Lolita Lempicka

Ár:   24 370 Ft és 36 720 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   40 ml és 80 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: csakmoni, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 26.

Ár:   24 370 Ft és 36 720 Ft
Kiszerelés:   40 ml és 80 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2018

Parfümőrök: Francis Kurkdjian és Maya Lernout

Fejjegyek: Bellini koktél, bors, olasz mandarin

Szívjegyek: jázmin, fehér őszibarack

Alapjegyek: madagaszkári vanília, fehér pézsma

Fújós: Lolita Lempicka LolitaLand
Ár: 1.900 Ft + szállítás , Eladó: Asianlover
Állapot: 5 ml-es műanyag fújós, Helyszín: --, fizetés: átutalást követően küldöm (személyes átvételt nem tudok vállalni)
Ár: 10.000ft + szállítás , Eladó: Zsozsyna
Állapot: 80ml/kép , Helyszín: Nyíregyháza , fizetés: Packeta , foxpost

Szamocka

2024. február 23.

Bár nincs benne citrom, az én bőrömön frissen felfújva mégis tejszínhabos citromtorta, varázslatos illat. Aztán ahogy szárad, elég hamar elkezd átalakulni citromos szúnyogirtó spray-vé, és utána rajtam egész nap a kettő határán billeg. Vakvásárlás volt, nincs a környezetemben olyan parfüméria, ahol árulnák. Egészen másra számítottam, friss, pezsgős barackot vártam, vaníliás baracklekvár leszáradassal, de rajtam baracknak nyoma sincs. Ha lett volna lehetőségem megszagolni vásárlás előtt, valószínűleg nem vettem volna meg. Viszont így, hogy már birtoklom, egyszerűen nem akarok tőle megszabadulni. Hiába a citromos szúnyogirtó a háttérben, ez az illat akkor is annyira gyönyörű, mesebeli és egyedi, hogy nem tudom eladni. Egyelőre csak itthon tesztelgetem, félek, hogy a környezetem mit szólna hozzá. Párom szerint: nem rossz, jó. Tartóssága nagyon jó, kabátokon napok múlva is érzem, viszont a szillázsa gyengécske. Érzem magamon, de egy óra múlva már csak halványan, és nem folyamatosan, hanem csak meg-megcsap. Az üvege gyönyörű és egyedi, és maga az illat is nagyon különleges, semmihez nem tudom hasonlítani, egyetlen általam ismert parfümmel sem tudom párhuzamba hozni még csak hangulatában sem. Adok neki 4 csillagot, aztán meglátjuk, hogy fogunk egymással kijönni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 23.

karasze

2024. február 6.

Update:
Megcsömörlöttem, használtam sokszor, a kornyezetem is imádta, de nekem sok lett, túl édes.
Elég lesz neki a négy csillag, de olcsó alternatívát keresve a gourmand vonalon még mindig versenyképes.

2023. szeptember: Itt az ő ideje! Rajtam melegen csurgó mézédes baracklekvár. Benne rotyog egy egész rúd vanília, reszelt citrushéjak teszik még finomabbá. Őszi fények, még melegek, sárgák. Már kell a puha pulóver, meleg kendő. Jókedvű illat, és talán a legtartósabb a jelenlegi illataim közül, másnap reggel is érződik rajtam! Én nem érzem a Bellinit, a borsot, összeáll egy kézműves finomsággá.
Nagy utat tett meg: a 'finom, egynek jó lesz' illatok közül elsőszámú őszi kedvenc lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 6.

Update:

anita763

2023. december 15.

Nagyon különleges illat, Francis Kurkdjian és Maya Lernout alkotása. Úgy érzem, hogy ez az illat szinte minden, amire szükségem van. Édes, ínyenc, minimális fűszerezéssel. Az elején enyhén bizsergető, amely valószínűleg a Bellini összetevőnek köszönhető a fejjegyekben. A parfüm egy gyümölcsös vaníliás desszertre emlékeztet, szóval pont az én ideálom. Ez az a fajta illat, amit nagyon szeretek. Örömmel indítja a napomat. Kedves, és ami a legfontosabb, hogy elismerő bókokat kapok ha ezt használom, és bár mások véleménye másodlagos, én teljesen boldog vagyok tőle. A hosszú élettartam, valamint a szilázs elképesztő. Nekem igazából őszi illatnak felel meg és akkor nagyon hangulatos tud lenni. Amikor pedig melegebb időben használom, akkor inkább krémes barackos vanília lobog körülöttem. Néha porszerű, száraz vaníliás cukor illata van, néha pedig virágos őszibarack darabkákat észlelek benne. A virágos tónusok némileg tompítják az őszibarack gyümölcsös karakterét. Hidegebb időben viszont valami fenomenális mézes illat varázsa kerít hatalmába. Tartóssága szinte egész napos, az üvege kicsit giccses, de nekem így is nagyon tetszik. 💖💖💖💖💖

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. december 15.

Cint91

2023. április 29.

Kifújáskor nagyon mandarinos, később előbújik a vanília is. Nekem mondjuk a joghurtos mandarin fagyi jut róla eszembe. Nyami! :) tetszik nagyon, de még tesztelgetem.

*Update: Jöttem felpontozni, nagyon megszerettem!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 29.

*Update: Jöttem felpontozni, nagyon megszerettem!

Echooo

2022. augusztus 27.

