Neutrogena

Ár:   4300 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kajmi, Módosítva: 2021. április 28.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Arcápoló krémzselé, mely Neoglucosamine tartalmaz, egy olyan presztízs összetevőt, amely tudományosan bizonyítottan képes kezelni a bőr öregedésének jeleit. Hidratál, támogatja a bőrfelszín sejtjeinek természetes megújulását és csökkenti a melanin termelését, ezáltal javítja a bőr tónusát. Ragyogóbb és egészségesebb megjelenésű bőrt eredményez.

emagdi

2023. július 13.

Nálam egy felkenést ért meg ez a krém, mert olyan szinten kezdte irritálni a szemem, hogy bekerült a "sohatöbbet" kategóriába. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. július 13.

zsanna8

2023. február 10.

Éjszakára használom, nagyon szeretem. Nagyon puha, selymes-sima tapintású lesz tőle a bőröm és egységesebb a kinézete.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 10.

wildrose

2022. június 1.

Kellemes illat, nagyon könnyű állagú arckrém, gyorsan és maradéktalanul felszívódik, és elég jól hidratál. Nyári időszakban elég lehet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. június 1.

Sindy6

2022. február 11.

Illata nem tolakodó, hatása pedig 1-2 nap alatt érzékelhető. Kerülni kell a napfényt, illetve sok sok fényvédőt szükséges használni mellette. Én ha napfényre megyek akkor lemosom mindenképp,de a mai nap siettem ezért nem is mostam le és fényvédőt sem használtam.
Amikor hazaértem, akkor láttam még, hogy a szemöldök festékem amit reggelente teszek fel, rákvörös színű lett! Én pedig így közlekedtem a városban.... a krém és a napfény valamelyik pigmentet így átalakította. Úgyhogy óvatosan! Egyébként egységesíti a bőrt és apró csillamokat is tartalmaz. Nem zsirosít és pattanást sem okozott

Update: Végül nem használtam. Semmi értelme csillámokat tenni egy krémbe. Messze kerülöm mostmar ezeket a márkákat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 11.

stabbia

2021. november 4.

Teljes csalódás, mivel egyébként nagyon szeretem a Neutrogena termékeket. Zsíros bőrre vettem, de nem ezt vártam. Ez a krém olyan szinten szárít, mintha még pluszban egy púderes réteget hagyna az arcon. Húzódik tőle a bőröm. Ez tényleg nem jó.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. november 4.

CandyShimmer

2021. október 15.

Meg győzött a leírás és a bright szó 🤣 a bőröm fakó foltos, néha pattanásos, néha zsíros, néha kevésbé. Szóval borzasztó. Szeretnék végre alapozó nélkül mászkálni, de ahhoz szebb bőr kellene 🤣 kipróbálam ezt a krémet az arcradírjával együtt. Hátha egységesebb ragyobgóbb lesz a bőröm. De egyenlőre csak matt puha illatos és hidratált. Ez egyébként egy világos rózsaszín illatos krém, amitől teljesen matt az arcom. Hát elmaradt a ragyogás, meglátom hosszabb távon mi lesz.
Up: nem pontozom le, de így hogy már majdnem elfogyott, azt kell hogy mondjam nem nagy szám. Sőt picit csalódás. De hidratál, szóval egy sima hidratáló krémnek jó, csak ahhoz drága. Ki kell fogni az akciót és akkor megéri. Egyébként semmi olyat nem csinál amit ígérnek a leírásban.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 15.

pomme

2021. szeptember 16.

Aki kitalálta a krémzselét, biztos nem lenne a barátom, annyira utálom ezt a "termékfajtát". Sokadjára adok esélyt az ilyen nesze semmi állagú fejrekennivalóknak (krémnek nem nevezném), de mindig megbánom. Kezdem a jó részével: csillámos :D Nekem ez kb. bármilyen terméknél pluszpont, egy ovis pónihercegnő vagyok, ez van. A krém halványrózsaszín, szuper luxus érzést áraszt :D az illata pedig egy kicsit hasonlít a Bombshells in Bloomra, aminek külön örülök.
A rossz: nem hidratál, ellenben olyan mattra szárad, hogy csak szuperzsíros bőrűeknek ajánlanám, de inkább még nekik sem, mert borzalmas fullasztó réteget hagy az arcon (mint az összes krémzselé). Jobb híján a karomra kentem, ott gyönyörűen mutat a sok pici csillám, de még így is éreztem a vádló tekintetet (már ha a karomnak lenne olyanja), hogy "mit kentél ránk, nyanya, mi ez a szirszar?!" Szóval hogyha valaki zsírmentes csillámos testápolót akar, arra jó, másra nem igazán lehet használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 16.

pniki93

2021. szeptember 2.

