Lancôme

Ár:   19 700 Ft, 27 490 Ft és 34 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dizabella01, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2023. március 10.

Ár:   19 700 Ft, 27 490 Ft és 34 990 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 75 ml
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 2018

Parfümőrök: Christophe Raynaud, Amandine Marie, Honorine Blanc

Fejjegyek: rózsabors, bergamott, körte, ribizli

Szívjegyek: damaszkuszi rózsa, jázmin, bazsarózsa, ibolya

Alapjegyek: bourbon vanília, benzoin, tonkabab, pacsuli, fás jegyek, ambroxan, szerecsendió

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Cint91

2023. február 27.

Az egyik új kedvencem, imádom! Nagyon tartós, de nincs nagy szilázsa rajtam. A 3 éves kisfiam is megjegyezte milyen jó illatom van, mikor ezt fújom :) nyilván azóta még jobban tetszik :D remélem nem szűnik meg a gyártása és később is beszerezhető lesz :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 27.

Bigris

2023. február 6.

Az anyaillatot (az eredeti 2015-ös kiadást) én is túl szúrósnak érzem. Sajnos a kávé jegy rajtam a nagyon nem szép oldalát mutatja. Nem csak ebben a parfümben, az összes kávés illat borzasztó rajtam. A reformulált újabb verziót sokkal hordhatóbbnak és nőiesebbnek találom, lévén abban nem olyan domináns a kávé jegy, az epret pedig kicserélték málnára. Pár éve két flanker fogott meg jobban: a Caresse és az a la Folie. De annyira nem, hogy meg is vegyem őket. 2022. decemberben mégis rákattantam, és vettem egy kis 30 ml-s a la Folie-t, ami ha nem is eget verő szerelem, de a balzsamossága nagyon jól esik a hűvösebb időkben. Sajnos annyira nem tartós, és annyira intim a hatóköre rajtam (pedig 2019-es gyártású üveget vettem), hogy egy hónap alatt elfújtam majdnem 20 ml-t, pedig ez a tempó rám nem jellemző, és nem is ezt az illatot használtam csak ebben az egy-két hónapban. Ami a lényeg, és néha megőrjít, hogy vannak napok, amikor a szerecsendiót annyira dominánsnak érzem benne, hogy nehezen viselem. Más napokon nem is érzem. Nekem ő sötét, mély illat, nem könnyed. Úgy emlékszem a megjelenésekor teljesen más benyomásom volt róla (sokkal gyümölcsös-vaníliásabbnak éreztem), most inkább balzsamos oldala jött elő. De végül is ezt is szeretem. Ha nem találok rá megfelelő alternatívát, egy-két héten belül, akkor biztosan veszek belőle egy nagyobb üveges változatot, mert nagyon gyorsan fogy.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. február 6.

xszemyx

2023. február 3.

Az anyaillatot szúrósnak, túl soknak, katyvasznak, tolakodónak érzem.
De ez a flanker egyszerűen tökéletes, az ízlésem ezen szakaszán igazán hozzám illő.
Bevallom, sokszor használom bedtime illatbak. Korábban a Coco Mademoiselle éji illatát használtam erre az alkalomra, de mintha vizet fújtam volna magamra, olyan hamar elillant az illata :( Szerettem, de a tartóssága csapnivaló volt, 10 perc múlva nyoma se volt.

Az Á La Folie ezzel szemben érezteti magát sokáig. A neglizsén 2-3 napig is érződik. De bőrön is jó pár órát.
Nappalra is szívesen fújom. Nagyon krémes, izgalmas, finom vaníliás. Megfogott első szimatra, be is ruháztam 75 ml-t.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 3.

Az anyaillatot szúrósnak, túl soknak, katyvasznak, tolakodónak érzem.

Mancsoska

2022. június 17.

