Marilou Bio

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Mediline   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mstindigo, Módosítva: 2013. november 6.

Lelőhely:   Mediline
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Ökológiai gazdálkodásból származó összetevői pl. napraforgóolaj, shea vaj, avokádóolaj, narancsvirág, melyek intenzíven hidratálják, nyugtatják és simává varázsolják a bőrt.

Minden bőrtípusra ajánlott.

mstindigo

2013. november 6.

Nagyon kellemes hidratálókrém. Hidratálókrémben natúr-párti vagyok (amúgy ez az egyetlen, amiben mindenképp natúrt próbálok keresni.) Ez ráadásul nem csak natúr, hanem bio is, ehhez képest meglepően olcsó, 1.700 Ft a 30 ml. Kellemes használni, gyorsan felszívódik, nem zsírosít.
Plusz pont, hogy nagyon szépek az összetevők, nincs benne szilikon, ha valakit ez zavarna, sem alkohol, és nem okoz pattikat. (Egy-két enyhén komedogén olaj van csak benne, az is az INCI végén.) Az is jó, hogy a glicerin a 3., és nem az áltanos 2. helyet foglalja el, szerintem 10%-nál biztos nincs több benne, ezért nem szárítja ki a bőrt belülről. Végül ezek miatt vettem meg.
Mínusz pont, hogy illatanyagokat tartalmaz, féltem, hogy milyen lesz, szerencsére nagyon enyhe és kellemes illata van.
A benne lévő növényi olajoknak elvileg van valamennyi anti-aging hatása, de amiből a legtöbb van benne, a Caprylic / Capric Triglyceride és a napraforgóolajnak nincs. Nincsenek benne se növényi kivonatok, se peptidek, se gyulladáscsökkentők, és biztos, hogy nagyon alacsony az antioxidáns tartalma. Szóval kicsit szegényesnek érzem az INCI-t a ránctalanító felirathoz, emellett must have egy antioxidáns szérum.
Gyanítom, hogy száraz bőrűeknek ez kevés a hidratáláshoz, inkább kombinált bőrre ajánlom, ami télen itt-ott hajlamos kicsit kiszáradni.
Azért a pénzért megéri, kellemes, bio krémet kapunk, amit jó használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 6.

Azért a pénzért megéri, kellemes, bio krémet kapunk, amit jó használni.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil