Khadi

Ár:   3350 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 28.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Érzékeny fejbőrre

Nyugtatja az irritált fejbőrt. A hibiszkusz és a palash virág megakadályozza a gyulladás kialakulását, a különleges indiai növények, mint az anantmool, kino és ratanjyot pedig tisztán tartják a fejbőrt. A mandula- és búzaprotein, shikakai és az amla puhítják és kondicionálják a hajat. A levendula illóolaj szabályozza a faggyútermelést, és kellemes illatot biztosít. Használatával a fejbőr és a haj egészségessé válik. A termék pH-értéke közeli a fejbőr természetes pH-értékéhez (pH=4,0), így nem borítja fel a fejbőr természetes egyensúlyát.

Nem tartalmaz szulfátot, alkohol és szilikont, mesterséges színezéket és illatanyagot.

Állatokon nem tesztelt termék. 100%-ban vegán.

BlindedByLipstick

2019. március 25.

Nem is tudom, mit írjak róla, lassan a flakon végére érek, de nem sok minden változott a használatától. Kocsonyás állagú, sötétbarna színű a sampon, az adagolással trükközni kell: ha túl sokat teszel a hajadra, nagyon kellemetlen sós-füstös szaga lesz (félreértés ne essék, nem várom el tőle, hogy illatos legyen, de na, elég zavaró a húsvéti sonka szagára emlékeztető haj), és zsírosítja is, ha keveset, nem habzik fel, csak eltűnik a hajszálak között. Ami pozitívum, hogy csökkent a hajhullásom (amióta ezt használom+vitamin), de ár-érték arányban nem nagyon éri meg. Plusz nekem kicsit körülményes a beszerzése, sem a debreceni, sem a nyíregyházi Müllerekben nem tartanak belőle, rendelnem kellett (szerk.: Éppen most jövök haza a debreceniből, és már lehet kapni. :'D De január-februárban tutira nem volt készleten!). Olyan meh. Ártani nem ártott, de nem is hűha.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 25.

Myrkky

2014. március 1.

Eddig egyszer használtam, de nem bántam meg, hogy megvásároltam. Nagyon szép, csillogó lett tőle a hajam, és jól is tisztít. A használata kicsit kellemetlenebb, mint a normál samponoké, mert nem habzik annyira, de mivel nem vegyszerekből van, ezt lehet sejteni, engem ez nem zavar. Az illata elég érdekes, főleg a levendula érződik rajta, de mosás közben számomra kifejezetten kellemetlen volt. Állagra és színre lekvárra elmékeztet, olyan sűrű, kocsonyás, sötét színű, valószínűleg a hibiszkusz miatt - mármint a színe. Amiért megvettem arra tökéletes: mióta hennáztam, rettentően viszketett a fejbőröm; kifejezetten megnyugtatja, ahogyan ígéri. Talán előbb zsírosodik tőle a haj, de az előbbiért cserébe nekem megéri. (-:

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 1.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Azadirachta Indica (Neem) Oil
Hidratálók: Sodium PCA, Glycerin, Hibiscus Rosa-Sinensis Flower Extract, Zinc PCA

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A Dél-Ázsiában őshonos, Indiai Sarsaparilla gyökerének a kivonata. A CosIng szerint bőrkondícionáló összetevő. Az ajurvédában használt gyógynövény, melynek tonizáló, vizelethajtó és méregtelenítő hatása van. További információ a növényről a wikipédián.

kelet-indiai kinofa kivonata, mely az ajurvédában használatos gyógynövény. A növény levelének, törzsének és a virágának kivonatát is használják. A törzs kivonata szövetösszehúzó és gyulladás csökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, valamint hatásos összetevő a cukorbetegség ellen is. A CosIng az összetevőt egyszerűen bőrjavító anyagként kategorizálja.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.