Ezen kívül csak az Intense verzióját kedvelem a Trésor vonalnak, de ezt egyszerűen imádom. Olyan könnyed illat, nem tudok elképzelni olyan alkalmat, amire ne lenne megfelelő. Édes, krémes, tiszta, egyáltalán nem tolakodó. Ártatlan, de mégis olyan nagyon nagyon nőies. Ha meg tudnék állapodni egy parfüm mellett, ez lenne az.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 17.

Luna1024

2022. január 7.

Ez a kis illat valami olyan eszméletlen finom, hogy négy napja csak Őt fújom, szívem szerint megfürdenék benne!!! :) Nekem a tavalyi év nagy meglepetése, mivel designer illatok terén tavaly csalódás ért csalódás után (üdítő kivételek akadtak persze), és ezért baromira nem voltam kíváncsi egy 800. La Nuit Tresor flankerre. Tudni érdemes, hogy az anyaillat pár éve nagy kedvencem volt, de az évek során valami változott, most már csak lineáris égetett cukor-illat a bőrömön, ami egyáltalán nem vonzó.
Lentebbi hozzászóló nagyon pontos hasonlatán akadt meg a szemem, miszerint ez a verzió "vasárnapi krémes illat", én meg rájöttem, hogy szeretnék ilyen illatú lenni, úgyhogy kipróbáltam, és megtörtént a CSODA. :) Nagyon finom, süteményesen édes illat, a háttérben bogyós gyümölcsökkel. Lelki szemeim előtt tényleg valamilyen porcukros süti képe jelenik meg, jó vastag krémes töltelékkel, a tetején ribizlis zselébevonattal... :) Olyan kis bájos illat, de nem mondanám gyerekesnek, viszont csak akkor ajánlom kipróbálásra, ha valaki édesszájú, parfümökben is. :)

Próba után a Douglas-ből egyenesen egy másik üzletbe vitt az utam, ahol az eladó lány első kérdése az volt, hogy mi ez, mert nagyon jó. Hazafelé egy másik boltban a pénztáros lány is nagyon szimatolt, "olyan finom parfümös illat van", valószínűleg rám gondolt, mivel nem állt senki más a sorban. :) Párom nem érez illatokat, de finnyás orrú apukámnak nagyon tetszik. Nem igazán érdekelnek a dicséretek, de azért mégis szembetűnő, hogy erre egy nap alatt többen felfigyeltek, mint valamelyik parfümömre négy év alatt. Érdekes.

Itthon boldogan elújságoltam a Páromnak, milyen kincsre leltem, bár nem célzás jelleggel, mert mindig magamnak veszem a parfümjeimet. Ez még novemberben volt, Karácsonykor pedig, amikor kibontottam a Tőle kapott kis ajándékot, ott csücsült benne ez a finomság, 30 ml-s kiszerelésben, egyenesen a Douglas-ből, mellette néhány pici minta... Kicsordult néhány könnycsepp örömömben, az az igazság... :) :)

Azóta többször viseltem, és nagyon a szívemhez nőtt. Szeretem, hogy tartós, ruhán, sálon, nyakon, mindenen több órát érződik, de őszintén megvallom, hogy a hatósugara meglepően lágy, nem egy bulldózer-illat. Az üvege gyönyörű, dehát ez a La Nuit-vonal összes tagjáról elmondható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 7.

Asztraia

2021. október 14.

Ezt az illatot a legtalálóbban egyik férfi kollégám írta le :)
Amikor belépett az irodánkba, megtorpant, beleszagolt a levegőbe és ennyit kérdezett: "Kinek van ilyen jó vasárnapi krémes illata?" :D
Tehát rajtam hihetetlenül finom süti illatú és tényleg mindenkinek valamilyen krémes édes sütemény ugrik be, legyen az nő vagy férfi.
Akármikor magamra fújom, rögtön elmosolyodok, hogy húú ez fincsa és ugyanígy van ezzel az is, aki megérzi az illatot.
Tartóssága nálam kb 5-6 óra, szillázsára nincs kifogásom :)
Öszi-téli időszakra kiváló parfüm, de simán lehet signature is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 14.

