Montagne Jeunesse

Ár:   1899 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Rossmann, Müller   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lolychan, Módosítva: 2019. április 4.

Lelőhely:   Rossmann, Müller
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Mélytisztító hatású arcmaszk zsíros, kombinált és problémás bőrre. A szén felszínre hozza és eltávolítja a bőr mélyén található szennyeződéseket, a fekete cukor pedig revitalizálja és simává varázsolja a bőrt.

Audry1

2019. szeptember 21.

Ma próbáltam ki először. Azért esett erre a termékre a választásom, mert a Garnier, Balea, Isana, L'oreal stb. márkák aktívszenes maszkjairól nem hallottam/olvastam jókat. Ezt a márkát nem ismertem korábban, árban és mennyiségben végül is nem találtam rossznak, így gondoltam kipróbálom.
Én eredetileg itthon készítettem maszkot magamnak, csak nehéz volt eltalálni a megfelelő arányokat és emiatt nehéz volt leszedni, ezért nem akartam tovább bajlódni ezzel és keresni akartam egy terméket erre.

Mivel hetente egy alkalommal használnám, így egyrészt nem 10 alkalomra lesz elég, ahogyan írták a flakonon, másrészt több idő kell a végleges véleményem kialakításához, de 4 alkalom szerintem elég kell, hogy legyen, úgyhogy majd jelentkezem! :)

Az arcot - ahogyan írták is és józan ésszel is kell - jól meg kell tisztítani, amire én rózsavizet használtam, majd bőrradíroztam, ami után alaposan lemostam langyos vízzel és szappannal, majd szárazra töröltem az arcomat. Ezután álltam neki a krém felkenésének a problémás területeimre, ami a T-vonal és az arc (orr és szem közötti terület a szemüreget kihagyva).
És most a tesztelésem végeredménye.

Maga a krém: Az állaga sűrűbb, mint amire számítottam, épp ezért könnyű vastagabban felkenni, amit írtak is a flakonon. Ennek egy jelentősége van, könnyebb legyen lehúzni a végén. Az illata nekem kellemes, édeskés, nyilván a benne lévő állítólagos fekete cukornak köszönhetően és a parfümnek. Persze egyből érezhető volt mellé az alkohol illata, gondolom a parfüm ezt is hivatott volt elfedni.
A csomagoláson azt írták, 5 perc mire megszárad. Nos, ez nálam majdnem reális volt, 5-7 perc kellett, hogy teljesen megszáradjon.

Száradás után: Lehúzni könnyű volt, de hiába hagytam csak addig száradni, ameddig meg nem kötött a krém rajtam, mégse lehetett egybe nagyobb darabokat lehúzni. Ezért kicsit tovább tartott a leszedés, mint gondoltam. Itt bizonyosodtam meg róla, hogy tényleg nem véletlen kell vastagon felkenni. Aki egész arcra használná, annak nem feltétlen éri meg, hiszen azért kell használni belőle. Amint sikerült kicsit nagyobb darabkákat lehúznom láttam, hogy tényleg szedett ki sok mitesszert, viszont heti szintű bőrradírozásoknak és természetes olajoknak köszönhetően elég sima és szép a bőröm attól független, hogy sajnos a fekete mitesszerek látszódnak, ha nem is olyan mértékileg.
Mivel itt-ott maradt még folt az arcomon, rózsavízzel nagyon könnyen és szépen le tudtam szedni. Aki langyos vízzel próbálkozna, az is tökéletes, mert direkt ilyen esetre kipróbáltam ezt is! ;)

A végeredmény a bőrömről: Nyilván ezek a hámlasztók szárítják a bőrt, amitől azért féltem, hogy túlságosan is, de szerencsére nem igazán tapasztaltam hatalmas szárazságot. Mivel nem a teljes arcomra kentem a krémből, így láttam a különbséget, sokkal mattabb lett a bőröm ott, ahol a terméket használtam. Viszont 2-3 helyen, eddig észre nem vett pattanást fedeztem fel, ami ennyire szembetűnően nem volt ott. Ezeket megcsináltam és hidratálás gyanánt csipkebogyó olajjal bekentem a kezelt felületeket, ahol meg a pattanások voltak oda 100%-os aloe vera gélt kentem.
Nyilván egy ilyen kezelés után foltokban piros lehet a bőr, ami teljesen normális, ez nekem furcsa mód inkább az egyik arcomnál volt szembetűnőbb. Egyelőre nem lett kevesebb fekete mitesszerem, mint volt, de ehhez lehet több idő kell.

Miután lekezeltem az arcom, kellemesen meleg és egyúttal hűvösebb (felfrissültebb) érzést éreztem még 20-30 perccel is a kezelés után (nem zavaró érzés), ami inkább élénkítette a bőrömet érzésügyileg és tényleg kellemes volt. Majd a további használat után derül majd ki, hogy ez egyedi eset volt-e, egyáltalán a krém utóhatása vagy magának a csipkebogyó olajomnak köszönhető. Legközelebb avokádó vagy argán olajjal próbálom ki a hidratálást.

Majd megírom azt is, hogy másnapra milyen lett a bőröm, esetleg kiváltott-e valamilyen nem kívánt reakciót vagy sima és pattanásmentes lett a bőröm.

Egyelőre a leszedhetősége miatt 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

És most a tesztelésem végeredménye.

Egyelőre a leszedhetősége miatt 4 csillag.

Kaolin 0 0

PVP 0 0