Le Maquillage

Ár:   14 800 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Le Maquillage standok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Adrienn88, Módosítva: 2014. február 17.

Ár:   14 800 Ft
Lelőhely:   Le Maquillage standok

Klaudia88

2016. március 20.

Rengeteg alapozót próbáltam már, nekem ez a tökéletes, pedig használtam már Clinique-t, Maxxfactort stb. márkájúkat is. 1 éve vásároltam egy üveggel és most fogyott csak ki, pedig rendszeresen használom, mert tényleg jól fed. Bár magát a céget és az erőszakos eladókat nem szeretem, ez a termék egy telitalálat. A többi terméküket nem vásároltam be, nekem nem jött be egyik másik sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 20.

corleona

2015. augusztus 15.

Kár - jó a fedése, tökéletes volt számomra a színe, de a bőrömnek nem annyira tetszik. Valamely összetevő-kombinációja miatt sajnos pattanás nőtt az orromra és a homlokomra tőle. Pár alkalommal sminkeltek ki vele, de mindig ez volt, hiába hittem, hogy ez csak valami szerencsétlen véletlen (talán az ecset? a levegő? valami más krém?) lehet. Múlt héten megkaparintottam és lefotóztam/elolvastam az összetevőit.
A körítés: ahogy a Le Maquillage sminkesei (is!) szokták (és ezzel nem arra célzok, hogy kételkedem a hozzáértésükben) mondani, az alapozó "mindenmentes és hiperszuper (- úgyhogy vegyem meg, de rögtön)", hatásvadász és kicsit erőszakos.
Csendben megjegyezném, hogy az az általános felkonf, miszerint valami egyszerre "kőolajszármazékoktól mentes", de "tartalmaz értékes ásványi anyagokat", esetenként kissé értelmezhetetlen. Például: már a kőolaj maga - tessék kapaszkodni - természetes, átdolgozatlan ásványi anyag (mellesleg még csak nem is olcsó); átdolgozására, finomítására és hasznosítására rengeteg terep és módszer létezik, és azzal, hogy mellécsapták, hogy "származék" (s tették ezzel talán még álságosabbá) még nem tesz egy anyagot feltétlenül károssá, csak idő közben mondvacsinált mumus lett belőle a kozmetikumok világában.
A márka megjelenése óta úgy érzem egyébként, nincs elég hangsúly azon, hogy mindennek fontos utánaolvasni, illetve kitapasztalni és fejben tartani, mi is jó személy szerint a bőrünk számára (biztosan van, aki nem lesz ettől sem pattanásos, valószínűleg adottság kérdése). Nem szabad azonnal bedőlni a hangzatos reklámdumának. A kísérletezés sokáig is eltarthat, mert elég csak 2-3 összetevő együttese, és máris nem a "nagy Ő"-t kenegetjük magunkra.
Én még keresem "az Igazit" :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 15.

Én még keresem "az Igazit" :)

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol
Peptidek: Diaminopropionoyl Tripeptide-33, Palmitoyl Tetrapeptide-7
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Steareth-20 ti I eu 2 1