Lancôme

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2011. augusztus 29.

Lelőhely:   parfümériák

Highlighter, mely használható magában vagy az alapozóba keverve ragyogás fokozóként. Átmenet a primer és a highlighter között.

Lancôme Éclat Miracle vs Armani Fluid Sheer

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

fashionista

2012. február 21.

Highlighter.
Alapozó fölé szoktam nyáron kulccsontra, vállra, halántékra tenni, nagyon szép, visszafogott fényt ad. Egy tubus egymillió évig elég, hiszen nagyon keveset kell belőle használni.
Alapozóba is lehet keverni, de akkor nekem már tolakodó lesz a hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 21.

Highlighter.
Alapozóba is lehet keverni, de akkor nekem már tolakodó lesz a hatása.

apolka

2011. augusztus 5.

Szeretem és elégedett vagyok vele. Az arccsontomra szoktam használni legtöbbször az alapozó alá, néha fölé is. Nagyon szolid ragyogást ad, ami csak akkor látszik, ha úgy esik a fény. Könnyű használni, jobban megszerettem, mint az Armani Fluid Sheert. Ha valaki visszafogott, könnyen használható, nagyon természetes highlightert keres, akkor ez az. :) Száraz bőrre elvileg lehet próbálkozni vele az egész arcon is, én ilyesmit nem mertem még.....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. augusztus 5.

Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.