Maison Francis Kurkdjian

Ár:   68 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: eveartstar, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2022. március 10.

Ár:   68 400 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"Az Aqua Celestia az ég és a tenger kékje közötti átmenet elképzelt illata, a végtelen kék horizont olfaktív hangulata. A maga hűs frissességével hamar népszerűvé váló Aqua Celestiából egy új, erősebb, Forte változtat készített Francis Kurkdjian. Az angol mentán és mexikói zöldcitromon alapuló parfümöt olasz petitgrain és egyiptomi jázmin teszi hangsúlyosabbá és ragyogóbbá, mintha csak a szikrázó nap törne elő a felhők közül..."

Maison Francis Kurkdjian Aqua Celestia Forte EDP - fújósok
Ár: 2800Ft / 5500Ft / 10.000Ft + pkg. , Eladó: silence
Állapot: 2ml / 5ml / 10ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: banki előre utalás után postázom a választott módon (részletek a termékleírásban)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Rhodesian Ridgeback

2021. december 11.

A 3 MFK nyári, Forte illatok közül nekem ez tetszik a legjobban és ezt mondanám a leginkább uniszexnek. (Ezt úgy értem hogy egy Timothée Chalamet kaliberű férfi lazán viselheti, addig egy Jason Momoa típuson nagyon bizarrul állna.)
Vibráló, élénk citrusos, kicsit fehér virágos illat hihetetlen tartóssággal. Olyan, mint amikor egy zöld gyümölcsökből álló gyümölcslevet megszagol az ember és azonnal bele szeretne kóstolni. Csak ez hihetetlen hosszú órákig tapad a bőrön és tartósan vibrál. Még másnap is éreztem a ruhámon és még másnap is működött a projekciója. Hidegben, hűvösben is elképesztően jól teljesít, de a meleg az ő közege. A hőség csodát művel vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 11.

silence

2021. szeptember 21.

Kb. 1 éve találkoztam először ezzel az illattal.
Akkor nem ragadott meg, hiszen éppen a sziruposan édes illatokért voltam megveszve……. tavaly ilyenkor még azt gondoltam róla, hogy ez egy nagyon harapós lime + menta kombó.
Az elmúlt időszakban viszont rengeteget változott az ízlésem…… ráuntam a ragacsos édességekre…...persze a cidrizős időben majd biztos újra rájuk kívánok, de egyelőre még a friss, nyári illataimban érzem igazán jól magam.
Nyár elején megvettem az Aqua Celestia Cologne Forte testvérét, és a kánikulai forróságban szinte állandóan benne fürödtem…. Nagyon megszerettem ezt a feketeribizlis - mimózás - citrusbombát, szinte csak ő tudott felfrissíteni a dögmelegben.
Aztán eljött a szeptember, és beköszöntöttek az első hűvösebb napok….. a Cologne Forte-t még mindig élvezettel fújkáltam / fújkálom, és ugyanarra a harsogó citrusosságra vágytam, csak valami intenzívebb, ütősebb, tartósabb változatban, amit nem kell 3-4 óránként frissíteni, hogy érezzem magamon.
És egyszer csak bevillant: az Aqua Celestia Forte nagytestvérre vágyom!
Gyorsan felcsaptam a laptopom és már rendeltem is Neroliból az éppen készleten lévő utolsó darabot.
1 hete van nálam ez az üdítő szépség, és most rettentően élvezem, 7 napból 5-ször csak őt fújtam.
Szikrázóan friss, pezsgő, mentával hűsítő lime, enyhén teás beütéssel és minimális virágos háttérrel.
Felfújáskor talán kicsit túlteng benne a menta - lime kombó, de pár perc elteltével már csendesedik is és szinte egy az egyben egy jégkockákkal teli Mojito köszön vissza……. szinte felelevenedik előttem a mentalevéllel díszített deres üvegpohár, benne kristályosan tiszta, áttetsző, hűsítő itallal, telidobálva limedarabokkal.
Óóóóóóó, mennyei! 🍸😋
Citrusos illat ellenére hihetetlenül hosszú élettartammal rendelkezik, 12 órán keresztül simán tart a reggeli 4 fújás, amivel nekiindulok a napnak. (ezért úgy gondolom, megéri a kicsit borsos árát)
Joggal gondolhatjuk - és vallom magam is - hogy ő leginkább egy nyári hűsítő, frissítő illat, valóban a forró napokon a legkiválóbb választás!
Viszont én a mostani 10 fokban is nagyon élvezem - még mindig nem tudok ráhangolódni a ragacsos édességekre és cukorka illatokra (kíváncsi vagyok, mikor billenek vissza, és kívánom ismét a téli nehézbombázókat)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 21.

Kb. 1 éve találkoztam először ezzel az illattal.
És egyszer csak bevillant: az Aqua Celestia Forte nagytestvérre vágyom!
Óóóóóóó, mennyei! 🍸😋

Parfuwoman

2019. augusztus 31.

Up : Beleültettétek a bogarat a fülembe és még a sors is így akarhatta,mert a tesóm kapott egy Acqua di Gioiát,ami nálam landolt,így tudtam őket fej -fej mellett tesztelni . Hát,abszolút nem hasonlítanak rajtam. Az A di Gioia gyümölcsösebb,valamivel édesebb illat ,míg az Aqua Celestia harapósabb,nerolisabb kreáció,illetve sokkal inkább uniszex. A legnagyobb dicséret azért illeti,hogy engem,aki nem szereti ezeket a jellegű illatokat ,megvett kilóra és már erősen gondolkozom a beszerzésén...

Minden hozzászólóval egyetértek valamelyest,Cintia04-gyel pedig különösen a niche illatok pszichológiájáról.
Viszont ez az illat,tényleg exkluzív minőség . Érdemes neki időt és figyelmet szentelni,ezt viselni kell,akkor mutatja csak meg magát igazán . Én szívből utálom a Light blue-t és az Acqua di Gioiát magamon,WC spray jellegű durva,harsány keserű darabok rajtam . Ezzel szemben az Aqua celestia bár valóban nem olyasmi ,amivel ki lehetne tűnni ,vagy elnyerni a legkreatívabb parfümért járó Oscart,de ha valaki megteheti,válassza őt a friss,ropogós ,citrusos illat kategóriájában,mert lenyűgözően minőségi . Mondom ezt úgy,hogy nem szeretem a citrusos illatokat,nem is állnak jól és ezt sem fogom megvenni ,de a mintámat szívesen elfújkálom majd.
Abszolút uniszex,jellegében leginkább Chanel Cristalle lehet hozzá hasonló,de az elég rideg,ez viszont inkább egy megnyugtató kölni jellegű illat. Az indítás az isteni lime-os citrusos,aztán érkezik valami sós ,tengeri jellegű illat mellé és száraz fehér pézsma az alap. A leszáradása kissé férfiasabb,de még mindig bőven uniszex. Nagyon örülök,hogy megrendeltem a mintacsomagot,emlékeztet arra,miért is imádom ezt a hobbit,pedig már attól tartottam,ki fogok ábrándulni a sok unalmas ,tucat ,vagy nem minőségi illat után ,amiket próbáltam .
4*,mivel az egyetlen friss citrus,amit jól esik viselni,nem hittem volna. Kurkdjian úr valóban mester.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 31.

Ascyra

2019. június 18.

Rajongásom az úriember ezen illata kapcsán sem csitul. Sőt. Valahányszor szaglászom (eddig nem fújtam magamra) egyre inkább az az érzésem, hogy valami különleges adományban van részem, hogy megismerhettem a parfümmánia ezen oldalát. Nemcsak Niche... ez valami varázs. Amitől az ő illatai jóval többek, mint amit eddig szagolhattam. Nem tudom a miértre a választ, ha bárki fel is tenné - részemről annyit tudok mondani rá: mindig az az érzésem, hogy van benne egy csipetnyi titok, ami nem illúzió, hanem inkább valami esszenciális elem, ami toronymagasan emeli fel,- és ki a többi illat közül.
Az Aqua Celestia Forte is pont ilyen illat. Ahogy a lenti véleményeket olvasom - tökéletesen egyetértek szinte mindegyikkel - én pont ezt a két sorral feljebb írt pluszt érzem ebben a parfümben. Citrus, menta, kissé kesernyés - nem szelíd és szolíd, de borzasztó elegáns, csintalan, vad-nyári, koktélpartis, napra mosolygós és kimondottan elit. Mivel múlik a nyár, és későn jutottam hozzá, csak remélni tudom, hogy jön még legalább egy forró őszi nap. Tuti, hogy ezt fogom használni. Nagyon megnyerő illat, szerintem ez is 5/5 - hibátlan.

Update: háromszor próbáltam, most ebben a nagy melegben. Nem szeret, nem áll jól, megkerül, el,- és feltüntet, nem jó-nemszeretem szag lesz belőle rajtam. Nem tudom, mi történt?! A fenti írás helytálló, ha nem fújod fel. Nem helytálló, ha feljfújod. Mi folyik itt?! Könnyes dühömben csak tátott szájjal bámulok magam elé, megcsaltak, elárultak. ... Fel fogom ezt dolgozni? :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 18.

Cintia04

2018. június 14.

Szép kis illat a maga módján, friss, nyári napokra való főleg, üde és roppanós! A csalódás ott ért mikor viselve a nap folyamán valami ismerős illatot kezdett el rajtam produkálni... egyből beugrott... Armani Acqua di gioia... na màr most egy 50-100 rugós illatot viselve ne legyen már acqua di gioia érzésem! Azt gondolom sok illat legyen az Niche vagy Mainstreem túl van értékelve jó a marketingjük és a pszichológiája! Így sajna nem tudok és nem is akarok mindent benyelni amit elém tesznek vagy el akarnak hitetni velem! Szó se róla vannak nagyon szép, kidolgozott, igényes illatok itt is-ott is... de javarészt pszichológia az egész...! Ez természetesen csak az én álláspontom ( bár a niche parfümöknek tudnék az összetételük mellett kampányolni de ebben a részlet kérdésben már nem szeretnék elveszni). Ezt leszámítva... koktélos, nagyon friss, nyári melegekre való pezsdítő illat! Tartóssága 7 óra nagyon jól bírja a meleget ezért nem leszek szőrös szívű bár nekem a minőség is kicsit csapodàrnak hat de megadom neki a 4 csilit az árát meg döntse el mindenki maga, hogy megéri e neki! Nekem sajnos nem! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 14.

szeliger

2018. június 7.

Szerintem sokkal jobb lett, mint az eredeti. Nagyon roppanós, friss, ránctalan és vakítóan fehér lepedőillat. Ha úgy tetszik, ruhában is ugyanez, ropogós fehér ing. Imádja a nagy meleget, az illatpiramis jegyei ilyenkor érezhetőek igazán intenzíven. Nyitáskor határozott, kesernyés petitgrain, pici menta. Aztán rajtam végig a friss, kissé kesernyés, zöldes vonal az erősebb, de ez a zöld nem haragos, hanem inkább napsütéses, sárga virágos. Komfortos, jól hordható illat, nyári délelőttök, kora délutánok illata. Tartósságra hat órán át megbízhatóan érezhető, késő délutánra, estére meg úgyis mást fújnék 😊.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 7.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lila színű.

Színező anyag. (Piros)