Kenzo

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: mujerconfused, Módosítva: 2019. május 28.

Ár:   20 300 Ft és 28 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, drogériák, online

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: szegfűszeg, mandarin

Szívjegyek: ylang-ylang, napraforgó, mangó, kömény, édesgyökér

Alapjegyek: vanília, pacsuli, ámbra

Kenzo Jungle L'Elephant EDP - fújósok
Ár: 1150Ft / 1550Ft / 2500Ft + pkg. , Eladó: silence
Állapot: 3ml / 5ml / 10ml fújós frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: banki előre utalás után, postán maradó ajánlott levélként küldöm
Parfüm csomag egyben
Ár: 10.000 , Eladó: vikk2400
Állapot: használt, Helyszín: Dunaújváros, fizetés: banki utalással ,személyes Dunaújvárosban
Phoenix19

2020. február 18.

Nagyon kedvelem a fűszeres illatokat, különösképp szeretem a szegfűszeget, de nem mindegy, hogy milyen egyéb illatösszetevőkkel társul. (Amúgy szegfűszeg van benne, nem szegfű, de hagyjuk.) A kömény legalább annyira kiérződik a parfümből, mint a szegfűszeg, és meglehetősen bizarrá teszi az összképet. Harsány, lemeztelenített illat, csak a fűszerek önmagukban, másról sem szól. Na és persze a kömény, ami egyébként is sokakat érzékenyen érintő illatjegy, és ez esetben nem bántak csínján vele. Nagyon sokan undorodnak a köménytől parfümben, mert izzadtság, mosdatlan altesti tájékot idéző szaga van, ezt a parfümöt mégis annyian szeretik, pedig erősen érződik a mindent átható kömény szag. A Tigris volt a jó, persze az szűnt meg. Ez az illat számomra borzalom, elképesztő, hogy mennyien szeretik ezt a rettenetet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 18.

simbenz

2019. szeptember 28.

Fűszeres az biztos, rajtam nagyon erős benne a szegfű, amit nem tudtam elviselni magamon, így anyukámnak ajándékoztam, aki imádja, nagyon jó is rajta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 28.

Timi8

2019. szeptember 17.

Update: immáron Fáncsi-gazdiként ìrom eme sorokat. Bár, sztem nem nekem van Fáncsim, hanem Fáncsinak lett egy Timcsije is 😅
Elképesztő parfüm, nem tudok vele egyszerűen betelni... nem is lehet.
Talán itt, talán a Tigrincsnél olvastam, h.a nevek mintha össze lennének cserélve... Egyetértek! Ez sokkal inkább lehetne tigris-bigris: vad, ordìt, harap és karmol. Mindeközben pedig csodálatraméltò, fennséges. Szépen szelidìthető nagymacska de csak ha Ő akarja. ;)

Sosem gondoltam volna, hogy Ő és én valaha is együtt...
Általánosban az egyik tanìtò néni (aki engem nem tanìtott) ùszott Fáncsi felhőjében. Akkor persze nekem tùl sok volt de mindìg érdeklődve szuszmitáltam utána a folyosòn.
Most valahogy, számomra is érthetetlen mòdon nagyon tetszik magamon is. Azt hiszem, szeretem!
Ez valami fenséges! Hiába, igazi nagyvad. Örökzöld darab.
Tökéletes fűszer-csoda: aranylò, tüzes, lehengerlő. Érzem én is, hogy erőteljes és figyelemfelkeltő, ezáltal megosztò is lehet persze, de kis pöttyintős minikéből adagolva kiválò. Igazi Parfüm! Nem bántò, nem zavarò, persze aki érzékeny az erős illatokra annak nem mondom, sok lehet, de én egyfolytában az alkarom szimatolom, nem tudom abbahagyni.
Ha bárkinek lenne a közeljövőben megunt példánya belőle (kardinális, h.a fánis kupak is meglegyen hozzá 😅), megköszönöm ha egyeztethetünk Vele kapcsolatban, szìvesen örökbefogadnám!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 17.

Elképesztő parfüm, nem tudok vele egyszerűen betelni... nem is lehet.

Sosem gondoltam volna, hogy Ő és én valaha is együtt...
Ez valami fenséges! Hiába, igazi nagyvad. Örökzöld darab.

Lina6

2019. augusztus 29.

Nagyon tartos, csikhuzos illat. Fűszeres, különleges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 29.

Nagyon tartos, csikhuzos illat. Fűszeres, különleges.

Laurencia

2019. augusztus 29.

Hanyadszorra is írom meg az Elefánit?(Név levédve Hanky részére, ő volt az értelmi szerző még 2012-ben)
Kb. harmadszorra, de ígérem ez lesz az utolsó.
Ha a Mugler féle plecsni az ékes példa arra, hogy miért nem jó a mostani designer front, akkor ő az élharcosa annak hogy a vintage viszont miért igen.

