Khadi

Ár:   4799 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 4 260 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: cirmincs, Módosítva: 2016. február 4.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 4 260 Ft

Bőrbarát, kókusz tenzidekkel gyengéden tisztít. Gazdag proteintartalmával helyreállítja a sérült, töredezett haj állapotát. A ceramid és a szkvalén könnyen fésülhetővé, rugalmassá, a rizskorpa puhává teszi a hajat. Szilikon, szulfát, alkohol, kőolajszármazék, mesterséges szín- és illatanyag nélkül.

Ár: 4 260 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

kivike

2021. január 3.

Borzalmas! Szerencsére csak egy kis mintám volt belőle, de az pont elég is volt ahhoz, hogy lebeszéljem magam a vásárlásról. Az illata nem annyira taszító, inkább a hatása. Nem érzem, hogy kicsit is tisztított volna, már hajmosás közben éreztem, hogy valami nem stimmel. Nem volt az a tisztaságérzetem, amit általában tapasztalok. Hajszárítás után úgy néz ki a fejem, mintha zsíros bödönbe hajtottam volna. Nehezen is száradt a hajam, nyilván a zsír miatt. Másnap újra meg kellett mosnom, ha nem akartam lepusztult ábrázattal kinézni. Ájurvédikus ide, szép INCI oda, soha nem szeretnék vele találkozni.Ha lehetne, mínusz pontot adnék rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 3.

ildyy

2020. december 28.

Minden Khadi sampont nagyon szerettem, így kénytelen vagyok a védelmére kelni, különösképp néhány komment olvasása után, bár biztos vagyok benne, hogy van, akinek nem jön be, azért fontos, hogy olyan kommentet is olvassatok, aki imádta.
A Khadi samponok nagyon tiszta samponok, éppen ezért, picit másképp működnek. Az illatuk kapásból külön kérdés, én nagyon szeretem az ayurvedikus dolgokat, de kétségkívül erős illatvilággal állunk szemben, van, akinek bejön, van akinek nem, akinek meg nem, annak nem ajánlom a márka termékeit, mert napokig magán fogja érezni, az garantált.
Ahhoz, hogy a sampon habozzon, méghozzá jól habozzon, vagy kétszer érdemes vele hajat mosni, vagy egy másik (bio) samponnal használni (azt akár előtte, akár utána), és utána balzsamozni, satöbbi. Balzsam mindenképpen kell mellé, mert gubancol, és balzsamosan érdemes fésülni. Nekem a göndör hajamra remekül működött ezzel a felálással: (amikor használtam: hajolaj +) sampon + másik bio sampon vagy még 1x samponos mosás + bio hajbalzsam vagy maszk + formázó (mert göndör, de például lenmagzselé is tökéletes ide). Egyáltalán nem szárított jobban, mint bármi más. Tök jó, hogy nincs benne szulfát, szárító alkoholok és szilikon, és mégis nagyon jól tisztít, miközben ápolja, táplálja a fejbőrt és a hajat. Én nagyon szerettem az illatát, és tök jó, hogy egyre több helyen be lehet szerezni.
A rózsa verziót én minden göndör hajúnak kimondottan ajánlom, a vékony szálú, töredezett tincsekkel csodát művel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 28.

d.anett89

2020. szeptember 28.

Egy boxba kaptam, mintaként. Mikor kibontottam mondom milyen jó illata van. Kinyomom akkor megcsapott a tömény szag. A színe is egy köptetőre hasonlít. Teljesen elneheziti a hajam. Hiába használtam mellé másik sampont,olyan tömény szaga van,hogy számomra émelyítő. Nem venném meg. Van ennél ezerszer jobb sampon is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 28.

Beiggi

2020. szeptember 28.

Számomra ez a sampon használhatatlan, mégpedig azért mert elviselhetetlenül erős illata de inkább szaga van. Olyan mintha egy indiai illatokat tartalmazó koncentrátumot zártak volna a dobozba amitől a haj is átveszi ezt a bűzt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 28.

szaszkri

2020. július 5.

