IT Cosmetics

Ár:   32 790 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online, Douglas   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2022. november 30.

Ár:   32 790 Ft
Lelőhely:   online, Douglas
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A ránctalanító retinolos szérum-a-krémben az egyetlen lépésben egyesíti az öregedésgátló szérum erejét a krém nyugtató ápolásával. Javítja a bőr feszeségét, csökkenti a finom ráncokat, sötét foltokat és a hiperpigmentációt is.

Marcipancica

2024. március 19.

Nagyon szeretem ezt a krémet! Ez az első próbálkozásom retinol tartalmú krémmel (megelőzés képpen akartam elkezdeni) és kicsit féltem hogy hogy fog rá reagálni az érzékeny bőröm, de abszolút pozitív tapasztalataim vannak vele egyenlőre! Most még csak minden második este használom, és eleinte picit szárított a szám körül, de hamar megszokta a bőröm. Eredetileg kombinált/zsíros bőrtípus vagyok, de mostanában egyre szárazabb a bőröm, minden esetre én nem érzem nehéznek, könnyen beszívódik. Érdemes mintát kérni ha van rá lehetőség, bár én éjszakára a nehezebb krémeket is szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 19.

KezdoManias

2022. augusztus 20.

Sárgás, opálos-balzsamos krém, amiből egy 7 ml-es, tubusos utazó kiszerelést vittem magammal nyaralásra. Így a teljes kiszerelés csomagolását nem tudtam megtapasztalni. (A képek alapján nyomógombos, nem beleturkálós.)
Mivel a termék elvileg egyesíti egy szérum és egy hidratáló funkcióját, reggelente nem is használtam mást. (Feltételezem, a retionol + nia kombóra gondolhattak a szérum funkció alatt, bár a niacinamide manapság már nagyon sok krémbe belekerül.) Könnyen beszívódik, feltöltöttség érzetét adja, viszont szerintem leginkább normál vagy száraz (akár vízhiányos, de még inkább zsírhiányos) bőrre való, a leírásában is öregedésgátlás szerepel. Nem a zsírosabb bőr/tini korosztály tehát a célközönség, persze az anti-aginget nem lehet ezt elég korán elkezdeni. Fényvédőt (Bareminerals complexion rescue-t, a Murad pipettás fizikai fényvédjét, illetve a LRP Anthelios Oil Correct gél-krémet) csak kb.1 óra elteltével kentem fölé, ezeket minden probléma nélkül beszívta a bőröm. Sminkkel most még nem próbálkoztam.
A homlokomnak picit sok, majdhogynem rögtön fényes, az arcom többi részét nagyon jól táplálta. A én bőröm valószínűleg télen szeretné jobban ezt a terméket. A retinolos/retinolszármazékos krémek közül most a kedvencem a Verso daily glow, ami meg igényelhet némi extra hidratálást, viszont úgy érzem, az aknét, amivel küzdök, jobban karban tartja. Összességében - mivel azért az én korosztályom a célközönség, és az értékelés személyes preferenciát is tartalmazhat - 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 20.

Antioxidánsok: Retinol, Tocopherol, BHT, Propyl Gallate
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol, Retinol, Tocopherol

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Retinol a I v

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.