Montale

Ár:   19 800 Ft és 29 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 23.

Ár:   19 800 Ft és 29 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2006

Illatjegyek: rózsa, agarfa, pacsuli, mandarin, pézsma, labdanum

Ár: 1500 Ft, plussz posta , Eladó: Balkiss
Állapot: 5 ml, üveg parfümszóróban, frissen átfújva, Helyszín: Mosonmagyaróvár, fizetés: banki utalás után postázom

Rumcajsz

2021. január 20.

2ml tesztelőkém van belőle. jaj. nagyon specifikus lesz ez most, de engem 100%-ban egy rég elfeledett illatra (szagra??) emlékeztet, mégpedig a kiskoromban használt színváltós filctollakra, amikkel ha egymáson át rajzoltál, egy harmadik szín jelent meg :)) annak pont ilyen illata volt és elképesztő, hogy ezt a rég eltűnt emlékképet visszahívta ez a parfüm. de hogy valami használhatót is írjak: keleties alapon, erős pacsuli-pézsma illat. sokan kiemelik a rózsát, végülis érezni, de ez amolyan keleti bazári fűszeres rózsavíz jellegű. egy kicsit az egész illat a tintára emlékeztet (filctollak??). kicsit savanykás-kesernyés, mint a lassan lebomló fakéreg egy mediterrán bozótban. tartós és erős. nem mondom hogy rossz, nagyon érdekes és egyedi illat. személy szerint nem az én illatvilágom, de van benne valami izgalmas. keleti kalandregény főhőse illatozhat így, miközben meghódítja a hercegnőt és megküzd mindenkivel, mindenkivel is. nem venném meg az üveget. de azért még tesztelgetem amíg kitart, talán megtalálom magamban az arab regényhőst :) azért kicsit keleti bazári nekem ez

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 20.

kissditti

2020. november 7.

Mintha mézben fürdenék... Ilyen illata lehet a mennyei mannának... kívánatosnak érzem magam tőle...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 7.

barni8

2020. július 10.

Rózsasziromra, írógéppel írt név. Azanév.

Elégett rózsaszirmok hamuja.

Valahol háttérben marokkói csipkeépületek horizontja.
Faragott, kacskaringós indák karolják egymást.
Földre hullott virágok árnyékai.

Egy szőke nő. Orientális ruhája türkiz, mint a normandiai tenger. Kékeszöld fátyol. Flitterek. Apró arany korongok. Játszadoznak, mint a habokban a kiszáradt csigák kövületei. Csónaksírok.

Egy férfi ül le a titokzatos falakkal árnyalt kertbe. Suhancos, mint a dadogó 16 éves Alain Delon és mégis markáns, mint Bogart, de a komor férfiasság brutalitása és butalitása nélkül.
Afféle Adrien Sahores..csak nyers, félarab változatban.

Szivarozik. Illetve szivarkázik. Abból is a fűszerrel édesített cigarettát, aminek füstje, mint egy indiai füstölő.

Kettejük története.

A megismerkedések, a lángolások, az elhamvadások örökös ismétlései. Ahogy a szerelem véget ér. Mert vagy a harmadik, vagy az elmúlás elvágja a filmet.

De most még szökőkút.
A nő hajában labdánum, balzsamos szuhar.
És mandarint szolgálnak fel.
És a férfi illata, ahogy a szivar agárfás füstje belesimul a pacsulilevelekbe..mert ezzel kavargatja a jeges teát.
Mintha pézsmára öntenél szőlőlevet.

Aztán szól a csapó.
És a filmesek kilépnek a marokkói színtérből.
Ki a világ legszebb városába: Párizsba.
A Montparnasse régi utcáin, a macskakövek vadászni indulnak a lámpafényben.

Azoknak a nőknek..
És azoknak a férfiaknak ajánlom ezt az illatot..

Akik megértik, amit írtam..

Akik készek végig csinálni a filmet..
És még inkább: képesek kilépni a forgatásból, anélkül, hogy belehalnának..
Még akkor is, ha egy részük örökre ott marad.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 10.

Rózsasziromra, írógéppel írt név. Azanév.

Elégett rózsaszirmok hamuja.

