Best of Beauty 2019

Kenzo

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: mujerconfused, Módosítva: 2019. május 28.

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: szegfűszeg, mandarin

Szívjegyek: ylang-ylang, napraforgó, mangó, kömény, édesgyökér

Alapjegyek: vanília, pacsuli, ámbra

Szabyna1996

2019. július 7.

Ahhhh.
Szóval, hol is kezdjem?
Nagy parfüm vásárlásban voltam, több félét is vettem, hogy megtaláljam AZ ÉN illatom. Félig vaktában, az összetevők alapján nagyjából ismerem azt, ami tuti nem lesz jó, de azért elmentem a Douglesbe is, szaglászni. Ezt a parfümöt nem találtam, így nem tudtam megszagolni, de az összetevők szerint alapvetően OK-nak tűnt. El sem tudtam képzelni igazából milyen lehet, gondoltam édes, virágos, de mély és keleties - ez alapvetően bejön. Szóval megrendeltem egy 50 ml-s tesztert, edt-t.

Megjön. Kibontom. Ráfújom a csuklómra. És igen, egyből tudtam mi ez...hányszor, de hányszor éreztem gyerekkoromban. A napközis, idős, mogorva tanítónénin, a rókaprémes nyanyákon a színházban. Nem hiszem, hogy van olyan, akinek ez ismeretlen.

Nos, minden parfümöt érdemes úgy leírni, ha megadom azt a nőt, akinek ez az “illata”, hát nekem - persze lehet a gyerekkor miatt - tényleg a rókaprémes, piros rúzsos, mogorva nyanya a színházban. Viszont elbírom képzelni egy rendkívül határozott és kiforrott egyéniséggel rendelkező, fontos pozícióban dolgozó 30+ nőn is.
A rossz asszociációk ellenére nem adok rá 1-est, mivel valóban egy kvázi “különlegesebb” parfüm, nem az tipikus édes-virágos szelíd. Pozitív, hogy valóban nagyon tartós és intenzív, annyira, hogy szerintem 1 fújás bőven elég, és inkább az edt verziót érdemes megvenni, különben 80 méterről érezni lehet, így meg talán csak 5 méterről. Hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy idővel csendesül és igazából egészen kellemes is lesz, de 1-2 órát várni kell ezzel. Mikor használnám/használom? Pl. olyan szituációkban, tárgyaláson vagy ilyesmin, amikor nem az a lényeg, hogy mennyire vagy nőies, hanem az, hogy mennyire akarsz erősnek és határozottnak tűnni. Arra ez megfelel. Egyetlen tanácsom van, annak, aki gondolkozik rajta: bárhogyan is, de szagold meg megvásárlás előtt! Komolyan!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 7.

Ahhhh.
Szóval, hol is kezdjem?

vivia

2019. július 6.

Ó, mindenkinél eljön a pont, hogy nagymamásnak érez magán egy parfümöt! Nálam nem a Clinique Aromatics Elixir váltotta ki ezt a hatást, hanem az elefántos Kenzo. Tipikus patika, vagy még pontosabban "mediterrán fürdőszoba" illata van, szerencsére kedvelem. Van olyan pillanatom, hogy "most, de azonnal akarok valamit!" és ezt a görcsös hiányérzetet megszünteti bennem, mintha azt mondaná: "tulajdonképpen pihenni akarsz..." (Állítólag a tigrisesnek még ennél is jobb illata van, ahhoz még nem volt szerencsém.) Nem tudom melyik összetevő miatt, de tényleg mamánál érzem újra magam, olyan érzés, mint amikor régen ültünk a kis szobában az ágyon, a nagy mesekönyvvel , és ő szemüvegben olvasott nekem a ravasz teknősbékáról, a villogó szemű tigrisről, meg a foltos hiénáról. A kávécsészés, kis szerecsen falvédő még tudta fokozni ezt a különleges hangulatot. Horgolt terítő és süti volt az asztalon, üveges balzsamok, kenőcsök, gyógyszerek, könyvek, porcelán apróságok az üveges szekrényben. Érdekes, de úgy tűnt, hogy az egész világ befér egy doboznyi, kis szobába. Biztonságos érzést és gyógyulást ad nekem ez a parfüm, talán ezért szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 6.

Mirabylia

2019. július 6.

Kedvencem! :) Nagyon szeretem az ilyen sütis/fűszeres/keleties illatokat. Ez meglepően jó rajtam. Bármikor használom megérzi valaki és szimatolni kezd a jó illat után. Nagyon erőteljes és jól érződik a bőrömön, tartós, ezért minimális kell belőle. Nyáron is szoktam használni, de csak óvatosan szabad adagolni! Nagyon sokszor dicsérték férfiak és nők is (sokszor megszólítanak, hogy mi ez a kellemes illat), így szerencsére nagyon sok visszajelzést kaptam, hogy nem túl tömény rajtam. :)
Ez egy olyan illat, ami csak keveseknek való az illatvilága és ereje miatt. A kimérős parfümériákban is szoktam venni, mert azok is meglepően jók. Bár, tapasztalatom szerint nem árt, ha áll egy ideig, mert akkor éri el az eredeti illatát (amikor kicsit kezd színeződni, töményedni).
Általában 1 vagy 2 fújást oszlatok el magamon, mert bőven elég szokott lenni.

Általában 1 vagy 2 fújást oszlatok el magamon, mert bőven elég szokott lenni.

Lupiluuu

2019. június 19.

Nekem az illat maga tetszik én szívesen használtam mert nagyon szexinek éreztem ezt az illatot,de a visszajelzések utánn valahogy lelankadt ez a lelkesedés....több kolléganöm megjegyezte hogy nagyon fahéjjas illatom van és fejfájdító,de viszont férfiak szerették és dícsérték. Nem tudom eldönteni ,hogy valóban rossz e az illat vagy csak én adagoltam túl,vagy valóban jó csak a kolléganőim nincsenek parfümök teren olyan szinten ,hogy betudják látni vannak más parfümök is nem csak az Avonos illatok amiket felválltva fujkálnak magukra és 10ből 10en ugyanúgy illatoznak 😀 csak 3 pontot tudok adni,mert sajnos elszállt a varázs ,pedik mint karakter,egyéniség és tartóság szempontjából megérdemelné az 5*

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 19.

nygigi

2019. április 17.

Nem lettünk barátok, mintha mindenféle fűszer ömlött volna rám a konyhában. Ilyen illatot nem szeretnék viselni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 17.

Kisangyalcsillag

2019. április 14.

Nagyon régi és nem jó élményeim vannak ezzel az illattal ...😬😬Drága Barátnőm használta ezt az illatot és szerintem mindig túl tolta és roppant mód zavart, hogy ahányszor mentünk együtt valahova, mindig Jungle felhőben úszott és teljesen elnyomta az én kis finom illatkáimat , mint pl Prada Iris vagy Omnia Green Jade.😂😂😂😂És így ezt a mumus illatot húztuk magunk után 👹👹👹Annyira utáltaaaaaam.🤣🤣🤣
Nagyon erőszakosnak, töménynek, tolakodóknak, émelyítőnek gondoltam. És az is volt🤣🤣🤣.
Egyszer egy lányon éreztem, aki csak egyet fújt, rajta nem volt rossz, de azóta sem ütöttem ebbe az illatba az orrom és nem is fogom soha azt hiszem. 😂😂😂Pedig most már lehet másképp erezném... ki tudja.....?😂😂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 14.

wildrose

2019. április 7.

Kifújáskor izgalmas, mély, egzotikus, érzéki, fűszeres, édes szegfűszeg és kardamom, leszáradáskor puha, meleg vaníliaillat. Intenzív és nagyon tartós. Számomra a karácsony illata. Csodálatos alkotás, örök szerelem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 7.

Ildi71

2019. március 29.

Húú, engem nagyon irritál az illata. Csuklómra fújtam belőle egy keveset, de egyszerűen nem bírom elviselni. Lemosni sem egyszerű, mert a tartósságával nincs gond :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 29.

Anticinderella

2019. március 17.

Még az egyik exemtől kaptam valamikor nyár végén, s fogalmam sem volt, hogy, hogyan tetszhet neki ez az illat, az már biztos, hogy vegyi fegyver kategória, de a maga roppant szörnyű módján, egyszerűen buggyant karácsony szaga van, szegfűszeges, rohadó narancsos förmedvény...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 17.

Plenda

2019. március 10.

Régóta fájt rá a fogam, aztán jó áron hozzá jutottam, illatolás nélkül, rögtön 100ml-hez. Nagyon különleges illat, erőteljes, napokig érezni ruhán. Én a bőrömön is érzem még zuhanyzás után is. Ezt a parfümöt azoknak ajánlom, akik szeretik az erős, fűszeres, édeskés illatokat. Semmi gyümölcsöt nem érzek benne, csak szegfűszeg és vanillia. 100ml nekem szerintem életem végéig elég lesz, pici fújás bőven elég!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 10.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Coumarin, Linalool, Eugenol, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!