Maison Francis Kurkdjian

Ár:   €150   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: melwin, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 2.

Ár:   €150
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyek: boróka bogyó,  szerecsendió, koriander, pézsma, borostányfa és vanilia

Ár: 45.000,-Ft + posta/Foxpost , Eladó: Lingling
Állapot: 70ml tele, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előre utalás után postázom vagy Foxposttal küldöm
Ár: 3500 Ft.-/5 ml , Eladó: Bogyóka
Állapot: Frissen fújva üveg parfümszóróba, Helyszín: Tatabánya, fizetés: Banki utalás után postán maradó levélként küldve, személyesen

laracroft

2021. március 27.

2021 március: Ezt én írtam volna két évvel ezelőtt? Erről az illatról? Az hogy lehet? Mert most újra próbáltam, és bár kifújáskor egy egyszerű, édes löttynek érzem az első pár percben, de aztán belesimul a bőrömbe, és nagyon púderes, nagyon vaníliás, valóban, mint a Dama Bianca, talán kicsit érettebben, füstösebben, kevésbé édesen, de nagyon hasonlóan. Olyannyira beleszerettem, hogy landolt is nálam egy üvegcsével. Nem gondolnám, hogy az illat változott volna meg két év alatt, inkább legyen ez a tanmeséje annak, hogy mi magunk mennyire meg tudunk változni. Most szaglászhatok újra mindent, amit X éve leírtam magamban, hogy "nem tetszik". :)))

2019 április:Ha egy parfümről túl sok másik jut eszembe, az már régen rossz. Első benyomásom szerint tipikus drogériaillat némi füstös-maszkulin aláfestéssel, de aztán rájöttem, hogy ez így abszolút nem helytálló, nem onnan ismerős. Inkább valamelyik Montale kreációhoz hasonlít. Meg igazából mindenhez, ami füstös vanília vagy dohánnyal kevert vanília, vagy fűszeres vanília, tudjátok... Erős, édes, harsány, melengető, vaníliás, füstös. Idővel egyre füstösebb. Rajtam sajnos csak ennyi, egy erőteljes "százszor éreztem már" illat csíkhúzós hatósugárral és végeláthatatlan tartóssággal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 27.

silence

2021. február 20.
Visszajöttem kicsit felpontozni.... :)
Érdekes a kapcsolatom ezzel az illattal, nem volt elsőre szerelem....
Tavaly tavasszal elhasználtam belőle egy 5ml-s fújóst, de akkor még nem nyűgözött le teljesen.... ámde; miután elfogyott a fújós, elkezdett hiányozni.... egyfolytában az üres fújósom szagolgattam.... :)
Nemrég sikerült beszereznem egy 11 ml-s travel size-t belőle..... ezúton szerelem lett!
Nekem ez most olyan megnyugtató, otthonos, harmonikus, meleg érzést ad!
Könnyedén vesz körül, egész nap érezteti, hogy ott van, de egy percig sem tolakodik.
Pihe-puha simogató kis illat, könnyedén vaníliás, a boróka és a fás jegyek kiváló ellentétet adnak az édességének, a borostyán pedig lágyságot, sikamlósságot biztosít a vaníliás - pézsmás puha alapnak.
Most nagyon harmonizál a mostani törékeny lelkiállapotommal, belopta magát a szívembe! ❤︎
Esélyes, hogy ebből is nagy üveges lesz ha elfogy a travel-em!

2020. május 31.
Miután a Baccaratba menthetetlenül beleszerettem egyre jobban felcsigázott Kurkdjian többi alkotása is.
A Gentle Fluidity Gold-ot Drága Bogyókának köszönhetően sikerült megismernem.
Látom, mindenkinek más ugrik be erről az illatról…. nekem leginkább Timivel és Szilvivel egyezik a véleményem, mert rögtön első teszteléskor nekem is a Dama Bianca púderessége, lágysága elevenedett fel emlékeimben.
Kifújás után egy lágy, vaníliás puhaság vesz körül..... nem émelyítően és cukrosan édes, csak olyan simogatóan, sikamlósan simul a bőrre.
Szerencsére abszolút nem válik pasissá, masculinná, folyamatosan egy könnyed, nőies és puha illatfelhőként vesz körbe.
Lágy, balzsamos illat, közepes hatósugárral és kb. 5 órás tartóssággal. Hétköznapra, munkába ideális választás lehet...
Finom kis illat, de úgy érzem hosszú távon nem tudnék azonosulni vele...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 20.

2021. február 20.
Visszajöttem kicsit felpontozni.... :)
Érdekes a kapcsolatom ezzel az illattal, nem volt elsőre szerelem....
Nekem ez most olyan megnyugtató, otthonos, harmonikus, meleg érzést ad!
Esélyes, hogy ebből is nagy üveges lesz ha elfogy a travel-em!

2020. május 31.
A Gentle Fluidity Gold-ot Drága Bogyókának köszönhetően sikerült megismernem.
Finom kis illat, de úgy érzem hosszú távon nem tudnék azonosulni vele...

tiltedfate

2020. november 8.

Vanília, vanília, egy kis boróka és még több vanília. Ez a brand kimeríti az unalom fogalmát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 8.

Chirmook

2020. április 14.

Hú, szegény kapott itt aztán bőven hideget-meleget!
Szerintem ez a parfüm rendkívül minőségi illat, az alapanyagok magasszintű felhasználása érződik itt. Alapvetően egy vanília-ámbra csoda, de pont attól luxus, amilyen anyagokból készül. Akinek van orra rá, azonnal megérzi a különbséget az olcsó vanília illatokhoz képest. Valóban folyékony arany, körbeölel és ott hömpölyög...gyönyörű, extra minőség. 12 óra tartóssága van és hatalmas vetítése, elég 2 fújás...Kurkdjian nem hiába...mester, géniusz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 14.

Hú, szegény kapott itt aztán bőven hideget-meleget!

andrea91

2019. szeptember 18.

na, nekem meg valami más jut róla eszembe, a baráti áron kapható les couvent des minimes eau de missions cologne (senkit ne tévesszen meg, teljesen jó tartós cucc ez), vagy a kevesbe barati aron kaphato vagy mar nem is kaphato guerlain spiriteuse double vanille, csakhogy rajtam egyik sem működik és igazából van még egy tucat ebből a fajta vaníniából ami nekem valahogy nem a kedves vaníliám, de sokaknak igen, szóval aki szereti tegyen egy próbát a minimes féle fentebb említett példánnyal, szerintem átjön. azért nagyon szép, jól összesimult illat ez, még az is lehet hogy simán elhasználom a mintámat:-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 18.

Parfuwoman

2019. augusztus 21.

Hát ez most nagyon nem jött át... Az eddig próbált MFK-k közül számomra és rajtam ez a leggyengébb eresztés... Valószínűleg hozzám nem passzol,mert én ezt egy gyengén érezhető éteri illatnak érzem ,olyan á la Baccarat,ami finom lehetne ,de van benne egy pl. a One millionben és több más férfi parfümben használt melléktón,amitől a víz is kiver. Rajtam ez se nem férfias,se nem nőies . Uniszex,de nem jó értelemben...
Érzem benne a vaníliát ,ami fincsi ,egy kis szerecsendióval . Nem tudom,mi lehet a ludas ,amitől ilyen keserű lesz,talán több jegy kölcsönhatása,mert az összes ismertetett illatjegyet szeretem. Ez most rajtam 2*,ez az őszinte véleményem,igyekeztem nem bántóan fogalmazni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 21.

Timi8

2019. június 1.

Update: Ellenállhatatlanul mennyei, muszáj felpontoznom. Tökéletes parfüm. Cejejemmmmm.

Nagyon fini, nagyon nőies, nagyon tartòs, nagyon minőségi... Szuperlativuszokban lehet ròla beszélni csak és kizáròlag.
DE!!! Csak akkor ha nem ismered a következő 2 finomságot. Ugyanis teljesen olyan mintha a Casamorati Dama Bianca-t illetve a Parfums de Marly Meliora-ját fele-fele arányban összeöntötte volna Kurkdjian bácsi.
A legédesebb, legmélyebb, legtartalmasabb a Dama Bianca, a legüdébb, legnyáriasabb, leglédùsabb a 3 közül a Meliora, a Gentle Fluidity pedig épp a kettő közt ejtőzik kényelmesen.
Mondhatni Ő az arany középùt, a biztonsági játékos.
Ajánlom kipròbálásra, érdemes!!!
A fiù nyuszimnak nagyon bejön ;))))...gondoltam, hátha vkinek ez is számìt rajtam kìvül :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 1.

Mondhatni Ő az arany középùt, a biztonsági játékos.
Ajánlom kipròbálásra, érdemes!!!

tothszilvi75

2019. április 29.

Ismét egy Kurkdjian illat, amiről csak lelkesedéssel szólhatok. Azonnal érezhető a kézjegye, ezer közül felismerhető a munkája akár niche, akár mainstream vonalon. Gourmand, vaníliás finomság, de cukrászda feeling nélkül, szárazon, porosan. Dama Biancara emlékeztet az illat. Brutál tartósság jellemzi, igazi csíkhúzó, feltűnő, mégsem közönséges alkotás. A kb nyolcadik órától mézes dohány illat a bőrömön, még további 4-5 órán keresztül. Őszre biztos beszerzem az üveget.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 29.

szeliger

2019. április 6.

Édeskés, vaníliás, pézsmás melengető finomságnak indul, a nyitány miatt én is inkább hűvösebb időben tudom elképzelni, borogós őszi napokra lehet a legjobb. Már nyitáskor is inkább maszkulin az édessége, de idő múlásával rajtam - sajnos - még fiúsabbá válik, a kifújást követő negedik órában már kifejezetten kényelmetlen viselet. Szárazabb és ércesebb lesz, sokat veszít a melegségéből. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy egyértelműen felismerem a szerecsendiót és a borókát, erről szó sincs, egy kis gin-tonik jelleget ugyanakkor ki tudok venni, határozottan úgy érzem, hogy hidegebbre, reszelősebbre vált. A tartósság talán kiváló lenne, ha hagynám, ugyanis ez a hűvösebb rész nem tetszik annyira, hogy kínozzam magam vele, úgyhogy ráfújok. A hatósugár szokás szerint rendben van, a burok határozottan körbeveszi az illat viselőjét.
A magam kis 1 ml mintája elég belőle, inkább az édesebb illatvonalat kedvelő férfiak illata ez.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 6.

melwin

2019. február 14.

Az új illat duó szebbik párja. Legalábbis számomra. Ugyan a Silver és a Gold is mindkét nemnek lett szánva, a Silver jóval maszkulinabb a Goldnál. A vanília sokkal intenzívebb és a fűszerek teszik édessé ezt a verziót. Szerencsére nem túl édes, nagyon szépen keverednek az összetevők és egy kiegyensúlyozott parfümöt élvezhetünk. Talán hűvösebb időrlben alkalmasabb viselni. Igaz olcsóbb, mint néhány más MFK darab (webshopon €150) a tartóssága is egyenes arányban van az árával. Míg az Oud Satin tart egesz nap, vagy akár másnap is, a Gold kb 5-7 órát bír. Tegyük hozzá ez még így is felülmúl néhány más parfümöt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 14.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lila színű.