Kenzo

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: mujerconfused, Módosítva: 2019. május 28.

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: szegfűszeg, mandarin

Szívjegyek: ylang-ylang, napraforgó, mangó, kömény, édesgyökér

Alapjegyek: vanília, pacsuli, ámbra

Ár: 2200 , Eladó: Moncsaka
Állapot: Frissen fújt, Helyszín: Budapest, XXI., fizetés: Posta,Foxpost,Packeta
Ár: 15000 Ft, csere is érdekel , Eladó: Azziz
Állapot: 5 fújás hiányzik, Helyszín: Bp, Tapolca, Keszthely, fizetés: Személyes átvétel, utalással, foxpost

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

kitekatt

2024. március 3.

Egy olcsó illatgyertya illata.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 3.

Egy olcsó illatgyertya illata.

Dariana

2024. február 5.

Az egyik legmeghatarozóbb illat,amit valaha éreztem...nagyon egyedi,karakteres,exotikus és minden értelemben lehengerlő darab.
Magát az illatot,vagy szeretni lehet vagy menekülni előle.
Hogy miért is elefánt? Mert letarol mindent maga körûl. Nem érvényesül más illat mellette,ha valaki ezt viseli,akkor garantált ,hogy ez a parfüm fogja beteríteni az egész teret és nem másé. Az elefánt nemes, ereje lehengerlő és termete figyelemfelkeltő....ilyen ez a parfüm is.
Az én elefántom sztorija egy romantikus élménycsepp az életem kicsi tengeréből...."Egy lány,aki hazamenet beugrik a közeli kávézóba,hogy megigyon egy kávét. Épp a sorban áll,amikor egy hang hátulról így szól hozzá...hmm de jó az illatod,annyira illik hozzád"....mondta egy jóképű srác ,aki a lány szerelme lett,párja,legjobb barátja ,társa és a két gyermekének az édesapja.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 5.

Magát az illatot,vagy szeretni lehet vagy menekülni előle.

Lola21

2024. január 13.

2024.01.13: Az élet megcincálhat, a húsodig belédmarhat. Van hogy olyanok bántanak akik talán nem is szándékosan teszik de megteszik ha túl közél engedted magadhoz...de ez az illat mindenre gyógyír nekem. Beleszippantok a hajamba ezen a szúrós téli reggelen és tudom, hogy megcsinálom ezt a mai napot is. Bármire képes vagyok és ő elkíser engem, felemel ha fáj .
Őrangyalom nekem, bátorítóm, páncél a szívemnek lelkemnek es egyben balzsama is.

Nálam ez a parfüm kora tavasszal sőt nyáron is jól működik....mindig más arcát mutatja. Ebben a szeles változekony tavaszban jól esik reggel beleburkolózni. Csak egy felet fujok a tarkómra, az egesz sálam illatozik tőle, nyirkos esős időben jól esik a füszeres vaniliaba beleburkolózni.....nyaron tüzes es buja, különleges alkalmakkor vacsorahoz szoktam használni...elegáns és misztikus....meg napközben is felsejlik. Nyaron a fülledt szaraz szaharat idézi számomra, rajtam kifejezetten gyümölcsös nyáron kis vaniliával .....a mangó kellemesen muzsikál. Nagyon addiktív számomra ez az illat, vonz és nem.enged....állandóan szaglasznám. Pedig általában a viragos gyümölcsös illatokat szeretem, de a Kenzo elefántja és az YSL Opium egyszerűen elvarazsol:)
Örök kedvenc! 30,50,100ml üvegem....remélem örökre kapható lesz:)
Anyósom megérezte rajtam legelőször egyből megtetszett neki...tavaly ezt kapta karácsonyra és sztem idén névnapjára is addig fogyóban lesz...imádja:) Érdekes mert teljesen más korosztály vagyunk(ő 75+,én 45+)és mindkettőnkön maskép működik...rajta testesebb, fűszeresebb, rajtam inkább a gyümölcsös vanilia jön elő .
Csak pozitív bókokat kaptam eddig és nem hiszik el mit használok mikor megkerdezik, a legnagyobb kritikusaim férjem és 3 éves kisfiam is imadja rajtam a fáncsikát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 13.

Örök kedvenc! 30,50,100ml üvegem....remélem örökre kapható lesz:)

sigma

2023. december 8.

Hú, de jó, hogy csak mintát rendeltem belőle! Sajnos nagyon elüt az ízlésemtől. Annyira szépeket olvastam róla, hogy képes lettem volna vakon vásárolni egy üveggel, de valami mégis visszatartott. Nekem sok a szegfűszeg benne, aztán a köményt érzem nagyon határozottan pacsulival spékelve, és az egészet valahogy összevisszaságnak érzem magamon. Lehet, hogy csak rajtam ilyen, sokkal puhább illatra számítottam, ez kicsit fejfájdítós nekem. Meg szívfájdítós, mert úgy vártam és szerettem volna szeretni. A párom szerint (bocsánat a rajongóitól) wc illatosító. Ez azért eléggé bántó túlzás, de mióta mondta, már én is vélek felfedezni némi ilyen jelleget. Nem pontozom le, már csak azért sem, mert a tartósságára nem lehet panasz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 8.

tothbernadett

2023. november 24.

