Kövess minket Instagramon is! :)


L'Oreal Paris Color Riche Ultra Matte Free The Nudes Rúzs
Ár: | 3200 Ft | Kategória: | Sminkek szemre | |||
Kiszerelés: | 3,6 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Sofi, Módosítva: 2019. november 13.
Ár: | 3200 Ft | |
Kiszerelés: | 3,6 g | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Sminkek szemre | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
- hidratálja és ápolja az ajkakat
- krémes állag
- matt hatás
16 új nude matt árnyalatban kapható
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2
eo
,
Hydrogenated Polyisobutene
eo
1
2
,
Phenyl Trimethicone
szil
,
Tridecyl Trimellitate
eo
,
Ozokerite
,
Hydrogenated Jojoba Oil
eo
,
Dimethicone Crosspolymer
szil
,
Isostearyl Isostearate
eo
4
1
,
Kaolin
0
0
,
Isohexadecane
eo
,
Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer
szil
,
Nylon-12
,
Alumina
,
Polyethylene
,
Synthetic Fluorphlogopite
,
Aluminum Hydroxide
sz I eo I h
,
BHT
a I ta
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil
eo
,
Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Seed Oil
,
Rosin
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Hydroxycitronellal
i
,
Tin Oxide
,
Methyl 2-Octynoate
i
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Propylene Glycol
h
,
Propyl Gallate
a I i
,
Citric Acid
kh
,
Parfum / Fragrance
i
krémajánló
A no cliche arnyalatot vettem meg, szerintem szaladgálósnak tökéletes a mindennapokra! Kényelmes és szép. A no obstacles árnyalatot is szeretném, de nem kapni sehol, ha valaki látja, jelezze. : )


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: BHT, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Propyl GallateHidratálók: Aluminum Hydroxide, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Emolliensek: Dimethicone, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Hydrogenated Polyisobutene, Tridecyl Trimellitate, Hydrogenated Jojoba Oil, Isostearyl Isostearate, Isohexadecane, Aluminum Hydroxide, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil
Szilikonok: Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer
Illatanyagok: Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Methyl 2-Octynoate, Propyl Gallate, Parfum / Fragrance
Színezékek: Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: BHT, Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Leggyakrabban ajakápoló termékekben használt bőrpuhító (emollient) anyag. Kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után. További infó: http://truthinaging.com/ingredients/bis-diglyceryl-polyacyladipate-2
Mesterséges bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló szer. Sűrűség szabályozó funkciója is van.
Szilikon féle, mely a dimethicone-nál szárazabb utóérzetet hagy maga után. A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló anyag. Habzásgátló tulajdonsága is van, vagyis megakadályozza, hogy a krém habozzon ha rázzák.
Tridecyl alkohol és trimellitic sav észtere. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító és sűrítő anyag.
A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban.
Hidrogénezett jojobaolaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint lágyító, bőrpuhító hatású összetevő. A hidrogénezett és nem hidrogénezett jojobaolaj között csupán annyi különbség van, hogy az egyik szobahőmérsékleten folyékony halmazállapotú (jojoba oil), a másik pedig a magas nyomás alatt történő hidrogénezés következtében szobahőmérsékleten szilárd halmazállapotú. Az összetevő a sminktermékek gyakori összetevője. Lásd jojobaolaj.
Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.
A kaolin egy agyag szerű ásvány, melyet évszázadok óta használnak a kozmetikumokban elsősorban olajfelszívó, mélytísztító tulajdonsága miatt. Leggyakrabban mélytisztító és zsíros, pattanásos bőrre szánt arcmaszkokban találkozhatunk vele. A kaolin oldhatatlan fehér por, melynek kiváló felszívó tulajdonsága van és így képes a bőrt megtisztítani a felesleges olajtól és kosztól.
Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emollient) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.
Egy modern szilikonféleség (silicone resin silicone rubberrel bevonva), mely egy Estee Lauder szabadalom szerint egyedülállóan selymes és puha érzetet hagy maga után a bőrön, valamint képes vizuálisan a finom ráncok és a tág pórusok eltüntetésére is.
Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.
Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.
Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként. Paula Begoun szerint rossz hírneve ellenére nem mérgező anyag a polyethylene és a kozmetikai iparban felhasznált mennyiségben a környezetre sem súlyosan káros.
A CosIng besorolása szerint töltő- és sűrűség szabályozó anyag. Leggyakrabban sminkekben használják a micához hasonló tulajdonságai miatt. Állítólag a synthetic fluorphlogopite-ből gyártott pigmentek a micából gyártott természetes pigmentekhez képest több előnnyel is rendelkeznek: bár mindegyiket leginkább gyöngyházszerű, csillogó hatása miatt alkalmazzák a sminkekben a mesterséges pigmentmolekula mérete egységesebb és a belőle gyártott por természetes szennyező anyagoktól mentes. Ezen előnyöknek köszönhetően pedig a synthetic fluorphlogopite pigmentekkel többféle és jobb színhatás érhető el, mint a hagyományos mica pigmentekkel.
Egy alumíniumból előállított mesterséges összetevő, ami a CosIng besorolása szerint átlátszatlanná tevő, bőrvédő, vízmegkötő és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A gyakorlatban az összetevőt az INCIDecoder szerint sokkal inkább pigment technológiákban használják: egyrészt a Titanium Dioxid-on védőréteget képez, ami stabilabbá teszi a fényvédőt, másrészt "fordítva" használva (vagyis nem bevonóanyagként, hanem alapanyagként, amit másik pigmenttel bevonnak) növeli a pigmentek színezőképességét.
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Csipkebogyó olaj, ami kedvelt magas omega zsírsav tartalma (linolsav- 51%,olajsav - 20%), és regeneráló tulajdonsága miatt. Bár gyakori tévhit, hogy a csipkebogyó olaj C vitamint tartalmaz, mivel a csipkebogyó gyümölcsnek valóban magas a C vitamin tartalma, a C vitamin vízben oldódó, így a csipkebogyó (és semilyen) olaj nem tartalmazza. A csipkebogyó olajbanban olajban oldódó antioxidánsok találhatóak, például E-vitamin félék, és karotenoidok (A-vitamin elővegyületek), amik valószínűleg hozzájárulnak az olaj regeneráló tulajdonságához. (forrás)
Fenyőgyanta. Fenyőfélék balzsamának lepárlásakor visszamaradó szilárd anyag, mely gyantasavakból áll. A szépségirparban szőrtelenítésre használják. Az EWG szerint allergiát okozhat.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Színtelen, illékony olaj, mely többek között a lime, citrom és narancs illóolajában található meg. Erős, édes illata van. Illatanyagként használt a kozmetikumokban.
Ón-oxid, vagy más néven ónkő. A természetben megtalálható ásvány. Színe a világossárgától a feketéig változhat. Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövélőként (hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum) használják.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A galluszsav és a propanol reakciójából keletkező észter. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő és illatanyag. A kozmetikumokban széles körben, elsősorban tartósítószerként használják, mivel gátolja a termékben levő olajok és zsírok oxidációját. A truthinaging információi szerint 0,1%-os koncentrációig biztonságosnak számít a kozmetikumokban. Általában a rúzsokban, bőrtisztító termékekben, és hidratáló, bőrápoló termékekben találkozhatunk az összetevővel.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok
Korcsoport: 25-34
A no cliche arnyalatot vettem meg, szerintem szaladgálósnak tökéletes a mindennapokra! Kényelmes és szép. A no obstacles árnyalatot is szeretném, de nem kapni sehol, ha valaki látja, jelezze. : )