Laura Biagiotti

Ár:   8490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Vip-parfum.hu-n 8490 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: radioaktiva, az összetevőket feltöltötte: Lin, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   parfümériák, online
Vedd meg online: Vip-parfum.hu, 8490 Ft

Parfüm illatcsalád: orientális-ámbrás
Parfüm összetevők: bergamott, citrusfélék, narancsvirág

Ár: 8490 Ft , Eladó: Vip-parfum.hu
50 és 100 ml-es kiszerelésben kapható.

Lenaeri

2022. szeptember 8.

Számomra ez az a fajta illat, amihez meg kell érni.
Pár éve szagoltam először, és akkor azt mondtam: brrr.
Pedig már akkor sem voltam mai csirke.
Ma újra teszteltem, és teljesen más érzelmeket váltott ki belőlem. Leszáradás után nagyon szép babás-púderes illattá változik. Semmi brrr.
Még erősen gondolkodom, hogy beszerezzem-e százhúszadik parfümnek?!
De ha nem, akkor is meghajlok előtte.

Végül csak nálam landolt. Tesztelés alatt áll. Amit kifújáskor érzek, egy elég erős kömény szag (tudom, nincs benne) . Rajtam egy fél óra elteltével válik olyan illattá, amit szeretek. Még mindig tartom, hogy púderes, babás (az én bőrömön)
UI: az égvilágon nincs semmi baj a mai illatokkal. Fantasztikus kreálmányok vannak közöttük. Húsz év múlva ők lesznek a klasszikusok.
Simán megértem azokat, akik nem tudnak mit kezdeni Romával. Lehet ám nagyon nem szeretni is

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 8.

Számomra ez az a fajta illat, amihez meg kell érni.
Pár éve szagoltam először, és akkor azt mondtam: brrr.
Pedig már akkor sem voltam mai csirke.
Még erősen gondolkodom, hogy beszerezzem-e százhúszadik parfümnek?!
De ha nem, akkor is meghajlok előtte.

deakrek

2022. szeptember 5.

Volt AZ a lany altiban az osztalyban, aki mar otodikben csokolozott, igazi kerek mellei voltak es alig vartuk, hogy elol deszka hatul lec hosszu gizda kamaszkent a baratnommel meg vele kilogjunk a szunetben a suli melletti jatszoterre, hogy a hoditasait hallgassuk. Istennö volt, persze az altalanos iskola keretein belul (de a keritesen kivul!). Na, neki volt Roma-ja, akkor, amikor mindenki mas meg csak a Gabi tusfürdö illatat ismerte. Femme fatale, a 80-as evek vegi magyar valosagban. Akarhanyszor megerzem ezt az illatot, a lehetoseg, az elottem az elet-erzes kerit hatalmaba es a nagybetus Lany, aki ugy viselte, ahogy egy parfumnek az kijár. Szerintem még ma se nöttem fel ehhez az illathoz, erre valoszinuleg szuletni kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 5.

Vaslady

2022. április 14.

2016 05.12
Én nem tudom megfogalmazni pontosan,hogy kezdéskor mész vagy frissen festett fal illata van...
De valami van!
Az utobbi hetekben többször is próbáltam a kicsi mintám,és már ott tartok,csak egy csepp lötyög az alján.
Csak bőrön,különböző fázisait tesztelve,majd újra frissitve,végül vele is aludtam,és bizony,tartóságból nincs hiány.
Ahogy emlékeztem.
Szóval,marad a frissen festett fal,avagy a mész illata tartósan erősen.
A kezdeti állapot.
Férfias vonás....
20 éves vagyok.
Bizony egy félre sikerült rossz házasság,majd válás...ami húzodik hónapokig,majd egy évig.
Már,most igy visszagondolva,nem is értem,hogy volt erőm,és kitartásom.
Férfias illat.
Akkor bizony,szükségem volt rá,lehet tudat alatt igy erősitettem meg magam.
Velem volt,hű társam,bár osztozott egy másik illattal,igaz,mindketten kis kiszerelésűek voltak.
Nem tudom,lehet elpuhultam,az évek során,és átváltottam az egyszerűbb,könnyebben emészthető kategóriák felé.
Bár a fűszeres illatokat ma is nagyon kedvelem.
Abban az időben nem éreztem én ezt az illatot soknak,vagy nehéznek a 20 évemmel,most meg félek tőle.
18 évvel ezelőtt kezdtem el használni,persze spórolósan :-D,hiszen drága volt a drágám,és hát a válás gyereknevelés mellett,nem futotta volna új üvegre.
Pár év mulva jöttem össze a férjemmel,akivel azóta is egy párt alkotunk.(ezt csak ugy margóra).
És az illat,el lett használva,majd az évek során,feledésbe merült.
Új divat,új parfümök,jöttek,mentek,mignem....
Kb,fél éve,anyósoméknál voltunk,és bizony anyós is nosztalgiázott....G.Sabatini illatáról a Cascayaról,és sógornőmnek eszébe jutott.
-Ugye Te meg a Romat használtad?
És,igen...
Hát,minta rendeléseknél eszembe jutott,dobtam is a kosárba.
Ha csak az emlékekért,hiszen sokat adott,ha csak a nosztalgiáért....
Amikor először bőrre kentem,kicsi csalódás futott át rajtam,hiszen nem ilyenre emlékeztem.
Tudom,hogy nagyon nagyon rég volt már,de...
Valahogy más volt a kezdés,különlegesebb,mélyebb,bársonyosabb,most meg kapunk egy jó nagy adag pofánvágást a mirhától.
Nem tudom,hogy változtattak-e az összetevőkön,vagy egyáltalán,mit is....és sajnos a régi üveg sincs már meg,hogy tesztelni tudjam.
Ezt nagyon bánom,ezért pár éve már gyűjtöm az üres üvegeket,és még hagyok is benne pár fújásnyit,hátha megkivánom még.
Az oriental-spicy vagyis keleti-fűszeres illatcsaládot képviseli,ami nem egy könnyű,és szerethető illatvilág.(nekem mindenképpen)
Itt jegyezzem meg,egy gyönyörű illatot,aki szintén ezt a kategóriát képviseli a Roberto Cavalli-Oro illatát,ami sajnos már nem kapható,én meg szépen lecsusztam róla,és mivel nem szeretnék mégegyszer ekkorát hibázni,igy ezt az illatot mindenképpen megrendelem.
Télre szeretném,de mivel nem egy komfort illat,igy nem napi szinten fogom használni,hogy megőrizze a maga varázsát.
A szép emlékek miatt és azért is,mert még mindig tetszik,(bár ujitva van és nem ugyanaz),és mivel megfogom újra venni,csakis 5 csillagot kaphat.
Szeretném ezeket a régi illatokat egy csokorba gyűjteni,és nagy nagy szeretettel,szivvel magamhoz ölelni.
(szivecskés szmájli,nagy és vörös :)
2022. 04. 14.
Ésss, újra vásároltam, 100ml kiszerelést.
Így 20 év után, újra szeretem, és már tuti nem dobom ki az üres üveget, ha elfogy.
Napokban próbálgattam, mikor hidegebb volt, és el teszem őszre, a nyári hónapokat mellőzve.
Akkor lesz Ő igazán szép ❤️.
Örülök neki nagyon ❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 14.

2016 05.12
De valami van!
Ahogy emlékeztem.
Szóval,marad a frissen festett fal,avagy a mész illata tartósan erősen.
A kezdeti állapot.
Férfias vonás....
20 éves vagyok.
Már,most igy visszagondolva,nem is értem,hogy volt erőm,és kitartásom.
Férfias illat.
Akkor bizony,szükségem volt rá,lehet tudat alatt igy erősitettem meg magam.
Bár a fűszeres illatokat ma is nagyon kedvelem.
És az illat,el lett használva,majd az évek során,feledésbe merült.
Új divat,új parfümök,jöttek,mentek,mignem....
-Ugye Te meg a Romat használtad?
És,igen...
Hát,minta rendeléseknél eszembe jutott,dobtam is a kosárba.
Ha csak az emlékekért,hiszen sokat adott,ha csak a nosztalgiáért....
Tudom,hogy nagyon nagyon rég volt már,de...
(szivecskés szmájli,nagy és vörös :)
2022. 04. 14.
Ésss, újra vásároltam, 100ml kiszerelést.
Akkor lesz Ő igazán szép ❤️.
Örülök neki nagyon ❤️

6vilag

2021. augusztus 19.

