La Roche-Posay

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. április 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Frissítő arcpermet mattító hatással érzékeny és fényérzékenységre hajlamos bőrre

Nagyon magas, megerősített SPF 50+ védelem (az EU ajánlásnál szigorúbb feltételeknek megfelelő) az UVA-sugarakkal szemben La Roche-Posay bőrnyugtató és antioxidáns hatású termálvízzel kombinált, szabadalmazott Mexoplex® szűrőrendszerének köszönhetően.

• Friss, gyorsan beszívódó permet
  • Száraz, láthatatlan eredmény
  • Kellemes és könnyű naptej illat a kellemes használatért.
[VIDEÓ] Szerkesztői kedvencek: 2017 április

mlexa

2022. augusztus 7.

Az enyém lehet szériahibás volt, mert az elejétől kezdve alig jött belőle. Nem is tudtam így, hogy mennyit fújjak az arcomra. Kb 10 használat alatt elfogyott. Ennyi pénzért ez elfogadhatatlan! Nem hagyott fehér réteget, nem zsírosított, de lehet nem is jött elég termék. Fogalmam sincs! De nem veszem újra, az biztos! A Garnier ugyanilyen terméke ezerszer jobb, és jóval olcsóbb is!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 7.

etti_112

2022. június 23.

A reggeli fényvédőm mellé kerestem valamit, amit a napközbeni jövés-menés során használhatok, de nagy csalódás volt. Nehéz eltalálni a megfelelő mennyiséget, az illata sem jött be, csípte a szememet és a bőröm sem szerette, plusz úgy néztem ki, mint aki egy vastag réteg vazelint kent az arcára. Próbáltam szeretni, de nem sikerült, nagyon hamar el is fogyott, mondjuk ennek kivételesen örültem. Biztosan nem újravevős.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 23.

jubileum

2022. május 1.

2022. január 14
Sajnos van benne octocrylene, de ebben a formulában valahogy mégse kezdi ki a szemem, csak ha nagyon sokszor fújom újra, mondjuk egy hosszú tűző nyári napon a 4. fényvédőfrissítésnél már könnyeztem, de normál esetben eddig nem jut el az ember, csak volt egy munkám akkor, ahonnan enni se jutottunk el, ekkor vezettem be a mindennapokba a fényvédő megújítgatását, és ez volt rá a tökéletes megoldás. A márka youtube csatornáján van UV kamerás videó arról, hogy elméletben fed úgy mint egy normál naptej akár magában is, ami elég megnyugtató, de azért nap elején fluiddal kezdek inkább. tökéletes ráfújva a sminkre is, kicsit van hogy beletapogatom a bőrömbe hogy kevésbé legyen fényes és akár púder nélkül folytatódhat a nap.

UPDATE
Amikor pulcsival indulok otthonról, mindig a zsebemben van egy ilyen azóta is (nem hordok táskát magammal). Továbbra is nagyon jó frissítés, és alaposan átnézve az összetevőket valóban széles spektrumú, még a 380 nm feletti sugarakra is van szűrője annak ellenére, hogy az egész egy valóban láthatatlan mist. Viszont ez a szűrő nem annyira stabil, a többi szűrő valószínűleg stabilizálja, de nekem azért ez azt is jelenti hogy tényleg 2 óráánként érdemes fújkálni. Állagában, láthatatlanságában számomra egyedülálló, sok sprayt kipróbáltam, de hát...vannak azok a főzéshez használt olajsprayk....na általában az az eredmény, hol sárga, hol átlátszó színben. Ez az egyetlen ami nem ilyen, és nagyon örülök, hogy rátaláltam, még így is hogy mindig félek, mikor érem el az octocrylene tűréshatáromat. Tényleg csak egészséges bőrfényt ad még sokadszorra is, de az apró arcpihék miatt érdemes azért rásimítani/lapogatni a bőrre, mert a pihék elkapják az apró folyadékcseppeket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 1.

2022. január 14

UPDATE

evelinbardos

2022. április 25.

Nagyon jó termék, nem fénylik, sminkre is lehet fújni. Egyetlen problémám, ha rendesen használom, hamar elfogy és ehhez képest az ára is húzós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 25.

NettiKadar

2022. február 15.

Én nem tudom hogy lehet ennek elviselni az illatát, de fullasztóan tömény számomra, és nagyon fénylik is sajnos

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 15.

Szeos

2022. január 29.

Szerettem volna szeretni, de nem jött össze. Fehér réteget hagy az arcomon, amit az ujjammal kell elütögessek, így sok értelmét nem látom, tekintve, hogy így funkcióját veszti. A benne levő parfüm miatt pattanások lepik el az arcom használata után - annyira nem sikerül megértenem, miért erőltetik a parfümöt sok kozmetikumba. Abban biztos vagyok, hogy szépen védett a naptól, mert elég vastagra sikerült fújni, bármennyire is igyekeztem nem túl sokat használni belőle. Szerencsére hamar elfogyott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 29.

danyadi77

2021. szeptember 21.

Napközbeni, elsősorban varosban való maszkálas soran történő hasznalatra szántam a reggeli fényvédelem frissítésére, de a folyamatos home office miatt bedőlt ez a terv. Így keveset hasznaltam, de ami biztos, hogy nem tudom eldönteni, hogy ilyen finoman porlaszt v csak a hajtógáz jön belőle. Talán az előbbi. Viszont azt sem tudom eldönteni, hogy eleget fújtam-e belőle. El fogom használni, és bár örültem, hogy létezik ilyen, mégsem érzem azt, hogy újra fogom venni...majd meglatom. Amúgy tetszik a is kiszerelés, táskába nagyon praktikus és mint LRP fényvédő, valószínüleg jó. (Age correctet nagyon szeretem)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 21.

Teafalany

2021. augusztus 17.

Szerintem jó, de picit szúnyogriasztó illatú van és hiába fújom nagyobb távból nagyon fényes lesz tőle a bőrem, ezért a 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 17.

htundi10

2021. augusztus 16.

Nem ez az alap fényvédőm, reggel felkenem azt, utána pedig amikor kiugrok a városba munka közben, majd amikor megyek haza, befújom magam ezzel a fényvédő spray-vel. Nem voltam 100%-ig biztos a hatékonyságában egészen hétvégéig. Ugyanis egész nap a tűző napon tartózkodtam, mert a rendezvényen, ahol voltam, szemernyi árnyék sem volt. A reggeli fényvédőmet szintén ezzel frissítettem, és nem hogy nem pirult meg az arcom, de még a szeplőim se erősödtek meg, pedig brutál UV sugárzás volt. Ugyan volt rajtam kalap is, de régebben, mikor nem használtam fényvédőt, csak napszúrás elleni védelemnek volt jó, napégés ellen nem sokat használt. Én biztosan újra fogom venni így tavasztól őszig, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 16.

petorpet

2021. július 31.

Napközbeni frissítés miatt vettem, illetve a gyógyszertárban ezt ajánlották zsírosabb, kombinált bőrre, 50 spf védelemmel. Hát... valóban elég zavaró a benne lévő illatanyag. Ráadásul, ha picit többet fújok, akkor fehér réteget hagy, és kifejezetten csillog. Szerintem nehéz eltalálni a szükséges mennyiséget, bár ez a spray verzióknál általában így van, gondolom. Nagyon hamar fogy, így szerintem elég drága, noha elsőre a 75 ml soknak tűnt, ezért ár-érték arányban elfogadhatónak tartottam. Nekem nem lesz újravevős, de elhasználom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 31.

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol, Honey, Propylene Glycol

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.