Memo Paris

Ár:   68 800 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2019. november 3.

Ár:   68 800 Ft

Kiadás éve: 2019.

Illatjegyek: grapefruit, ámbra, bergamott, benzoin, labdanum, narancs, sztórax, tolubalzsam, vanília, vörös tea, pézsma, tonkabab, citrom, mate tea, gurjan balzsam

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Tarzicia

2020. február 18.

A nyitánya meglepő, híg citromos víz, kicsit aromás, inkább langyos, mint frissítő, és ebből már tudni lehet, hogy nem kánikulaillat következik. Egy melengető, fűszeres-balzsamos alapon nyugszik az egész, és mintha a főzet alá tüzet raktak volna, és kis lángon lassan melegítenék, ez fokozatosan erősödik.
Van egy szakasza, ami nekem kicsit disszonáns, vagy minimum furcsa: ha beleszagolok, az illatfoszlány eleje még citrusos, a vége pedig már édes, olyan, mintha csak oda lenne biggyesztve, mint Füles fenekére a leszakadt farka. Aztán persze szépen összeáll a kép, a citrusosság teljesen eltűnik, marad egy teás fűszeresség, egy nagyon finom, telt, balzsamos alapon. Érezhető, hogy sokrétű, mégis hihetetlenül kidolgozott, abszolute semmi nem lóg ki a képből. A tea fűszeressége miatt később sem nehezedik el, nem lesz tömör, de egyre jobban beédesedik, és rajtam még egy kicsit púderes is lesz.
Én nem tudok mit kezdeni ezzel az illattal. Kétségtelenül szép munka, nagyon jó minőség, hasonló se sok van, mégsem látom azt a hiányt a palettán, amit ez az illat kitöltene. Nem ugrik be róla életérzés, helyzet, hozzá illő alkalom, kor, stílus, személyiségjegyek, az égvilágon semmi. Lehet, hogy ez direkt jó így, mert ez a fő erőssége, olyan bárkinek bárhová tipusú, ilyennek is lennie kell. Van benne valami egyedi, de annyira nem különleges, hogy kirívó, vagy megosztó legyen. Amúgy szerintem inkább a nőies oldal felé billen, de ha a púderességet kiveszem a képből, vagy valakin nem jön annyira elő, mint rajtam, akkor meg simán illik férfiakhoz is. Még csak annyit, hogy előttem semmilyen palota képe nem jelent meg, se nyári, se téli. Abból a szempontból viszont teljesen egyetértek a névválasztással, hogy ez az illat inkább hűvösebb időre való.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 18.

szeliger

2020. január 25.

A figyelmemet a parfüm iránt Egyboszorka itt lejjebb olvasható véleménye keltette fel. Tea- és fantasyrajongók figyelmét persze, hogy felcsigázza, az üveg gyönyörű, a betűk szedése a múlt század elejét idézi, a kék sárkány pedig Kitiara Skie nevű okos sárkányát a DragonLance sorozatból (nézzétek csak a magyar kiadás borítóját: https://moly.hu/konyvek/margaret-weis-tracy-hickman-az-aranyszemu-magus-sarkanyai). Ezek után nem maradt más hátra, mint irány a mintafiola beszerzése.
A hosszú rákészülés után nagy izgalommal fújtam ki először a parfümöt és talán túl sokat vártam tőle, de maradt bennem egy kis csalódottság. Rajtam a parfüm már az elején nagyon balzsamosan indít, az induláskor a citrusok közül leginkább a bergamot érezhető. Érdekes, hogy amikor tíz perc múlva visszamentem a szobába, ahol a parfümöt fújtam, az illatot egyértelműen kellemesnek és frissnek találtam, miközben a bőrömön ezalatt az idő alatt már sokkal édesebbé és még balzsamosabbá vált. Ettől kezdve végig a balzsamos-gyantás jegyek dominálnak és ettől az egész illat meleg, tüzes lesz, fájdalom, hogy a tea nem sokat mutat magából. Fura módon az én bőrömön a kompozíció a L'Artisan Seville a L'Aube parfümjét idézi, ott éreztem ezt a narancsos gyantás-benzionos illatatot és már ott sem igazán szerettem. A hatósugár magabiztos, a tartósság kiváló, rajtam úgy nagyjából tíz órán át simán működik.
Most mit tegyek? Itt van egy szép parfüm, nagyszerű illatjegyekkel, csak éppen nem az esetem. Ja, és nem Kit sárkánya, hanem úgy tűnik, sokkal inkább Ariakasé:(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 25.

Antioxidánsok: BHT