2 ml mintát vásároltam belőle, mert nagyon kíváncsi voltam rá. Évek kérdése, és biztosan elfogy ez a mennyiség :) Rettenet erős, tolakodó illat, mint pl. a Gucci Rush.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 24.

Azziz

2023. szeptember 10.

Ó, anyám, ez vegyifegyver! :D Biztos sokan imádják, csodálatos illat a kifinomult orrnak és lehet is viselni. Na ez nem én vagyok.
Megvettem, mert ugyan a fejemben volt egy illat, de megvéve jesszusom... nem ilyenre emlékeztem.
Szóval most vagy eladom vagy elcserélem, de nem maradhat. Pedig olyan szép üvege van...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. szeptember 10.

Palomita

2023. május 14.

Ó, hogy lehet, hogy pont Róla nem írtam még véleményt?
Úgymond vakon vásároltam itt egy kedves krémmániástól (ezúton is köszönet érte, Lilla! :)), mert annyira éreztem a leírások alapján, hogy ez bizony nekem való. Hideg tél volt, és miután átvettem, egyből magamra fújtam óvatosan, és lágyan körbeölelt, melengetett nemcsak a hazaúton, hanem a nap teljes hátralevő részében...
Azonnal örök helyet vívott ki nálam a top 3-ban a TF Velvet Orchid és a Chanel Chance edp mellett. Ahogy azokra, úgy rá is azt mondják a szeretteim, hogy ez Rita-illat! Az idős, beteg apukám, akit szegény drágámat már oly nehéz bármivel is kimozdítani a maga kis világából, azt kérte, fújjak az ő kezére is, mert ez az illat csodás! ❤️
Önbizalmat, békét és megnyugvást adó illat, szelíd, bölcs és jó, mint a gyönyörű és méltóságteljes elefánt, akiről a nevét és a bájos kupakját kapta. Higgyétek el, tökéletes volt a névválasztás, nem, nem tigris ő, annál sokkal szelídebb, de nem kevés izgalmat és változást tartogat. Óvatos adagolás mellett a környezeted is tolerálni, sőt értékelni tudja, de valóban olyan ő e tekintetben is, mint az elefánt: ha megjelenik a szobában, nem lehet nem észrevenni 😆😆😆
Az időjárásra is nagyon érzékenyen reagál, más arcát mutatja télen (inkább balzsamos-vaníliás) és tavasszal (szavannát idéző száraz-fűszeres, minimális vaníliás lecsengéssel). A fragranticán olvastam, hogy remekül működik trópusi párában is, és simán el tudom képzelni! Alig várom, hogy a fülledt nyári arcát is megismerjem.
Egy ikonikus, örökérvényű műalkotás, melyet remélem, soha nem vonnak ki, mert nem helyettesíthető semmi mással.
Száz csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 14.

Ó, hogy lehet, hogy pont Róla nem írtam még véleményt?
Száz csillag.

Sophie0517

2023. március 27.

Ó azok a 90-es évek. Hú, de nagyon imádtam. Ez az illat azt hozza vissza. A fülledt nyári éjszakákat, amikor hajnalban az éjjel nappaliban, egy át bulizott éjszaka után meleg szendvicset ettünk, majonézes akármivel. Ez volt az az illat, amit akkor is éreztél, ha már messze szállt. Sejt szinten babonázott meg minden alkalommal. Belém ívodott, a bőrömbe, a hajamba, rá kapaszkodott másra. Nekem semmi karácsony feeling nincs, nem is értem. Ez egy buja, vad, megszelidíthetetlen kompozíció, ami pontosan azt tudja, és azt adja, amit sok sok éve is. Most is ott van minden cseppjében az elegancia, a vadság, a ki ha én nem. Brutál módon vonul előtted, veled, utánad. Jó, hogy van, mert ilyen nagyon kevés van már. Max pont, és nem csak az emlékekért. ❤️

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 27.

MankaJanka

2023. március 4.

A véleményeitek alapján nem bírtam nyugodni, és befűztem a férjem, hogy akkor ma menjünk parfümöt keresni, és legfőképp ezt. Így hát megvettük.
Brutális. Olyan szinten, hogy az étkezőben ülve befújtam magam, és a férjem a másik szobából szólt, hogy jó illat lesz ez, de amíg leszárad legyek szíves becsukni őt a szobába, mert ez így sok neki... 😁 Két fújás... Én ezt nem érzem ilyen durvának, de tény, hogy ütős parfüm. Viszont az eszembe is kell vésnem, hogy szigorúan egy fújás, mert úgy néz ki, hogy én nem érzem olyan erősen, mint mások, és élvezni akarom ezt az illatot, de nem másokat kikergetni vele a világból.
Leszáradás után egy mézeskalács ház aurája vesz körül, keleties fűszerekkel.
És bár a keleties illatvilág nekem sok szokott lenni, az Elefáni nem az. Édes, fűszeres, nagy szillázsú. Kimondottan karácsonyi illat, és téli. Nyáron el sem tudom képzelni, hogy mit produkálhat... Még ismerkedünk 🤗, de az 5* nem kérdéses.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 4.

Leszáradás után egy mézeskalács ház aurája vesz körül, keleties fűszerekkel.

renikathi

2023. február 16.

Azok közzé tartozom, akiknek tetszik az illat. Módjával, 1-1,5 fújás tökéletesen elegendő egy egész napra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 16.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Linalool, Eugenol, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.