La Roche-Posay

Ár:   4099 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: annapanni, az összetevőket feltöltötte: destannie, Módosítva: 2019. november 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Effaclar K(+) arcápoló krém megújított összetétele a mikro-hámlasztó LHA-t az antioxidáns és akár 8 órán át mattító [E-VITAMIN + CARNOSINE + AIRLICIUM] összetett hatóanyaggal kombinálja. Gyorsan felszívódó üde, nem zsíros aqua-gél textúra az arcbőr egész napon át tartó hidratáltságáért és komfortérzetéért.

Fokozott faggyútermelés, eltömődött pórusok, mitesszerek és egyenetlen bőrfelszín esetén ajánlott.

Ár: 2000 , Eladó: papirsarkany88
Állapot: 2 szer próbált, Helyszín: Pécs , fizetés: Személyesen és posta is lehetséges

Saretin

2020. június 8.

1 hete vásároltam, mert nagyon rosszul kezdte magát érezni a bőröm, meg én is. Húzódott, de közben zsíros volt, s tele voltam fájdalmas hegekkel egy kipattogzódás után, amik még viszkettek is, meg miteszerek hadával a homlokomon, államon és orromon. Most 2 hétig csak ezt használom, hátha rendbe tudja tenni meg megnyugtatni. Az illata kellemes, nem túl erős, valóban mattít és valamit hidratál is, de még csak 5 napja van meg. Napi kétszer használom. Viszont nálam is áll, amit @dbrownie írt, hogy hajlamos lemorzsolódni. Bár lehet csak azért, mert túl vastagon kentem a problémás részekre, vagy nem vártam eleget a sminkelés előtt. Bár így szerintem nem jó sminkalapnak. Majd updatelek egyet később.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 8.

Misa

2020. április 24.

Ahogy felmelegedett az idő, jobban megszerettem. Télre valószínűleg nem ezt fogom használni, de most tavasszal nagyon bevált. Már nem szárítja a bőrömet a száradásra hajlamos részeken, és kordában tartja a T-vonalamat is. Összességében, a lemosójával együtt használva, javított a bőrömön - kisebb pórusok, kevesebb pattanás, feszesebb bőr. Újra fogom venni a napokban. Egy bánatom van vele, hogy pici a kiszerelés, és elég drága is, ettől függetlenül azt gondolom, megéri.

December: Pár hete használom, egyelőre vegyesek vele kapcsolatban az érzéseim. Szerintem én is vissza fogok térni, sok előttem íróhoz hasonlóan, a sima Duo +-hoz, mert egyelőre úgy tűnik, hogy ez a krém nem tud többet nyújtani. Jóval könnyebb, mint a sima duo+, nagyon gyorsan beszívódik, és teljesen matt lesz tőle a bőröm. Nem irritál, nem okozott pattanásokat. A problémám vele az, hogy sajnos nem látom, hogy a T-vonalamon bármilyen szinten is visszaszorította volna a bőröm zsírosodását, miközben az államon és szájam környékén borzasztóan kiszárította a bőrt. Úgyhogy ezeken a területeken továbbra is a duo+-t használom. :)
Egyébként tényleg jó, kellemesen hidratál, az illata nem túl tolakodó, és a lemosójával együtt használva nekem összességében jobb a bőrképem, mint az LRP termékek előtt volt. Elhasználom, aztán meglátjuk, hogyan tovább, egyelőre 3*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 24.

Szelena

2020. április 24.

Már szerintem 10 éve használom ezt a krémet, ha jól belegondolok.... woow... mindig az épp aktuális továbbfejlesztett verzióit. Termékmintaként próbáltam ki egy kolléganőm ajánlására. Eleinte én sem voltam elájulva tőle, de sokkal jobb volt, mint egy sima átlagos hidratáló krém a kombinált, inkább zsíros bőrömre. Aztán ahogy a krém is fejlődött, megszerettük egymást. :) Ezt használom nappali hidratálónak, smink alá tökéletes. Szépen szárazon, matton tartja a bőrömet egész nap, még akkor is, ha hétvégére csak korrektort használok a problémás területekre és nem teljes sminket.
Csak azért mínusz 1 csillag, mert önmagában azért nem elég a pattanások kialakulása ellen. Mindig Uriage Hyseac AI-vel együtt használom, amit a problémás részekre kenek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 24.

Lilko95

2019. május 21.

Körülbelül egy hónapja használom.
A pattanasok kialakulását egyátalán nem gátolta, most is egyre csak jönnek ezek a nagy fajdalmasak (amit kinyomni sem lehetne). A mitteszerek is ugyanúgy megvannak.
Amúgy gyorsan beszivodik, nem zsirosit. Sminkelni is lehet rá szepen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 21.

Körülbelül egy hónapja használom.
Amúgy gyorsan beszivodik, nem zsirosit. Sminkelni is lehet rá szepen.

Doryca007

2019. május 10.

Sajnos nekem sem valt be. Konnyu kis krem, kellemes illattal, de nem segitett a problemas boromon. Mivel nem is artott, ezert nem pontozom le nagyon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 10.

lacee4

2019. február 19.

A gyulladt pattanásokra talán jó, amúgy egész arcra szerintem semmit nem javít, bár nem is használtam sokáig, szárít is. Nem szimpatikus. Ha már La Roché akkor a Duo+ ra szavazok én is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 19.

bvivien

2019. január 5.

Szeretem használni, felvinni az arcomra. Hetente készter használom arctisztítás után, simább lett a bőröm tőle, viszont a miteszrek megmaradtak. Nemsokára elfogy, nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 5.

dbrownie

2018. december 12.

Duo+ krémmel felváltva használom, de ez kevésbé vált be. Nagyon gyorsan szárad, már felkenés közben és könnyen le is morzsolódik (sminkelésnél hátrány). Homlokom nem sokkal kevésbé fényesedik ki napközben, ezért amint elfogy, továbbra is inkább a duo+-t veszem majd újra. Rossznak persze nem rossz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 12.

biusjj

2018. november 23.

Mintát próbáltam, most megvettem a teljes kiszerelést. 40 ml 3680 Ft volt akciósan. Matt marad tőle az amúgy extrémen zsíros bőröm. Tudok rá sminkelni, és tartós is marad. Kellemes érzés, gyorsan felszívódik. Hosszútávon remélem beválik, majd írok update-et.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 23.

silence

2018. november 9.

Imádom ezt az arckrémet, gyönyörű lett tőle a bőröm! 👌
3 éve találtam rá a bőrgyógyászom javaslatára, az arctisztító géllel, és a tonikjával együtt használom, az Effaclar Duo+ arckrémmel felváltva. Mindig problémám volt a fénylő, zsíros bőrömmel és a pattanások sem kíméltek felnőtt koromban sem. Viszont amióta a bőrgyógyászom segítségével rátaláltam erre a termékcsaládra, meghozta számomra a csodát! Pár használat után (kombinációban az arctisztító zselével, tonikkal és a Duo + krémmel együtt) pár nap alatt letisztult az arcbőröm, nem fénylik és pattanásoknak nyoma sincs! ☺️
Ezt az Effaclar K krémet inkább reggel szoktam felkenni, mert egész napra csodás, matt hatást biztosít, a Duo plus-t pedig éjszakára, az valamivel jobban hidratál és puhítja a bőrömet. Az arctisztító zselét és a tonikot reggel és este is használom mindkettő mellé...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 9.

Imádom ezt az arckrémet, gyönyörű lett tőle a bőröm! 👌

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Carnosine
Hidratálók: Propylene Glycol, Zinc PCA, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Capryloyl Salicylic Acid

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2