Maison Martin Margiela

Ár:   $126   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Nyimuska, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. április 19.

Ár:   $126

Megjelenés éve: 2019

Illatjegyek: bors, vanília, fás jegyek, cédrus

23 700 Ft - Maison Martin Margiela Whispers In The Library EDT
Ár: 23 700 Ft , Eladó: Nashuaaa
Állapot: Kevés hiánnyal, kép , Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, posta csomagpont , foxpost

ALettah

2021. április 24.

Könyvmolyként a nevére azonnal ráizgultam - de csalódnom kellett. Rengeteg vanília, egy adag porosság, és a bors csípőssége, ami miatt nem tud puhán átölelni az illat. Rajtam valahogy semmikyen, csak a nagyon késői leszáradása tetszik - puha, édeskés vaníliás bőr illat, de csak akkor érzem, ha az orrom a csuklómra tapasztom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 24.

eheiszki

2021. március 19.

Nemrég vettem itt egy fújóst egy kedves KM-estől és milyen jól tettem hogy nem vettem egyből egy üveggel hanem kivártam a mintámat míg ideér! Ok én elvonatkoztattam attól, hogy a neve mit sugall ugyanis nekem a könyvtárakról rossz, állott levegő jut az eszembe meg szürkeség (egyik pécsi könyvtár, mindegy). Viszont mikor kifújtam, mondom ezt ismerem, van ilyenem! Ez kísértetiesen hasonlít a Prada Candy L'eau parfümre! A plusz para hogy abból is aznap jött meg a sokadik üveg és nyomtam egy minőség próbát a hálóban, azt hittem keveredik a két illat.
Szóval felfújtam a Whispers In The Libraryt bőrre, direkt másik szobában mint ahol a Candy L'eau-t és vártam. Sokat. De bakker ezek nagyon hasonlítanak.. jellegükben... nem, az egész élmény hasonló... viszont a Prada jobban csinálja. Meg kell hagyni, hogy az kifejezetten női illat ez meg unisex, meg a Pradaban van karamell és cukorborsó is talán. Viszont jellegre hasonlóan poros, és cédrusos (a cédrus más illatot kölcsönöz mint a narancs vagy a citrom maga, azt vettem észre). Mivel a Pradat kellemesebbnek érzem, így nem tudok jó szívvel sok pontot adni a Whispers in the librarynak.
A Prada Candy L'eau viszont megszűnt, alig lehet kapni így lehet egyszer eljön az ideje, hogy ráfanyalodok a Library-re és újragondolom, de addig is 3* mivel inkább kellemetlen, mint kellemes meglepetés volt. Így hogy ennyire hasonlít egy már meglévő parfimra, kicsit elment a kedvem. Főleg hogy a már meglévőm jobb.
Mindkettő illatra igaz, hogy igazán akkor válnak kellemessé amikor leszáradnak, bőrközelibbé válnak, és eltűnik a szúró cédrusosság. A Library teljesen leszáradva (kb másfél óra) kicsit hasonlít a régi könyvek lapjainak az illatára, de csak akkor, előtte nem.
Inkább tavaszi, vagy őszi illat, nyáron csak a leszáradása után mennék ki vele az utcára. Télre szerintem kevéske.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 19.

nina 69

2020. október 28.

Az egyik kedvenc illatom. Szerintem nagyom jól sikerült kompozíció. Kellemes, visszafogott, poros, púderes illat. Ennek ellenére nagyon tartós. Nem tudok rosszat írni róla. Akinek van lehetősége próbálja ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 28.

silence

2020. szeptember 16.

Hű, nagyon nem szeretek lehúzni illatot, főként az első véleményezéssel nem szeretném elvenni a kedvét senkinek, de ez az illat borzalom!
A névválasztás nagyon csábító..... viszont az illat abszolút nem azt adja, amit a neve sejtet.
Nos, én szeretek könyvtárba járni.... de ha valóban ilyen illata lenne a könyvtáraknak, tuti nem szeretnék.
Tulajdonképpen én egészen mást vártam. Az illatjegyek böngészése során (bors, fás jegyek, vanília, cédrus) szinte biztos voltam benne, hogy tetszeni fog, de épp az ellenkezője. Én valami egészen mást érzek!
Ez egy erős, pacsulis - pézsmás - vaníliás illat, túlzottan poros háttérrel.....
Erős, tolakodó, agresszív, levakarhatatlan!
Ok, az erős porosságot még talán betudhatnám “könyvtár illatnak” - ódon, ősrégi könyvtárakban talán még felfedezhető a por a könyvek tetején, na de oda meg nem járunk....!
Lehet, hogy velem van a baj: én a könyvek papír - illatát, a frissen nyomtatott könyvek “könyv-illatát” vártam..... igaz is: azt nem egy antik könyvtárban kell keresnem, hanem a könyvesboltokban.
A lényegen nem változtat: az illat akkor is egy nagy nulla számomra, messziről menekülök tőle.... sajnálom, mert sokat vártam tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 16.

Erős, tolakodó, agresszív, levakarhatatlan!

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Geraniol, Isoeugenol, Cinnamal, Citral, Eugenol, Cinnamyl Alcohol, Coumarin
Színezékek: Orange 4 / CI 15510, CI 60730, CI 14700
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol