Jean Paul Gaultier

Ár:   €43, €58 és €82   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: illatvarázs*, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2022. január 4.

Ár:   €43, €58 és €82

Fejjegy: körte

Szívjegy: vanília

Alapjegy: tonkabab

Ár: 1100/2100/4000 Ft , Eladó: VIP777
Állapot: 2/5/10 ml fújós, Helyszín: Budapest, Margit híd környéke, fizetés: Személyes átvétel Budapesten vagy előre utalás után postázom. Postaköltség: 650 Ft
🌸 Jean Paul Gaultier La Belle Le Parfum
Ár: 2000/3800 5/10 ml , Eladó: Csokri
Állapot: Frissen fújt az eredeti parfümömből 5/10 ml , Helyszín: --, fizetés: Személyesen posta foxpost

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Erika80

2022. június 27.

Mély vaníliás, már-már cukorkás illat. Egy pici zamatot és "színt" visz az illatba a körte, de a tonkabab és a vanília lehengerlő. Sziruposan édes, amolyan sütis aromavilágú. Üvege egész mutatós. Nekem túl sok ez az émelyítő édesség. Télre való igazán ez a parfüm, de csak azok számára akik nagyon szeretik a vanília bódító ragaszkodását. Látok benne szépséget és ha máson érzem tetszik is, de magamon nem bírom sokáig az ilyen kaliberű illatokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 27.

sztike

2022. május 10.

Ahogy többen írták előttem, felesleges mindkét illatot megvenni: vagy La Belle vagy Le Parfum. A La Belle a gyümölcsösebb, könnyebb illatok kedvelőinek lesz ideális, én inkább a vaníliás-gourmand Le Parfum felé húzok. Egy mintát kaptam belőle, ami az első fújáskor öregesnek tűnt. Aztán másnap is felfújtam és csak kapkodtam a fejem. Hihetetlenül mély, érzéki, csábításra feltalált illat. Elképesztően finom, nyálcsorgatóan édes gourmand dög, amivel egyszerűen nem tudok betelni. A reggeli 2 fújásra még este is kaptam a bókokat. Szerintem lineáris, de én ezzel teljesen meg vagyok elégedve, nekem ez így tökéletes. Az üvege valami csodaszép (szerintem hűen tükrözi a beltartalmat), a doboz meg egyszerre túlzás és kortárs művészet kategória. Hálás vagyok a Notinonak a mintáért, enélkül kihagytam volna ezt a csodát!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 10.

kanaka

2022. március 12.

A kezdete csodálatos, friss-körtés, zamatosan édes. Harmonikusan beburkol egy finom, téliesen meleg illatba. Ha így maradna, a legnagyobb üveggel költözne hozzám. (Még úgy is, hogy nem egy szofisztikált, egyedi költemény.) De sajnos nagyon gyorsan eltűnik az eredeti kompozíció és szimpla - kifejezetten szúrós - édes illat marad utána. (Nem vattacukor, nem süti...) Ez a szúrós szakasz hosszan stagnál (vagyis ez jellemzi leginkább), majd hosszú idő múlva a végső lecsengése ismét egyszerű, bár kellemesen édes illat. (De ez már kevés ahhoz, hogy a polcomra kerüljön.) Az első szippantás után szerencse, hogy nem vásároltam meg hirtelen felindulásból. 5 csillagot terveztem adni, de 3 maradt jóindulatból, hiszen az Essence ("testvére") nagy kedvenc és az üvege egy kis gyönyörűség.
Fokozottan ajánlom, hogy vásárlás előtt teszteld le, hogyan viselkedik a bőrödön!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 12.

Blanketta

2022. január 27.

lédús, édes, fűszeres körte:) igazi téli illat

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 27.

lédús, édes, fűszeres körte:) igazi téli illat

EvandEra

2022. január 11.

Olyan szeretem is meg nem is illat. Csak egy 10 ml-es verzióm van, de bőven elég. Inkább ősz végi illatnak mondanám. Kicsit valahol van egy nyanyás rész benne, de hamar tovább áll. Sokan szeretik rajtam ezt az illatot, így úgy voltam vele hogy a végéig megtartom, de nem venném meg újra. 5 csillag lenne a tartóssága de a fura nyanya rész miatt csak 4.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 11.

Laura

2022. január 6.

Nem tudom, semennyire nem fogott meg pedig tetszik. De nem érzem különlegesnek. Érződik hogy drága parfüm de sima vaníliás nekem. Jó hogy csak 10 ml van belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 6.

Adrienn0119

2021. december 28.