Ezt az illatot a legtalálóbban egyik férfi kollégám írta le :)
Tartóssága nálam kb 5-6 óra, szillázsára nincs kifogásom :)
Öszi-téli időszakra kiváló parfüm, de simán lehet signature is.

Augmentin

Korcsoport: >54
2021. szeptember 25.

Tartóssága rajtam 12 óra plusz, mindenki érzi körülöttem, de én pont így szeretem.
Csábító füstös vanlia.
Dior Hypnotic Poisonra hasonílt. Nem maradsz vele észrevétlen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. szeptember 25.

Csábító füstös vanlia.
Dior Hypnotic Poisonra hasonílt. Nem maradsz vele észrevétlen.

adrika128

2021. szeptember 14.

Papírra fújtam a drogériában először, aztán nem hagyott nyugodni az illat, szagolgattam folyton. Következőnek már magamra fújtam és tényleg olyan jó illatú voltam, mint a papír. Elsőre rajtam virágosabb-édeskés illat, majd idővel ez átmegy egy puha vaníliásabb, de nem émelyítő édes, finom illatba. Kb. mint egy finom süti. :) A tartóssága miatt vonok le csak egy csillagot, mert túl sokáig sajnos nem érzem magamon, de lehet, ha bejön a hidegebb idő, jobban megmarad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 14.

Kicsimoomin

2021. április 25.

Gyűjteményem "kisasszonykája". Romantikus, bájos, kifinomultan édes. Ott van tartósságban a szeren.
Kifújástól végig, minden fázisban gyönyörű!
Abszolút 5 csillag 😍

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 25.

Kifújástól végig, minden fázisban gyönyörű!
Abszolút 5 csillag 😍

Yeticica

2021. március 12.

Up 2021 márc:

Nekem ő, így vegigkostolva az összes tobbi la juit tresort, kilóg a sorból. Nincs meg az a szmaomra behatarolhatatlan de tökéletesen beazonosithato fuszeres pacsulis alap. Csak simán édes.

Szép lassan, és valóban nagyon lassan, kb csigatempoban, de megismerkedem a család összes tagjával. Az anyaillat nekem túl édes, túl füstös, túl orrnyergen-csapkodós. A lumineuse (remélem jól emlékszem,hogy van ilyen is) az egyik kolleginámon valami mennyei, pont mint egy szép, bársony masnival átkötött Godiva bonbon. Hozzá passzol, mert ő nagyon nem olyan, ha gonosz akarnék lenni: emel a báján . Hozzám nem passzol, én már így is túl bájos vagyok 😁😉
Az edt-t rég próbáltam, s akkor nagyon édesnek találtam, de ma már lehet, hogy nem igy lenne, ellenben a málna, szeder and Co. -val nem vagyunk nagy barátok, kivéve ha enni kell őket.
A Caresse lett az én nagy szerelmem, megismerkedésük pillanatában gyomromban pillangók keltek táncra, szavam elakadt, pedig vakrendelést hajtottam végre akkor is, jó szokás szerint.
Ebből a kis cukiságból egy szép kis adag kóstolót cserebereltunk mindannnyiunk hőn szeretett Boszijával. És hát ez az illat cuki. De fura mód, nem kislányosan, hanem valahogy képes vegyíteni a kedves anyuka/hölgy/nő tulajdonságait a cukiságfaktorral. Nagyon hasonlít a Caressre nekem, de édesebbnek, sőt egyenesen ragadósan , nektárosan sziruposnak érzem, és nálam emiatt nem tudja azt (mit azt, Őt) letaszitani a trónról.
De bitang jó kis illat ebben a kategóriában. Az üvege csodás, mint az összes Tresornak az új kollekcióban, csak épp baromira nem praktikus, mert dől ide-oda ha nem figyelünk amikor letesszük. De hát ez már csak csomókeresés....🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 12.

Up 2021 márc:

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral, Benzyl Salicylate
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, Violet 2

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.