Logona

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: 81Judit, Módosítva: 2012. február 4.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Samponok

Ideális ápolás a növényi anyagokkal színezett, valamint a természetes vörös és barna haj számára. Különösen gyengéd növényi eredetű hatóanyagokkal kíméletesen tisztítja a hajat. A természetes ápolókomplexum és a színező kivonat élettelivé, intenzívvé varázsolják hajszínét, élénk csillogást, lendületet és rugalmasságot ajándékoznak a hajnak. A sampon fitokozmetikai ápoló összetétele henna, nyírfalevél és körömvirág kivanatot, búzakorpát és selyemproteint tartalmaz.

"BDIH" által ellenőrzött természetes kozmetikum. Ökológiai termsztésből származó olajok és gyógynövények felhasználásával. Nem tartalmaz mesterséges tartósítószert, illatanyagot és színezőanyagot. Illóolaj tartalmú, 100%-ban természetes illatok.

yareyare

2014. december 30.

Egyszer szárít, máskor zsíros marad utána elöl a hajam. A hajszínhez viszont tényleg kíméletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 30.

Tvylvis

2014. január 26.

Lassan a flakon végére érek, de nem fogom újravenni. Igazi közepes teljesítmény. Pozitívum, hogy tényleg kíméletes a festett hajszínhez (bár szerintem a legtöbb natúr hajsampon az, mert nincs benne SLS meg egyéb nem túl kímélő vegyszer), talán valami plusz fényt felfedezek. Ha felhígítom vízzel, elég jól habzik is, sőt én a kicsit gyógynövényes illatát is szeretem. Viszont ahogy natasa is írta lentebb, szárítja a hajat. Közepes termékként azonban drága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 26.

81Judit

2012. március 12.

Első használatnál nem sikerült rendesen kimosni a hajamból. Utána olvasgattam a neten mi lehet a megoldás. A következő hajmosásnál már hígítva használtam a sampont, és az utolsó öblítéshez almaecetes vizet használtam, mert állítólag a samponmaradványokat is eltávolítja a hajból amellett, hogy szép fényes is lesz (1-2 evőkanál almaecet 1 liter vízbe, plusz a hajunknak megfelelő illóolajat is tehetünk bele). A samponhoz még szódabikarbónát is lehet tenni, ami fokozza a tisztító hatást, és jobban habzik tőle a sampon. Kipróbáltam ezeket a praktikákat, és tényleg beváltak. Számomra így már használható a sampon. Az árát én is sokallom, de nem igazán találtam sokkal olcsóbb, tényleg tiszta sampont, ami színvédő is kifejezetten barna hajra. Hosszú távú hatásáról még nem tudok nyilatkozni.

UPDATE 1: Negatív tapasztalat: Nem tudom, hogy a sampontól vagy az almaecetes öblítéstől, de nagyon elektromos lesz a hajam. Pozitív tapasztalat: Színvédő hatása tényleg van, mert kb. 6 hete színezett hajam (a lenövést leszámítva) még mindig szép színű, fényes, selymes.

UPDATE 2: Ismét kipróbáltam almaecetes öblítés nélkül. A sampont felhígítottam vízzel egy flakonban, majd jól felráztam, és az így képződött habbal mostam hajat. Így már sima vízzel is sikerült teljesen eltávolítani a sampont a hajamról. Szárítás után így is szállt kicsit a hajam, de talán nem annyira mint amikor almaecetes öblítést is csináltam.
Viszont az almaecetes öblítéstől szerintem szebb a hajam, így további kísérletezgetések után arra jutottam, hogy kevesebb almaecetet raktam a vízbe (1 teáskanál kb 1 liter vízhez), és így már nem szállt a hajam. (De az is lehet, hogy nem is a sampontól és az almaecettől lett elektromos a hajam, hanem valami egyéb körülménytől.)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 12.

natasa

2012. február 4.

Én Logonával festem a hajam, így kipróbáltam ezt a sampont, többször is. Állaga híg, viszonylag jól habzik. Az illata jellegzetes, kicsit gyógynövényes...nem is tudom pontosan jellemezni.
Elég jól tisztít, a haj szép fényes lesz tőle. Szerintem a színt is védi.
DE: hosszú távon nekem szárította a hajamat. Ezért mínusz egy csillag. A másikat az ára miatt vontam le. Szerintem drága, ennyit azért nem ér. (Kb. 2000 Ft)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 4.

Elég jól tisztít, a haj szép fényes lesz tőle. Szerintem a színt is védi.

Antioxidánsok: Phytic Acid
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Sodium PCA, Hydrolyzed Silk

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.

Növényi komponens, aminek antioxidáns tulajdonsága van.