Montale

Ár:   19 800- 29 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, Módosítva: 2012. január 3.

Ár:   19 800- 29 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyek: mandarin, mósusz, oud, pacsuli, rózsa

Ár: 2000 Ft, plussz ajánlott posta , Eladó: Balkiss
Állapot: 5 ml, üveg parfümszóróban, frissen átfújva, Helyszín: Mosonmagyaróvár, fizetés: banki utalás után postázom
Ár: 1.300 Ft (5 ml); 2.200 Ft (10 ml) + postaköltség , Eladó: sanyi0629
Állapot: 5ml / 10ml fújós saját üvegből frissen fújva, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel Miskolcon, alkalmanként Nyíregyházán

Edwin

2020. február 23.

Gyerekek, ez gyilkos! A nyitány - ami 3-4 óra - egy rendkívül erős, intenzív, mély, füstös és sűrű oudos rózsa. Az illat elképesztően tömör, gazdag és sötét. Már-már depresszív, nem is tudom minden nap hordani. Ezen a télen egy 6-7 napot adtam neki. Ilyen időnként használva zseniális. 3 fújás, és 10-12 óra után is húzom a csíkot magam után. Fújás után 6-8 óra elteltével gyümölcsös aromája lesz ennek a pacsulis rózsás lecsengésnek, és az oud teljesen eltűnik. Ennek ellenére mindvégig száraz marad, de picit édeskéssé válik.
Az én vidám természetemnek túl sötét, de mondom, mértékkel, csak alkalmanként használva fantasztikus. 2019 őszén vettem 50 ml-t, amivel a következő 10 évre meg is vagyok black aouddal. Ajánlom, de nem mindenkinek.
Ja, és kérem, senkinek ne jusson eszébe 10 fok felett használni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 23.

Ja, és kérem, senkinek ne jusson eszébe 10 fok felett használni!

Vinike

2020. január 22.

Egy 10ml-s fújós boldog tulajdonosaként írok. És némileg értetlenül toporgok mind az itteni, mind a fragis vélemények előtt. Én is úgy voltam, mint valamelyik előző hozzászólásban olvasható...féltem kipróbálni a Montale ikonját. Hát hiszen hogyan is jövök én ahhoz, hogy egy ekkora vegyi fegyvert magamra fújjak? Aztán mégis győzött a kíváncsiság, hiszen (természetesen) az illat mellett számomra a tartósság a legfontosabb kritérium. Krisztinek ezer hála, meg is érkezett a fújósom, és jelentem, tényleg nem kell félni. Csodás, mélybordó, már-már feketébe hajló bársonyos rózsák, aminek karakteres élt ad örök kísérőjük, az oud. De nem szúrós, nem gyógyszeres oud ez, csak éppen annyira van jelen, hogy a rózsák ne forduljanak át émelyítő bolgár rózsaolajba. Édességnek nyoma sincs, végig megmarad száraz, markáns ereje, ami a kifújást követően valóban ütős tud lenni. Az első 3 órában határozottan jelen van, ami tényleg riasztó lehet azoknak akik nem kedvelik az erős illatokat. De utána sajnos halványodni kezd, este már csak a hajamon érzem amikor kibontom. :( Pedig én nem óvatoskodom vele, nem cseppenként alkalmazom, és bár a kisfújós nem akkora mennyiséget spriccel mint az üveges változat, de 2-3 fújást simán magamra engedek belőle. Valószínűleg a hiba az én készülékemben (bőrömben) van, hiszen ennyi vélemény nem tévedhet. Nagyon sajnálom, mert igazán tudnám szeretni a különcségét, minden finomkodást nélkülöző határozottságát. A 10m-t boldogan elhasználom, de egyelőre nem tervezek belőle nagyobb mennyiséget. A Red nevű kishúga viszont tartósabbnak tűnik rajtam...vele még találkozunk szerintem... :))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 22.

lukiteri

2020. január 1.

