L'Occitane

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2019. május 27.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány

A Drôme régióból származó organikus angyalgyökérből készült friss, selymesen sima Angelica hidratáló krém hatékonyan táplálja és revitalizálja a bőrt.  A L'Occitane szabadalmaztatott angyalgyökér komplexe az aquaporinok stimulálásával javítja a bőr természetes hidratációját, és védi azt a szabadgyököktől. A bőr teltebb, simább és ragyogóbb. Száraz és normál bőrre a legideálisabb.

sunnyrann

2018. április 18.

Nyáron kellemes használni a vizes-géles állaga miatt. De télen biztos nem hidratál eléggé. De szerintem ehhez képest drága, egy csillag levonva ezért.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 18.

Morci

2018. január 25.

Szerettem volna szeretni, mert nagyon tetszett az illata és a könnyű állaga. De egyszerűen megül a bőröm tetején, melegebb időben azonnal izzadok tőle. Ez is a márkához híven túlárazott, közben nem sokat nyújtó termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 25.

panka71

2016. július 25.

A Pivoine krém megvásárlása előtt ezt próbáltam ki. Felkenés utàn úgy csípett,.és olyan piros lett az arcom, hogy azonnal le kellett mosnom. Biztosan jól beválik másnak, és az illata is jó, de ez nekem nem jött be. Sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 25.

laraworld

2015. július 21.

Szuper teljesítményű krém, kifejezetten jó a felszívódási ideje, én is megerősítem, hogy könnyű és nem tömíti el a pórusokat. A bőr láthatóan szereti, üdévé és hidratálttá válik tőle. Élmény használni, mert mindig azonnal elégedettség érzést vált ki.

Vágott fű szerű illata van, de én a felvitel után már nem érzem, ellentétben mondjuk egy Ilcsivel.
A csomagolása minőségi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 21.

laraworld

2015. július 21.

Szuper teljesítményű krém, kifejezetten jó a felszívódási ideje. A bőr láthatóan szereti, üdévé és hidratálttá válik tőle. Élmény használni, mert mindig azonnal elégedettség érzést vált ki.

neaira

2015. január 4.

nagyon szeretem ezt a krémet, télen szoktam használni, amikor a bőröm (ami amúgy normál) hajlamos kiszáradni. finom illata van, könnyű, nem zsíros, és a lényeg, hogy nem eteti a pattanásaimat :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 4.

Maeve

Korcsoport: >54
2014. december 21.

Az én bőröm rettenetesen vízhiányos, szóval tökéletes alany voltam a krém kipróbálásához. Az eredmény röviden: nem vált be. Az arcom rögtön lángvörössé vált, órákba telt, amire sikerült valahogy megnyugtatni a bőröm. A krém nagyon gyorsan beszívódott, de valami furcsa, húzódó, élettelen réteget képezett az arcomon, mintha egy fél flakon hajlakkot fújtam volna rá. A hatása nálam kétséges, szebb nem lett tőle a bőröm, csúnyább viszont igen :). Szerintem egyértelműen nem éri meg az árát, én legalábbis nem veszem újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2014. december 21.

Sofia1976

2014. október 11.

Nem rossz, de amennyibe kerül annyi nincs benne szerintem mint ahogy a többi termékükben sincs annyi amennyibe kerül. talán 1-2 dolog van ár/érték arányban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 11.

Makk Zsuzsó

2014. augusztus 25.

Van ennek egy fényvédős változata is, én nappalra azt használtam, éjszakára pedig ezt. Szuperül hidratál, pihepuha tőle a bőröm, irritációt, aknét nem okozott. Most direkt megnéztem magam, csak a szokásos szeplőmennyiség van, amennyi máskor is, amikor nem ezt a két krémet használtam. Szóval részemről ötös, bár nagyon drága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 25.

grund

2014. augusztus 22.

Utazó kiszerelésben használtam ezt a krémet a lemosóval és tonikjával együtt. Nagyonnagyon jól hidratál, az illata finom, használni kellemes, összességében nagyon tetszett. Gondoltam kicsit utánanézek, mielőtt megvenném a teljes kiszerelést mindenből, és azt találtam, hogy a fő összetevő Angelica kivonat potenciálisan phototoxikus.
Írtam az ügyfélszolgálatnak is, hogy tudnak-e erről a problémáról, gondoltam majd biztosan megnyugtatnak, hogy ezek a kivonatok már nem tartalmazzák az ezért felelős vegyületeket, de soha nem kaptam semmilyen visszajelzést. Sajnos ezen a nyáron valóban sokat romlott a helyzet pigmentfoltok terén. :( egészen pontosan, ami eddig nem volt probléma, most az lett. Magam részéről, bármennyire is szerettem a l'occitane termékeit, végeztem ezzel a márkával.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 22.

Antioxidánsok: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
Hidratálók: Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Coconut Alkanes, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Isononanoate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate / Caprate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Cetyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Polysorbate-60, Sorbitan Isostearate
Szilikonok: Dimethicone, Methylsilanol Mannuronate
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Polysorbate-60
Illatanyagok: Angelica Archangelica Root Extract, Angelica Archangelica Root Oil, Amyris Balsamifera (West Indian Rosewood) Bark Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Parfum / Fragrance, Limonene
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Sodium Benzoate, Potassium Benzoate, Sorbic Acid

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Bár Paula Begoun csak annyit mond az összetevőről, hogy szilikon, a TruthInAging szerint a methylsilanol mannuronate egy tengeri algából előállított összetevő, mely egyrészt hidratálja a bőrt, másrészt pedig feszesíti és erősíti is. Ezenkívül állítólag még antioxidáns hatása is van. Ezen állítások hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy azok egy az összetevőt tartalmazó kezeléseket áruló spa honlapjáról származnak.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2