Lanvin

Ár:   9960 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. október 31.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-aldehides

Összetétel: aldehidek, lonc, őszibarack, neroli, gyöngyvirág, bergamot, kamélia, koriander, írsz, jázmin, liliom, ylang-ylang, rózsa, geránium, ámbra, szantál, pacsuli, pézsma, vanília, benzoin, vetiver,

Ár: 2200 Ft/10 ml , Eladó: Myrtle
Állapot: 10 ml üveg parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel/posta/foxpost
Lanvin Arpege és mások
Ár: leírásban , Eladó: Piscinke
Állapot: Leírásban, Helyszín: Budapest, fizetés: Posta, Foxpost, MPL automata

anita763

2021. június 16.

Szeretett nagyim, imádott illata volt, ezért is bátorkodtam megvenni. Van a tulajdonomban egy vintage, régebbi parfüm is ebből a szépségből, és el kell, hogy mondjam, a vintage sokkal élénkebb, és erősebb, valamint tartósabb illateszenciával rendelkezik, mint a modernebb, fekete üveges változata. Nem tudom ennek a szépségnek a titkát, de azt biztos, hogy felfújáskor nagyon intenzív, viszont a leszáradás ... Ó, hogy micsoda csodát művel! Kicsit szappanos, kissé fűszeres, kasmír puha, fás és krémes anélkül, hogy zavaró lenne. Amennyiben szereted a jázmin és muskátlis illatokat, akkor neked találták ki ezt a parfümöt, ugyanis ezek a legkiemelkedőbb virágjegyei az illatnak, egyébként pedig egy csodálatos virágcsokor. 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 16.

Estinapsugar

2020. április 25.

Negyed áron jutottam hozzà.Zsàkbamacskaként vettem meg,nem volt lehetöségem megszagolni vasarlas elött..Soha nem is hallottam még rola eddig.Elsö fujas :Hihetetlen erös.Furcsa ..szokatlan nem mai parfüm kategoria.Ehhez a parfümhöz csakis kivàlo elegàns megjelenès tàrsulhat.Egy sport öltözèkhez pl nem tudnam elkèpzelni.Amit pàr ora utan müvel ez a parfüm az egy csoda.Olyan meleg finom.krèmes illat hogy magam is meglepödök .Hihetetlen tartossàggal bir.Egy két fujas böven elèg egesz nap kitart.Szamomra ö valoban az Igazi parfüm.Szinhàzba,ünnepi esemènyekre a legjobb välasztàs Hètköznapra sajnàlnàm kifujni.Az biztos nem az utolso üveggel vettem.meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 25.

pacsirta17

2020. február 21.

Elképesztő. Sosem gondoltam volna,hogy nekem valaha egy ilyen jellegű illat ennyire tetszeni fog...
Ott tartok,hogy a Chanel no. 5-tel is szemezgetek,és az is tetszik!😀
Mikor anno anyukám ez utóbbit használta,rosszul voltam tőle..
Most meg 32 éves fejjel valami változott..
A Boszitól kapott fújósomat fújkáltam egész héten a csuklómra,és megérett bennem a gondolat,hogy kell nekem üvegesben is. Úgy is lett!😀
Most is itt csücsül...
Rajtam ez egy végtelenül krémes,tiszta virág illat.. kicsit olyan aldehydes Samsara...csak abban a szantál dominál.
Nem érdekel ki szerint nyanyás,ki szerint nem..hordani fogom és pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 21.

Ott tartok,hogy a Chanel no. 5-tel is szemezgetek,és az is tetszik!😀
Mikor anno anyukám ez utóbbit használta,rosszul voltam tőle..
Most meg 32 éves fejjel valami változott..
Most is itt csücsül...
Nem érdekel ki szerint nyanyás,ki szerint nem..hordani fogom és pont.

BDG33

Korcsoport: >54
2020. január 2.

