Long 4 Lashes

Ár:   7990 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   kozmetikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tika, Módosítva: 2023. február 1.

Lelőhely:   kozmetikák, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések

A Long 4 lashes szérum az otthon használható szempilla növekedést serkentő termékek leghatékonyabb formája. A szérum titka az aktív összetevőkben rejlik. Fő alkotóeleme a bimatoprost, egy kozmetológiai vegyület, amelyet eredetileg orvosok fejlesztettek ki látáskárosodás megelőzésére, a szem védelmére. Mellékhatásaként jelentkezett a szempillák növekedése, melyre azonnal felfigyeltek. Az ezt követő termékfejlesztési kutatások során bebizonyosodott, hogy a bimatoprost látványosan növeli a szempillák számát és hosszúságát.

A szempillák átlagos élettartama kb. 3-6 hónap, ezután egyenként kihullnak, helyet biztosítva az újonnan növekvőknek. Növekedés csak az első 30 napban tapasztalható, az azt követő úgynevezett stagnáló szakaszban már nem. A bimatoprost az első szakaszban a szempilla növekedést serkenti, a másodikban pedig az élettartamra van kedvező hatással.

A bimatoprost aktív a szempillák egész élettartama alatt:

• hosszabbá, vastagabbá teszi őket
  • növeli a volument
  • erősíti és kondicionálja őket
  • elmélyíti a színüket

A készítmény sok más értékes hatóanyagot is tartalmaz: hyaluron savval hidratálja, bársonyossá teszi a szempilla felületét, B5 provitaminnal javítja a szálak szerkezetét, erősebbé, rugalmasabbá és ragyogóbbá téve őket. Allantoin tartalma pedig megelőzi a kipirosodást és az irritációt.

Az összetevőlistája megegyezik a márka szemöldökövesztőjének összetételével, csak az applikátorban tér el.

kataczr

2023. július 24.

Imádom!
A sok szempillaspirálozás miatt úgy éreztem, elgyengültek a szempilláim, ezért vettem meg.
Nagyon szépen rendbehozta a szempilláimat, csak ajánlani tudom mindenkinek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. július 24.

Imádom!
Nagyon szépen rendbehozta a szempilláimat, csak ajánlani tudom mindenkinek!

KMoncsi

2022. szeptember 13.

Műszempillák után kicsit újra kellett erősíteni/növeszteni a szempilláimat. Nekem ez a termék nagyon bevált, már a második tubusom fog elfogyni és biztosan újra veszek. Eleinte sűrűbben de mára már heti 1x használom csak, és ugyan olyan szépek maradtak a szempilláim. Ajánlom mindenkinek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 13.

vbtami823

2022. augusztus 26.

Orphica után gondoltam kipróbálok egy pénztárca barátabb terméket, így erre esett a választásom, 2 db. volt 5000 Ft. körül ( FX5-ös verzió). Közel sem volt olyan látványos az eredmény mint az Orphica esetében, sőt nekem az Ordinary is jobban bevált, de azért minimális ápolást ad, de csodát ne várjunk tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 26.

CicA3s

2022. augusztus 11.

Az első tubust elég ritkán használtam, hol kentem, hol nem. Őszintén nem sok esélyt adtam bármi változásnak, hisz amúgy sem kicsik a szempilláim. De miért ne alapon... Majd az össze vissza használat mellett is érezhető volt a különbség. Már a 2. tubussal használom, és látványosan hosszabbak, sűrűbbek lettek a pilláim. Megjegyzem most sem kenem fel minden este, heti 3-4 alkalommal kb. Állandóan termék lesz a piperém között! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 11.

csylvie

2022. április 23.

3 hónapja használom az első tubust. 5 hét után döbbenetesen megnövesztette a szempilláimat, aztán picit sűrűbbek is lettek. A hatóanyaga azért elgondolkodtató...bár a műszempilla a higiénia miatt szintén nem veszélytelen, mert simán megülnek rajta a bacik, ezzel a szérummal lényegesen kényelmesebben lettek gyönyörű pilláim.
UPDATE: 2 tubus eredeti (bimatoprost tartalmú) után AZ ÚJ FX5formulat használom 3 hete, és sajnos el is kezdtek az eredeti verziónak köszönhető szép hosszú pilláim hullani. Ez is ápolja, biztos nagyon jó, de a wow hatás elmarad, azaz nem tartja meg a pillákat, hogy addig nőjenek, ameddig tudnak... Ráadásul én szemorvossal konzultálva használtam az eredetit, aki szerint ha nem kerül a szembe, akkor nincs gond, tehát szemhéjon használva biztonságos.... az Fx5 számomra pénzkidobás az elődjéhez viszonyítva, és gyanús, hogy azt már nem sokáig forgalmazzák, hiszen mindenhol az új kapható...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 23.