Ugyan épp feltettem cserére, de ez nem az ő hibája. Nem tudom eldönteni, hogy túl sok (nekem), vagy az időjárás folyamatos változása (hol +10 fok, majd épp, hogy -1/-2 fok egyik napról a másikra 😩) miatt fáj a fejem 🤷‍♀️ Ritkán okoz fejfájást parfüm, de volt már rá példa. Több intenzív illatot is szeretek, édes vonalon is, nem feltétlen vagyok rá érzékeny.
Mikor megérkezett (persze vakon vettem 😁) óvatosan fújtam egyet a csuklómra. Az első benyomás, ezt ismerem! A második, ez nagyon finom, körte, édes, nagyon nagyon… Az ismerős érzést bennem a LVEB Intense miatt keltette, a régi, első Intense, nem az új, idei kiadás.
Van egy tipikus trendi édes beütés, de valahogy mégis más. Az eleje brutális… nagyon. Majd úgy 1-2 óra múlva kezd szelídülni.
Az első próbák után félre tettem (fejfájás), majd pár nap múlva elővettem egy pulcsit és egy sálat, amit őrülten kezdtem szagolgatni, hogy mi ez, melyik parfümöm?? Mindet megismerem azonnal, de ez mi? ☺️ Na akkor jutott eszembe. Ez tegnap történt. Nem is fújtam magamra semmit, csak a pulcsit vettem fel és a sálat, mikor elmentem vásárolni. Annyira finom volt, hogy ma azon gondolkodtam, leveszem az eladók közül 🙈
Na, gondoltam, legyen még egy próba, óvatosan. Lefürödtem, hajat mostam és messziről szigorúan 1 óvatos fújás magamra. Kora délután (nem azonnal) megérkezett a fejfájás 🥺 Akarom hinni, hogy a mai kettős front miatt van, mert most nem tudom, mi tevő legyek. Magáról az illatról nehéz írnom, mert annyira intenzív nekem, hogy elveszi a szaglásom. Komolyan, jártam már így erős illattal. A környezetem érzi, húzom magam után a csíkot, én is érzem, de nem tudom megfogni. Nem tudom leírni.
Változik, folyamatosan változik és én egy illatban ezt imádom. Mi legyen velünk? 🤷‍♀️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 28.

Bridge29

2021. december 8.

Update:
Tényleg van egy kis fahéjas beütés a felfújás után,ezért illik is hozzá a mélyebb színű üveg. A la Belle fejillat jobb nekem. Ahogy szárad le egyre csak szagolgatom mi ez a finom illat. Nagyon pici puha jázmin (amit én amúgy nem szoktam szeretni,de ebben nagyon finom) érződik tonkababbal és vaniliaval és nagyon halvány a körte.a leszáradás nagyon hasonló érzetet kelt bennem. Szóval szerintem mélyebb illat mint a sima. A tartósság majdnem egyforma. A sima talán kicsit erősebb illat nagyobb szilázzsal. Szóval mégsem egyformák, de hasonlóak. Szóval akinek van az egyik felesleges a másik,hacsak nem a kedvenc illata. Én azért vettem meg mert nekem a sima favorit volt, de így lett két favorit. Nem tudom igaz e hogy az intense verziót kivonják ezért gyorsan vettem 100ml . Az üveggel ölni lehet olyan nehéz tenyleg. Eddig döntetlen. Mindkettő kedvenc.

A La Belle a kedvenc parfümöm, így kíváncsivá tett ez a változat, ugyanis imádom a körtét az eredetiben. A le parfüm ugyiolyan kötésen nyit, ugyanolyan finom édes vaníliás de a leszáradása ennek kicsit édesebb, jól érződik a tonkabab benne. Szóval sztem édesebb ,de még nem tudok dönteni melyiket szeretem jobban . végig megmarad a körte szerencsére, amitől sztem egyedi és gourmand. A tartóssága ennek is szuper. Majd még jövök ,hogy melyik lett a favorit.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 8.

Update:

Asztraia

2021. október 29.

Először a csodaszép üvegcse hívta fel magára a figyelmem, amiről nekem rögtön egy régi, a piacról már eltűnt parfüm ugrott be (ami sokáig signature illatom volt), a Hugo Boss Intense.
Ezen felbátorodva, de mégis kissé remegő kézzel nyúltam a parfüm után, mivel az 'idősebb tesója' nekem egyáltalán nem jött be.
Na de első szaglásra minden kétségem eloszlott... Isteni füstös vanília meghintve a roppanós körte gyümölcsösségével és megalapozva a tonkabab melegségével. Nekem ez az illat igazi őszi-téli finomság, ami magához ölel és felmelegíti a lelket. Aki szereti az édes, gourmand illatokat vagy csak szimplán odavan a vaníliáért, mindenképp tegyen egy bőrre fújós próbát, nem fog csalódni.
A környezetem is elismerően nyilatkozik az illatról, tehát szillázsa, tartóssága nálam nagyon is megfelelő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 29.

aidanne

2021. október 28.

Up: Elképesztően tartós rajtam. Reggel felfújom és másnap reggel is érzem magamon, wow.

Az üvege nekem első látásra adta azt a gondolatot, hogy ez egy olyan parfüm, ami egyszerűen de nagyszerűen finom.
Nem szeretem még mindig különösebben az édes illatokat, de nem tudtam elmenni amellett, hogy egy regi, számomra nagyon kedves illatomra emlékeztet, ez pedig A lab on fire Messy sexy, just rolled out ... parfümje. Imádtam, és így ezt is imádom. Ez ilyen 🤷‍♀️
Pont annyira egyszerű, hogy rajtam produkálja az egyszerűségében azt a Lolitásan sexy, ártatlan, de valójában hatalmas vad illatot, ami után mindenki megfordul. Nincsenek nagy mélységek, nem egy művi, különleges alkotás. De brutálisan finom. Nekem...
Az én bőrömön nagyon tartós, a körtét és a tonkababot érzem csipet vaníliával ami el-ámbrásodik rajtam, ami elvileg nincs is benne.
Nem lesz életem műremeke, nem is signatura gyanús, csak finom, sexy és ártatlan. Ennyi pont elég is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 28.

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Limonene, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Citral, Farnesol, Geraniol
Színezékek: CI 60730, CI 14700, CI 42090, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Színezék. Lila színű.

Színező anyag. (Piros)