IOPE

Ár:   $35   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   2 x 15 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: Annabellablog, az összetevőket feltöltötte: Funnyface, Módosítva: 2016. április 8.

Ár:   $35
Kiszerelés:   2 x 15 g

• hibátlan arcbőrt biztosít
  • véd a káros UV-sugaraktól
  • hidratált és ragyogó bőrt kölcsönöz
  • több, mint 30% ásványi anyagokban gazdag vizet tartalmaz

6500 Ft - IOPE Air Cushion Matte Longwear, 13-as színkód
Ár: 6500 Ft + postaköltség , Eladó: Minocska
Állapot: Az utántöltő bontatlan, a másik 1x használt, Helyszín: Budapesten leginkább az Allee és a Corvin Plazák közelében, fizetés: Személyesen vagy banki előre utalást követően ajánlott, postán maradó levélként bélelt borítékban, vagy Foxposton keresztül
dorkaww

2019. szeptember 20.

Nyáron rendeltem hosszú vacillálás után. Én szettben rendeltem az ebayről egy megbízható forrású eladótól (sajnos sokszor elég sok a kamu, máshonnan meg nehezebb vagy drágább beszerezni). A szettben található egy cushion, pamacs, plusz 1 refill pamaccsal. Az alapozónak kellemes amolyan arckrém illata van, nem zavaró, sőt nekem egészen tetszetős volt (eléggé hárklis vagyok az illatokra főleg kozmetikumok esetében). A szín amit rendeltem a 23-as árnyalat volt, de emellett azt hiszem 4ből lehetett választani. Először féltem hogy talán túl sötét lesz de hál isten pont sikerült eltalálnom a bőröm színét. A koreaiak mániája hogy minél fehérebbek legyenek így európaiként érdemes a legsötétebb vagy annál eggyel világosabb árnyalatokat választani tőlük. A fedése nem túl erős amolyan light-medium de építhető. Alapvetően nincs sok probléma mostanában az arcommal így fedés ügyileg megfelelő számomra. A ráncokba nem ül bele ellentétben a dewy finish miatt úgy 5 óra elteltével érdemes átmenni rajta kis fixáló púderrel ha nem kenyerünk a kifényesedés, (hozzátenném az iope cushion vonalának van erősfedésű matt cushionja is ha jól láttam). Pattanásokat illetve egyéb puklikat, kipirosodást nem okozott. A termék kb 3-4 hónapig tarthat ki, ugyanis folyamatos használat mellett most kezdtem észlelni, hogy hamarosan cserélnem kell az utántöltőre. Az egyedüli dolog ami kicsit nem tetszik hogy a hozzá mellékelt pamacs minősége nem a legjobb, recés smink tisztítóval való tisztítás esetén 3-4 alkalom után elkezd darabjaira hullani. Ez csak azért fura mert mindeközben az Armani My go to cushion pamacsaimat is ezzel mosom, de azok teljesen hibátlan minőségűek maradtak. Ugyan ezért nem vonok le csillagot de ejnye.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 20.

skin

2016. november 8.

Annyira kíváncsivá tett maga cushion, és mégis olyan sokáig vártam ,hogy próbát tegyek vele. Nem lett szerelem , nálam ez a tapicskolós alapozó felvitel nem vált be. Sokkal macerássabb mint a kézzel vagy ecsettel való alapozás.Szerintem időigényesebb is. Ahogy én látom ez sokkal inkább arra való, hogy táskába dobva szükség esetén felfrissítsük vele a sminkünket. A fedőképessége közepes alá , inkább áttetsző ezért nagyobb bőrhibák elfedésére sem igazán jó. Az egész napos viselése kellemes, nem szárít olyan ,mintha semmi sem lenne az arcomon. Összességében ez egy jó termék , azonban ezért az árért mennyiségileg több és hasznosabb alapozó is van a piacon. Nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. november 8.

Funnyface

2016. május 2.

Nem voltam vele tisztában, hogy milyen lavinát indítok el azzal, hogy megveszem ezt a cushion-t. Jelenleg kettő különbözőt használok felváltva, és a harmadik a táskám mélyén lapul. Nevezhetem talán "kapu-/drognak/alapozónak" is. Előtte BB krémet használtam, most már a szemetet sem viszem le alapozó nélkül. N23-as árnyalatot vettem, a márka nagy előnye, hogy mindenféle tónusban legalább két árnyalatban kapható. Más márkák csak két árnyalatot gyártanak...

Tulajdonságai: egészen folyékony alapozó, fényes hatású a bőrön, hidratáló összetevőket tartalmaz. Illata koreai-púderes, alapozóhoz szokatlanul, közepesen erős. Fedése szerintem egészen kiváló, építhető, szivacsot egyszer nyomom bele a párnába, és a fél arcomra elegendő terméket szív fel. Szivacs puha, rugalmas, jól leadja a terméket. Csomagolása minőségi, elegáns, gyöngyházfényű a teteje, ami a képeken nem látszik. Utántöltőt is elhasználtam, és a csomagolás mintha új lenne. Elég legközelebb is csak utántöltőt vásárolnom.

Előnye: fedése egészen jó, a pórusokat, száraz részeket nem emeli ki, szépen kiegyenlíti a bőrfelszínt és a bőrszínt is. Pattikra sem használtam plusz korrektort, teljesen azért nem tünteti el a pirosságot. Reggeli sietségbe is belefér az alapozás, pillanatok alatt végzek vele. Használata mellett bőröm puhább, fényvédőt is tartalmaz FF50. Napközben felfrissíthető, nem csomósodik össze, pórusokban nem ül bele, ráncokba is csak minimális mértékben. Hordozható, praktikus, rendkívül kényelmes használni. Alkoholmentes.

Hátránya: fényes finishű, egészen hidratáló hatású, kombinált bőrömön mattosító púderrel fixáltam. Fizikai fényvédő fölé használtam, ami gazdag krém volt, a két termék együtt már sok olajat hagyott a bőrömön. Ez általában délre szívódott fel, illetve délre sajnos el is tűnt az alapozó. Nem egy tartós termék, napközben fel kell frissíteni. Szivacs nehezen tisztítható, azonban kapható külön is (Aritaum puff).

Azóta már van magasabb fedésű, és matt hatású változata is. Biztosan előbb vagy utóbb kipróbálom a többit is. Az évek alatt annyi félét gyártottak a különböző márkák, hogy mindig van egyszerre kettő-három, amit szeretnék kipróbálni. Egészen hosszú ideig elég egy utántöltő, 4-5 hónapig is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 2.

Pöti

2015. november 19.

Engem is beszippantott a Cushion láz. Mivel biztosra szerettem volna menni, ezért minden cushion anyjával próbálkoztam. Ez pedig az IOPE. Mivel nincs szükségem erős fedésre, igazából csak egy alapra, hogy a többit rá tudjam építeni, így én a Natural vonalból választottam az N21 (Ice Vanilla) árnyalatot. Elsőre kicsit drágának tűnik, de mivel adnak hozzá egy 15 gr-os refill-t is, így szerintem már barátibb az ára, egy Lancome cushion-höz képest pedig tényleg kellemesebb. A doboza nagyon minőségi, jól záródik, a folyadékkal teli résztől teljesen elzárva van a szivacskája, ami elég érdekes anyagból van, kicsit olyan gumis, de tökéletesen fel lehet vele tenni az anyagot a bőrre. Próbáltam ecsettel is, azzal is szépen működik. A színe egy álom, kicsit féltem tőle, hogy majd sárga leszek, de nem, ez egy elég neutrális árnyalat. Elsőre kicsit fényesnek tűnik, de hamar rámattul a bőrre és csak egy kis bőrfény marad. Érzetre olyan, mintha egy hidratáló lenne a bőrön. A bőrt csodásan kiegyenlíti, nekem eddig nagyon tetszik, remélem hosszútávon is barátok leszünk. Ezzel a szivacsos megoldással azért van némi fenntartásom, az elgondolás amúgy jó, hogy kompakt és hordozható, de én alapvetően nem hordom magammal az alapozót, szóval a praktikussága számomra nem jelent plusz pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 19.

Annabellablog

2015. július 24.

Ez volt az első cushion típusú termék, amit kipróbáltam. Igényes kivitel, kiváló minőség. Nekem a Cover #21 legvilágosabb árnyalat van meg. Nagyon szeretem használni, mivel gyorsan el lehet vele készülni, egészen jó fedése van és szépen el lehet dolgozni vele az éleket. Plusz pont, hogy a dobozban még egy utántöltőt is kapunk és a termék SPF50+ fényvédővel is rendelkezik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. július 24.

Antioxidánsok: Arbutin, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Propanediol, Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Glycerin, Prunus Mume Fruit Extract
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Lecithin, Ethylhexyl Palmitate, Trimethylsiloxysilicate, Panthenol, Hesperidin
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyhydroxystearic Acid, Stearic Acid, Lecithin, Isostearic Acid, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate
Fényvédők: Zinc Oxide, Octinoxate
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Trimethylsiloxysilicate
Tisztítószerek: Isostearic Acid
Illatanyagok: Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Parfum / Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, Aluminum Hydroxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!