Itt vettem decantet belőle, és nagyon kíváncsi vagyok általában a gourmandokra. Nos, ez összességében egy Xerjoff Lira, amit szintén nem szeretek :D De ettől függetlenül 5 csillagot kap, mert tartós, és jó, kellemes illat is. Ha a Lira nem lett volna már 7 évvel a Lolitaland előtt, valószínűleg erre csavarodott volna rá a nép. Vagy ki tudja.
Mindenesetre, ha valaki szereti a Lirat, és nem ragaszkodik a tökéletes azonossághoz (nyilván nem tökéletesen egyeznek), ezzel jól ki tudna jönni szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 27.

Rita02

Korcsoport: >54
2022. július 15.

Nagyon különleges illat!!Megint nagyot alkotott FK! Intenziv mikor kifújja az ember, de aztán lecsendesedig és nagyon kellemes, finom illat!Tartóssága egész nap ott van!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. július 15.

Asianlover

2021. augusztus 18.

2021. augusztus: Egy pár millis fújósnyim maradt belőle, de engem is meglepett, hogy határozott tervem újravenni egy üveggel. Tipikusan az az illat, ami elsőre, másodikra, harmadikra is csak egy casual kis semmiségnek tűnik, aztán valahogy mégis beeszi magát az ember orrába, hogy csak kell. A Manifesto Elixirem is a végét járja, most mégis ezt a vanília bombát találom izgalmasabbnak. Nagyon kedvező az ára is, jó kis illat ez, adok neki egy 5-öst!

2020. november: így a hó végére elbúcsúztatom ezt a kis üveget is. Nem mondom, hogy rohanni fogok újravenni, de végül megszerettem. Óriási vaníliabomba, amit én konzekvensen szilvásnak éreztem, sehol a Bellini. Nagy szilázs és 12+-os tartósság. Igazán kellemes casual, nőcis illat, főképp hűvösebb időre.
Az emléke sokáig velem fog maradni, annyira szép a papírdoboza, hogy szétvágdostam könyvjelzőkre :) ennyire még egy csomagolás sem hatott meg :)

2019. július: Volt az az ár, amiért megérte lecsapni erre a felturbózott Midnight Fantasy-re :) Továbbra is tartom magam a hasonlathoz. Tekintve, hogy a szilva nincs felsorolva, talán a Bellini -bár az meg ugye barackos szintén, de cefre irányba mutathat - miatt érzem én ezt szilvás-vaníliának...
A doboza nagyon szép, tiszta mágikus realizmus, az üvege viszont már giccses, Anna Sui elirigyelné :)
Tartósság és hatósugár 5 csillag.
Most az ár-érték arány 4-esre javult :) Azért sem bánom a vásárlást, mert közben kipróbáltam az Gautier La Belle-t is, ami kb. a jellegtelenség mértékegysége lehetne vaníliás kategóriában, ez az illat jóval karakteresebb.

2019. február: Egy az egyben Britney Spears Midnight Fantasy! Csak nagyobb a szilàzsa. Ezèrt igazàn kàr volt Francis Kurkdjiant szerződtetni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 18.

Tartósság és hatósugár 5 csillag.

Fehereszti

2021. április 23.

A klasszik Lolita illat az én saját nagybetűs illatom, a tökéletes számomra, így nem is volt kérdéses, hogy másik Lolitákat is ki fogok próbálni. Imádom a parfümöket, de valahogy mind olyan tucat számomra vagy túl virágos, pacsulis. De ezek a Lempicka illatok... a sima Lolita inkább őszi téli púderes finomság, de ő... benne van egy kis tűz, kis bujaság, a tökéletes gyümölcsös virágos határán lévő illat, egy kevés púderes kesernyés zöngéssel. Egyszerűen imádom, ez a Lolita is tökéletesen működik a bőrömmel. Istennőnek érzem magam vele. Egész nap szagolgatom. TÖKÉLETES. A tucattól ott van mint Makó Jeruzsálemtől. 5*, mi más lehetne ❤️

Update: ultra szomorú, de le kell vonnom egy csillagot... egyszerűen hiába igaz minden amit fent írtam róla, egyszerűen nem nyúlok érte. Nem tudom megmagyarázni, de valahogy hosszútávon nem ér fel az igazi Lolitával. Plusz ha már édes énillat, jobban szeretem a Kenzo Amourt. Szóval 4 a reális érte. Mégsem lett akkora szerelem, pedig a kémiánk nagyon működik!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 23.

Brigitt

2020. október 15.

Imádom a Lolitákat, és ezt a cukikát ma kaptam kézhez fújósban. Valóban vaníliás mandarintenger, de mégis azon gondolkodtam, hogy régen valahol már éreztem ezt az illatot, még az is beugrott, hogy valamelyik édességnek volt ilyen illata. És rájöttem, hogy gyerekkoromban a zizinek volt ilyen illata. Az volt ilyen vaníliás gyümölcsös. Hihetetlen! Zizi illatom van :-)))) A Lolitákhoz képest viszont egy ponttal kevesebbet ér - nekem -, mert a többieket jobban szeretem, valószínűleg azért, mert nyilvánvalóan ez az illat nem az én korosztályomnak szól.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 15.

AgiVillo

2020. június 25.

Vaníliás mandarintenger... imádom .
Nagyon tartós , kifinomult illat. Semmi köze a tucathoz.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 25.

Vaníliás mandarintenger... imádom .
Nagyon tartós , kifinomult illat. Semmi köze a tucathoz.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.