Logona

Ár:   4390 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. április 30.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A krém hajfesték csodás színréteggel von be minden hajszálat, ezáltal az eredeti hajszín meghatározza a kialakuló egyéni színárnyalatot. Ez a különleges, 100%-ban növényi színező és ápolószer ragyogó hajszínt, csodálatos dús frizurát biztosít.

Alkalmazás: A dobozban található használati útmutató szerint.
- könnyen használható krém
- kímélő színezés
- 100%-ban növényi színezőanyagok
- mentes minden mesterséges szín-, illat- és tartósítószertől
- hosszantartó színhatás
- mesterséges színező-és tartósítószerektől mentes
- ammónia és hidrogén-peroxid mentes
Hosszú hajhoz 2 csomag festék szükséges.

Kapható színek: Rézszőke, Indián nyár, Tíciánvörös, Indián nyár, Nugát Barna

natasa

2017. augusztus 8.

Több éve próbálgatom, így több árnyalatról is tudok véleményt írni.
Előnye: jó krémes állagú, nem kell kutyulgatni, könnyen felvihető. Ráadásul nincs az a jellegzetes hennaillata sem, egyáltalán nem kellemetlen. Egy tubus nekem 2 festésre volt elég (de a hajam nem hosszú).
Na de: az általam próbált árnyalatok közül csak a teak jött be, azt többször is használtam. A többinek nem sok értelme volt. Ráadásul az utóbbi időben próbáltak (nugátbarna, indián nyár) nem is ápolták a hajamat, sőt...mintha kicsit kiszárították volna. A hajam nem is fényes, nem is erősödött meg ezektől, nem jó a tapintása, szóval én befejeztem ezekkel a krémfestékekkel. (egy időre biztosan)
- Teak árnyalat: Ezt próbáltam először ebből a krémes hajfestéksorozatból. Elég sokáig használtam, többször is újra megvettem egymás után.Nagyon jó kis festék. Nagyon szép barna lett a barna hajrész, az ősz kicsit világosabb, de teljesen olyan, mintha világosbarna melír lenne benne. Mindez persze nagyon természetesen.
- Rézszőke: Na, ez semmit nem csinált a hajammal. Az elképzelés az volt, hogy az őszeket befesti rézszőkére, a többit meg ápolja, fényesítse. Semmi, ez nem fogta be a hajamat, sehol.
- Nugátbarna: Az ősz részeket vagy be sem fogta, vagy nagyon gyorsan kikopott. Ledobta a hajam, nem volt tartós. De nem is baj, mert a színe sem tetszett, olyan jelentéktelen barna.
- Indián nyár: Azt reméltem, jó kis vöröses szőke lesz, de ettől is olyan "semmilyen barna" lett a hajam. Az őszek világosabbak, de se fény, se selymes hatás, nem tetszik.
- A tiziánt még nem próbáltam, de ezek után nem is biztos, hogy fogom.
A teak miatt kap csak hármast, a többi (próbált)árnyalat nálam pénzkidobás kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 8.

Több éve próbálgatom, így több árnyalatról is tudok véleményt írni.
- A tiziánt még nem próbáltam, de ezek után nem is biztos, hogy fogom.

doraspill

2016. november 22.

Fantasztikus! Betartva az előírásokat (hatóidő betartása, a haj melegen tartása a hatóidő alatt) optimális az eredmény! Csak ajánlani tudom! Ezt megelőzően a Khadi por festékét használtam, de tul macerásnak találtam -attol fuggetlenul hogy az eredmény azzal is jó lett - igy gondoltam kipróbálom, miért is ne! A használata nagyon egyszerű, a tubusbol a hajra kell nyomni. A tölgy árnyalatot probaltam a középbarrna hajamon és az eredmény gyönyörű mogyoróbarna természetes hajszín lett! Az illata is egész jó, én a Khadit 15 mosás után is nagyon éreztem sajnos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 22.

pixybaba

2014. szeptember 19.

Egyszer próbáltam ki, jó borsos ára volt a többi hajfestékhez képest. Gondoltam, jót fog tenni a hajamnak egy kis természetes hajfesték. Hát jól megszívtam, mert egyrészt egyáltalán nem fogta be a hajam, alig látszott valami a fényén - bár erre a bioboltos is figyelmeztetett, hogy nem fog teljesen befedni -, másrészt pedig iszonyúan sprőd lett a tőle a hajam. Vadul kellett balzsamozni, hogy ki tudjam fésülni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 19.

gedit60

Korcsoport: >54
2012. augusztus 22.

Kipróbáltam, de a sötétbarna hajamat nem fogta be egyáltalán a tölgyfa árnyalat. Így a por alapúra kellett áttérnem, abból is a feketére, hogy takarjon valamennyire.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. augusztus 22.

csoki

2012. június 7.

Nekem nagyon bevállt! Teljessen más, mint a márka por állagú hajfestéke (az nekem egyáltalán nem vállt be). Könnyű vele dolgozni és nagyon szép természetes csillogást biztosít a hajnak! Ez nem rendes festék, tehát kopik a hajból elég gyorsan. Az ősz hajszálakat sem fedi be rendesen, olyan melír hatást érhet el vele az ember az ősz hajszálon, de azt is csak többszöri hajfestés után.

Szóval a maga nemében nagyon jó termék, az összetevők is elismerésre méltóak, viszont csodát ne várjunk tőle. ÉS az ára elég borsos, ezért nem max pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 7.

Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.