Kenzo

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: mujerconfused, Módosítva: 2019. május 28.

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: szegfűszeg, mandarin

Szívjegyek: ylang-ylang, napraforgó, mangó, kömény, édesgyökér

Alapjegyek: vanília, pacsuli, ámbra

Kenzo Jungle L'Elephant EDP / csere is.
Ár: 1550 , Eladó: OlaszAdry
Állapot: Frissen fújt, Helyszín: Sándorfalva , fizetés: --

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

eternity

2021. november 13.

2021.11.13. update 3: azóta egy Nature's box samponja (argánolajos) konkrétan felidéztette velem a Jungle-t. Így amikor megláttam a kedvenc dupeokat áruló webáruházamban, hogy a Chatler 30 ml-t is kihozott a Kenzo Jungle.ből, na mondom hozzádobom a rendelésemhez. Nos nem győzök csodálkozni! Szuper tartósság, ugyanaz az illat (talán egy fokkal kevésbé tolakodó, majd a férjemen tesztelem még :) szóval kemény 880 Ft--ért sznobéria ide, sznobéria oda, ez bizony nagyon ott van! A megmaradt pénzt pedig költsétek valami hasznosabbra :*
(Chatler-Extenzo Young Woman a dupe neve)

update: na coming outolok: csak eladtam. A férjem konkrétan nem bírta elviselni, és én sem éreztem egy idő után csak a fűszereket. Három csillag lesz ez...

Az itteni vélemenyek alapján teljesen más illatot vártam, valami fojtóan füstös dámaillatot. Vakon vettem meg ennek ellenére, első fújásra totál ledöbbentem, ismerős volt, retro feeling jutott eszembe, mintha régen éreztem volna egy női rokonomon. Aztán elkezdtem használni, tovatűnt a retro érzés, és egyáltalán nem értem a megosztó kritikákat sem. Egyáltalan nem érzem soknak a két fújást sem, hirtelen bizsergető finom fűszeres, de nem füstös, majd édesen szárad le, rajtam nagyon finom illatta van, hiába vanília, közel sem azt a számomra egysíkú illat, hanem annál sokkal több. Egész nap érzem magamon is diszkréten ezt a fincsiséget, sok más parfümöt egy idő után ugye egyaltalan nem lehet erezni, mert “megszokja az orr”na ezt nem, úgyhogy biztos más is erősebben érzi. A környezetem nem kezdett se köhögni, se semmi, ugyhogy nem vegyifegyver. Gyönyörű, számomra önazonos illat, ami egyáltalán nem sok(k). Szerecsére senkin nem éreztem mostanában a környezetemben😚

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. november 13.

(Chatler-Extenzo Young Woman a dupe neve)

Anett0721

2021. június 16.

Fura, hogy még nem véleményeztem őt, megesküdtem volna rá, hogy igen..
Szóval. Alapjáraton nekem ezek az orientális-fűszeres csodák nyári illatok, imádom a keleties kultúrát, imádom Egyiptomot, Indiát is, a sivatagokat és a füstölő illatú bazársorokat. Parfümben azonban az édes-cukros 'vagyok', azonban ő olyannyira elvarázsolt, hogy eszméletlen. Szóval eleinte nem értettem, ő mitől téli? Hiszen ha becsukom a szemem a szaglászása közben, akkor egy egyiptomi bazársoron érzem magam, egy kiadós sivatagi túra után, érezve a fülledt-füstös illatot. Azonban az utóbbi időben amikor ezen képzelgek, egyszercsak átlépek a gondolataim ajtaján egy másik dimenzióba: jólesően kissé fázom, az addigi fülledt idő helyett dér illatát érzem, kinyitom a szemem és egy őszi erdőben vagyok valahol itthon. Sárga levelek, csípős füstös ősz-illat, bordó bőrdzseki. De a nyár az Igazi neki, legalábbis rajtam!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 16.

Fura, hogy még nem véleményeztem őt, megesküdtem volna rá, hogy igen..

Bridge29

2021. május 25.

Igazi nagyágyú. Téli illat. Extra fűszeres és brutál tartós. Csak karácsonykor szoktam használni. A leszáradása isteni vanília. Kis fujosom van belőle egy üveggel sose használnék el. Máson is szeretem az illatát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 25.

Linett21

2021. március 15.

