Kneipp

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Fürdőtermékek
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: niki33, Módosítva: 2015. január 13.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Fürdőtermékek

6 féle kényeztető, kellemes illatú fürdő készithető belőle.

Tartalma:

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Anne74

2016. július 19.

Szinte rituáléként élem meg a fürdőzés közbeni ellazulást. S mindig érzem melyikre van szükségem...
Ajánlani tudom mindenkinek, minthogy a napjaink sem egyformák, így az esti fürdőzés is más és más... :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 19.

Zsuzsi216

2016. május 10.

Ez egy nagyon szuper kis összeállítás. Finom illatok, ápolás... Mi kell ennél több?
Szerintem mindegyik hozza azt, amit ígér.
Ajándéknak is tökéletes.
Karácsony utáni leárazásban vettem a Rossmann-ban 50% kedvezménnyel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 10.

Szerintem mindegyik hozza azt, amit ígér.
Ajándéknak is tökéletes.
Karácsony utáni leárazásban vettem a Rossmann-ban 50% kedvezménnyel.

bdori

2016. március 4.

Én is ajándékba kaptam, eddig már majdnem mindegyiket kipróbáltam. Minőségileg szerintem nagyon jók, puha bőrrel lépek ki a fürdőkádból. A képen látható felső kettő olaj illatát nem bírom elviselni, átjárja az egész lakást, a bőrömön sem szeretem. A többinek finom illata van, nem zavaró. Alsó sor jobbról a második az abszolút kedvencem, meg fogom venni teljes kiszerelésben is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 4.

Khaleesi

2016. március 4.

Karácsonykor került hozzánk, egy párat én használtam. Megszerettette velem a márkát ez a kis szett és a kedvenceim is megvannak. :) biztos veszek párat normál méretben. Jól ápolnak, jó illatuk van, a kék nagyon jól néz ki a vízben. Ajándék ötletnek nagyon jó (de csak ha az illetőnek van kádja ezt érdemes figyelembe venni :D )

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 4.

paigemilano

2016. február 25.

Ajándékba adtam, és nagyon jó döntésnek bizonyult. Ezek után én is beszereztem egy szettet. Mindamellett, hogy mindnek az illatta nagyon kellemes, kifejezetten hidratálja a bőrt. Nekem nem volt szükségem testápolóra sem, a lazító fürdő után :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 25.

niki33

2015. február 3.

Karácsonyra kaptam a páromtól. Előtte nem használtam a Kneipp-től fürdőolajat, de gondoltam, hogy ez csak jó lehet, főleg így szettben. Eddig háromfélét próbáltam ki, mindegyik illata nagyon tetszik. Annyi a megjegyzésem, hogy a használati utasítás szerint az egész üvegcse tartalmát a kád vízbe kellene önteni, de mivel ez koncentrátum, én csak egy fél üvegnyit öntök ki, és ezt is sokáig szaglászhatom:-)) Teljesen el tud lazítani egy stresszes nap után.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 3.

Antioxidánsok: Tocopherol

Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil
Emulgeálószerek: Peg-40 Sorbitan Peroleate, Polysorbate 20
Tisztítószerek: Peg-40 Sorbitan Peroleate, Polysorbate 20
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance, Zingiber Officinale (Ginger) Root Oil, Elettaria Cardamomum (Cardamom) Seed Oil, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Geraniol, Limonene, Linalool, Citral, Eugenol, Citronellol, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Coumarin, Bulnesia Sarmientoi Extract, Alpha-Isomethyl Ionone, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional
Színezékek: CI 28440, CI 42051, CI 16255, CI 42090, Yellow 10 Lake / CI 47005, Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Sodium Levulinate, Benzoic Acid

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Méz kivonat. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

A gyömbér gumóból kinyert illóolaj. A hivatalos CosIng besorolás szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyag. Az összetevő a gingerol nevű biológiailag aktív komponenst tartalmazza, amely erős antioxidáns és gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik. Paula Begoun szerint a gyömbér olaja bőrirritáló lehet.

Pálmaolaj, glicerin és citromsav észtere, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Nagy gyümölcsű afrikai szantálfakéreg. Kivonata parazita és gombaölő tulajdonságokkal rendelkezik. Fertőtlenítő tulajdonságú. Pálmaolajjal keverve használják a kozmetikában. A CosIng besorolása szerint szövetösszehúzó.

levulinsav sója. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, a Truthinaging információ szerint pedig mikro-organikus hatása révén tartósítószerként is használatos a kozmetikumokban. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.

Szintetikus, vízoldékony fekete színezőanyag. Általában élelmiszerek színezésére használják.

Patent blau V vagy acid blue 3 néven is ismert sötét kék színű por.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

A tömjén nevű gyanta kivonata, mely csípős, kesernyés izű, melegítő érzetű. A CosIng hivatalos besorolása szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), simító, bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint nincsen semmilyen kutatás, ami azt mutatná, hogy a tömjén hasznos a bőrnek.

Színezék. Barnás sárga.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.