Nagy Montale,elvetemült oud rajongó vagyok,de ez rajtam csak rózsa,nagyon bántó rózsa. Fürdés után egy kellemesebb pézsma. Sajnos ez nekem nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

barni8

2019. szeptember 24.

"Ahogy a rózsát megközelíti..eleven, érzéki és fémes.."- írja Egyikőtök egy kommentben. Igaz. Eképp:
Egy gőzölgő, levegőtlen háremben mázsa felett 40 kilós, török pasik andalognak. Bundás hasukat pergeti a poshadt medence fekete habja.
Rózsaszirmokkal dörgölik ellenállhatatlannak hitt testüket és izzadt hónaljukba pemecselt hervadt rózsa-szír-mokat dörgölnek az arcodba.
A fémes? Aranynak álcázott kutya nyakörveik.

Ebben a "parfümben" semmi kifinomult nincs.
Esztétikátlan.
Szag. Nem illat.
Nehéz. Depresszív. Émelyítő. Ragacs pamacs.
Füst üst.
Áporodott. Az oud ..futtatott lószag.

Egy arab káromkodás.

Próbáltam fent hagyni pár órán át, hogy objektív lehessek.
Objektíven állítom maradandó élmény.

Minthogy egy IC mellékhelyiség is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 24.

A fémes? Aranynak álcázott kutya nyakörveik.

Ebben a "parfümben" semmi kifinomult nincs.
Esztétikátlan.
Szag. Nem illat.
Nehéz. Depresszív. Émelyítő. Ragacs pamacs.
Füst üst.
Áporodott. Az oud ..futtatott lószag.

Egy arab káromkodás.

Próbáltam fent hagyni pár órán át, hogy objektív lehessek.
Objektíven állítom maradandó élmény.

Minthogy egy IC mellékhelyiség is.

LocseiZsuzsanna

2019. szeptember 15.

Nagyon kíváncsi voltam rá mi ez a hype körülötte, és most értem. Igaz, amióta ez kijött, rengeteg más hasonló illat is, pontosan ennek a sikerén felbuzdulva, de ez nem von le az értékéből semmit. Féltem, hogy a rózsa miatt nem fog tetszeni, de ahogy Montale a rózsát közelíti meg ebben a parfümben az eleven, érzéki és fémes. Jéghideg fémbe hibernált rózsaszál, úgy ahogy van, a szirmokkal és a szárral, a zölddel, a levelekkel együtt. Mint egy szonáta. A mélyben dübörgő basszust az aoud szólaltatja meg, mint ez zenei alapot, ami nélkül a mű egy csutkára tekert potméter lenne, ami nélkül minden megfagyna, ha ez nem melegítene bele, nem lüktetne bele felforrósítva az egész kompozíciót. Összegezve totálisan hordható, nem tolakodó mégis ütős alkotás, uniszex és sztem 4 évszakos is. Korosztály: bármelyik. Mostmár nagyon jó árakon is hozzá lehet jutni Montale illataihoz, ez külön szerencse.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 15.

Renike77

2019. április 16.

Mestermű, oud-kedvelőknek kötelező darab!
Unisex, bárkin szépen kibontakozik.
Nagyon erős és tartós, ezt nem kell hordozni egész nap :-).
Aki különlegességre vágyik, próbálja ki.
Nem hétköznapi illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 16.

Mestermű, oud-kedvelőknek kötelező darab!
Unisex, bárkin szépen kibontakozik.
Nagyon erős és tartós, ezt nem kell hordozni egész nap :-).
Aki különlegességre vágyik, próbálja ki.
Nem hétköznapi illat.

Krisztimaci

Korcsoport: >54
2019. március 11.

Én nem tudok szakmai boven kifejtett véleményt írni. Mikor mi bontakozik ki es hasonlók. Se érzékem se ismeretem hozzá.
Azt tudom mondani, hogy tetszik vagy sem.
Igazan szep, nőies virágos aoudos illat. 5*

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. március 11.

Azt tudom mondani, hogy tetszik vagy sem.
Igazan szep, nőies virágos aoudos illat. 5*

Ritus33

2019. január 30.

Brutál erős, tartós illat. De nekem nagyon nem! Túl sok az aoud benne. Nem egy boldog illat, inkább 'befordulós' és szerintem nem uniszex, hanem férfi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 30.

elvanui

2019. január 14.

Na, ehhez van egy aranyos sztorim:).
A városunkban működik egy kis cuki arab boltocska: olajok, díszecskék, füstölőtartók, bakhoor; tudjátok, miféle. Egy morcos egyiptomi srác viszi, nem nagyon tud magyarul, illetve irtó nehéz megérteni, amit mond, pedig én egy nyelvészszörny vagyok. De jó fej. Amikor megnyílt, nekem persze azonnal be kellett mennem körbeszaglászni, főleg az olajokat és a bakhoor-válogatást ( sajnos betege vagyok annak is), és hát egy pár "ez lányok való" fojtóan édes, ragacsos keverék után a lényegre tértem, hogy tudniillik akkor oud-olaj??? Milyen volna, hányféle, milyen származású, stb, jó, persze finoman, udvariasan kérdeztem. Arcszín ellilul, srác levegőért kapkod, tátog, hogyháthogyhát... Honnan ismered te Oud? Itt senki se használ Oud, nem szőke lányok való... Az te nem szereted, neeeeem tudod:)... Szegény szerintem azt akarta kifejezni, hogy nem illendő...:D. Mondom, mutasson egyet legalább, hadd ijedjek meg. Mutatott. Egy a többitől hajszálnyival eltérő, újabb cukros lötyit. Eeez? Ez Oud??? A fekete lyuk, a hatalmas vákuum, a teremtés csodája??? Persze eljátszottam, hogy az ereje taglózott le, mondom, jah, tényleg nem nekem való:). Hát basszus, nem sok köze volt az általam megszokott oudhoz... nem értem, de azóta is jókat röhögök rajta:).
És olyankor azt játszom, hogy Ővele találkoztam ott. Olyan szép lett volna, olyan tökéletes, olyan romantikus. De nem, Vele én egy villamosmegállóban találkoztam jóval az eset előtt, egy negyvenes palin, és meg se kellett kérdeznem, mert a híre megelőzte, egyből tudtam, hogy ő az:). Aztán vettem egy kicsit, és az a tíz milli vagy nyolc éve öregszik velem, és csak egyre szebb. Szárazabb, fogorvososabb, szúrósabb, forróbb, feketébb, mélyebb. Nekem Montale az Oud, mondja bárki nyugodtan, mekkora egy birka vagyok. Lehet, hogy az Igazi nem ilyen, de én így szeretem, és kész. Nála már csak a White Oud nagyobb szerelmem, de ő olyan pajzs, amiről lepattan szinte minden támadás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 14.

Na, ehhez van egy aranyos sztorim:).

Atter76

2018. november 14.

Ez itt kéremszépen' nagyon nem gyerekjáték, két kenés, KENÉS! a fül mögé, és kész a "hogyan sikerült magadra borítanod nagyanyád rózsaolajos üvegcséjét" c. kérdésözön, beterít mindent, és mindenkit, 24 óra után is harsány, mint egy falusi kutya, miközben az égvilágon semmi mást nem érzel magadon, magad körül, magad után, csak ezt az illatot, ami, (itt üssenek agyon), férfiként is meglehetősen tetszik, pedig szvsz nagyon nem uniszex, pláne nem férfi illat.
Illetve biztosan léteznek olyan "férfiak' akiknek ez jól áll, szerintem a többséget a hideg víz leveri ha szembejön az utcán egy férfira fújva.
Még egy illat, amivel a feleségemet a világból ki lehet kergetni, (a másik a Kouros) így egy illatmintával kb nyugdíjas koromig elleszek...:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 14.