Hát kérem ez egy gyönyörűség! Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy igazi kaméleon is. A kezdeti kifújás szinte letaglózza az embert, az első gondolatom az volt, hogy no megint egy félresikerült vakvásárlás, de ha adunk időt neki egy virágos-balzsamos csodává válik, ami órákon át érezhetően, de nem fojtogatóan körbelengi a viselőjét. Nem mai trend, az is biztos, ehhez az illathoz "meg kell érni" és időt adni neki, megvárni az átváltozást, de tessenek elhinni meghálálja a türelmet. Bravo Madame Lanvin, megérte a két év, amit ennek a mesterműnek a megalkotására fordítottak!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. január 2.

Feketebarbi

2019. október 27.

Dauer és hajlakk "illata" keveredett eme "remekműben". Szerintem ezért asszociálnak sokan idősödő hölgyekre... nos hát én is az lennék (idősödő hölgy), a dauert csak-csak lenyelem, a lakk használat még várat magára, de ezt a csodát meghagyom az edzettebb orrú nőtársaimnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 27.

Pajzs

2019. május 11.

Mentapúder, barackpezsgő, loncpor, jázmintej, gázolaj, ilangkrém, szantálbor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 11.

Mentapúder, barackpezsgő, loncpor, jázmintej, gázolaj, ilangkrém, szantálbor.

Piscinke

2016. szeptember 5.:
Érdekelnek ezek a régi illatok...ma teszteltem először csuklóra fújva. Még nem találkoztam eddig olyan illattal, ami ennyire nagyon meg tud változni 2 órával a kifújás után is. Az elején füstös, szúrós, gyógynövényes, aldehides. Benne van az a szúrós, száraz füvesség, mint az Arden Blue Grass-ban. De már ekkor is "van súlya", nehéz, méltóságteljes, komoly illat. Aztán kb. 2 óra múltán elmúlik belőle a "szúrósság", és valami gyönyörű púderes-krémes-füstös-virágos csodává változik. Van benne kicsit olyasmi, mint a roma vagy indiai nők bőrének a természetes illata.
Nem kérdés, hogy 5 csillag.

2018. szeptember 16.
Épp egy hosszú, pollenallergia miatti kényszerű "szaglászásböjt" vége felé járok, és most épp ebből az illatból várok egy fújóst, erre vagyok rápörögve:) Eddig csak egy pici mintám van még belőle. Elolvastam róla megint a véleményeket, emlékeztem, hogy Boszinak ez a kedvence, és nagyon elevenembe talált, amit írt róla, még meg is könnyeztem kicsit, lévén pont egy ilyen kórházas-aggódós történeten vagyunk túl (vagy legalábbis egy részén túl) a kisebbik fiammal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 16.

2016. szeptember 5.:
Nem kérdés, hogy 5 csillag.

galbanum1

2018. április 16.

Igazi nagy kedvencem lett, ez az én illatvilágom :) régies, de nem ódon, inkább klasszikus illat. Tartós, két-három fújás hosszú órákig elkísér. Amint elkezdett melegedni az idő, dobozba került a többi őszi-téli illattal együtt, de ősszel ismét gyakran fogom használni. A kezdet kicsit éles, már-már karcos, de nem tömény, hanem egy nagy csokor fehér virág, szerencsére cukormáz nélkül. Rajtam ezután szépen kibontakozik és nem is változik: ugyanazt az elegáns, nagyvilági érzést varázsolja elém. Jellegében a piros kupakos Dolce & Gabbana-ra hasonlít illetve a Coco edt-re.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 16.

Verona5

2018. március 6.

Már sokat olvastam róla és nagyon kíváncsi voltam rá. És mi történt a mai Mülleres illatportya során? Megtaláltam az alsó sorba száműzött Lanvin-ek között. A szélen árválkodott egy olyan poros teszter, amihez már több hónapja nem nyúlhattak hozzá. Végre-végre személyesen is találkozunk! Nagy boldogság ez számomra. ÉÉÉÉS nem csalódtam! A kifújáskor tiszta Chanel 5! Úgy látszik kezdem imádat tárgyává tenni a nyanyásnak mondott aldehides-benzoinos illatokat (La Perla edp, Ispahan, Joop Femme, Boucheron edp, Bandit, Jean Patou 1000). Az imádott csípős kezdet átmegy egy szépen összehangolt virágözönbe. Micsoda egy kompozíció!. Ez kérem meg van alkotva!
A másik kezemen volt felfújva a Gucci II és a Givenchy Dahlia Divine. Hááát, azokhoz képest ez messze vitte a prímet!