Aliz79

2022. március 3.

UPDATE MÁRCIUS 03-án (4 hónap használat)

Hát....ilyen még nem történt velem, de muszáj leírnom, mert így fair.
Szóval valamiért nem adtam fel és kitartóan kentem...kb. 3 hónapja használtam, amikor többen megjegyezték melóban, hogy mit csináltam a pilláimmal, mert milyen szép sötétek és hosszúak....na, elkezdtem otthon vizsgálgatni..de ugye én minden nap min.2x megnézem, látom őket, szóval nekem nem annyira látványos a változás...de be kell valljam, hogy valóban lett változás...
NEM 1 hét alatt, NEM 1 hónap alatt!!!, de lett...3 hónap után napi 1x-i vagy 2x-i használat után egyszerűen lett változás.

NEM lettek méteres pilláim, NEM lettek műszempilla hatású pilláim, DE TÉNYLEG sötétebbek lettek és kissé hosszabbak...még spirálozás nélkül is látszik, hogy VALÓBAN kicsit szebbek lettek...hosszabbak és sötétebbek...

Szóval, vissza kell vonnom az előző fikázásaimat...sajnos, tényleg ultra kitartónak kell lenni és lesz hatás..nem szabad bedőlni, hogy 1 hét múlva már óriás pilláid lesznek....
Felpontozom egy hármasra, mert tényleg hatott, de az irritáció az borzalmas és a 3 hónap is elég soknak tűnik...de azért, még1x mondom, lett hatása....

UPDATE 2 HÓNAP UTÁN (2022.jan.01.):

Az irtózatos vörösség továbbra is kijön, szóval áttértem kizárólag esti használatra, hogy ne szóljanak a melóban miatta.
Most használom 2 hónapja.
Nem lettek dúsabbak, nem lettek feketébbek, nem lettek vastagabbak.
Egy-egy szál láthatóan hosszabb, mint a többi, de ez inkább groteszk és zavaró, mert úgy néz ki, mintha totál kihullott műszempilla 1-2 árválkodó maradék pillája lifegne, szóval azt az 1-2 szálat is inkább levágtam.
Szóval teljes pénzkidobás, sőt, kifejezetten kártékony szer.

No, értékelés -1 hónap után (2021.dec.01.)

Patikából rendeltem, 6.000 forint volt, az a változat, ami rendes bimatoprosztot tartalmaz.
Pont ma 1 hónapja használom, reggel és este is.

Ha belemegy a szemembe (80%, hogy belemegy, hisz a szempilla töveire kell felvinni,onnét meg 1-2 pislogás s bumm, máris a szememben van), elképesztően csíp, könnyezek tőle és őrült ember módjára lesz vörös az egész kötőhártyám. Többször szóltak már emiatt a munkában is (ugye az egyik Covid-variáns kötőhártyavörösséget is okoz).

Szóval ez nagyon rossz.

Eddig nem csinált semmit. Se szempilla hossznövekedés. Se dúsulás. Se sötétedés. Semmi. Teljesen hatástalan.

Elhasználom a tubust, de egyelőre teljes pénzkidobás, sőt, kifejezetten káros.

Itt jegyzem meg, hogy kicsit tele van a puttonyom már, hogy itt mindig, mindenkinek, minden úgy beválik, olyan szuper, meg csodaszer, meg világmegváltás meg minden, mire én ostoba, megveszem, aztán a nagy semmi. Ugyanígy jártam a Paula's Choice 2%-s BHA-jával, mindenki az egekig magasztalta, hogy az életét mentette meg, nekem meg sose voltak akkora, vastag, kövér és sötét mitesszereim, mióta ezt használom (5 hónapja). Totálisan nulla ez a termék is. És még sorolhatnám, de estig se érnék a végére. Felsorolhatnám a teljes The Ordinary családot. És még egy csomót.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 3.

UPDATE MÁRCIUS 03-án (4 hónap használat)

Hát....ilyen még nem történt velem, de muszáj leírnom, mert így fair.

UPDATE 2 HÓNAP UTÁN (2022.jan.01.):

Most használom 2 hónapja.
Nem lettek dúsabbak, nem lettek feketébbek, nem lettek vastagabbak.
Szóval teljes pénzkidobás, sőt, kifejezetten kártékony szer.

No, értékelés -1 hónap után (2021.dec.01.)

Pont ma 1 hónapja használom, reggel és este is.

Szóval ez nagyon rossz.

Elhasználom a tubust, de egyelőre teljes pénzkidobás, sőt, kifejezetten káros.

Katakence

2021. december 5.

A hatásáról sajnos nem tudok tapasztalatot írni, mert annyira csípi, égeti a szemem, hogy nem tudom használni. Rettenetesen bevörösödik tőle a szemem. Az első (és egyben utolsó) használat után másnap mindenki azt kérdezgette, hogy sírtam-e.... Katasztrófa, pénzkidobás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 5.

baba01

2021. augusztus 21.

Esténként használtam egy fél évig. Nálam látványos a pilláim növekedése. Csak ajánlani tudom. Öt csillag⭐

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 21.

gyurmagolyo

2021. június 18.

Csak agyon dicsérni tudom. Már többször újra vettem, és még mindig imádom, minden este használom a rutinom alapkelléke. Akkor kezdtem el használni több évvel ezelőtt, mikor leálltam a 3D-s szempillával és elég kis satnyák voltak a pilláim, kitartó használatának köszönhetően állíthatom, hogy szebb és hosszabb pilláim vannak mint valaha és most már neki köszönhetően meg nem fordulna a fejemben, hogy ismét rakassak pillát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 18.

ezustbarack

2021. május 12.

Pár napja használom, szóval a hatásosságáról később fogok beszámolni. Rossmantól rendeltem (mivel a Notinon kaphatóban nincs bimatoprost, az egy újabb verzió, FX5 fantázianévvel).
Első felkenés utáni nap a szemhéjam belilult és bedagadt egy kissé, de ez a második alkalomra elmúlt. Egy picit nekem is érzékenyíti a szemem, néha csak úgy elkezdek könnyezni napközben, esténként pedig felkenés után amíg megszárad, nagyon irritál, viszket, aztán szerencsére ez elmúlik.
Úgyhogy a használata egyelőre nem a legkomfortosabb, de remélem majd a szempillanövekedés mértéke kárpótolni fog. : )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 12.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Pentylene Glycol
Vitaminok: Panthenol

Isostearic acidból származó bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant). Gazdag, kipárnázott bőrérzetet és szokatlanul magas fényességet kölcsönöz. Filmképző képességgel is rendelkezik, de nem hagy ragacsos réteget maga után, és elősegíti a termékek tartósságát és vízállóságát. Az összetevővel leggyakrabban ajakápoló termékekben találkozhatunk.

Nem hivatalos INCI név. A bimatoprost egy olyan hatóanyag, amelyet eredetileg az orvoslásban használtak glaukóma (zöld hályog) megelőzésére. Mellékhatásaként sokaknál jelentkezett a szempillák növekedése, majd független kutatások során is bebizonyosodott, hogy a bimatoprost meghosszabbítja az anagén fázist, vagyis a szőrhagyma aktív növekedési fázisát, ezáltal képes látványosan növeli a szempillák számát, vastagságát és hosszúságát, bár az összetevő használatának abbahagyásával visszaáll a szempillák erdeti állapota. Az összetevőt tartalmazó termékek sok esetben mellékhatásokat (szemirritáció,  viszketés, szemhéjak sötét pigmentálódása, stb.) okoztak, ezért a svéd Gyógyászati Termékek Ügynöksége (Läkemedelsverket) 2013-ban kiadott egy listát, mely tartalmazza a prosztaglandin analógot is tartalmazó szempillanövesztő készítményeket, egyúttal azt tanácsolták, hogy a fogyasztók inkább kerüljék őket.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.