Laura Biagiotti

Ár:   8490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Vip-parfum.hu-n 8490 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: radioaktiva, az összetevőket feltöltötte: Lin, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   parfümériák, online
Vedd meg online: Vip-parfum.hu, 8490 Ft

Parfüm illatcsalád: orientális-ámbrás
Parfüm összetevők: bergamott, citrusfélék, narancsvirág

Ár: 8490 Ft , Eladó: Vip-parfum.hu
50 és 100 ml-es kiszerelésben kapható.
Ár: 2000,- , Eladó: Livi555
Állapot: 5 ml régebbi batch , Helyszín: --, fizetés: Utalás után postán maradóval, packeta, foxpost
Laura Biagiotti Roma szett
Ár: 7000 Ft + posta , Eladó: lyrica
Állapot: Új, Helyszín: --, fizetés: Banki utalás után posta

silverrain

2024. június 5.

Valahogy mindig a szemem elé került mostanában, ezért kedvet kaptam, hogy újra próbát tegyek vele. 15-25 éves korom között szinte signature illatom volt. Imádtam szinte fürödtem benne. Igazi négy évszakos illat (volt!), hidegben a fűszerek melengettek, ha meleg volt a mandarin szinte robbant a frissességtől. Na ez elmúlt. Lehet az én kémiám változott lehet hogy a parfüm összetevői, de a friss üdesége eltűnt. Próált előtörni éreztem hogy na mindjárt mindjárt...de nem valami elmúlt. Sajnos így fárasztó édesség maradt csak, ami
lenyomott, szinte megvénített. Sajnálom nagyon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. június 5.

lenyomott, szinte megvénített. Sajnálom nagyon.

Linett21

2023. augusztus 6.

Már nem igazán értem, hogy mehettem el évekig mellette akár egy kósza próba nélkül. Talán, mert L. Biagiotti többi illata sosem jött be, így ezt is leírtam. A kora, üvege és színe miatt pedig egy ízléstelen "Naccsád" képét társítottam hozzá. Aztán idén egy M. betűsben vhogy kifogytam a szagulgatni való újdonságok közül és na,jó, okés gyere a karomra. Megfordult 1-2 világ bennem, elementáris élmény lett. Lenyűgöző, sziporkázó, sok, stb... ilyenek jutottak eszembe és csak úgy röpködtek azok a bizonyos virtuális lepkék körülöttem.
Nekem elsőre Mugler Angelje, majd a leszáradás során Dior Dune-je ugrik be, de mégsem ezek koppintása. (Főleg, hogy mindkettőt megelőzte, hiszen ez 1988-as, míg az Angel 1992., a Dune meg 1991. szülötte. Szóval, max. ők másolták ezt.) De hogy ez a két távoli, mégis önmagában markáns illatvilág milyen remek ebben, azt soha nem gondoltam volna róla. Tavasszal soknak éreztem, nyárra viszont kifejezetten féltem tőle, hát, eltettem. De csak előbújt. És kérem, hogy ez milyen gyönyörű nyáron! Nem a déli 40 fokban, hanem estébe hajló késődélután, estére, alkalomra, vagy akár ágybabújásra. Tényleg van benne valami sivatagos, tikkasztó száraz minőség; mintha egy mediterrán, százéves kőépítmény pórusain húznám végig a kezem.
A régi verziót nyilván nem ismerem, de rajtam ez egy dög, 8 órát bizony kibír. Ha éjszakára fújom, reggel még ennek illatára ébredek. És nem mondanék egy olyan illatot "nyanyásnak", amire ha viseltem társaságban, eddig kb. minden 3. fickó felkapta a fejét. És láthatóan nem negatív értelemben, khmmm...
Nemrég láttam a Barbiet. Úgy fogalmaznék, tapasztalatom szerint ebben a parfümben olyan férfiak közé menni, hogy te rögtön Barbie-vá válsz, ők pedig "csak Ken"-né. :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. augusztus 6.

NatureBeauty

2023. július 26.

Testerként kaptam egy rendelés mellé. Nekem az illata túl fűszeres, de ennek ellenére mégis van egy különleges, és egyben luxust sugárzó karaktere. Anyukám is tesztelte, valahogy rajta jobban működik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 26.

Erika80

2022. december 29.

Nagyon szeretem. Sok-sok évvel ezelőtt, amikor életemben először találkoztam egy utánzatával, már akkor éreztem, hogy valami különleges illat ez. Csak akkor még nem tartottam magamhoz illőnek, de tetszett. Teltek az évek és befészkelte magát a gondolataimba. Egyre többször álmodoztam róla, sok év távlatából felsejlő illatfoszlányok emlékei jutottak el képzeletem érzékszerveibe és egyre csak áhítoztam utána.
Aztán megvettem magamnak. Hmmm. Tudtam, hogy meg kell szereznem őt, tudtam, hogy repesni fog a lelkem ha magamon érezhetem. Megérkeztem hozzá. Nem tudom, hogy korban-e vagy csak érettségben nő fel az ember egy illathoz, lehet-e egyáltalán ilyet mondani, de most eljött az az idő.
Szinte beépül a bőrömbe és nagyon kellemes megelégedettséget, megnyugvást és örömet okoz. A fűszeressége és édessége annyira finoman illeszkedik a bőrömhöz, hogy véletlenül sem válik karcossá, túlzóvá, zavaróvá. Egyik illatjegy sem akar a másikon felülkerekedni. Így együttes erővel burkolják be bársonyos puhasággal az aurám. Engem az elején érezhető erősebb jellemvonása sem zavar, sőt, számomra vele alkot teljes létet a parfüm. Egy narancsos-fűszeres csoda.
De egyben én is biztos vagyok. A régi verzió -de még az utánzata is- erősebb és nagyobb hatósugarú volt, mint a most kapható változat. Sajnos. Ennek ellenére nagyon örülök neki, hogy még kapható és nagy örömmel viselem. Szépséges kiegőszítője a mindennapjaimnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 29.

piszike

Korcsoport: >54
2022. november 13.

Nagyon szeretem az illatát. Modern és ódon egyszerre. Érdekes módon nyáron nagyobb a hatósugara, mint télen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. november 13.

Lenaeri

2022. szeptember 8.

Számomra ez az a fajta illat, amihez meg kell érni.
Pár éve szagoltam először, és akkor azt mondtam: brrr.
Pedig már akkor sem voltam mai csirke.
Ma újra teszteltem, és teljesen más érzelmeket váltott ki belőlem. Leszáradás után nagyon szép babás-púderes illattá változik. Semmi brrr.
Még erősen gondolkodom, hogy beszerezzem-e százhúszadik parfümnek?!
De ha nem, akkor is meghajlok előtte.

Végül csak nálam landolt. Tesztelés alatt áll. Amit kifújáskor érzek, egy elég erős kömény szag (tudom, nincs benne) . Rajtam egy fél óra elteltével válik olyan illattá, amit szeretek. Még mindig tartom, hogy púderes, babás (az én bőrömön)
UI: az égvilágon nincs semmi baj a mai illatokkal. Fantasztikus kreálmányok vannak közöttük. Húsz év múlva ők lesznek a klasszikusok.
Simán megértem azokat, akik nem tudnak mit kezdeni Romával. Lehet ám nagyon nem szeretni is

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. szeptember 8.

Számomra ez az a fajta illat, amihez meg kell érni.
Pár éve szagoltam először, és akkor azt mondtam: brrr.
Pedig már akkor sem voltam mai csirke.
Még erősen gondolkodom, hogy beszerezzem-e százhúszadik parfümnek?!
De ha nem, akkor is meghajlok előtte.

deakrek

2022. szeptember 5.

Volt AZ a lany altiban az osztalyban, aki mar otodikben csokolozott, igazi kerek mellei voltak es alig vartuk, hogy elol deszka hatul lec hosszu gizda kamaszkent a baratnommel meg vele kilogjunk a szunetben a suli melletti jatszoterre, hogy a hoditasait hallgassuk. Istennö volt, persze az altalanos iskola keretein belul (de a keritesen kivul!). Na, neki volt Roma-ja, akkor, amikor mindenki mas meg csak a Gabi tusfürdö illatat ismerte. Femme fatale, a 80-as evek vegi magyar valosagban. Akarhanyszor megerzem ezt az illatot, a lehetoseg, az elottem az elet-erzes kerit hatalmaba es a nagybetus Lany, aki ugy viselte, ahogy egy parfumnek az kijár. Szerintem még ma se nöttem fel ehhez az illathoz, erre valoszinuleg szuletni kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. szeptember 5.

Vaslady

2022. április 14.

2016 05.12
Én nem tudom megfogalmazni pontosan,hogy kezdéskor mész vagy frissen festett fal illata van...
De valami van!
Az utobbi hetekben többször is próbáltam a kicsi mintám,és már ott tartok,csak egy csepp lötyög az alján.
Csak bőrön,különböző fázisait tesztelve,majd újra frissitve,végül vele is aludtam,és bizony,tartóságból nincs hiány.
Ahogy emlékeztem.
Szóval,marad a frissen festett fal,avagy a mész illata tartósan erősen.
A kezdeti állapot.
Férfias vonás....
20 éves vagyok.
Bizony egy félre sikerült rossz házasság,majd válás...ami húzodik hónapokig,majd egy évig.
Már,most igy visszagondolva,nem is értem,hogy volt erőm,és kitartásom.
Férfias illat.
Akkor bizony,szükségem volt rá,lehet tudat alatt igy erősitettem meg magam.
Velem volt,hű társam,bár osztozott egy másik illattal,igaz,mindketten kis kiszerelésűek voltak.
Nem tudom,lehet elpuhultam,az évek során,és átváltottam az egyszerűbb,könnyebben emészthető kategóriák felé.
Bár a fűszeres illatokat ma is nagyon kedvelem.
Abban az időben nem éreztem én ezt az illatot soknak,vagy nehéznek a 20 évemmel,most meg félek tőle.
18 évvel ezelőtt kezdtem el használni,persze spórolósan :-D,hiszen drága volt a drágám,és hát a válás gyereknevelés mellett,nem futotta volna új üvegre.
Pár év mulva jöttem össze a férjemmel,akivel azóta is egy párt alkotunk.(ezt csak ugy margóra).
És az illat,el lett használva,majd az évek során,feledésbe merült.
Új divat,új parfümök,jöttek,mentek,mignem....
Kb,fél éve,anyósoméknál voltunk,és bizony anyós is nosztalgiázott....G.Sabatini illatáról a Cascayaról,és sógornőmnek eszébe jutott.
-Ugye Te meg a Romat használtad?
És,igen...
Hát,minta rendeléseknél eszembe jutott,dobtam is a kosárba.
Ha csak az emlékekért,hiszen sokat adott,ha csak a nosztalgiáért....
Amikor először bőrre kentem,kicsi csalódás futott át rajtam,hiszen nem ilyenre emlékeztem.
Tudom,hogy nagyon nagyon rég volt már,de...
Valahogy más volt a kezdés,különlegesebb,mélyebb,bársonyosabb,most meg kapunk egy jó nagy adag pofánvágást a mirhától.
Nem tudom,hogy változtattak-e az összetevőkön,vagy egyáltalán,mit is....és sajnos a régi üveg sincs már meg,hogy tesztelni tudjam.
Ezt nagyon bánom,ezért pár éve már gyűjtöm az üres üvegeket,és még hagyok is benne pár fújásnyit,hátha megkivánom még.
Az oriental-spicy vagyis keleti-fűszeres illatcsaládot képviseli,ami nem egy könnyű,és szerethető illatvilág.(nekem mindenképpen)
Itt jegyezzem meg,egy gyönyörű illatot,aki szintén ezt a kategóriát képviseli a Roberto Cavalli-Oro illatát,ami sajnos már nem kapható,én meg szépen lecsusztam róla,és mivel nem szeretnék mégegyszer ekkorát hibázni,igy ezt az illatot mindenképpen megrendelem.
Télre szeretném,de mivel nem egy komfort illat,igy nem napi szinten fogom használni,hogy megőrizze a maga varázsát.
A szép emlékek miatt és azért is,mert még mindig tetszik,(bár ujitva van és nem ugyanaz),és mivel megfogom újra venni,csakis 5 csillagot kaphat.
Szeretném ezeket a régi illatokat egy csokorba gyűjteni,és nagy nagy szeretettel,szivvel magamhoz ölelni.
(szivecskés szmájli,nagy és vörös :)
2022. 04. 14.
Ésss, újra vásároltam, 100ml kiszerelést.
Így 20 év után, újra szeretem, és már tuti nem dobom ki az üres üveget, ha elfogy.
Napokban próbálgattam, mikor hidegebb volt, és el teszem őszre, a nyári hónapokat mellőzve.
Akkor lesz Ő igazán szép ❤️.
Örülök neki nagyon ❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 14.

2016 05.12
De valami van!
Ahogy emlékeztem.
Szóval,marad a frissen festett fal,avagy a mész illata tartósan erősen.
A kezdeti állapot.
Férfias vonás....
20 éves vagyok.
Már,most igy visszagondolva,nem is értem,hogy volt erőm,és kitartásom.
Férfias illat.
Akkor bizony,szükségem volt rá,lehet tudat alatt igy erősitettem meg magam.
Bár a fűszeres illatokat ma is nagyon kedvelem.
És az illat,el lett használva,majd az évek során,feledésbe merült.
Új divat,új parfümök,jöttek,mentek,mignem....
-Ugye Te meg a Romat használtad?
És,igen...
Hát,minta rendeléseknél eszembe jutott,dobtam is a kosárba.
Ha csak az emlékekért,hiszen sokat adott,ha csak a nosztalgiáért....
Tudom,hogy nagyon nagyon rég volt már,de...
(szivecskés szmájli,nagy és vörös :)
2022. 04. 14.
Ésss, újra vásároltam, 100ml kiszerelést.
Akkor lesz Ő igazán szép ❤️.
Örülök neki nagyon ❤️

6vilag

Korcsoport: >54
2021. augusztus 19.

Én is szőke és kék szemű vagyok, és nem tudom, hogy mi van benne, ami számomra ennyire addiktív, de vonz a megfejthetetlen mélysége. Erre mit veszek? Az ESSENZA-t. Pedig szerintem ez sokkal jobb, sajnálom, hogy amellett döntöttem, de már mindegy, elfújkálom. Ennek a balzsamossága és a fűszeressége intenzívebb, az csak egy lágy szellő ehhez képest.
Nagyon ütős, szerintem különlegessége korszakalkotó, még ennyi év távlatából is.
Egyedi úgy, hogy nem válik egyetlen fázisában sem közönségessé. Ha lehet még kapni 25ml-es verziót, biztos, hogy beszerzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. augusztus 19.

eternity

2021. március 1.

Annyira felkeltette a figyelmemet az itteni kommentek olvasgatása során,hogy alig vártam, hogy megszagolhassam. Nos, leírták már előttem: papírcsíkra fújva meszes házfalak szaga. Valahogy nem vettem rá magam,hogy magamra is fújjam, és egy baromi nagy kérdőjel maradt a fejemben erről az illatról...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 1.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.