Maison Francis Kurkdjian

Ár:   €150   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: melwin, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 2.

Ár:   €150
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyek: boróka bogyó, szerecsendió, koriander, pézsma, borostányfa és vanilia

Ár: 600 Ft , Eladó: Thomas
Állapot: 1ml (képen látható mennyiséggel), Helyszín: Budapest I, XI, XII, fizetés: személyes átvétel, postán maradó, foxpost
Ár: 1200+posta , Eladó: BTimi81
Állapot: 1x próbált gyári 2 ml-es fújós, Helyszín: Alsónémedi, fizetés: átutalás után postán maradó levélben

Cloudberry

2019. szeptember 15.

Újraírnám, mert gondokoztam a hétvégén, miközben még tesztelgettem. Változtatnék azon, hogy ez csakis férfiaknak való. Belegondoltam, hogy a Baccarat-t is nagyon sok férfi használja, miért is ne? A bőrkémia a lényeg. Az, hogy hogy érzed magad benne, azonosulni tudsz-e az illattal. Tükrözi-e a személyiségedet, vagy bármilyen belső tulajdonságodat, amit pl. öltözködéssel, sminkkel, vagy verbálisan nem tudsz kifejezni. Nyilván mainstream vonalban előnyös, hogy van külön férfi és női vonal, mert így több a termék, több a reklám, több a bevétel, de szerintem tök "káros", ha besoroljuk a bizonyos illatjegyeket és kompozícióikat egy-egy nemhez, mert mi van, ha valaki nő létére soha nem nyúl a férfi polchoz és fordítva, és így soha nem jön rá, hogy igazából mennyire jól állnak neki a másik nemhez titulált kompozíciók? Miért ne lehetne virágos-ámbrás egy férfi illat? Miért ne lehetne borókás-fűszeres egy női illat? Tök jogos. Ez is hasonló probléma, mint hogy a gyerekosztályon nincs dínós kislány szoknya, csak Frozen-es, és nincs rózsaszín alsógatya, csak kék meg zöld. Miért is a piac határozza meg, hogy mi nekem a jó a nemem szerint? Ezért adok még egy pontot, mert örülök, hogy Kurkdjian próbálja ledönteni ezeket a szabályokat. A mintán rajta is van a szöveg: "Blur gender boundaries and be unconventionally free with this woody-amber eau de parfum."
Tehát ez az illat nők bőrén is jól tud működni, viszont csakis akkor, ha valaki tudja is viselni, és elég határozott személyiség, aki bírja a figyelmet.(Én pl. a hétköznapokban nagyon szívesen elbújok.) De ez ugyanúgy férfiakra is igaz. Kell hozzá karakter, mert a parfüm önmagában nem elég.

Ez egy remek FÉRFI parfüm. De semmiképp sem mondanám unisexnek. Nagyon aromás, a borokóbogyó és a fűszerek nem vesznek össze, nagyon szép egyveleget alkotnak. Én vaníliát nem érzek ki belőle, pedig lehet az tudna rajta finomítani. Úgy képzelem, hogy ennek a parfümnek a szillázsából elkapni remek élmény lehet, de ezt majd csak úgy tudom kipróbálni, ha valaki mást kérek meg, hogy fújja magára, és vonuljon el előttem :D Szóval ez egy csíkhúzós, markáns férfi illat, a klasszikus értelemben (lást az előző kommentelő aftershave hasonlatát), de lehet érezni mögötte a Kurkdjianra jellemző tisztaságillatot is, mint alap. Rajtam nem sokat változik, ugyanazt az arcát mutatja felfújástól kezdve a nap végéig. A tartóssága kiváló, az üveg szokás szerint minőségi, letisztult és szép, de az ára elég borsos. Ha férfi lennék, beruháznék egy 10 millis fújósra, hogy legyen mit fújni randikra és esti alkalmakra, mert amúgy elég ütős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 15.

melwin

2019. február 9.

Oké, hm. Hölgyeknek és uraknak? Még talán a Gold verzióban el is tudom képzelni, de a Silver túlságosan maszkulin, én pedig imádom az unisex illatokat. Főként azokat viselem, de ezt nem tudom magamon elképzelni. Mikor a kis illatminta csomagom megérkezett Párizsból és kinyitottam, rögtön éreztem az aftershave hatást (boróka bogyó) mielőtt még kifújtam volna egy cseppnyit is az üvegcséből. Rossznak nem minősíteném, de különlegesnek sem. A Gold már annál inkább húz afelé, bár az jóval édesebb. A Silvernek valóban van valamennyi száraz gin beütése és mivel én nem vagyok oda a ginért, így ez nem lesz a kedvencem, még a páromon sem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 9.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lila színű.