L'Oreal Paris

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Sminkek szemre

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Melda, Módosítva: 2022. április 19.

• sokáig megmarad
  • nem folyik meg a szemhéj redőiben
  • a pigmentáció nagyon intenzív

4 árnyalatban kapható

2100Ft - L'Oreal Cream Eyeshadow Age Perfect 02 Opal Pink
Ár: 2100 Ft (+900 Ft ajánlott posta költsége) , Eladó: szeliger
Állapot: Kipróbált, a képen látható állapotban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Natalie

2022. április 24.

Azon kevés sminktermék közé tartozik amit már sokadjára vettem újra. Kipróbáltam több árnyalatot is,van amelyik kevésbé vált be,de amúgy nem csak 4 kapható. Egy opal pink nevezetű lett a kedvencem,ez egy nem csillámos hanem finoman fényes árnyalat,nem durvulni való. Ugyanezt tudom a pezsgős,bézses színről elmondani. Az egyetlen matt árnyalatom az opulent plum,szintén másodjára vettem már meg. A fentebb leírt reklámszöveg véleményem szerint nem állja meg a helyét,így lehet nevetségesnek tűnik ha leírom,de bizony azon termékek közé tartozik,amit nem tudnék helyettesíteni vagy nélkülözni jó ideje.Egyszerűen nem működik rajtam más alap ennyire. UD klasszikus, MAC paint pot(soft ochre),Smashbox photo finish amiket most hirtelen ki tudok kapni a fiókomból,de nem igazán működtek rajtam. A NYx glitterese bevált,de alkalmakra tudom csak kenni,mert szárít engem. 46 éves vagyok,vészesen még nem lóg a bőröm,nem is túl száraz,de hát messze nem olyan mint régen. Kizárólag alapnak hasznalom az összes árnyalatot belőle,mert az szerintem nem állja meg a helyét,hogy intenzíven pigmentált. Nem is várom el tőle,mert Age Perfect:-)),és a célközönség elvárásai magamból kiindulva nem ilyenek. A szemhéjamról finoman papírzsepivel mindig letörlöm sminkelés előtt az esetleges BB vagy alapozó krémet ,majd az ujjamat használva vékonyan feltapogatom(vékonyan mert hajlamos csomósodni ha túl sok),majd a szokásos por alapú festékeimet ecsettel felviszem. Kiválóan tart egész nap,nem csúszik össze,nem szárít. Azt,hogy a szemfesték színét mennyire emeli ki…háát,én ebben annyira nem hiszek,a hasznalt por minőségéhez mérem inkább. A matt szín rajtam nem működik önállóan,a fényesebbek igen. A fekete minősêge szerintem nem jó. 7 Euro az ára,olcsóbb a fent említetteknél, a Maybelline krémese(CT) pl rajtam már egyáltalán nem működik. A termék leírásnál a “sokáig megmarad”helyett szerintem a tartós kifejezés picit szakszerűbb lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 24.

Melda

2022. április 24.

Nem tudom, ki szerkeszti a feltöltéseket, de a szöveg köszönőviszonyban sincs azzal, amit leírtam - mellesleg a L'Oreal magyar honlapjáról - a termékkel kapcsolatban. Itthon hat színárnyalatban forgalmazzák, sajnos pont a lent említett Opulent Plum nem kapható a hazai drogériákban, pedig kíváncsi lennék rá. Én a Timeless Taupe fantázianevű darabot vettem meg, a képeken és az üvegcsében mattnak látszik, de valójában ebben is vannak csillámok minimálisan, így szaténfényű a festék felkenve. Egyébként szép szín, bár nem taupe, inkább bronzbarna-aranybarna, és tartósnak is tartós. Ecsettel szoktam elsatírozni, szép füstös lesz a végeredmény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 24.

Hidratálók: Cyclomethicone, Caprylyl Glycol

Ceresin 0 0

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.

Ezüst, melyet egyrészt színezékként használnak a kozmetikumokban másrészt pedig fertőtlenítő hatása is van.  E szerint a cikk szerint az ezüst nanorészecskék stabilak, nem szívódnak be a bőrbe és baktérium és gombaellenes hatásuk van, így az ezüst nanorészecskék tartósítószerként használhatók a kozmetikumokban. Paula Begoun szerint azonban a bőr ezüsttel való hosszú érintkezése szürkéskékké teheti a bőrt, és az ezüst irritáló is a bőr számára.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.