La Roche-Posay

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2023. augusztus 8.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Frissítő arcpermet mattító hatással érzékeny és fényérzékenységre hajlamos bőrre

Nagyon magas, megerősített SPF 50+ védelem (az EU ajánlásnál szigorúbb feltételeknek megfelelő) az UVA-sugarakkal szemben La Roche-Posay bőrnyugtató és antioxidáns hatású termálvízzel kombinált, szabadalmazott Mexoplex® szűrőrendszerének köszönhetően.

• Friss, gyorsan beszívódó permet
  • Száraz, láthatatlan eredmény
  • Kellemes és könnyű naptej illat a kellemes használatért.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

duchess_g

2024. május 24.

Hát… jobbra számítottam. Nem tudom, hogy ez hol anti-shine (mint az uvmune krémje szintúgy), mert fénylik tőle a fejed. Ha olyanja van, akkor meg fehér rétegként ráül az arcodra, kirajzolva minden apró pihét az arcodon, amitől úgy nézel ki, mintha (elnézést a hasonlatért) magzati mázzal és szőrzettel borított lennél :D Amúgy tényleg frissít, plusz egyszer kipróbáltam, ha nincs alatta eleve fényvédő felkenve, akkor szebben működik, csakhát én pont fényvédő újrakenésére vettem. Sminkkel foglalmam sincs mit csinálhat ezek után, azt nem próbáltam. Sportoláshoz elfújkálom, de hétköznapokra sajnos nem vált be.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 24.

crayolinaisme

2024. április 10.

Alapvetőleg napközben jó hogy nem kell újra szenvedni azzal hogy bekenjem az arcom hanem csak ráfújom (én csak erre használom igazából). Tényleg zsíros hatása van az arcomnak tőle és csillog de csak akkor amikor reggel sima fényvédőt kenek fel és nem mattot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. április 10.

AlizPeter

2024. április 3.

Up* Na nem veszem meg többet. Találtam a Neutrogenatol egy fenyvedot azt használom ezt nem bírta a bőröm mindig kicsapott meg a végén már az erős illata is zavart ami nem épp egy kellemes illat hanem olyan tömény valami. Ennyit erről.

Mindennapi fényvédőnek annyira tökéletes lenne.. de nekem sajnos apró pattanásokat okozott. Többször ujravettem mer nem találom a megfelelő fényvédőt a mindennapi használatra és csak csak visszatérek ehhez mert apszolut nem érezni hogy rajtam van nem zavar az illata se sem a fujos megoldás nagyon szeretném szeretni csak hát nem akarok telelenni apró pattikkal. De ha nem találok jó fényvédőt lehet h megint ezt veszem meg. Megadom az 5 csillagot meg ezek ellenére is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 3.

Dr.Elizabet

2024. április 2.

Sajnos nekem nem vált be. Viszketett tőle az arcom és a rosaecám is belobbant.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 2.

Sajnos nekem nem vált be. Viszketett tőle az arcom és a rosaecám is belobbant.

Dina.toth

2023. november 25.

Színezett hidratáló felé vettem, mert tetszett, hogy ilyen spray formában lehet kapni. Nekem bejött!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 25.

tiktokonlattam

2023. november 8.

borzasztó kivitelezés, borzasztó állag, borzasztó minden.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 8.

borzasztó kivitelezés, borzasztó állag, borzasztó minden.

Lilla25385

2023. október 14.

Egyik legmegbántabb vásárlásom. A szaga nagyon erős, egy kicsit sem szabad belélegezni mert nagyon irritáló. A legnagyobb problémám az volt hogy mennyire zsíros és vastag réteget hagyott a bőrömön, annak ellenére, hogy “láthatatlan” és “gyorsan beszívódó” .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. október 14.

Gollum

2023. szeptember 24.

Nekem azt hiszem nem vált be. Azért vettem, mert a koreai fényvédőm fogyóban volt, illetve ezt smink fölé is lehet fújni, de nekem annyira nem jött be. Hagy egy enyhe fehér réteget, ami nem zavar, de a szempillaspirál egy picit elkenődik tőle.
Emellett erősen él bennem a gyanú, hogy vagy ez, vagy egy Revox szérum (a két terméket egyszerre kezdtem használni) nagy mitesszereket és gyulladt pattanásokat okozott. A mitesszereket még csak elnéztem volna, az én bőrömön van belőlük elég, de ennyire pattanásos már 10 éve nem voltam.
Szerencsére elfogyott a termék (elég gyorsan fogyott, de ennek én csak örülni tudtam) és mivel nincsen kedvem kísérletezni, hogy valóban ez volt-e a ludas, nem veszem újra. A márka zsíros bőrre való oil control fényvédőjét is szerettem volna kipróbálni, de a spray eltántorított attól a terméktől.
Láttam, hogy mások is panaszkodtak a pattanások miatt, tehát nem én vagyok az egyetlen, aki így járt. Kár, mert amúgy jó az elgondolás,a feje jól porlaszt, de a pattanások miatt nem tudom használni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. szeptember 24.

lululemon12

2023. július 15.

Shiseido spf 50-es stiftje felett használom az extra védelemért, és imádom!!! Nagyon finom púderes illatú, nem csíp, mattra leszárad. Jó a porlasztója, nem lesz tőle "vizes" az arcom. 10/10

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. július 15.

Luiselotte

2023. május 31.

Nekem ez a "munkából hazamenős" fényvédőm,reggel felkenem az ajánlott mennyiséget másból, majd arra jön a smink, aztán irodában ücsörgök a munkaidő alatt ott nem ér nap, de hazafelé kell valami az arcomra, mert a reggel 6- kor felkent krémecske addigra már tuti nem hat.
Így erre esett a választásom, praktikus, indulás előtt csak ráfújom a sminkemre és amíg hazaérek teszi a dolgát.
Nagyon jól porlaszt, kissé tényleg hűsít is, rajtam nem lesz később se fényes, se poros, mivel nem barnul az arcom mellette, így gondolom , hogy jól applikálom fel és elég védelmet is ad.
A flakon elég kicsi, de nekem tetszik , mert bármelyik táskámban elfér, abban biztos vagyok, hogy még újra kell vennem a nyáron legalább egyszer , mert nem lesz elég ami benne van a hétköznapi hazautakra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 31.

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol, Honey, Pentylene Glycol, Propylene Glycol

A bután igen gyúlékony, színtelen és szagtalan, könnyen cseppfolyósítható gáz. A kozmetikai iparban segédanyagként használják sprékben a többi anyag "kinyomásához" (propellant). Jellemzően hajtóanyagként használják a spray kiszerelésben kapható kozmetikai termékekben.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Szintetikus polimer. Gél- és filmképző összetevő, melyet gyakran használnak vízálló fényvédő formulák létrehozásához, ezenkívül javítja a fényvédő formulák SPF értékét.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.