A legklasszikusabb fűszeres-aromás illat a 'női szektorban', telitalálat!
Itt ugyan nem írják, de a szívjegyek között még szerepel a kardamom és a gardénia is, az ő kettősük felelős az édeskés felhangért. Nem mondanám, hogy orientális, itt inkább csak a fűszerek dominálnak. Én még fahéjat is érzek benne erősen, noha az összetevők között nem is szerepel.
Nekem ez a karácsonyi illatom. Mély, buja, érzéki, édes-fűszeres. Szinte kedvem lenne beleharapni; olyan, mint egy karácsonyi süti, amit épp leöblítesz forralt borral :-)
Ugyanez okozza a problémát is: meleg időben rosszul vagyok tőle, nem bírom se magamon, se máson elviselni. Ezt a parfümöt havas-jeges téli estékre tervezték, szabadtéri karácsonyi vásárra és füstös jazz-clubokba. Irgalmatlanul projektál; tömény, karakteres illat; ezt mindenki észreveszi körülötted! Kevés is elég belőle; max. 2 fújás egész napra kitart. Jó minőségű, jellegzetes, de így elég megosztó is. Örülök, hogy 25 éve folyamatosan meg tudott maradni a piacon és annak még jobban, hogy nekem is van belőle :-) 4 és 3/4 csillag, de csak azért, mert 15 C fok felett már lehetetlenség viselni/elviselni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 15.

A legklasszikusabb fűszeres-aromás illat a 'női szektorban', telitalálat!

Macuska

2021. február 18.

Abszolút kedvenc. :) Én mondjuk imádom az ilyen keleti illatokat.
A legtartósabb parfüm, amit valaha próbáltam, egy nagyon kevés is elég belőle, a ruhákon is brutál sokáig érezhető. Torony magasan újravevős.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 18.

Abszolút kedvenc. :) Én mondjuk imádom az ilyen keleti illatokat.

tamtam23

2021. február 9.

Hát jól megkajáltam az itteni véleményeket és vettem egy üveggel. Ajándékbolt és illatgyertya szaga lengett körül egész nap, nagyon zavaró volt. Batikolt szoknyás szimatszatyros szandálos nőkön szoktam hasonlót érezni. Lehet, fiatal is vagyok hozzá, de jelenleg ezt a saját anyámon sem viselném el. Szubjektív dolog ez a szaglás. 🤷🏼‍♀️ A tartóssága miatt két csillag

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 9.

kepviselofank

2021. február 3.

Lehet, hogy butaságot beszélek, de számomra mentolos fahéj illatú. :D Eddig is tetszett, de bőrön most probáltam először és így is tetszik, bár nem biztos, hogy mondjuk egy első randira be merném vállalni. Tolakodó, erős, pont olyan, amit szeretek (annak ellenére, hogy én egy viszonylag visszafogottabb lány vagyok). Magamon már nem éreztem az illatát a nap végére, majd kicsit kimentem a szobámból és mire visszatértem, arra lettem figyelmes, hogy azért a teret még mindig betölti. Nem a mindennapi illatom lesz, de örülök, hogy a birtokomban van egy kisebb mennyiség, ha épp kedvem lenne hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 3.

Bonnieoo7

2021. január 28.

A 2000-es évek eleje, millenium...volt 2 tábor Gucci Rush és az Elephant. Én egyikbe sem tartoztam, de a 40 fős lányosztály a kozmetikus suliban ezekkel debütált. Nekem a Gucci semmilyen, jellegtelen. A Kenzo pedig pont az ellenkezője, harsány, tolakodó. Idenézzetek megjött az elefánt és felordít mint a cirkuszban!🤪 A kupakja nagyon tetszik máig is, de hát erre nem alapozhatok vásárlást. Volt 2 barátnőm a csapatban, azaz több is de ők voltak a főkolompos "Kenzo-sokk". Aztán jött a sok durvábbnál durvább utánzat hasonló paraméterekkel. Számomra kicsit megmosolyogtató illat, cseppet sem ízléses, levakarhatlan, elviselhetetlen volt akkoriban, mostanában azonban nem találkoztam vele. 🐘 🐘

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 28.

Barbara2021

2021. január 17.

Valószínűleg kő alatt éltem eddig, de ezzel az illattal csak nemregen találkoztam. Szegfűszeg szegfűszeg és még egy kis szegfuszeg. Mellette az édesség valószínűleg a vanílianak köszönhető, a szegfűszeg rajtam dominál mindent. Karácsony környékén, télen szuper. Szeretem. Nem retro, nem oreges.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 17.

lZsuzsi

2020. december 26.

Habár nem vagyok egy parfüm specialista, gondoltam leírom véleményemet. EZ az a parfüm, ami nem hiányozhat a gyűjteményemből, amivel teljesnek tudhatom magam, ami a legjobb barátom lett és a másik felem. Mikor magamon viselhetem, egy olyan energialöketet bocsájt rám, és olyan magabiztossággal koronáz meg, amire sose gondoltam volna hogy egy parfüm képes lesz. Ez a parfüm azt üvölti számomra hogy nő vagy, hogy légy bátor és merész és akár a csillagokat is lehozhatod az égről. Zseniális illat, főképp hidegebb időben, ősszel-télen viselem. Nem kérdès tehát hogy 5 csillag, amíg világ a világ. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 26.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Linalool, Eugenol, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.