1996-ban csoda dolgok történtek a világban, Laurencia néni érettségire készült és szerelmes volt egy hozzá végképp nem illő fiatalemberbe,melyet az okos anyai ösztön úgy zúzott porrá- mármint a kapcsolat lehetőségét- hogy azt maga Herkules is megirigyelte volna , George Michael kiadta az Older című albumát, a Fradi nyerte az NB1-et, Magyarország csatlakozott a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez, Damon Hill Formula 1-es világbajnok lett és Dominique Ropion a világra szabadította a Jungle-t.
Remélem nem hagytam ki semmi fontosat, ja de Sir Anthony Hopkis nem kapott Oscart a Nixonért pedig megérdemelte volna.
Ugye milyen csuda dolgok ezek ha az embernek van két keze és tudja használni a Wikipedia-t?

Mit mondjak még el, ami el nem mondatott?
Nincs ilyen, minden ott van a sok száz véleményben előttem, szélsőséges, megosztó illat, éppen ezért nincs is értelme minősíteni hogy jó vagy disszonáns, ami igaz az igaz, igencsak megcsúszott Ropion bácsi keze mikor a szegfűszeget meg a gardéniát öntötte, az emberek 80%-át ez zavarja.
Engem nem bánt , soha nem is bántott, könnyűszerrel viseltem világ életemben és a seregem oszlopos tagja marad ameddig csak lehet.
Mit jelent most az Elefáni?
Őszt, esőt, sötétedést, ugyanaz az érzet mint az El Born, jazz, kávé, kávéház, köd és cigaretta, ha dohányoznék még, biztos hogy az egész mellé odakívánkozna valahogyan egy szál.
Bordó körmök, bordó rúzs, képzeljétek még ide az őszről alkotott összes ostoba klisét, olyan nagyon ősz tud lenni, amikor őt fújom, nem csak az időjárásban hanem a lelkemben is.
Melankólia.

Szokta volt mondani az egyik kortárs irodalmárunk, hogy az antikvárium időalagút, igaza van.
S az Elefáni még annál is igazibb, esély sincs arra hogy ilyen kaliberű darab mostanság világra szülessen, szeressük, becsüljük, amíg még az idő engedi.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 29.

Kb. harmadszorra, de ígérem ez lesz az utolsó.

Mit mondjak még el, ami el nem mondatott?
Mit jelent most az Elefáni?
Melankólia.

Niki0215

2019. augusztus 26.

Hihetetlenül erős, tartós, már már orrba vágó illat, nagyon erőszakos...akárkin érzem, mintha egy fél üvegnyit öntene magára....Ezt az illatot még sosem éreztem szolidan, nem is szeretném..Viselni pedig főleg nem. Ízlések, pofonok.....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 26.

Vinike

2019. augusztus 22.

Több mint 2 éve írtam véleményt az Elefántról, de most újraírom. Ő volt az ELSŐ minden tekintetben. Az első igazi parfümöm, a lánykori katalógus és celebillatok után. Az első, ami életem pasiját is lenyűgözte (azóta sem lett sokkal hosszabb a lista), és az első amit teljesen elhasználtam, és most újravettem. ( Köszönet és hála érte Boszinak) Ezalatt a 2 év alatt sokszor estem szerelembe és még többször ábrándultam ki, vettem és eladtam, cseréltem és kerestem...de az Elefánt maradt.És most már biztos, hogy ez még nagyon sokáig így is marad. Az illatról olyan sokan írtak már előttem, nem nagyon tudok újat mondani. Szegfűszeges, vaníliás robbanás, amiből 2 fújás könnyedén kitart estig. Erőteljes, csodás elixír, ami simán kenterbe ver jónéhány méregdrága niche parfümöt. Közhely, de az Elefánt tényleg nagyon megosztó illat. Vad, szeszélyes és önfejű...de aki megzabolázza, azt világot megváltó erővel ruházza fel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 22.

Nushi

2019. augusztus 14.

Keresek egy gyermekkori illatot...Ami 1996-1997 táján volt népszerű Talán Kenzo talán CK talán Givenchy...

Szóval rendelgetem sorba a mintákat, ahogy kell és szaglászom szigorúan egyesével. (sajnos ezeket az illatokat már nem találom meg a parfümériákban)

Néha még félek is mert tudok vad dolgokba futni...

