Maison Francis Kurkdjian

Ár:   68 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2019. szeptember 10.

Ár:   68 400 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

„My masterpiece.” (A mesterművem.) - Francis Kurkdjian

Az utóbbi évek egyik legegyedibb parfümje, mely megmutatja, hogy Kurkdjian keze alatt mi minden történhet az ouddal. A kritikai siker sem váratott sokat magára: 2013-ban az Oud megkapta a parfümök Oscarját, a FiFi-t brit ítészektől.

A műalkotás alapja a Laoszból származó oud, mely a legtisztább és legritkább – így a legdrágább fajta. Francis-nak idejébe telt, mire megszelídítette az oud állatias vonásait, és az arab parfümök hercegeként tisztelt alapanyagot palettájának részévé tette. Száraz homokdűnék, illatos harmattan szél és csillagos sivatagi éjszaka – ezúttal nyugati érzékenységgel született az arab parfüm. Bódító és titkokkal teli illat nőknek és férfiaknak.

Illatjegyek: cédrusfa, elemi, oud, pacsuli, sáfrány

4.500 Ft együtt - Maison Francis Kurkdjian Oud
Ár: 4500 Ft , Eladó: KezdoManias
Állapot: Kipróbált, Helyszín: Budapest, fizetés: Posta vagy fox előre utalás után
Maison Francis Kurkdjian Oud fújós
Ár: lásd leírásban , Eladó: Gindir
Állapot: saját üvegéből frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, utalás után postán maradó, foxpost

Rhodesian Ridgeback

2021. július 27.

MFK Oud sorozatának szerintem legjobb, legszebb, leghordhatóbb darabja. Uniszex, de szerintem inkább férfi irányba hajlik. Szerény véleményem szerint ez és az Oud Extrait, amik valóban uniszexek, vagy inkább férfiasabbak, míg az OUD sorozatának többi darabja határozottan nőknek lettek megalkotva.
A legjobb az egészben, hogy ez egy olyan OUD parfüm, hogy azoknak való, akik nem szeretik az OUD alapú parfümöket.
TF Oud Woodjához tudnám hasonlítani csak ez sokkal fásabb, kevésbé édeskés.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 27.

TF Oud Woodjához tudnám hasonlítani csak ez sokkal fásabb, kevésbé édeskés.

arpagon

2020. július 28.

Hát szerintem nyomokban sem tartalmaz valódi oudot. Aranyos blend, de arcátlanul túlárazott.
Kicsit jellegtelen, kicsit tucat, majdnem mély, majdnem szexi... Szerintem olyanoknak való, akik még nem igazán találták meg önmagukat, inkább mesterkélten törekednek arra, hogy valamilyen benyomást tegyenek másokra. Senkit nem kívánok megbántani ezzel, de nekem így jön le a koncepció. Számomra nagyobb a füstje, mint a lángja.
Nekem túl lineáris is, ebben az árkategóriában én sokkal többet vártam. Ha fele ennyibe kerülne, 3 csillagot kapna, így viszont marad a 2. Pedig szeretni akartam...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 28.

Parfuwoman

2020. június 22.

Az MFK ház oudjai az egyetlenek,amelyeket szeretek,persze közülük sem mindet. Talán azért van ez így ,mert Francis K. oudjai inkább a sáfrányról szólnak,mint az oudról. Nem hagyja eluralkodni a medicinális,fémes ,fertőtlenítős vagy éppen istállószagú oudot(rajtam általában ezek valamelyikét produkálja ),hanem az egész illatjegynek inkább csak a gondolata ,”szelleme” van jelen,hogy komolyságot,súlyt adjon az illatnak .
Erről az illatról 2 dologra asszociálok:
a sivatagi,száraz,homokos,egzotikus illatvilág. Máskor pedig az uszoda klórosságát idézi fel bennem,szinte látom,ahogy az uszoda gyönyörű kéksége visszatükröződik valakinek az arcán .
Illatjegyekre bontani nem tudom,egyszerűen értetlenül állok előtte ,mint egy zöldfülű illatmániás .
Enyhén édeskés bukéja van,valamint nagyon éteri illat. Én érzem,tartós ,sillage -ról nem tudok nyilatkozni.
Azt megfigyeltem,hogy borongós napokon(amikből mostanában bőven kijut) szívesebben nyúlok érte .
Tényleg mestermű ,kedvenc parfümőrömtől. 💞

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 22.

Erről az illatról 2 dologra asszociálok:
Tényleg mestermű ,kedvenc parfümőrömtől. 💞

Rainy

2019. március 16.

Semmi köze az oudhoz, de egy csodálatos, vidám és éteri illat. Első illatolásra meghökkentő volt, de pont az elképesztő egyedisége végett szerethető. Nem akar ugyan olyan lenni, mint a többi, nem akar megszokott közérzetet adni. Kibillent a komfortzónádból és olyan érzéseket idéz meg, amit semmi más nem. Kevesen szeretik, de akik igen, azok szerelemmel. Azt hiszem én az utóbbi vagyok...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 16.

nyuszo

2018. december 15.

Ha ez a Mester mesterműve, akkor régen rossz!
Nekem ez egy nagy semmi!
Nagyon vártam, hogy megismerhessem, és csalódás lett első szippantásra!
Ugyanúgy, mint másik 2 igen jól ismert illata is....
Ez eddig 0/3....
:((

De nem vagyok szomorú, hogy nem érzek sürgető késztetést egy Kurkdjian-illat birtoklására, hiszen az árából elég sok, szép dolgot lehet vásárolni....
Pl. ha ragaszkodom az oud-sáfrány kombóhoz, biztos, hogy az Oriflame Intense Oud-ját emelem le a polcról (akciósan 2.500.- Ft !!!) a legfinomabb oudos / sáfrányos unisex illat számomra....
Ha viszont az elemi illatára vágyom (elő szokott fordulni :)) akkor a Replay Stone for him a nyerő (most akciósan 4.000.- Ft)! A legbalzsamosabb férfi illat, amivel valaha találkoztam, naná, hogy időnként magamra fújom, ha olyan a hangulatom!
Ja, és még maradt 60.000.- forintunk....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 15.

Ha ez a Mester mesterműve, akkor régen rossz!
Nekem ez egy nagy semmi!
Nagyon vártam, hogy megismerhessem, és csalódás lett első szippantásra!
Ugyanúgy, mint másik 2 igen jól ismert illata is....
Ez eddig 0/3....
:((

Ja, és még maradt 60.000.- forintunk....

Ascyra

2018. január 30.

Csak mosolygásra késztet a tény, hogy nem szeretem az oud-ot :). Most egyenesen nevethetnékem támad, amiért így meg tudnak tréfálni egyes illatok. Bár elfogult vagyok, de még ezt leszámítva is, valóban mestermű ez az illat, azt kell, hogy mondjam. Hogy miért teszteltem, ha nem szeretem? Csakazértis. Végre egyszer tudjam Mr. Kurkdjian illatára azt mondani, hogy sajnos, nem tévedhetetlen. De megint veszítettem egy játszmát: eleddig az, és márpedig toronymagasan vezeti az élmezőnyt a számomra kedves Orrok között.
Az Oud úgy kezdődik, ahogy vártam: büdös. Nyanyaszagú, régi, ódon, szinte már olyan, mint a korhadó fa édeskés illata. (ezért nem szeretem az oud-ot). Gyorsan kiálltam vele a hidegre, hogy minél előbb távozzon a kezdeti elmebaj és megelőzve a hisztit, elszívtam egy cigit, hogy ne érezzem ezt a fejfájós szagot. Megérte várni: kb. 5 perc leforgása alatt változott át azzá, ami igazából. Egy csodálatosan szép, finom, puha, megfontolt, és érzékeny fuvallattá. Csodás illat. Bár, sosem lesz az enyém, mert ha már ennyi pénzt adok ki egy illatért, az biztosan a Grand Soir vagy a Baccarat lesz (azért ezeket nagyon nem tudja lekőrözni nálam), de az biztos, hogy mesteri. Az Oud úgy válik szerethetővé, hogy egy olyan ember is belebolondul, aki alapból utálja. (hogy lehet ennél nagyobb bókot tenni?)
A hatótáv: bőrközeli, nem fogod belengeni vele a szobát. Hála az égnek, ugyanis, annyira kifinomult, hogy szégyen volna, ha hivalkodó lenne.
Illat: csillagos ötös, rafinált, szégyenlős, finom, dámás, kiegyensúlyozott, nagyvilági, luxus, meleg, kedves, ünnepélyes.
Tartósság: nem tudok nyilatkozni róla, de engem nem is érdekel. Komolyan nem. Tökéletes, úgy ahogy van.
Fiatal lányoknak semmi esetre sem ajánlom. Egyszerűen, maga az illat egy élettapasztalat, egy olyan... évek számához mérhető bölcsességet sugall, hogy értelmezhetetlen volna számomra egy vadóc fruskán vagy egy szexi dögön. Ez nem a vadító nő illata. Ez a felnőtt NŐ illata. Aki bajokon és gondokon is túl van és néz szembe velük nap, mint nap, aki akkor is mosolyog, ha fáj, aki megbékélt a természetével. Kifinomult, kiegyensúlyozott, nyugodt, zen és béke és love... úristen :) Elfogytak a szavaim. (abba is hagyom, mert már ömlengés... Ehelyütt is megérdemli az úriember).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 30.

imsad

2017. július 2.

Nagy elvárásokkal vártam ezt a mintát, ismerve a korábbi sikereit és elismerését. De ez nekem nagyon 'nemgyerebe. Olyan gyerekkorom orvosi rendelőire emlékeztető illata van.
Talán majd pár év múlva adok neki egy második esélyt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 2.

Talán majd pár év múlva adok neki egy második esélyt.

erika0325

2016. október 15.

Rafinált egy illat! Úgy kezdődik, hogy sehogy… szinte alig érezhető, keresnem kell az illatmolekulákat, el is felejtem már, és egyszer csak /ez kb 20-30 perc/ elkezdődik az utazás. Úgy érzem, hogy én vagyok az illat, nem rajtam van, hanem bennem, bárgyú vigyorral élvezem az alakulását. Nem tudom milyen a szillázsa, mivel olyan érzésem van, hogy csak én érzem, csak nekem tárul fel ez a gyönyörűég. Ő az én titkos szeretőm: óv, cirógat,szeret.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 15.

galagonyanya

2016. október 15.

Most nagy gondban vagyok. Többször nekifutottam, legalábbis gondolatban, ennek a kommentnek, és arra jutottam: nem baj, ha értetlenül olvassátok, nálatok már csak én vagyok értetlenebb és tanácstalanabb. Én ugyanis ezt az illatot nem értem. Nem bírom értelmezni, sőt nem is érzem, amit ti. Az első fél percben tényleg gyakorlatilag semmi, ami meg utána jön, az olyan gyógyszeres-sáfrányos izé, oud-nak nem mondanám, de parfümnek sem. Nekem kicsit olyan - erősen elnézést kérek a kifejezésért - kiheréltnek tűnik. Szerintem ami oud, az legyen oud, de ez csak halovány árnyéka az oud-nak. Én szeretem a konkrét illatokat (általában) de ez az alkotás idegesít. Mondom, valószínűleg nem nőttem fel Kurkdjian zsenijéhez, plusz nem kompatibilis a bőrömmel, plusz olyan illatokon szocializálódtam, mint a Shalimar meg a Chanel Coco... nem tudom. Számomra csalódás, többet vártam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 15.

Marcsi66

2016. augusztus 13.

Legalább egyszer az életben szeretnék egy ilyen parfümöt!!!!!!!Nem vagyok szakértő,de ezt a CSÚCSON érzem,addiktív az is biztos.Kevés elemből,Oud a sáfránnyal,pacsuli aláfestéssel,a cédrust nem tudom,hol van,Végtelenül puha illat,amiben gazdagság mélység lapul,de SZELÍDEN,a szépsége halkan csendben tör fel,ami előtt én csak hajlongok. tartós,lehet kapni kisebb kiszerelésben is

UP.sikerült szereznem belőle egy keveset,,,és el kellett dugnom a két felnőtt gyerekem elől,ugyanis a fiam is fújkálná,nem csak a lányom.A sivatag éjszakája mindkét nemnek teremtődött,olyan az illata hogy ölelésre vár,,,megható és vágykeltő,,,akik különlegességek után kutatnak,érdemes kipróbálni,,,tartós

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 13.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színezék. Lila színű.