LR

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   tanácsadók, online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: aviri, Módosítva: 2011. október 3.

Lelőhely:   tanácsadók, online
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Jól elfed minden bőrhibát és karikát, nem tömíti el a pórusokat és ápolja a bőrt.

justagirlwithdreams

2016. május 30.

Pozitívumai: jól fed, jól építhető, nagy színválasztékban kapható, egy kis púderezéssel egész tartós. Számomra negatívum volt hogy bár olajmentes, én zsírosnak éreztem és eldolgozni se tudtam olyan szépen. Ettől függetlenül nem rossz, megéri az árát.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 30.

timity

2013. április 29.

Csak az összetevői miatt kapott 4 csillagot. Egyébként szuper kis alapozó, ugyan nem hidratál, de nagyon tetszik, hogy könnyen, gyorsan eldolgozható a szuper állaga miatt. A színét szeretem, más alapozókhoz képest szerintem "természetesebb" színárnyalatú. Kár, hogy kicsit drága. :( /2012.december/

Update: Most ajándékba kaptam, de nem bánom! Megerősített a kozmetikusom is abban, hogy az olajmentes alapozók a legjobbak, mert nem tömítik el a pórusokat. Van benne fényvédő is, amire csak most döbbentem rá! :) így még szívesebben használom, főleg tavasszal/nyáron! Az állaga továbbra is kedvencem! Könnyen, egyenletesen eldolgozható, és elég sokáig kitart! :) Nincs maszk hatása, még ha nem is foglalkozom a minőségi eldolgozásával, akkor sem! Én akciósan szoktam rendelni, 3200Ft-ért. Egyébként hasonló tudású alapozók hasonló áron is vannak, úgyhogy ennek árcédulájával már ki vagyok békülve! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 29.

Halfway

2012. január 15.

Jó alapozó, bár én drágának tartom. Ha jól emlékszem 3600 Ft körül van. A pórusaimat nem tömítette el, a bőrhibákat is tényleg jól elfedte. A bőrömet viszont nem nagyon ápolta. Az elején nagyon szerettem, a végén viszont nem bántam már, hogy elfogyott. Ettől függetlenül lehet, hogy másnak beválik, de az akkori kombinált bőröm nem volt oda érte.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. január 15.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Lactate, Tea-Lactate, Sorbitol, Urea
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Tiszta, színtelen, sárgás folyadék, gyenge jellegzetes szaggal. Segíti a stabil emulziók képzését társemulgeálószerek nélkül. Kiváló szilikon-emulgeálószer, amely segíti a víz és a szilikonolajok kellemes keveredését, péládul alapozókban.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, mely már alacsony koncentrációban is rendkívül hatékony a baktériumok ellen, és amit manapság viszont már leginkább csak lemosható termékekben használnak, mivel könnyen érzékenyítheti és irritálhatja a bőrt, ha bőrön hagyható termékben van jelen.