Maison Francis Kurkdjian

Ár:   42 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. április 17.

Ár:   42 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Elegáns és szexi. Két dolog, amit sokan akarnak, mégis keveseknek sikerül ötvözni. A kritikák sorra modern mesterműként jellemzik a Lumiere Noire-t (Fekete fény) – ez pedig sokatmondó. Lírai, érzelemdús illat, mely idővel egyre jobb és jobb lesz a bőrön. Csak fújjunk magunkra, és hagyjunk magunkat elrepíteni általa egy más világba…

Már a nevében ott a paradoxon (Fekete fény), hiszen a két fő összetvőt, a rózsát és a pacsulit egy világ választja el egymástól. Amikor viszont e parfümben összeforrnak, mágnesként vonzzák az embereket. Az ellentéteket láthatatlan szál tartja össze, és így együtt mennydörgés-szerű élmény nyújtanak.

Illatjegyek: kömény, nárcisz, pacsuli, pimento, rózsa

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

szeliger

2021. január 4.

Itt üldögélek és sajnálkozom, hogy megint szegényebb lett a világ egy szépséggel. Ugyanis vége. Nem tudom, hogy reformulálás következik, vagy végleg megszüntették, mindenesetre már a múlt héten eljutott hozzám a hír, hogy nem lesz és már nincs is. Lekerült az MFK hivatalos oldaláról, nem rendelhető a Neroliban és az összes eddig felkeresett, megbízható oldalon "out of stock". Szóval akinek van belőle, az vigyázzon rá, teszem ezt én is.
Mert az illat egy gyönyörűség. A gondolataimban mindig a szupernovákat idézi, amik baaang!, extrém fényesek miközben zutty, összeroppannak és mindent, mindent, fényt, anyagot, amit csak érnek feketelyukként magukba szippantanak. Nagyon szeretem a parfüm indulását, amikor kifújáskor ott van minden, szinte belerobban a világba. A rózsát is kedvelem, a pacsulit különösen, ebben a parfümben együtt pedig nagyon jól mutatnak. A hatósugár bő egy méter, a tartósság rajtam fél nap, ha reggel éri a bőrömet, koradélután már jólesik ráfrissíteni. Még akkor is így van, ha bőrközelben akár egész napos az illat, de le nem mondanék a frissítéssel járó élményről.
Nem is ragozom tovább, az egyik kedvenc parfümöm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 4.

Nem is ragozom tovább, az egyik kedvenc parfümöm.

Tarzicia

2020. április 11.

2020.01.17:
"Ha MFK, akkor nekem csakis a Lumière Noire Femme. Az A La Rose is szép, minőségi rózsaillat, de itt most egy olyan kompozícióról van szó, amiben van valami újszerű és különleges is.
Tényleg megvan benne a kettősség, sőt, egyfajta vibrálás, amitől érdekes lesz, nem egy ezredik rózsaillat. Bár itt is a rózsa-pacsuli páros adja a misztikus, szexi, enyhén dark aláfestést, az üde nárcisz (nagyon tetszik benne) kihozza az egészet a fényre, és egyben elegánssá is teszi. Az arány viszont nem fele-fele, a lumière jelleg mintha több lenne benne, mint a noire, emiatt aztán egyáltalán nem elvont, vagy sötét, hanem inkább élénk és tiszta. Kb. az a stílus, az a modern elegancia, mint amivel a Gris Dior-nál találkoztam. A Juliette Has A Gun Vengeance Extréme-re szerintem csak kósza foszlányokban hasonlít, kb. annyira, mintha távoli unokatestvére lenne, a vonásokban emlékeztet rá, mégis teljesen más. Ott a pacsuli erőteljesen érezhető és jóval földesebb, savanykásabb, az összhatás végül mégis enyhén édes, puha és púderes. A Lumière Noire ezzel szemben szikrázó, mint egy kristály, annak keménységével együtt, és édességnek nyoma sincs. A hatósugara is erőteljesebb, a minőségi különbséget pedig zongorázni lehetne."
Eddig tartott az írás, amit a telefonomban a jegyzeteim között találtam erről az illatról. Minden stimmel, de valami megváltozhatott, mert mire üvegében az enyém lett, nem tudom elviselni magamon. Mestermű, de nekem túl erős. Legszívesebben a kardomba dőlnék...
2020.04.10:
Rossz volt az időzítés. Ez az illat gyönyörű, de hideg időben túl erőteljes és kemény, egyszerűen nem esik jól. Ez a szép tavaszi napsütés az ő ideje, most megint azt az arcát mutatja, ami miatt anno megtetszett. Egyáltalán nem éles, hanem szikrázó, pont annyira, amennyire egy chypre illattól elvárható, és közben szépen érvényesül a másik, titokzatos és sötét oldala is. (Érdekes, most fele olyan tartós, mint télen.)
Hirdettem egy darabig a piactéren, és most nagyon örülök, hogy nem kelt el!
Ui:
Most látom, hogy az előttem véleményező az Agent Provocateur és a Mad Madame alternatívájaként említi. Szerény véleményem szerint nem helyettesíthető egyikkel sem, még csak nem is hasonlít rájuk, stílus, mondanivaló, hangulat és minőség tekintetében sem. A rózsa stimmel, de szerencsére a Lumière Noire-ban se állati jegyek, se pézsma nincs, viszont sok sötét pacsuli van. Az Agent P. és a Mad Madame is erőteljes illat (számomra mindkettő agresszív, közönséges és totál hordhatatlan), de a Lumière Noire hozzájuk képest még visszafogott úrinőként adja elő magát.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 11.

