Módosítva: 2016. november 15.
Ár: | $14 | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Normál, Kombinált, Zsíros | |
Bőrprobléma: | Tág pórusok |
TERMÉKLEÍRÁS
Jeju vulkáni agyag maszk
Intenzíven megköti faggyút és kitisztítja a pórusokat.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Titanium Dioxide
f
0
0
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Volcanic Ash
,
Glycerin
h
0
0
,
Silica
,
Trehalose
h
,
Kaolin
0
0
,
Bentonite
0
0
,
Polyvinyl Alcohol
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
CI 77947 / Zinc Oxide
sz
1
0
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Juglans Regia (Persian Walnut) Shell Powder
,
Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
a I eo I h I gy
,
Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract
a
,
Opuntia Coccinellifera Fruit Extract
,
Orchid Extract
,
Camellia Japonica (Japanese Calmellia) Leaf Extract
,
PVP
0
0
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Hydrogenated Vegetable Oil
eo
3
0
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
CI 77499
sz
,
Zea Mays Starch
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Polyacrylate-13
,
Mannitol
h
,
Microcrystalline Cellulose
,
Lactic Acid
h I kh
,
Polyisobutene
,
Menthoxypropanediol
,
Ethylhexylglycerin
,
Tetrasodium Pyrophosphate
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
CI 77491
sz
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Egyelőre még csak párszor használtam, de a bőröm utána nagyon puha és tiszta lett. Lemosni is egész könnyű és a pórusokat is mintha összehúzta volna. Használat után marad egy hűsítő érzés.


Egyelőre még csak párszor használtam, de a bőröm utána nagyon puha és tiszta lett. Lemosni is egész könnyű és a pórusokat is mintha összehúzta volna. Használat után marad egy hűsítő érzés.


Csoda maszként emlegetik a külföldi blogerek de nekem semmi extra sajnos..Jó, jó de nincs semmilyen látható eredménye


Csoda maszként emlegetik a külföldi blogerek de nekem semmi extra sajnos..Jó, jó de nincs semmilyen látható eredménye


Mintát használtam, nagyon kellemes volt utána a bőröm, szépen kitisztított, de nem lett száraz utána a bőr.



Mintát használtam, nagyon kellemes volt utána a bőröm, szépen kitisztított, de nem lett száraz utána a bőr.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel ExtractGyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Trehalose, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Mannitol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Stearic Acid, Palmitic Acid, Hydrogenated Vegetable Oil
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate-60, Stearic Acid, Palmitic Acid, Xanthan Gum, Sorbitan Stearate, Polysorbate 20
Fényvédők: Titanium Dioxide
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Polysorbate-60, Xanthan Gum, Polysorbate 20
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride
Színezékek: CI 77947 / Zinc Oxide, CI 77499, CI 77491
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő. A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
A kaolin egy agyag szerű ásvány, melyet évszázadok óta használnak a kozmetikumokban elsősorban olajfelszívó, mélytísztító tulajdonsága miatt. Leggyakrabban mélytisztító és zsíros, pattanásos bőrre szánt arcmaszkokban találkozhatunk vele. A kaolin oldhatatlan fehér por, melynek kiváló felszívó tulajdonsága van és így képes a bőrt megtisztítani a felesleges olajtól és kosztól.
Egy agyag féle, melyet más agyag fajtákhoz hasonlóan zsír és olaj felszívó tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Szárító hatással van a bőrre, így ez egy a zsíros bőr számára hasznos összetevő.
Vízben oldódó mesterséges polimer, amit a kozmetikumokban felületi hártyaképző anyagként használnak.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Ásványi színezék UV-visszaverő és -védő tulajdonságokkal. Gyulladáscsökkentő hatású.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Közönséges dió héjának az őrleménye, melyet dörzsölő, bőrradírozó anyagként használnak a kozmetikumokban.
A kínai teacserje nem fermentált változatának a kivonata, közkeletűbb néven zöldtea-kivonat. Jelentős mennyiségű szakirodalom támasztja alá a zöld teának, illetve a benne lévő aktív komponenseknek (EGCG és a zöld tea polifenolok, GTPPs) a számos kedvező hatását a bőrre. Kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő, rákellenes tulajdonsága is van. Különösen jól dokumentált a zöld tea napsugarak, illetve UVB károk elleni védő képessége. A kozmetikumokba kerülő zöld tea kivonat minősége nagyban eltérő lehet a benne lévő aktív komponensek (EGCG és polifenolok) mennyiségétől függően. (Forrás: Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery, Vol 27, 2008, Natural approaches to management of photoaging)
A Satsuma mandarin héjából nyert kivonat. β-cryptoxanthint és β-karotint tartalmaz, ezenkívül flavonoidokat és más értékes anyagokat. Az eddigi kutatások alapján hatékonyan gátolja a tirozináz aktivitását (bőr hiperpigmentációjáért felelős enzim), ezáltal halványítja a sötét foltokat és a hiperpigmentációt. Ezenkívül tartalmaz antioxidáns alkotóelemeket is, amelyek hasznosak lehetnek a bőr számára az UV-sugárzás káros hatásaival szembeni védelemben.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Hidrogenizált (a növényi olajhoz kémiai reakció révén hozzáadnak extra hidrogént, ami révén a korábban folyékony olaj szoba hőmérsékleten is szilárd lesz) növényi olaj. Kozmetikai összetevőként bőrpuhító (emollient) anyagként funkcionál.
Az étkezésben és a kozmetikumokban is fontos, hogy teljesen hidrogenizált növényi olajat használjunk, ami nem tartalmaz transz-zsírsavakat (trans fatty acid - TFA). A részben hidrogenizált olajak TFA-t tartalmaznak (pl. régen a margarin), aminek a fogyasztása jelentősen növeli számos súlyos betegség (inzulin rezisztenica, elhízás, szív- és érrendszeri betegségek) kockázatát, a bőrre kenve pedig oxidatív stresszt okoz. (forrás, forrás)
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
A mannit egy cukoralkohol. A CosIng besorlolása szerint segédanyag, mely a nem szükséges anyagokat semlegesíteni képes (masking, binding funkciók). Hidratáló, bőrjavító (humectant, skin conditioning) tulajdonsága is van.
Cellulózból (legfontosabb növényi rost) származó töltőanyag. A CosIng besorolása szerint csomósodás elleni, emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag is.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
A CosIng besorolása szerint sűrűság szabályozó, kötőanyag és felületi réteg képző összetevő. Nagy molekula mérete miatt nem szívódik be a bőrbe. Leggyakrabban szájfényekben és ajakápolókban találkozhatunk vele.
A mentolnak egy mesterséges származéka, mely a mentolnál erősebb hűsítő, frissítő érzést nyújt a bőrön. Paula Begoun szerint leggyakrabban ajak feltöltő termékekben találkozhatunk az összetevővel, és a mentolhoz hasonlóan irritáló összetevő.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.