Én is szőke és kék szemű vagyok, és nem tudom, hogy mi van benne, ami számomra ennyire addiktív, de vonz a megfejthetetlen mélysége. Erre mit veszek? Az ESSENZA-t. Pedig szerintem ez sokkal jobb, sajnálom, hogy amellett döntöttem, de már mindegy, elfújkálom. Ennek a balzsamossága és a fűszeressége intenzívebb, az csak egy lágy szellő ehhez képest.
Nagyon ütős, szerintem különlegessége korszakalkotó, még ennyi év távlatából is.
Egyedi úgy, hogy nem válik egyetlen fázisában sem közönségessé. Ha lehet még kapni 25ml-es verziót, biztos, hogy beszerzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 19.

eternity

2021. március 1.

Annyira felkeltette a figyelmemet az itteni kommentek olvasgatása során,hogy alig vártam, hogy megszagolhassam. Nos, leírták már előttem: papírcsíkra fújva meszes házfalak szaga. Valahogy nem vettem rá magam,hogy magamra is fújjam, és egy baromi nagy kérdőjel maradt a fejemben erről az illatról...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. március 1.

Regi88

2020. december 29.

Rajtam férfias ez az illat, aztán később savanykás lesz...
Egyáltalán nem az én ízlésem, illatom...nehéz és tolakodó.
Tartós és valószínűleg nem a véletlen műve, hogy még a " piacon " van, emiatt kap 3 csillagot...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 29.

Rajtam férfias ez az illat, aztán később savanykás lesz...
Egyáltalán nem az én ízlésem, illatom...nehéz és tolakodó.

csokiseszter

2020. október 26.

Klasszikus. A lehúzó véleményekre reagálva: a régi illatok karakteresek, különösek voltak, felismerhetőek es pikánsak. Nem hasonlíthatóak össze a mai vattacukros, tömény, édes tucatillatokkal. Máig szívesen magamra fújom, és sokan kérdezik, mi ez. 3 abszolút klasszikus kedvencem közül ez az egyik. A másik 2 : Cacharel-Eden, Chanel-Coco. Semmi öreges nincs bennük, sajnos az illatok csökevényesedtek el mostanában.

UPDATE: Az IFRA-nak köszönhetően kb fél óra után eltűnik, így csak egy túlárazott lötty.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 26.

Lerika

2020. június 29.

Kb. 25 év után a müllerben a karomra fújtam, és igen ez ugyanaz mint 16 éveskoromban! A barátnőmnek volt, onnan az emlék. Bár nem tudom, hogy miért pont ezt használta 16 évesen, mert ez 30 feletti illat a javából! Testvérillatait nem ismerem sajnos, nem volt alkalmam megillatozni őket, bár nagyon érdekelnének. Nagyon finom púderes-ábrás illat. Nekem a karomon nem volt túl tartós, vagy legalább is nagyon bőrközeli lett, igaz melegben próbáltam, és ez nem egy nyári 30 fokos hőségben viselendő illat. Igazi klasszikus! Igazi klasszikus, egyáltalán nem öreges, hanem egyedi, felismerthető nem tucat illat! Biztos, hogy nem járhatunk úgy vele, mint a nagyon népszerű Lancom La Vie Est Belle-el: 10 nőből 8 tuti hogy azzal van befújva. Ha tartós, ha nem megérdemli, hogy a gyűjteményem része legyen!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. június 29.

Brekeke

2020. február 8.

Tartós, meleg citrusos púderes illat, ami kezdetben karcos egy picit, de kb tíz perc után testközelivé finomodik, és kitart nagyon sokáig.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 8.

Leoka

2020. január 12.

…nem tudnám magamra fújni ezt az illatot, ez anyukám illata volt.
Őrizgettem parfümjét kb 10 ml van még az üvegben. Tőlem kapta anno karácsonyra… van annak már vagy 25- 30 éve nekem nem tetszett, de azt mondták, hogy ez igazi nőies illat… én elhittem és az összes nyári munkával megkeresett pénzemet erre költöttem. Nehéz időszakon volt túl, sok mindent próbált újrakezdeni, az új imázsnak ez is része😊 ő sosem költött ilyenekre…
Nagyon belém ivódott ez az illat, minden reggel ezt használta amikor munkába ment… ha hazaértem a suliból még éreztem a lakásban az illatát…
Most kb. annyi idő lehetek, mint anno anyukám volt, egész másként érzem, különleges citrusos púderes illat. Tartós, számomra nem retro, hanem nő, nem a díva, hanem a nő illata…Ha ez nem az anyukám illata lett volna, lehet megvenném, de így ha megérzem kavaroganak az emlékek bennem….

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 12.

…nem tudnám magamra fújni ezt az illatot, ez anyukám illata volt.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színező anyag. (Piros)