2020.01.17:
2020.04.10:
Hirdettem egy darabig a piactéren, és most nagyon örülök, hogy nem kelt el!
Ui:

Parfuwoman

2019. augusztus 20.

A mesterrel szemben elfogult vagyok,legeslegnagyobb illatszerelmemet is neki köszönhetem ,az Oud satin extrait-t. Ezenkívül rendeltem egy mintacsomagot és egyszerűen lenyűgöző minőségűek az illatai,érdemes több próbát is tenni velük ,mert a Neroliban egy gyors csuklóra fújás nem elég ,hogy megismerjük ezeknek az alkotásoknak az igazi szépségét.
Ez az illat nekem nem igazán jön be,aminek több oka is van: 2 illatot kapásból fel tudok sorolni,amitől nem tudnám megkülönböztetni,márpedig ha ugyanazt töredéke áron meg tudnám venni,akkor minden választanám őt? A másik ,hogy nekem ez az illat eleve túl sok ,túlzó ,erőteljes és vad ... Viaszos, kissé szúrós rózsa és füstös pacsuli ,nem bonyolult ,de izgalmasabb,mint amilyennek hangzik. Ebben rejlik a szépsége és egyúttal ezért nem lesz bestseller(ami nem baj,sőt ).Akinek viszont tetszik ,próbálja ki a JHG Mad madame-ját és az eredeti Agent Provocateur illatot,utóbbira még jobban hasonlít . Nem pontozom le,a minőség megvan,az illat szuper és ebben a túltolt,telített iparágban nem csoda,hogy a legtöbb illatnak 3-4 alternatívája is akad...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Torpece

2019. augusztus 15.

Mielőtt elkezdtem volna leírni a véleményem róla, elolvastam az előttem leírt véleményeket és érdekes, ugyanazt látom benne én is, amit mások. Döbbenetes a hasonlósága a JHG Lady Vengeance /extreme illatokkal! Ebből csak mintám van, a JHG parfümökből viszont üvegesek és örülök, hogy így van, mert ha illatra ennyire nagy az egyezőség, akkor már inkább az olcsóbb verzióból legyen nagyobb kiszerelésem. A Juliette talán kicsit erőszakosabb, mint ez a Kurkdjian alkotás, de rajtam mindkettő egyformán tartós. Mondjuk azon csodálkoztam, hogy előttem nárcisz illatot érzett ki belőle más, a lóistálló szagon meg aztán tényleg értetlenül állok...nekem egyértelműen pacsulis-rózsás gyönyörűség. Nem kislányok, fiatal lányok illata, csak 30+ de inkább 40+ korosztályon tudom elképzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 15.

Chirmook

2019. június 14.

A legfinomabb nárcisz illat, amit parfümben valaha éreztem- pici sötétebb rózsával és pachoulival. A leszáradása kissé hideg, komoly, nagyon elegáns és nagyon klasszikus. Mestermű, 35 éves kor felett fog inkább tetszést aratni. (A lóistálló hasonlat hogy jött ide? Csak mert én rendszeresen lovagolok és SEMMI hasonlóság a kettő között, sem illatban, sem érzésben. Az egy állatias sportos tevékenység, ez meg egy nagyon elegáns, klasszikus virág illat. Hmmm..talán a klasszikusság miatt, mert a lovaglásnak nagyon hosszú hagyománya van, tehát klasszikus sport...?Persze a szubjektivitás a parfümök világában nagyon erősen ott van,nekem pl. a Baccarat Rouge olyan illat, amit soha ingyen sem viselnék mert a Salamander cipőboltot juttatja folyton eszembe, és ki akar pláza-cipőbolt illatú lenni...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 14.

aranybarack

2018. június 22.

Na, ha Kurkdjian, akkor én ezt kérem... Pontoztam már a kompozícióit egytől ötig, ez a tuti ötös. Tudnám viselni szignatúraként is, mert imádom a nárciszt, barátom a rózsa, és rajtam jól jön ki az a bizonyos "lóistállószag" is. Plusz szeretem, hogy tartós, és ez a sárga kocka meseszép lenne a polcomon is. :-) De amúgy annak is megvan ám a varázsa, ha valami alkalmi illat, és most ez az egyik ünnepi illatom, lehet mégsem kell ebből több. Köszönet a km-nek, és a kisfújós eredeti tulajdonosának, Ildikónak érte.😁

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 22.

auberginecat

2018. május 12.

Én is felpontozni jöttem ezt az újabb kincset MFK-tól. Én jóságos anyuka illatként asszociálok rá, de nem azért, mert érett vagy esetleg öreges lenne. Azért, mert a feltétel nélküli szeretet jut eszembe róla, egy kedves mosoly, egy bátorító simogatás, támogató szavak, és egy szépen vasalt, halvány rózsaszín blúz. Tényleg hasonlít egyébként rá a Lady Vengeance Extreme, de ez valahogy alaposabban kidolgozottnak hat, mérnöki pontosságú alkotásnak. Valószínűleg ebből is üveges vétel lesz...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 12.

tothszilvi75

2017. június 20.

Nem értem a kevés csillagot, jövök kicsit feljebb húzni. Ez az illat meseszép. Tartós a végtelenségig, az elegáns zöld-rózsás illat mellett valami animális zsigeri erotikus akkord szólal meg ebben a parfümben. Nekem négyévszakosnak tűnik, viseltem hőségben és nem nyomasztott egy percig sem, ellenben rengeteg bókot zsebeltem be rá. Már megint Kurkdjian. Már megint nem elég 11ml.. Már megint ellopta a lelkem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 20.

Marcsi66

2017. május 25.

Hát a mennydörgés szerű élmény...már megvolt,csak nem ennél,Grand Soir ott sikerült,de van még néhány a mestertől,ami szintén ezt produkálja,
És most bármilyen furcsa is,a lóistállótól "indulunk"megjegyzem tiszta,erre emlékeztet a kifújásnál,Azután hűlt helye, a virágok éledeznek,egyre elevenebben ontják az illatukat,a kömény alig kivehető,Érezni a nárciszt is,de a rózsa az uralkodó,Elegáns és szexi az összkép,
Amikor felfújtam magamra rögtön tudtam,h nagyon hasonlít valamire,amit már teszteltem korábban,,,,JHG Lady Vengeance Extreme,,az illatjegyek eltérőek,mégis az azonosság feltűnő,valószínű mert megnéztem,h Romano Ricci koppinthatott,v neki is így sikerült

Kurkdjian parfümje régebbi,,))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 25.

Kurkdjian parfümje régebbi,,))

Lina6

2017. május 19.

Ez az illat nagyon szexi. :) Ezt még sosem mondtam egy parfümre sem.
Nagyon kell nekem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 19.

Ez az illat nagyon szexi. :) Ezt még sosem mondtam egy parfümre sem.
Nagyon kell nekem!

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.