Valahol háttérben marokkói csipkeépületek horizontja.
Faragott, kacskaringós indák karolják egymást.
Földre hullott virágok árnyékai.

Afféle Adrien Sahores..csak nyers, félarab változatban.

Kettejük története.

De most még szökőkút.
A nő hajában labdánum, balzsamos szuhar.
És mandarint szolgálnak fel.
Mintha pézsmára öntenél szőlőlevet.

Aztán szól a csapó.
És a filmesek kilépnek a marokkói színtérből.
Ki a világ legszebb városába: Párizsba.
A Montparnasse régi utcáin, a macskakövek vadászni indulnak a lámpafényben.

Azoknak a nőknek..
És azoknak a férfiaknak ajánlom ezt az illatot..

Akik megértik, amit írtam..

Akik készek végig csinálni a filmet..
És még inkább: képesek kilépni a forgatásból, anélkül, hogy belehalnának..
Még akkor is, ha egy részük örökre ott marad.

dalma92

2020. július 9.

Sűrű bocsánatkéréssel tartozom ennek az illatnak. Kb egy éve kiváncsiságból szereztem egy fújóst, mert nem hagyott nyugodni a dolog. És most itt mindenkit meg fogok botránkoztatni, ugyanis én ezt a nyári nagy melegben szeretem viselni leginkább. Valami elképesztően frissítő ilyenkor! Na persze nem a cirtusos, vagy vizes parfümök módján, hanem olyan arab sivatagos, fűszeres, száraz, füstös módon. (Tudjátok, van az az elmélet, hogy a sivatagban forró teát isznak nyáron, mert jobban hűsít, mint egy jeges ital.)
Rengeteg dicséretet kaptam rá mostanában, az elmúlt években nem nagyon emlékszem ilyenre.

2018.
Most hogy pontozzak le valamit, amit én nem érzek, de mások nagyon?
Legnagyobb sajnálatomra rajtam is csak rózsa bújt elő, az is a tömény rózsaolaj-féle. Nyilván nem az érdekelt volna, hanem a névadó.
Tartósságra nincs panasz, de én sajnos csalódtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 9.

2018.
Most hogy pontozzak le valamit, amit én nem érzek, de mások nagyon?
Tartósságra nincs panasz, de én sajnos csalódtam.

Vinike

2020. április 13.

Egy 10ml-s fújós boldog tulajdonosaként írok. És némileg értetlenül toporgok mind az itteni, mind a fragis vélemények előtt. Én is úgy voltam, mint valamelyik előző hozzászólásban olvasható...féltem kipróbálni a Montale ikonját. Hát hiszen hogyan is jövök én ahhoz, hogy egy ekkora vegyi fegyvert magamra fújjak? Aztán mégis győzött a kíváncsiság, hiszen (természetesen) az illat mellett számomra a tartósság a legfontosabb kritérium. Krisztinek ezer hála, meg is érkezett a fújósom, és jelentem, tényleg nem kell félni. Csodás, mélybordó, már-már feketébe hajló bársonyos rózsák, aminek karakteres élt ad örök kísérőjük, az oud. De nem szúrós, nem gyógyszeres oud ez, csak éppen annyira van jelen, hogy a rózsák ne forduljanak át émelyítő bolgár rózsaolajba. Édességnek nyoma sincs, végig megmarad száraz, markáns ereje, ami a kifújást követően valóban ütős tud lenni. Az első 3 órában határozottan jelen van, ami tényleg riasztó lehet azoknak akik nem kedvelik az erős illatokat. De utána sajnos halványodni kezd, este már csak a hajamon érzem amikor kibontom. :( Pedig én nem óvatoskodom vele, nem cseppenként alkalmazom, és bár a kisfújós nem akkora mennyiséget spriccel mint az üveges változat, de 2-3 fújást simán magamra engedek belőle. Valószínűleg a hiba az én készülékemben (bőrömben) van, hiszen ennyi vélemény nem tévedhet. Nagyon sajnálom, mert igazán tudnám szeretni a különcségét, minden finomkodást nélkülöző határozottságát. A 10m-t boldogan elhasználom, de egyelőre nem tervezek belőle nagyobb mennyiséget. A Red nevű kishúga viszont tartósabbnak tűnik rajtam...vele még találkozunk szerintem... :))

Up. No kérem...nem tudom mi volt az orrommal, de most újra kell csillagoznom. :) Bár szerintem nem is az orrommal volt gond, hanem a hideg időben tényleg nem működött rajtam. Ma újra próbáltam, és úgy tűnik az oudnak kell a meleg. Sokkal szárazabb, erőteljesebb, most már egyenrangú a rózsával, és SOKKAL tartósabb is. Jár az 5* :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 13.

Edwin

2020. február 23.

Gyerekek, ez gyilkos! A nyitány - ami 3-4 óra - egy rendkívül erős, intenzív, mély, füstös és sűrű oudos rózsa. Az illat elképesztően tömör, gazdag és sötét. Már-már depresszív, nem is tudom minden nap hordani. Ezen a télen egy 6-7 napot adtam neki. Ilyen időnként használva zseniális. 3 fújás, és 10-12 óra után is húzom a csíkot magam után. Fújás után 6-8 óra elteltével gyümölcsös aromája lesz ennek a pacsulis rózsás lecsengésnek, és az oud teljesen eltűnik. Ennek ellenére mindvégig száraz marad, de picit édeskéssé válik.
Az én vidám természetemnek túl sötét, de mondom, mértékkel, csak alkalmanként használva fantasztikus. 2019 őszén vettem 50 ml-t, amivel a következő 10 évre meg is vagyok black aouddal. Ajánlom, de nem mindenkinek.
Ja, és kérem, senkinek ne jusson eszébe 10 fok felett használni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 23.

Ja, és kérem, senkinek ne jusson eszébe 10 fok felett használni!

lukiteri

2020. január 1.

Nagy Montale,elvetemült oud rajongó vagyok,de ez rajtam csak rózsa,nagyon bántó rózsa. Fürdés után egy kellemesebb pézsma. Sajnos ez nekem nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

LocseiZsuzsanna

2019. szeptember 15.

Nagyon kíváncsi voltam rá mi ez a hype körülötte, és most értem. Igaz, amióta ez kijött, rengeteg más hasonló illat is, pontosan ennek a sikerén felbuzdulva, de ez nem von le az értékéből semmit. Féltem, hogy a rózsa miatt nem fog tetszeni, de ahogy Montale a rózsát közelíti meg ebben a parfümben az eleven, érzéki és fémes. Jéghideg fémbe hibernált rózsaszál, úgy ahogy van, a szirmokkal és a szárral, a zölddel, a levelekkel együtt. Mint egy szonáta. A mélyben dübörgő basszust az aoud szólaltatja meg, mint ez zenei alapot, ami nélkül a mű egy csutkára tekert potméter lenne, ami nélkül minden megfagyna, ha ez nem melegítene bele, nem lüktetne bele felforrósítva az egész kompozíciót. Összegezve totálisan hordható, nem tolakodó mégis ütős alkotás, uniszex és sztem 4 évszakos is. Korosztály: bármelyik. Mostmár nagyon jó árakon is hozzá lehet jutni Montale illataihoz, ez külön szerencse.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 15.

Renike77

2019. április 16.

Mestermű, oud-kedvelőknek kötelező darab!
Unisex, bárkin szépen kibontakozik.
Nagyon erős és tartós, ezt nem kell hordozni egész nap :-).
Aki különlegességre vágyik, próbálja ki.
Nem hétköznapi illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 16.

Mestermű, oud-kedvelőknek kötelező darab!
Unisex, bárkin szépen kibontakozik.
Nagyon erős és tartós, ezt nem kell hordozni egész nap :-).
Aki különlegességre vágyik, próbálja ki.
Nem hétköznapi illat.

Krisztimaci

Korcsoport: >54
2019. március 11.

Én nem tudok szakmai boven kifejtett véleményt írni. Mikor mi bontakozik ki es hasonlók. Se érzékem se ismeretem hozzá.
Azt tudom mondani, hogy tetszik vagy sem.
Igazan szep, nőies virágos aoudos illat. 5*

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. március 11.

Azt tudom mondani, hogy tetszik vagy sem.
Igazan szep, nőies virágos aoudos illat. 5*

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Limonene, Citral, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Benzyl Benzoate, Cinnamal
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol