Kövess minket Instagramon is! :)


Instytutum Powerful Retin Oil
Ár: | 37 800 Ft | Kategória: | Szérumok, Kezelések | |||
Kiszerelés: | 30 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Tinamu, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. szeptember 24.
Ár: | 37 800 Ft | |
Kiszerelés: | 30 ml | |
Lelőhely: | Tinamu, online | |
Kategória: | Szérumok, Kezelések | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Fejlett retinolos arcolaj – az Instytutum egyik legnagyobb sikerterméke. Azonnal képes harmatosan üde, feltöltött, ragyogó arcbőrt teremteni. 15 értékes olaj és a retinol fejlett formájának keveréke. Az anti-ageing hatásért alga-kivonat és szabadalmaztatott málna őssejtek felelnek, melyek az idő előtti és a napfény okozta bőröregedést „radírozzák” le az arcunkról. Csökkenti a ráncok és szarkalábak mélységét, elősegíti a bőr tömörségét, feszességét, serkenti a bőr önjavító, megújító funkcióját.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
eo
2
0
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Bakuchiol
a I eo
,
Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil
3
2
,
Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil
eo
,
Persea Gratissima (Avocado) Oil
eo I h
3
0
,
Dimethyl Isosorbide
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil
eo
,
Bisabolol
gy
,
Cananga Odorata Flower Oil
i
,
Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil
eo
,
Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
a I eo I gy
,
Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Oil
,
Hydroxypinacolone Retinoate
v
,
Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
eo I gy
3
2
,
Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil
eo
2
0
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
a I eo
,
Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil
eo
,
Jasminum Grandiflorum Flower Extract
,
Linalool
i
,
Algae Extract
eo I h
,
Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil
eo
,
Benzyl Benzoate
i
,
Limonene
i
,
Farnesol
i
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
,
Geraniol
i
,
Benzyl Salicylate
i
,
Eugenol
i
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Isoeugenol
i
,
Rubus Idaeus Leaf Cell Culture
,
Ascorbyl Palmitate
a I i I v I gy
2
0
,
Tocopherol
a I v
2
2
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Bakuchiol, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, TocopherolGyulladáscsökkentők: Bisabolol, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Algae Extract
Vitaminok: Hydroxypinacolone Retinoate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Emolliensek: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Bakuchiol, Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Algae Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil
Illatanyagok: Cananga Odorata Flower Oil, Linalool, Benzyl Benzoate, Limonene, Farnesol, Geraniol, Benzyl Salicylate, Eugenol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Ascorbyl Palmitate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.
Makadámdió olaj, melyet a kozmetikumokban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. Elsősorban a száraz bőrre ajánlott természetes növényi olaj.
Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Csipkebogyó olaj, ami kedvelt magas omega zsírsav tartalma (linolsav- 51%,olajsav - 20%), és regeneráló tulajdonsága miatt. Bár gyakori tévhit, hogy a csipkebogyó olaj C vitamint tartalmaz, mivel a csipkebogyó gyümölcsnek valóban magas a C vitamin tartalma, a C vitamin vízben oldódó, így a csipkebogyó (és semilyen) olaj nem tartalmazza. A csipkebogyó olajbanban olajban oldódó antioxidánsok találhatóak, például E-vitamin félék, és karotenoidok (A-vitamin elővegyületek), amik valószínűleg hozzájárulnak az olaj regeneráló tulajdonságához. (forrás)
Kamillából kivonható vagy mesterségesen előállítható anyag. Kiváló gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató.
A homoktövis olaj a homoktövis frissen összeroppantott terméseiből szezámmagolajjal készült olajos kivonat. A növény termései zsíros olajat, karotinoidokat, flavonoidokat, C-vitamint és szerves savakat tartalmaznak. A terméseknek a különböző eredetű sebek és fekélyek gyógyulását elősegítő hatása főként a zsíroldékony karotinoid-vegyületeinek köszönhető, melyek a szezámmagolajjal történő kivonás során kerülnek az olajos kivonatba. A kivonatban az értékes karotinoid-vegyületek mellett a szezámmagolajban lévő zsírsavészterek (linol-, olaj- és alfa-linolénsav, összesen mintegy 85%-ot tesznek ki) is fontos szerepet töltenek be a bőr ápolásában, hiszen az említett zsírsavak ún. esszenciális és bőralkotó zsírsavak. A szezámmagolajjal készült olajos kivonat bőrápoló és bőrvédő olajként önmagában, vagy különféle (bőrvédő, napozó, bőr öregedési folyamatát lassító) kozmetikai készítmények alkotórészeként egyaránt használható.Kiemelkedő a C-vitamin tartalma, amely a citrom C-vitamin tartalmának a tízszerese. (forrás: aromax.hu, Wikipedia)
A CosIng besorolása szerint emollient anyag, Paula Begoun szerint pedig a sebgyógyító tulajdonásgon túl antioxidáns hatása is van a homoktövisnek.
Borágó magjából kivont olaj. Kiváló növényi emollient olaj, melynek antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. Gazdag forrása a GLA (gamma-linolenic acid) zsírsavnak, mely kiváló emollient, antioxidáns, sejtszabályozó és gyulladáscsökkentő. A borágóolaj kiváló összetevő a problémás, aknés bőrre is, mert nyugtató és emollient hatása révén segít a piros, érzékeny, sérült bőr regenerálásában. Ekcémás bőrre is kiváló.
A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen.
Parlagi ligetszépe növényből nyert olaj, mely omega-6 zsírsavak (linolsav és gamma-linolsav) gazdag forrása. Az omega-6 zsírsavaknak fontos szerepe van a bőr legkülső rétegében (stratum corneum) lévő sejtek összetartásában, és így a bőrön keresztüli vízvesztés (trans-epideremal water loss) megakadályozásában. A parlagi ligetszépe olaja talán hatásos az atópiás dermatitisz (ekcéma egy fajtája) kezelésében is, valamint Paula Begoun szerint hatásos gyulladáscsökkentő és emollient.
Sárgabarck magjából előállított növényi olaj, mely emollient anyagként használt a kozmetikumokban. Könnyen beszívódik a bőrbe, nem hagy maga után zsíros érzetet. Zsírsavakban gazdag olaj, mely különösen az érett, száraz bőr számára hasznos. Gyulladáscsökkentő hatása is van. Forrás: Dermaxime
Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emollient olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.
Búzacsíra olaj, mely a többi természetes növényi olajhoz hasonlóan kiváló bőrpuhító, emollient olaj. Az olajban jelentős mennyiségű E vitamin található, mely kiváló antioxidáns a bőr számára. További információ a cosmeticsinfon.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Algakivonat. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítőanyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használatos.
A vad-káposztarepce magjának az olaja, mely egy illatmentes növényi olaj. Kiváló bőrpuhító (emollient) és Paula Begoun szerint talán antioxidáns tulajdonsága is van.
Benzyl alkohol és benzoesav észtere, melyet illatanyagként, oldószerként és gombaellenes stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Potenciális bőrirritáló.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Potenciális bőrirritáló anyag. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel.
Színtelen vagy halványsárga olaj. Egyes illóolajokban található meg, mint például a szegfűszegolaj, szerecsendióolaj, fahéjolaj és babérolaj. Bőrirritáló, gyulladást okozó hatása van ismételt használat esetén. Egy 2006-s kutatás szerint pedig az eugenol sejthalált okoz. A kozmetikumokban illatanyagként használt.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
A C-vitamin egy zsírban oldódó formája, melyben a tiszta C-vitamint (Ascorbic Acid) palmitinsavval kombinálják. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology