Marc Jacobs

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   125 ml, 75 ml, 30 ml, 20 ml, 10 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: andrea.horvath79, Módosítva: 2015. április 1.

Kiszerelés:   125 ml, 75 ml, 30 ml, 20 ml, 10 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2011

Illatcsalád: virágos-gyümölcsös

Fejjegyek: grapefruit, zöld jegyek, málna, körte
Szívjegyek: jázmin, rózsa, ibolya, licsi, almavirág
Alapjegyek: pézsma, virginiai cédrus, szilva

15500.-Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
Ár: 15500.- , Eladó: Pirosarany
Állapot: Lásd kép , Helyszín: --, fizetés: Utalás után / postán maradóval küldöm📦(1230-)Nincs személyes átvétel és Foxpost sem
Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh edt 1,2 ml-es gyári illatminta
Ár: 400 Ft + postaköltség , Eladó: parfumvilag
Állapot: új, Helyszín: Budapest, IX., fizetés: Személyes átvétel Bp. (Klinikák metróállomás közelében), vagy posta, foxpost

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

dottya

2023. július 31.

Irodabarát, légies, púderes-gyümölcsös ölelés. :)

Már nagyon régóta szerettem volna kipróbálni az egyik Daisy-t. Engem levett a lábamról a gyönyörű csomagolásuk, illetve Fragranticán néhányukat a Chanel Tendre-hez hasonlítják, amit nagyon kedvelek.

Bevallom őszintén én semmi hasonlóságot nem vélek felfedezni a So Fresh és a Tendre közt (beleértve az EDT-t és az EDP-t is). Ez púderesebb, édesebb és kevésbé friss. A citrusossága nem a Chanel-re jellemző szinte poros, szellős frissesség, hanem a tipikus savanykásság.

Engem inkább a Kenzo Flowerre emlékeztet az édes-púderes nyitása és a domináns ibolya, azonban púderesség szempontjából a So Fresh visszafogottabb, légiesebb így nyárra is ideális. Mindkettőben van egy zöldes aláfestés, ami a Kenzo Flowerben erőteljesebb számora. A So Fresh emelett kevésbé virágos, rózsa és gyöngyvirágmentes, ez által fiatalosabb. Az ibolya mellett a gyümölcsös jegyek dominálnak benne, amiből főként a málna kivehető és egy kis citrusos savanykásság. Sem a cédrust, sem más fás jegyet nem érzek ki belőle.

Úgy tudnám jellemezni, hogy a So Fresh akár a Kenzo Flower fiatalabb, visszafogottabb testvére is lehetne.

Kedvenc valószínűleg nem lesz, de kellemes, irodabarát illat. Olyan napokon is tökéletes, amikor az ember csak enyhe tisztaságillatú szeretne lenni és nem vágyik semmi extrémre. Elalváshoz/Esti parfümnek is szuper, mert van benne valami megnyugtató. Ár érték-arányban pedig szerintem több, mint szuper.
És a csomagolása, te jó ég!! Teljesen odáig vagyok ezekért a cuki kis virágokért a tetején. <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 31.

Irodabarát, légies, púderes-gyümölcsös ölelés. :)

Pannamenoni

2023. március 16.

2 év fontolgatás után vettem egy kicsi üveggel itt krémmánián. Szerencsére a kisebb kiszerelésnek visszafogottabb a csomagolása, nagyon tetszik.
Az illata friss, gyümölcsös, nagyon picit zöldes rajtam, leszáradáskor pedig nagyon finom púderes. Nem bántam meg a vásárlást, de nem biztos, hogy újravenném. Tökéletes mindennapos használatra, én főleg melegebb, napsütéses időben tudnám elképzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. március 16.

estokani

2022. május 5.

A marha nagy virágos bukósisakja ellenére is megvettm és nem bántam meg. Nem húzok vele magam után csíkot. De a férjem igazán sokszor jegyzi meg mennyire jó illatom van. Kifejezetten izgi, hogy ezt csak közelről lehet érezni. Egész napra kényelmes viselet és nem olyan erős, hogy ha mégis hirtelen alkalom szülné az eseményt ne lehetne valami ütőssel megfejelni.
No de magáról az illatról. Ha két szóban kellene megfogalmaznom: tüneményes tündérillat! Nem túl édes, nem túl citrom, semmi nem túl benne. Aki szereti az orrát erra-arra meghökkenteni annak ez egysíkú és unalmas lesz szerintem. De én pont ezért a hihetetlenül kedves idomulása miatt rajongok most. Ibolya. Ő volt a mi kapcsolatunk katalizátora. Tavasszal a kertben szedtem 5-6 szál ibolyát és egyszerűen nem tudtam betelni a páratlan illatával. Akkor döntöttem el, hogy szeretnék valami ibolyás, finom illatot. IGEN, én megtaláltam benne, amit kerestem. A réten hanyatt fekvő finom fűben messziről meg-megérzett mesés virágillat. Én szerencsére kifejezetten érzem benne az ibolyát és néha a málnát is.
Ha csábítani akarsz ne ezt fújd magadra, de tudod milyen az ibolya, szerényen megbújik, és mégis felejthetetlen. Köszönöm MJ!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 5.

Kicsimoomin

2021. október 29.

Az akkor még barátom (mára már férjem) ajándékozott meg egy hatalmas kiszereléssel díszcsomagolásban a testápolóval, amikor jöttünk haza Angliából. Reptéri, egyben vakvásárlás is volt a részéről, mert akkoriban még nem tudta, miket szeretek. Nagyon ügyesen betalált ezzel az illattal, szinte érezni a roppanós gyümölcsöket benne, friss, üde, kedves illat. Üvegbe zárt tavasz esszenciája <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 29.

Feketehattyú

2021. március 21.

Nagyon sokat változott az ízlésem az elmúlt évek során. Megcsömörlöttem az édes ilatoktól, kimondottan a friss, virágos-gyümölcsös illatokat kezdtem megkedvelni.
Kerestem valami újat nyárra és mivel a mai illatokban sorra csalódtam, emlékeimben kutatva régebbi illatok felé kacsintgattam. Ezzel a parfümmel régebben már szemezgettem a szép üveg miatt. Anno ki is próbaltam, de csak papírra fújva és olyan semmilyennek találtam, de most jó pár év elteltével tettem vele egy próbát bőrön is. A kabátom ujján még egy hét elteltével is éreztem, folyamatosan azt szipuztam. :)
Nem kellett sok, hogy beszerezzek egy jó nagy üveggel.
Nagyon hasonlít a Bvlgari Omnia Coralra és valóban, a Chanel Chance tendre-hez is, jellegében mindenképp. Sőt én a Versace Bright Crystal absolu-val is érzek némi hasonlóságot. Friss, pont annyira viragos, mint amennyire gyümölcsös, bájos kis tavaszi-nyári illat.
Szerintem tökéletes a Chance Tendre és az Omnia Coral olcsóbb alternatívájának. Imádom!! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 21.

Nem kellett sok, hogy beszerezzek egy jó nagy üveggel.

quesadilla

2021. február 3.

Legszebb üveg, és az illata is csodálatos. Pont megfelelő mennyiségű gyümölcs és virág, elég fiatalos.
Nekem egyszer 7.órában tesi közben dicsérte meg valaki, szóval tartósságra is elég jó (mondjuk ez változó, szerintem időjárásfüggő)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 3.

betty23

2020. szeptember 21.

3 éve vágyom erre a parfümre, de végre megvettem. Tudni kell rólam, hogy egy ideje utálom a túl édes illatokat (főleg meleg időben), azt meg főleg, ha túl erős egy illat szillázsa. Ez a parfüm viszont nekem való. :) Az üvege letisztult, mégis a kupakja ad neki egy hatalmas pluszt a virágokkal. Amikor kibontottam és fújtam a kupakba, azt hittem rosszul emlékeztem erre az illatra, nagymamás virág illatot éreztem. Aztán magamra fújtam, és pár perc alatt átalakult egy friss, édeskés, kicsit virágos, kicsit púderes illattá. Nekem ez az "ápolt fiatal nő" illat, aki nem próbálkozik túlságosan, természetesen elbűvölő kívül és belül. :D Valóban nem túl tartós, de nekem elég egyszer újrafújni napközben. Tényleg csak az érzi, aki közelebb jön hozzánk, vagy megölel, én az ilyen illatokat kedvelem. A páromnak is tetszik, pedig ő is elég érzékeny az illatokra. Szerintem munkába, illetve a hétköznapokra egy telitalálat. Tökéletes választás lehet tavaszra és nyárra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 21.

Zember

2020. június 17.

Kedves kis parfüm, bájos, igazán tavaszias-nyárias, légies mindennapi illat. Igazán friss, szerethető, annak a bizonyos tiszta illatnak nevezem.
Valahol átmenetet képez számomra a nőies és a fiatal lányos illatok között, nem túl gyümölcsös és nem is túlzóan virágos számomra, így pont ideálisnak bizonyul. Szerintem iszonyat különleges a kupakja, nagyon egyedinek tartom, igazi éke a polcnak. Sajnos nagy hátránya az illatnak, hogy egyáltalán nem tartós, 1-2 óra után szinte nem érzek már semmit.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 17.

vadvirag919

2020. június 7.

Ez tipikusan az az illat, ami tetszik ugyan, de nem éri meg megvenni. Egyrészt annyian használják, hogy az antiparfümista párom is megjegyezte, hogy ő ezt már érezte másokon. Másrészt a tartóssága egy kalap lócitrom - öhm, akarom mondani: a szillázsa egészen bőrközeli, kis hatósugarú, így irodába ideális.
Gonosz vagyok tudom. Én szeretek "jó vásárt" csinálni, és ennél a parfümnél mindig csak azt jut eszembe, hogy oké, 125 ml.t le tudok vadászni kb. 15 ezerért, de az min. csak a felének fog megfelelni, mert a reggeli két fújás 3-4 óra alatt semmivé válik, így jó ha van hordozható üvegben is a táskában, de az meg plusz súly, és egyébként is kinek van kedve ezzel macerálni?! Sokaknak. Rendben. :D Én ennél lustább vagyok.
Így vettem 10 ml.t, tavasszal, amikor eszembe jut fújok egyet-egyet oszt jónapot... Rajtam amúgy is egy zöld, fás, pézsmás egyveleget alkot, virágot és gyümölcsöt nem igazán érzek benne. Olyan esős tavaszi párás napra való.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 7.

khaleesiM

2019. december 31.

Nagyon finom, könnyed, tavaszi-nyári illat. Nem a legtartósabb, de az én 75 ml-es kiszerelésemből bőven van lehetőség frissíteni. 🤷🏼‍♀️
Fújósba áttöltve, azt a táskába dobva sem az üveg nagysága, sem a méretes kupak nem okoz problémát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 31.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. A Wikipédia azt állítja, hogy manapság az oxybenzone a leggyakrabban előforduló allergén a fényvédőkben. További információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Szintetikus, ibolyára emlékeztető illatanyag. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.