J. Fenzi

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Erika80, Módosítva: 2020. március 31.

Giorgio Armani Acqua Di Gioia women parfüm utánzat

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Erika80

2020. április 2.

Az Acqua di Gioia számomra egy jellegzetes, igen jól megkülönböztethető illat. Friss -sőt nagyon friss-, citrusos-mentás-vizes aromavilágú és talán kicsikét a virágos jegyei is felfedezhetők benne. De valójában egy mojitos illat. Egy régi véleményem tudnám ide is beszúrni, amit az eredetijéhez írtam:
"Régebben volt egy kis illatkám belőle. Fújtam, próbálgattam, de annyira megtetszett ez a hűvös, vizes, friss, fás, citrusos fuvallat, hogy újra kellett belőle beszereznem. Számomra valamiért egy kimért, kissé távolságtartó, de határozott és okos nő asszociációja jelenik meg. Nem tudom megmondani miért, tudat alatt így működik. A gyümölcsök aránya annyira jól el van találva a virágokéval és a többi illatjeggyel, hogy az valami bámulatos. Fürdés után még mindig itt illatozik rajtam, szépen tündököl a bőrömön. Szinte harsog. Télen jeges, nyáron frissítő, hűvös fuvallat számomra."
Használtam az eredetiből is és az utánzatát is, de valamiért mégsem lett kedvencem. Az a valami az élessége, a karcossága. Pedig finom aroma és a nagy nyári melegben valóban egy felüdülés az ilyen parfüm. Csupán én egy kicsit jobban szeretem a zamatosabb, kevésbé száraz illatokat. Ettől függetlenül valóban szép és jó, ezért nem fogom lepontozni.
Szerintem ez az utánzat egy remek alternatíva a vékonyabb pénztárca számára. Tartóssága is szuper, főképp, hogy az eredeti sokak számára hamar elillan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Geraniol, Citral, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Cinnamal, Methyl 2-Octynoate
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol