Kövess minket Instagramon is! :)


le'Gent 3 in One AntiAge Elixir
Ár: | 11 990 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Normál, Kombinált | |||
Lelőhely: | Müller, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: tudatosferfi, Módosítva: 2017. április 24.
Ár: | 11 990 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Müller, online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Normál, Kombinált | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Ultimatív 3-as hatású organikus AntiAge elixír borotválkozás után és a mindennapos arcápoláshoz. Hidratáló, bőrfiatalító, regeneráló hatás. Érzékeny bőrűeknek is javasolt. Az organikus hatóanyagoknak köszönhetően a bőr kellemesen hidratált, bársonyos, feszes lesz.
- Kókuszolaj: védelmet nyújt a bőrnek és a fertőzések ellen.
- Vadgesztenye kivonat: gyulladáscsökkentő.
- Arnika kivonat: gyulladásgátló, nyugtató hatású.
- Aloe vera: regeneráló, bőrmegújító, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató, irritációt gátló, hidratáló.
- Boróka olaj: bőrtisztító, bőr- és arcfeszesítő, ránctalanító.
- Avokádó olaj: ránc- és bőrregeneráló.
- Szőlőmag olaj: Késlelteti a bőr öregedését, gyulladáscsökkentő. Bőrirritációt nem okoz.
- Jojoba olaj: Nyugtatja és regenerálja a bőrt, valamint növeli a bőr kollagén termelését, ránctalanító.
- Mandula olaj: bőrlágyító, kellemesen nyugtató és tápláló, érzékeny bőrre is használható.
- Ligetszépe olaj: pattanásmentesítő, hidratáló, bőrmegújító hatású.
- Panthenol: A panthenol vagy B5 provitamin nyugtató, szerkezetjavító és hidratáló hatású, gyulladásgátló.
- Sheavaj: finomabbá teszi a bőrt, a ráncokat lágyítja, a pattanásokat és bőrirritációkat csökkenti.
- Allantoin: regeneráló, sebgyógyító, élénkítő és bőrsimító hatása van.
Paraffin-, allergén-, színezék-, parabén- és GMO-mentes.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Butyrospermum Parkii Butter Extract
,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
eo
2
0
,
Persea Gratissima (Avocado) Oil
eo I h
3
0
,
Lanolin
eo I h
,
Isopropyl Myristate
eo I i
5
3
,
Arnica Montana (Arnica) Flower Extract
i
,
Methylsulfonylmethane
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer
szil
,
Coconut Cream (Cocos Nucifera)
,
Hydrogenated Palm Oil
eo I eu
,
Hydrogenated Rapeseed Oil
eo
,
Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut)
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
a I eo
,
Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
eo I h I gy
,
Phenoxyethanol
ta
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Carbomer
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
,
Juniperus Communis (Juniper) Oil
i
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Allantoin
gy
0
0
,
BHT
a I ta
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Márciusban találkoztam vele először a Müller polcain, a különleges design, ami odavonzott. Vásárlások előtt szeretek mindent kipróbálni, ezért nagyon örültem, hogy ki volt rakva a tester. Ilyen finom, férfias, egyedi illatú termékkel még nem találkoztam még, pedig 2 éve kezdtem el jobban odafigyelni a száraz bőrömre. Már ott a boltban éreztem állagából, hogy selymes, hidratált bőrt kölcsönöz, 2 hónap után, már tudom is. Az elején vacilláltam, mert drágának tűnt, de március közepén vettem és még mindig van benne, így 2-3 hónapra lebontva, szerintem teljesen rendben van ár/érték arányában.


Márciusban találkoztam vele először a Müller polcain, a különleges design, ami odavonzott. Vásárlások előtt szeretek mindent kipróbálni, ezért nagyon örültem, hogy ki volt rakva a tester. Ilyen finom, férfias, egyedi illatú termékkel még nem találkoztam még, pedig 2 éve kezdtem el jobban odafigyelni a száraz bőrömre. Már ott a boltban éreztem állagából, hogy selymes, hidratált bőrt kölcsönöz, 2 hónap után, már tudom is. Az elején vacilláltam, mert drágának tűnt, de március közepén vettem és még mindig van benne, így 2-3 hónapra lebontva, szerintem teljesen rendben van ár/érték arányában.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, BHTGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Lanolin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Panthenol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Lanolin, Isopropyl Myristate, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Hydrogenated Palm Oil, Hydrogenated Rapeseed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Caprylyl Glycol, Panthenol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Polysorbate-60, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Oil, Triethanolamine
Szilikonok: Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Polysorbate-60, Triethanolamine
Illatanyagok: Isopropyl Myristate, Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Juniperus Communis (Juniper) Oil, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, BHT
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
A shea fából (karité fából) nyert Butyrosperum Parkii Butter vagy Shea Butter (shea vaj) kivonat. Lásd: Shea Butter Extract , bővebben: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.
Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.
Gyapjúzsír (gyapjút viselő állatok, mint pl a birka által termelt zsír, olyasmi mint a faggyú az emberi bőrben) . Kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz bőrre. Bár korábban a lanolint megvádolták azzal, hogy allergén anyag, egy 2001-es kutatás ezt alaposan megcáfolta. A kutatásban több mint 24000 tesztelő vett részt, és csupán 1.7% volt azok aránya, akik allergiások vagy érzékenyek voltak a lanolinra. Ez az arány még kisebb volt akkor, amikor az alkalmazott lanolin koncentrációja 50% alatt volt. Tehát a lanolin egy száraz bőrűek számára kiváló emollient és hidratáló anyag, a zsíros bőrre azonban nagy sűrűsége és zsíros állaga miatt nem ajánlott.
Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emollient), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít. További információ a truthinagingen.
A hegyi árnika szárított virágának kivonata. A CosIng szeirnt elsősorban illatanyag, maszkoló és bőrkondícionáló összetevő. Megoszlanak a vélemények arról, hogy az árnika jó összetevő-e vagy sem: egyrészt sokszor használják az árnikát szemkrémekben, mert állítólag segít a szem alatti karikák eltüntetésében, gyulladás csökkentő, nyugtató. Másrészt Paula Begoun szerint az árnika kivonat rendszeres használata bőrirritációt és viszketést okozhat, és alkalmazása sérült bőrön nem ajánlott, mert jelentős az irritáló hatása.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Szintetikusan előállított, emulzióstabilizáló, sűrűségszabályozó szilikonféle. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad.
Pálmafából nyert hidratáló hatású olaj. A kozmetikumokban emolliens, bőrpuhító anyagként használt.
Hidrogénezett repce olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient, bőr kondícionáló, viszkozitást kontrolláló összetevő.
Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emollient olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.
Aloe vera növény leveléből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
Közönséges boróka olaj. A kozmetikumokban gyümölcsének és fájának a kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint a borók különféle formái illatanyagként használtak. A Wikipédia szerint a boróka gyógynövény és a boróka teának vizelethajtó, emésztést serkentő, vesekőoldó, epekőoldó hatása van.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.