Naturissimo

Ár:   3632 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. június 7.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Testápolók

Intenzív bőrfeszesítő, vitalizáló hatású testápoló, amely értékes esszenciális olajokat és aminosavakat juttat a bőrbe. A karnitin valamint az A-, B3-, B5-, B6-, E-, és a fólsav vitaminok a feszes, vitális bőrállapot kialakulását segítik, az un. tartalék zsíradékok lebontása mellett. Alkalmazása: célszerű az ápolandó bőrfelületet naponta bemasszírozni a testápolóval. A cellulit kezelések otthoni kiegészítő bőrápolójaként is használható, növeli azok eredményességét.

Kiszerelés: 250 ml

tukbetty

2019. március 20.

Az illatát imádom, annyira tiszta, de a hatása is nagyszerű! Gyorsan felszívódik és nagyon jól hidratál, valamint feszesít is. Zuhanyzás után nedves bőrre kenem. Évek óta használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 20.

Melis

2017. január 24.

Kellemes illatú, gyorsan felszívódó könnyű testápoló. A kezemre is csak ezt használom, és pihe-puha tőle. Már a másodikat "fogyasztom".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 24.

DianaS

2015. június 25.

Testápolót mindig gondosan választok és ez teli találat volt! Jól táplálja a bőröm, friss illatú, száraz bőrre ajánlom.
Sportoláshoz használva szép feszes bőrt varázsol!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 25.

Sportoláshoz használva szép feszes bőrt varázsol!

eperjeske

Korcsoport: >54
2014. december 1.

Lehet, hogy jó! Lehet, hogy feszesíti a bőrt! Bármilyen hatása lehet a bőrre, rendszeres használt mellett! Csakhogy én ezt sosem fogom megtudni! Annyira kellemetlen vegyszerszaga van ugyanis, hogy egy használat után legalább egy hét kell, míg újra képes vagyok az ellenszenvemet legyőzni és magamra kenni! Egyszer majdcsak elfogy! Aztán ilyet soha többé nem veszek! Van a Biolának egy sokkal jobb testápoló készítménye, a görögszénás, maradok annál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2014. december 1.

Viki000

2013. április 13.

Szerintem is tök jó testápoló. A bőröm bársonyos, feszesebb lesz használat után. Viszonylag gazdaságos is, nem kell belőle nagyon sokat használni.
Ami viszont nem tetszik, hogy felkenés után közvetlenül kicsit ragacsos a bőröm. Ez mondjuk hamar elmúlik. A másik az illata, nem is tudnám jól meghatározni, kicsit gyógynövényes, kicsit fűszeres, de nem mindenki rajong érte a környezetemben.
Szívem szerint 4,5-öt adnék, de mivel annyit nem lehet, legyen 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 13.

Szívem szerint 4,5-öt adnék, de mivel annyit nem lehet, legyen 5 csillag.

Zsenike

2013. április 6.

bár nem vagyok nagy testápoló-fogyasztó, néha kell valami és akkor az már legyen egészséges ^.^
szóval beneveztem erre a termékre. Néhanapján használom, és abszolút jól működik, hidratál, gyorsan beszívódik, én elhiszem, hogy feszesít is, egyedül az illata fura. Meghatározhatatlan fás-fűszeres illat, elég különleges, de én nem annyira rajongok érte, de gyorsan elillan. Mivel csodás összetevői vannak, így nagyon jó terméknek tartom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 6.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthotenic Acid, Niacinamide, Retinyl Palmitate, Folic Acid

Csicsóka gyökerének a kivonata. A magyar wikipédia oldal szerint a csicsóka gumójának regeneráló, hidratáló, bőrnyugtató, bőrtápláló és frissítő hatása van. A CosIng egyszerűen bőrkondícionáló összetevőnek sorolja be.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

A grépfút olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, frissítő, pezsdítő, bőrkondícionáló hatású hatású összetevő.

Európai ciprusból kivont illó olaj. A CosIng besorolása szerint maszkoló összetevő (kellemetlen íz, illat semlegesítése). A Lush holapja szerint viszont a ciprus olajnak tonizáló, dezodoráló, szövet összehúzó és fertőtlenítő hatása van. Az aromaterápiában nyugtató összetevőnek használják érzelmi stressz esetén.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.