Lancôme

Ár:   29400 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: illatvarázs*, az összetevőket feltöltötte: andiriri, Módosítva: 2023. február 6.

Lelőhely:   parfümériák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

2022-ben megújult összetétel!

"A Lancôme egyedülálló mikrobióm-ismeretét most az új Advanced Génifique Sensitive Dual Concentrate koncentrátumba zárta, egy öregedésgátló regeneráló szérum, amely minden bőrtípusra alkalmas, beleértve az érzékeny bőrt is. Most már bizonyítottan erősíti a bőrbarriert és azonnal megnyugtatja azt. Az új Advanced Génifique Sensitive prebiotikus és probiotikus frakciókkal dúsítva azonnal rendbe hozza az érzékeny bőrt. 30 nap alatt segít a bőrnek helyreállni az olyan reakciókból, mint a bőrpír, a kitágult pórusok és az egyenetlen bőrtónus."

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Bogyóka

2024. március 31.

Elképesztő érzékeny a bőröm. Kaptam egy 1 ml mintát és megvoltam elégedve, így jóárasítva beszereztem egy nagy kiszerelést belőle. Nincs összehasonlítási alapom, elkerültem idáig ezt a vonalat. Kellemes illat, gyors beszívódás. Nincs irrritáció. Minden gond nélkül tudok rásminkelni. Reggel este használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 31.

andiriri

2022. május 2.

Közel 3 éve minden nap használom. Azt hiszem ez mindent elmond. Számomra ez abszolút csodaszer. Nagyon érzékeny bőröm van, és ez a szérum számomra a kulcs a bőröm normális állapotához. Nyugtat, gyulladáscsökkentő (90%-kal kevesebb mitesszer és pattanás), jól hidratál és feltölt. Szépek az összetevői is, nem komedogén, és külön szeretem, hogy szilikonmentes, mert a szlikonokat hosszú távú rendszeres használat mellett nem tolerálja a bőröm.

Update: Azóta is töretlen a kapcsolatunk, immár 5 éve. Nincs nála jobb!! Egyszer elfogyott és nem vettem egyből újra. Nagy hiba volt. Pár nap után sikítva rohantam megrendelni. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 2.

wildrose

2020. február 4.

Kellemes, lágy illatú, enyhén géles állagú szérum, gyorsan és maradéktalanul felszívódik, és szépen simítja, tölti a bőrt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 4.

diana35a

2019. április 6.

A nullával egyenlő a hatása. La prairie krémet kentem rá, ha eddig nem volt vonal a homlokomon hat ettől lett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 6.

laracroft

2018. szeptember 22.

Minden nap használom, van hogy reggel és este is. Könnyed szérum, gyorsan felszívódik, nagyon enyhe réteg marad csak utána, de az sem zavaró. Könnyen tudok rá sminkelni vagy pluszban krémezni. Szépen hidratál, feltölt, én hámlasztást ugyan nem tapasztaltam, de teszi a dolgát, igaz, én csak (a bőröregedés első jeleinek) megelőzésre használom. Nem csodaszer, de szebb bőrképet eredményez és ez nekem elég. Az ára mondjuk horror, nekem ez az összekeverősdi sem tetszik, de a pipettás kiszerelés igen, szóval összességében részemről nagyon rendben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

ramici

2018. augusztus 27.

Sokkal több ideig elég ez a termék mint egy hónap, nem sikerült mondjuk minden nap használnom, de heti 4x tuti. Nagyon jót tett a bőrömmel, viszont utána muszáj volt használnom egy hidratáló krémet. Miután elfogyott éreztem csak igazán, hogy mennyire jó is volt a bőrömnek. Viszont kissé túl árazott szerintem, emiatt nem fogom újra venni, mert annyira nem csodaszer.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

kencecica

2018. február 27.

Az arcápolás elengedhetetlen kelléke lett számomra. Mindamellett hogy tökéletesen hidratál, minimálisan hámlaszt is (nekem legalábbis a kúra alatt nem kellett radíroznom, amit eddig heti 2 alkalommal kellett). Smink alá is tökéletes. Érzékeny bőrűeknek is tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 27.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ferulic Acid, Arginine, Tocopherol, Madecassoside, Yeast Extract, Caffeine, Arginine
Gyulladáscsökkentők: Madecassoside, Adenosine
Hidratálók: Arginine, Propanediol, Glycerin, Propanediol, Betaine, Lactic Acid, Sodium Hyaluronate, Arginine, Mannose, Pentylene Glycol, Alpha Glucan Oligosaccharide, Caprylyl Glycol, Glycine
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol, Tocopherol

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Lásd Tripeptide-32

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Ecetsav. Szúrós szagú, színtelen folyadék. Paula Begoun szerint bár van fertőtlenítő tulajdonsága bőrirritáló és szárító hatású.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Természetes cukokból nyert bőrvédő összetevő, melyet bőrpuhító hatása és nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága miatt használják kozmetikumokban. A gyártó szerint az összetevő segít fenntartani a bőr természetes mikroflóráját.

A metionin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A metionin óvja a bőrt a káros anyagoktól.

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.