Erről az illatról elsőre kamaszkorom könyvtárosa jut eszembe, akiről csak azt tudtam , hogy nagyon öreg és nagyon jó illata van. A gimnáziumi kis könyvtárt ez az illat lengte be, így nagyon jó élményeket tudok hozzá párosítani lévén könyvbolond is vagyok. Nekem valahogy mégsem öreges ez az illat ( nem ezt kerestem sajnos) Karácsony, régi könyvek, forró forralt bor, kandalló előtt bújós szerelmetes szimfónia. Az üvegcsében durva komolyan féltem felkenni... mi lesz ha nem jön le és éltem végéig követ ez a tömény szag... De láss csodát kicsi csíkot húztam a pálcával és robbant a csoda.Rögtön valami euforikus nyugalom szált meg. Nem nyári illat de szerintem egy hűvösebb estén viselhető. Elsőre a narancs/mandarin és a szegfűszeg szinte kiugrik belőle, rajtam szépen megszelídül és csak valami ringató puhaság marad, abszolút el tudom képzelni egy családi ünnepre vagy házassági évfordulón viselve. Szerintem nagyon sexi de szolidan nem hivalkodva, nem tudom üvegből fújva milyen lenne, de szerintem az az illat aminek kell fél óra míg megnyugszik. A bőrömmel valami csodás harmóniát alkot és biztos beszerzek egy nagyobb mennyiséget. Szükségem van erre a bújós melegségre.Még a férjemnek is tetszik pedig az nagy szó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 14.

Néha még félek is mert tudok vad dolgokba futni...

Szabyna1996

2019. július 7.

Ahhhh.
Szóval, hol is kezdjem?
Nagy parfüm vásárlásban voltam, több félét is vettem, hogy megtaláljam AZ ÉN illatom. Félig vaktában, az összetevők alapján nagyjából ismerem azt, ami tuti nem lesz jó, de azért elmentem a Douglesbe is, szaglászni. Ezt a parfümöt nem találtam, így nem tudtam megszagolni, de az összetevők szerint alapvetően OK-nak tűnt. El sem tudtam képzelni igazából milyen lehet, gondoltam édes, virágos, de mély és keleties - ez alapvetően bejön. Szóval megrendeltem egy 50 ml-s tesztert, edt-t.

Megjön. Kibontom. Ráfújom a csuklómra. És igen, egyből tudtam mi ez...hányszor, de hányszor éreztem gyerekkoromban. A napközis, idős, mogorva tanítónénin, a rókaprémes nyanyákon a színházban. Nem hiszem, hogy van olyan, akinek ez ismeretlen.

Nos, minden parfümöt érdemes úgy leírni, ha megadom azt a nőt, akinek ez az “illata”, hát nekem - persze lehet a gyerekkor miatt - tényleg a rókaprémes, piros rúzsos, mogorva nyanya a színházban. Viszont elbírom képzelni egy rendkívül határozott és kiforrott egyéniséggel rendelkező, fontos pozícióban dolgozó 30+ nőn is.
A rossz asszociációk ellenére nem adok rá 1-est, mivel valóban egy kvázi “különlegesebb” parfüm, nem az tipikus édes-virágos szelíd. Pozitív, hogy valóban nagyon tartós és intenzív, annyira, hogy szerintem 1 fújás bőven elég, és inkább az edt verziót érdemes megvenni, különben 80 méterről érezni lehet, így meg talán csak 5 méterről. Hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy idővel csendesül és igazából egészen kellemes is lesz, de 1-2 órát várni kell ezzel. Mikor használnám/használom? Pl. olyan szituációkban, tárgyaláson vagy ilyesmin, amikor nem az a lényeg, hogy mennyire vagy nőies, hanem az, hogy mennyire akarsz erősnek és határozottnak tűnni. Arra ez megfelel. Egyetlen tanácsom van, annak, aki gondolkozik rajta: bárhogyan is, de szagold meg megvásárlás előtt! Komolyan!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 7.

Ahhhh.
Szóval, hol is kezdjem?

vivia

2019. július 6.

Ó, mindenkinél eljön a pont, hogy nagymamásnak érez magán egy parfümöt! Nálam nem a Clinique Aromatics Elixir váltotta ki ezt a hatást, hanem az elefántos Kenzo. Tipikus patika, vagy még pontosabban "mediterrán fürdőszoba" illata van, szerencsére kedvelem. Van olyan pillanatom, hogy "most, de azonnal akarok valamit!" és ezt a görcsös hiányérzetet megszünteti bennem, mintha azt mondaná: "tulajdonképpen pihenni akarsz..." (Állítólag a tigrisesnek még ennél is jobb illata van, ahhoz még nem volt szerencsém.) Nem tudom melyik összetevő miatt, de tényleg mamánál érzem újra magam, olyan érzés, mint amikor régen ültünk a kis szobában az ágyon, a nagy mesekönyvvel , és ő szemüvegben olvasott nekem a ravasz teknősbékáról, a villogó szemű tigrisről, meg a foltos hiénáról. A kávécsészés, kis szerecsen falvédő még tudta fokozni ezt a különleges hangulatot. Horgolt terítő és süti volt az asztalon, üveges balzsamok, kenőcsök, gyógyszerek, könyvek, porcelán apróságok az üveges szekrényben. Érdekes, de úgy tűnt, hogy az egész világ befér egy doboznyi, kis szobába. Biztonságos érzést és gyógyulást ad nekem ez a parfüm, talán ezért szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 6.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Coumarin, Linalool, Eugenol, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Isoeugenol, Farnesol, Geraniol, Lyral, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.