Kb. 2 hete kezdtem használni, az ára elég húzós, de megéri! Az összetevői alapján érthető a magasabb ár is. Mostanában elég száraz, fénytelen volt a hajam (de hamar zsírosodó) és első használat utan latvanyosan selymesebb puhabb és nagyon csillogó lett a hajam. Felért egy igazi wellness-szel a hajam számára! 💗 Indigoval festem a hajam és a bio hajfesteket sem bántja, nem fakítja, hanem sokkal élettel telibb lesz a szín is. Nekem ez tényleg csodaszer

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 5.

nature12

2020. január 24.

Szeptemberben kezdtem el használni és nagyon elégedett vagyok vele. Az eddigi legjobb samponom! 😍 Kevésbé töredezett, nagyon puha, illatos a hajam még mosás után 3 nappal is. Nem használok hajbalzsamot mellé, mert nem kell.
Hosszú hajam van, kb derékig érő és nekem így is nagyon sokáig tart egy flakon. Szeptember óta a 2. flakont használom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 24.

Bettiiyy

2019. június 4.

Elég ritka, hogy megszeretek egy sampont, nekem 99,9%-ban csalódásaim vannak, de ez kivétel. Rettenet puha lett tőle a hajam, kellemes az illata. Jól tisztít, talán egy picit többet akarok mindig használni belőle, mert (nem nehezen!) nehezebben habzik. Külön tetszenek az összetevői, a flakont nem tartom túl praktikusnak, de olyan jó kis sampon, hogy ettől eltekintek. Ha ezt használom nincs is igazán szüksége a hajamnak pakolásra vagy balzsamra, mert a nélkül is nagyon puha és jó tartása lesz. Mindenképpen megéri az árát, csak a városon kívül nehéz beszerezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 4.

Fenne

2019. április 29.

Vegyesek az érzéseim, jók az összetevői, a hennázott hajamra használom. Sajnos utólag vettem észre amikor már megvettem, hogy sérült ÉS SZÁRAZ HAJRA való, nekem pedig inkább zsíros hajam van, így nem a legmegfelelőbb, a hajmosást nem tudom vele kitolni. Egy Khadi hajolajat is használok előtte, és egyszerűen sehogy sem viszi ki az olajat a hajamból, csak 3. hajmosásra. Azt is úgy,hogy 2x kell egymás után mosnom, a harmadikat pedig akkor,ha már full megszáradt,de még így sem olyan jó a végeredmény, tehát balzsamozni konkrétan nem is merek utána. Így kicsit macerás és nem is túl gazdaságos, pedig borsos az ára, legközelebb másik khadis sampont veszek, nem ezt veszem újra.
Update: továbbra is borzalom. Viszont legalább miután 3x megmosom vele a hajam néha továbbra sem rakok rá balzsamot,egész jól táplálja maga a sampon is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 29.

csaktom

2016. november 24.

már használom egy ideje a szappanos lemosást követő pH visszaállításra és kémiai hámlasztásra a 3.5-es pH-ja miatt, és nagyon meg vagyok vele elégedve. az illata erősen fűszeres és mind az illatán, mind a színén erősen érződik a 20% növényi kivonat tartalom, amitől bőrápoló, antibakteriális hatása is van. mivel előzetesen megtisztított bőrre használom, a habzásával sincs gond, és nekem bőven elég az a hámlasztás, amit a lúgos szappan, majd ezt követően az erősen savas lemosás elvégez, így a krémezés már lehet teljesen a bőrápolásé

a flakonja egy rémálom, olyan merev műanyag, ami hajlamos a hirtelen behorpadásra, ilyenkor kilövell a sampon nagy mennyiségben. érdemes áttölteni, mert elég fárasztó minden adagolásakor azon remegni, h csak nehogy horpadjon

hajra nem szívesen használnék ennyire savas dolgot, legfeljebb utolsó öblítőként

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 24.

Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Azadirachta Indica (Neem) Oil
Hidratálók: Glycerin, Sodium PCA, Zinc PCA

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.

A mosódiófa diótermésének, a mosódiónak a kivonataKörnyezetbarát, 100%-ban lebomló anyag. Allergiások és a különféle bőrbetegségekben (ekcéma, neurodermitis) szenvedők is használhatják, mert nem okoz bőrirritációt. 10-11,5%-ban tartalmaz természetes felületaktív hatású, dús habot képező szaponintRemek összetevő a zsíros bőr és haj megtisztítására.

Squalane eo 1 0

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.