Kövess minket Instagramon is! :)


Korres Hidratáló Arcápoló Görög Joghurttal
Ár: | 11 900 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 40 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Profi Med, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Andy88, Módosítva: 2021. június 3.
Ár: | 11 900 Ft | |
Kiszerelés: | 40 ml | |
Lelőhely: | Profi Med, online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Valódi Görög joghurttal ez a vizes bázisú mélyhidratáló krém teljeskörű védelmet nyújt a bőrének, így a bőr sokkal egészségesebbnek tűnik. Pre- és probiotikumokkal, WaterPatch komplex-szel, háromféle hialuronsavval és tengeri alga kivonattal gazdagított arcápoló 48 órás nyugtató hidratálást biztosít és fenntartja a bőr egyensúlyát az egészségtől ragyogó arcszín érdekében.
Bőrgyógyászok által tesztelt.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Propaneidol
,
Glycerin
h
0
0
,
Sodium Acrylates Copolymer
,
C13-15 Alkane
,
Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride
eo
,
Coco-Caprylate
eo
,
Hexyldecyl Stearate
eo
,
Passiflora Incarnata Seed Oil
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder
,
Algin
,
Alpha Glucan Oligosaccharide
eo I h
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Behenyl Alcohol
eo I al
,
Bisabolol
gy
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Cellulose Gum
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Chlorella Vulgaris (Dermochlorella Algae) Extract
,
Disodium Phosphate
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
Glyceryl Polyacrylate
,
Glyceryl Stearate Citrate
eo I eu
,
Hydrogenated Ethylhexyl Olivate
eo
,
Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables
,
Hydrolyzed Sodium Hyaluronate
,
Lactic Acid
h I kh
,
Lactobacillus
,
Laminaria Digitata (Horsetail Kelp) Extract
,
Lecithin
eo I eu
,
Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract
i
,
Kinginka Ekisu
,
Maltodextrin
,
Maris Aqua
h
,
Menthyl Lactate
,
Microcrystalline Cellulose
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Pentylene Glycol
,
Phenethyl Alcohol
i I al
,
Polyacrylate Crosspolymer-6
,
Polyglyceryl-3 Diisostearate
eu
4
0
,
Polymnia Sonchifolia Root Juice
,
Potassium Phosphate
,
Pullulan
,
Saccharide Isomerate
h
,
Salvia Hispanica Seed Oil
h
,
Serine
,
Sodium Carboxymethyl Betaglucan
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Tetrasodium Glutamate Diacetate
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Trehalose
h
,
Tridecane
i
,
Undecane
eo
,
Urea
h
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Yogurt
,
Yogurt Powder
,
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract
i
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Phenoxyethanol
ta
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Sorbic Acid
ta
,
Parfum/Fragrance
i
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Bisabolol, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Caprylyl Glycol, Lactic Acid, Maris Aqua, Saccharide Isomerate, Salvia Hispanica Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Urea
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol, Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Phenethyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Coco-Caprylate, Hexyldecyl Stearate, Alpha Glucan Oligosaccharide, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Lecithin, Panthenol, Undecane
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Stearate Citrate, Lecithin, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Xanthan Gum
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Illatanyagok: Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Phenethyl Alcohol, Tridecane, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sorbic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Átlátszatlanná tevő, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”), sűrűség szabályozó, hártya képző anyag (film forming) anyag.
A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló, azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.
Májusialma, vagy észak amerikai golgota virág magjának az olaja. Kevés információ érhető el arról, hogy mire való a májusialma olaj a kozmetikumokban. A wikipedia szerint külsőleg égési sérülésekre, bőrgyulladás csökkentésére és a fájdalom csillapítására használják. A CosIng besorolása szerint bőrvédő (skin protecting) összetevő, az EWG pedig elzáró, hidratáló hatásról ír.
Az aloe vera megszárított levéből készült por. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.
Algin, vagy alginsav. Az alginsav bizonyos barna algák sejtfalának alkotórésze. Ez a hosszú láncú, D-mannuronsavból és L-guluronsavból álló, vízoldható szénhidrát gélesítő, viszkozitásnövelő a kozmetikumokban.
Természetes cukokból nyert bőrvédő összetevő, melyet bőrpuhító hatása és nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága miatt használják kozmetikumokban. A gyártó szerint az összetevő segít fenntartani a bőr természetes mikroflóráját.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.
Kamillából kivonható vagy mesterségesen előállítható anyag. Kiváló gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként használnak. Ezenkívül még felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és maszkoló (kellemetlen illat, íz semlegesítése) funkciója is van.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Ph értéket szabályozó és maszkoló (a nem kívánt anyagokat, illatokat semlegesítő) segédanyag.
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használatos.
Ofethylhexanol és Hydrogenated Olive Oil reakciójából keletkező észterek keveréke. Az összetevőt Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables-el vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.
Olívaolajból kivont el nem szappanosítható lipidek. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevőt Hydrogenated Ethylhexyl Olivate-al vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
A sárgásmoszatok törzsébe tartozó faj kivonata. Alga féle, mely a CosIng besorolása szerint bőrvédő összetevő. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítő anyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használt. Részletesebb információ az algákról a kozmetikumokban a cosmeticscopon.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag.
Tengervíz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer, ezen kívül pedig segít a bőrben tartalni a nedvességet. Az EWG szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A tengervíz magas ásványi anyagtartalmú összetevő. Hozzájárul ahhoz, hogy a bőrön lévő gyulladások, vagy esetleges bőrbetegségek enyhüljenek.
Mentolból származó összetevő, amit hűsítő és illatanyagként hasznának a kozmetikumokban. Elvileg kevésbé irritáló összetevő, mint a mentol, de Paula Begountól így is szomorú smilet kapott.
Cellulózból (legfontosabb növényi rost) származó töltőanyag. A CosIng besorolása szerint csomósodás elleni, emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag is.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
Szerves összetevő, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt használnak a kozmetikumokban. Ez a színtelen folyadék a természetben gyakran előfordul, megtalálható az esszenciális olajokban, mint például a rózsa, szekfű, jácint, narancsvirág. Kellemes virágillata van.
Géles állagok előállításához használt sürítő anyag, ami selymes és elegáns érzetet hagy a bőrön.
A Polyglyceryl-3 Diisostearate egy olyan vegyület, amit elsősorban ajakápolóknál és rúzsoknál használnak puhító hatása miatt, bár megtalálható a fényvédőkben, bronzosítókban, hidratáló krémekben és az anti-aging szérumokban is. (Forrás: truthinaging) A CosIng hivatalos besorolása szerint emulgeálószer.
Kálium-dihidrogén-foszfát. Puffer, azaz a kozmetikum pH-jának szabályozásában van fontos szerepe.
A Pullulán az Aureobasidium Pullulans nevű mikrobiális gombafaj keményítőjéből állítható elő. Mivel poliszacharidokban gazdag, ezért hatásos vízmegkötő. A CosIng besorolása szerint felületi hártya képző, a krémeket homogénné tevő segédanyag. Paula Begoun szerint antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik.
Más néven Pentavitin. Növényi eredetű összetevő, melyet az Ecocert és a Nature is certifikált. A TruthinAging információi szerint az összetevő olyan szénhidrátokat tartalmaz, melyek nagyon hasonlóak az emberi bőrben természetes formában megtalálható szénhidrát komplexhez. Mivel nagyon jól közödik a bőrhöz, ezért nem lehet egykönnyen lemosni, emiatt hosszantartó hidratációt biztosít. Paula Begoun szerint az összetevőnek kiemelkedően jó a vízmegkötő, bőrpuhító képessége.
Az azték zsálya (ismertebb nevén a chia) magjából nyert illatmentes, kellemes érzetű és illatú olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient és bőrkondícionáló hatású összetevő. A chiamag gazdag forrása az Omega-3 zsírsavaknak, antioxidánsoknak és ásványi anyagoknak, ezért a chiamag-olaj kifejezetten előnyös hatással van a (száraz) bőrre.
A szerin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A szerint általában selyemproteinből állítjak elő. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A truthinageing információi szerint a szerin képes feltölteni a haj cisztein szintjét, ezáltal erőssé és simává teszi a hajszálakat.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Joghurt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint hajkondícionáló és bőrvédő hatású összetevő. A Paula Begoun szerint nem készült még olyan kutatás, mely bizonyította voltna, hogy a joghurt helyileg használva hatásos lenne a bőrön, viszont a fogyasztása negatívan befolyásolhatja az atópiás dermatitiszban szenvedők bőrét.
Gyömbér gumó kivonat. Növényi összetevő. A CosIng besorolása szerint maszkoló (kellemetlen illatot, ízt semlegesítő), tonizáló és bőrjavító összetevő, valamint illatanyag. Paula Begoun szerint a gyömbér kivonatnak szájon át bevéve gyulladás csökkentő és rák ellenes hatása is van, a bőrön alkalmazva azonban irritáló anyag.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.