Egy termékmintát kaptam a DM-ben. Sosem veszek ilyen vackokat, de ha akad egy termékminta, akkor mindig elcsábulok, hogy hátha most ez jó lesz:D De ez annyira rossz, hogy egy használat után jövök ide írni, pedig sosem szoktam ilyet. Hihetetlen módon erős (az egyébként jó) illata, a szememet a nap végére már irritálta. Hidratálni egyáltalán nem hidratál, teljesen matt arcot kapok. Simának sima a bőröm a rengeteg szilikon miatt, amit egyébként is kerülök. A "bright boost" alapján egy egészséges bőrfényt vártam. Talán a benne levő rengeteg aranycsillám miatt aggatták rá ezt a jelzőt, aminek az értelmét már 15 évvel ezelőtt sem értettem, azt hittem azóta erre már a gyártók is rájöttek. Az itteni képen látom, hogy ráadást tégelyes is, az ára pedig 4000 Ft felett van....:D Hát döntse el mindenki. Tudatos hámlasztóként pedig semmilyen csodát nem vártam ettől a krémtől a benne levő savak miatt sem, de ez egy sima hidratálóként is totálisan elbukott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 2.

tátombák

2021. augusztus 22.

Ahhoz képest, hogy mennyire sűrű és testes a krém, meglepő, hogy milyen gyorsan és szinte nyomtalanul beissza a bőröm. Ezzel minden pozitívumot elmondtam róla. Retinol és tejsavas hámlasztó mellett egy hidratáló nekem elég, ha hidratál mindenféle extra hatóanyagok nélkül. Mintákat kaptam, de nem győzött meg, hogy megvegyem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 22.

Andy88

2021. július 15.

Sajnos nem lett a kedvencem.
Mivel pigmentfoltos az arcom, így nappalra nem merem felkenni. Estére használom (nincs benne fényvédő, és az összetevői miatt erősen javasolt a fényvédő használata is mellé).
Hatása... olyan semmilyen. A bőrhibáimat egyáltalán nem csökkentette, sőt. A csillámos-ragacsos állaga inkább előidézi a pattanásokat.
Olyan érzésem van, mintha eltömítené a pórusaimat.
Pigmentfoltjaim ugyanúgy virítanak az arcomon, mint előtte.
Ráncaim még nincsenek, illetve nem túl mélyek. De ott sem vettem észre változást.
Hámlasztó hatás? Nulla.
A csillogása nekem egyáltalán nem jön be. Felesleges. Az illata is erős.
Egyedül ami talán pozitívum, hogy gyorsan beszívódik.
Nem fogom újravenni. Messze jobb krémek is vannak tőle!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 15.

Sajnos nem lett a kedvencem.
Olyan érzésem van, mintha eltömítené a pórusaimat.
Pigmentfoltjaim ugyanúgy virítanak az arcomon, mint előtte.
Hámlasztó hatás? Nulla.
A csillogása nekem egyáltalán nem jön be. Felesleges. Az illata is erős.
Egyedül ami talán pozitívum, hogy gyorsan beszívódik.
Nem fogom újravenni. Messze jobb krémek is vannak tőle!

Antioxidánsok: Triethyl Citrate
Hidratálók: Glycerin, Acetyl Glucosamine, Butylene Glycol, Dimethiconol
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid, Gluconolactone

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

A Gluconolactone (vagyis a PHA) egy glükonsav, melyet a NeoStrata szabadalmaztatott. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, illetve kelátképző segédanyag, vagyis a krémet stabilizáló funkciója is van. Az AHA-hoz hasonló, de annál gyengédebb, akár rosaceás bőrre is használható hámlasztó, mely gyengéden eltávolítja az elhalt hámsejteket a bőr felszínéről, simává és egyenletessé teszi a bőrt. Kiváló hidratáló, e szerint a kutatás szerint pedig antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik és akár 50%-al megnöveli az UV sugárzás elleni védelmet, sőt, a nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napsütésre sem. Az összetevő az INCIdecoder szerint fokozza más hatóanyagok előnyeit, beleértve az azelainsavét rosacea vagy a hydroquinonét a hiperpigmentáció esetén.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik. Sorbitan Olivate-tal kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban. Cetearyl Olivate-al kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.