Kívánságlistás lett! :)

Mint ahogy Vinike is írja, nem kell hozzá estélyi, jó lesz ez a hétköznapokra, mert nem szabad időt elszalasztani várva a használatával egy ünnepi eseményre! Minek is? Nem, nem! Neki és a viselőjének az az ünnep, ha bőrön illatozhat minél gyakrabban!

Update: Megvan üvegesben is, szívesen adok belőle kóstolót, csak szóljatok!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 6.

Kívánságlistás lett! :)

Update: Megvan üvegesben is, szívesen adok belőle kóstolót, csak szóljatok!

Vinike

2017. október 26.

Tegnap érkezett hozzám 100ml ebből a fantasztikus illatból, és én nagyon boldog vagyok hogy a gyűjteményem tagja lett.
A celofán a dobozon egy ugyanolyan anya-lánya motívumos pici matricával volt lezárva mint ami az üvegen csillog. Szépséges lakkfeketén csillogó doboz, és a kis gömbölyű fekete-arany üvegcse...már a látványa is a minőséget és a különcséget sugallja. Jó kézbe venni, és ahányszor elmegyek a polc előtt mindig végigsimogatom a tekintetemmel, olyan gyönyörű.
És az illata...
Nem volt teljesen ismeretlen számomra, hiszen valamikor tavasszal rendeltem egy pici mintát belőle. Akkor nyilván meleg lehetett már hozzá, vagy csak én nem értem még meg arra hogy értékelni tudjam. Valahogy használt pelenkára emlékeztetett, és bár már akkor is éreztem az összetettségét, ódonságát amiért én teljesen odavagyok, de még nem tudtam beleszeretni.
Aztán a minap olyan szép véleményt olvastam róla valamelyik parfümös blogban hogy felkeltette az érdeklődésemet. Főleg azért, mert a Chanel No.5-hoz hasonlították. Ő pedig óriási szerelmem. Tudom hogy az aldehidek sokak számára ijesztőek, de rajtam csodaszépen működnek, így hát mikor elolvastam hogy az Arpége is ennek az illatcsaládnak a tagja, gyorsan előtúrtam a dobozom mélyéről az elfeledett mintácskát. És láss csodát!! Valóban hasonlít a No.5-ra, mégis más. A kezdeti eget-földet rengető erő hamar szelídül, és a rózsa-gyöngyvirág egyeduralmat felváltják a szelídebb virágok, a jázmin, az írisz, az ylang-ylang...és sorban a többiek. Komplex, erőteljes, fantasztikus. Sálra fújva hetek múlva is illatozik, de bőrön is 8-10 órás illat.
Nem ajánlom mindenkinek...sőt, vakon inkább senkinek. Bőven kell önbizalom a viseletéhez, és elhivatottság a régi illatok iránt. Garantáltan nem fog szembe jönni az utcán, egyedi és különc. Erre a típusú illatra szokták írni hogy nagyestélyit kíván, de legalábbis selyemkosztümöt. Nos én ma szaggatott farmerhez és bakancshoz viseltem. Vallom hogy egy nő nem a ruhától és a sminktől lesz igazán nőies, hanem a kisugárzásától. És az Arpége ezt a nőies aurát erősíti fel úgy, hogy az ember lánya kopott farmerben is igazi végzet asszonyának érezhesse magát.
Fanatikusoknak kötelező kipróbálni, egyike azon kevés parfümöknek amik a múltból maradtak ránk, és kincsként kell őriznünk őket hogy még sokáig velünk maradjanak. <3

Update: Mióta bejött a hűvösebb idő, sokkal gyakrabban nyúlok érte, sőt szinte csak őt és a Shalimart fújom felváltva. Olyan gyönyörű hogy arra szavak sincsenek. Reggel 2 fújás, és most közel 12 órával később is bársonyosan ölel körbe. Áldom az eszem hogy a legnagyobb kiszerelést vettem meg, örökös tagja marad a parfümös polcomnak. <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 26.

És az illata...