Kövess minket Instagramon is! :)


Lierac Lift Integral Feszesítő Lifting Szemkörnyékápoló
Ár: | 11 290 Ft | Kategória: | Szemkrémek | |||
Kiszerelés: | 15 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | patikák, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2018. október 29.
Ár: | 11 290 Ft | |
Kiszerelés: | 15 ml | |
Lelőhely: | patikák, online | |
Kategória: | Szemkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Aktív friss gélszérum
- Tónusossá varázsolja a szemkörnyéket.
- Megnyitja a szemet.
- Korrigálja a megereszkedett bőr ráncait.
Mesterséges illatanyagtól mentes. Parabénmentes.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Pentylene Glycol
,
Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate
eo
,
Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer
,
Hexyldecanol
h
,
Hexyldecyl Laurate
eo
,
Squalane
eo
1
0
,
Albizia Julibrissin Bark Extract
,
Caesalpinia Spinosa Fruit Extract
,
Sucrose Palmitate
ti I eo I eu
,
Phenethyl Alcohol
i I al
,
Phenoxyethanol
ta
,
Maltodextrin
,
Kappaphycus Alvarezii Extract
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Yeast Extract
a
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Glyceryl Linoleate
eo I eu I v
,
Tetrasodium EDTA
,
Pisum Sativum (Pea) Extract
a
,
Citric Acid
kh
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Sodium Citrate
,
Tulipa Gesneriana Flower Extract
,
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Potassium Sorbate
ta
,
Khaya Senegalensis Bark Extract
,
Ethylhexylglycerin
,
Sodium Benzoate
ta
,
Darutoside
,
Theobroma Cacao Seed Extract
a
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Tocopherol, Theobroma Cacao Seed ExtractHidratálók: Glycerin, Hexyldecanol, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Glyceryl Linoleate, Tocopherol
Alkoholok: Phenethyl Alcohol
Emolliensek: Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Hexyldecyl Laurate, Squalane, Sucrose Palmitate, Glyceryl Linoleate, Glycine Soja (Soybean) Oil
Emulgeálószerek: Sucrose Palmitate, Glyceryl Linoleate
Tisztítószerek: Sucrose Palmitate
Illatanyagok: Phenethyl Alcohol
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó anyag.
Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben
Hidratáló, bőrjavító (skin conditioning) anyag, oldószer. Híg, így könnyű állagú, könnyen kenhető krémek gyakori összetevője.
Bőrpuhító (emollient) és bőrjavító (skin conditioning) anyag.
A squalene ún. hidrogenizált formája. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban.
A perzsa selyemakác kérgének a kivonata. Antiglikációs hatású, akadályozza a cukormolekuláknak a bőr támasztórostjaihoz kapcsolódását, ami a bőr saját, belső öregedésének folyamata. Glicerinnel és Darutoside-al kiegészülve alkotja az ún. Beautifeye nevű hatóanyagot, melynek a gyártó által végzett klinikai tesztekben különösen erősnek bizonyult a felső szemhéj megereszkedése elleni hatása, valamint látványosan képes volt csökkenteni a ráncok mennyiségét (akár -34%) és mélységét (akár -33%), a sötét karikák intenzitását (akár -30-32%) és duzzanatok megjelenését.
Szerves összetevő, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt használnak a kozmetikumokban. Ez a színtelen folyadék a természetben gyakran előfordul, megtalálható az esszenciális olajokban, mint például a rózsa, szekfű, jácint, narancsvirág. Kellemes virágillata van.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint még nem teljesen ismert, hogy az élesztőnek pontosan milyen hatása van a bőrre, némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
A linolénsav észtere, az F vitamin egy formája. Bőrpuhító (emollient).
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid (etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (e nélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Ph stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illat, íz semlegesítése) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag.
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
A Svéd ezüsttövis (Siegesbeckia Orientalis) nevű ázsiai gyógynövény kivonata. Gyulladáscsökkentő, serkenti a szövetek regenerálódását a kollagénrostok termelődésének stimulálásán keresztül. Mivel hatásában hasonlít a Centella asiatica (tigrisfű, ázsiai gázló) kivonatának hatásához, gyakran együttesen alkalmazzák vele, vagy elkülönített hatóanyagaival, a madecassoside-dal és asiaticosiddal.