Best of Beauty 2019

NIOD

Ár:   13 600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2017. június 28.

Ár:   13 600 Ft
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Lélegző, adaptív hidratáló az arcbőrre, ami akadályozza a Természetes Hidratáló Faktorok (NMF) elvesztését, és egyben pótolja azokat. Az NMF – mely nagyrészt aminosavakból és ásványi anyagokból áll – a bőr természetes védekező rétege a vízvesztés ellen. Ez újszerű megközelítés a hagyományos hidratálókkal szemben, melyek olajokkal és síkosító anyagokkal rejtik el a dehidratált bőrt, a Hydraton Vaccine újjáépíti az arcbőr saját védőrétegét. A NMF pótlása oly hatékony, hogy akár 10-20 évvel is fiatalosabbá válhat az arcunk. A termék a legújabb technológiákat (élesztő kompozit organizmusok, kék alga molekuláris film, havasi gyopár őssejt, nano-cseppfolyosított burmai mangóvaj, stb.) alkalmazza.

Tudi

2019. május 29.

Ettől a krémtől eleinte nagyon jó lett a bőröm, majd mire az üvegcse végére értem, szerintem nagyon hozzászokott a bőröm és ne feszesítette már úgy mint kéne, valószínűleg a szilikontól. Egyébként az nagyon tetszik benne, hogy a bőröm tényleg matt lett. De ár-érték arányban nagyon nincs!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 29.

KatalinRiecke

2018. november 10.

Fura allagu, de nagyon kellemes es hatasos. Ejszakara erdemes hasznalni, rendkivul puha es hidratalt tole a borom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 10.

BTLaura

2018. november 3.

Gépzsír :) Még tavaly a Black Friday keretében vettem egy NIOD csomagban, mert nagyon kell a hidratáló a bőrömnek, de csak most érek a végére. Nyáron, ha csak ránéztem az üvegre már izzadtak a pórusaim. Este használom és csak akkor, ha egyedül alszom, mert sem az illata, sem az állaga nem túl vonzó. A hatása. Nos..hiányzik is, meg nem is. Nagyon mérlegelni kell, hogy az esti nehéz, szilikonos érzet megéri-e, ha reggelre hidratált, puha bőrt kapok. Az ajánlás ellenére képtelen lennék más termékkel együtt használni, még valamit kenni fölé semmiképp, de alá sem igazán.
Nem érzem csodaszernek, azt hiszem nem veszem újra még akcióban sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 3.

Nem érzem csodaszernek, azt hiszem nem veszem újra még akcióban sem.

incifinc

2018. október 28.

A hidratáló! (egy éve!) A fényvédőm fölé szoktam rakni, mert még mindig csillogósom van. Matt, hidratált végeredmény reggel 5-11h-ig.
Már tubusban adják - végre!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 28.

Már tubusban adják - végre!

Amadea

2018. október 4.

Teljesen bevadultam az NMF említésétől, a low-budget testvérmárka, a TO NMF hatalmas kedvencem, gondoltam, a HV ennek lesz a csúcsra járatot verziója.
Ez a szín. Ez az állag. Te jó isten.:D Nem sokszor kerültem gépzsír közelébe, de nekem is ez volt az első gondolatom róla. Meg hogy az üvege pont úgy néz ki, mintha trendi fogyasztótablettát tartanának benne, élmény lesz a maradékot kibányászni belőle.
Habár lassan az üvegcse aljára érek, nem igazán tudom hova tenni, az imádott TO NMF-et nem tudta letaszítani a trónról. A szilikonos állaga miatt hamar elkezdett primerként funkcionálni, selymes, matt bőrképet ad, jó sminkalap (bár annak piszok drága). Fontos kiegészítő információ, hogy az én bőröm hajlamos a vízhiányra, elkél az alapos aláhidratálás, hogy az alapozó ne villogtassa a száraz foltokat, ezért nálam nappali hidratálóként-primerként jól működik ez a krém - de kicsit csalódott vagyok, mert amíg esténként, hidratálóként használtam, be-és kivettem a rutinba/-ból, nem vettem észre, hogy hiányozna a bőrömnek.
Lehet, hogy még éretlen vagyok a NIOD termékeihez, de eddig nálam a TO jobban teljesít (többet is próbáltam, mondjuk, de a HV olyan so-so, a Sanskrit Saponins nagyon nem, a Superoxide Dismutase Saccharid Mist utolsó harmada pedig csípte az arcom - nem, még nem járt le a szavatossága. Szóval három termék alapján talán levonhatok némi kezdetleges következtetést).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 4.

Toposz

2018. május 24.

Nem sikerült megszeretnem ezt a terméket. Olyan jól hangzik a leírás, hogy véleményírás közben csak bambulom, hogy hogy lehet az, hogy nekem ez a termék egyáltalán nem vált be..Éjszakára használtam, smink alá nem mertem, mert nappalra így április-május tájékán szerintem sok.
Nem tudom minek "köszönhető", de nekem apró pattanásokat, illetve rengeteg mitesszert okozott. A gépzsír hasonlat találó, tényleg olyan.. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 24.

Bunny1893

2018. január 27.

Nagyon akartam szeretni!De egyenlőre nem megy!Kb. 3 hete hasznalálom, C vitaminos szérum fölé.Próbáltam önmagában, próbáltam nappali krém alá, fölé, de sehogy sem jó.Amikor felkenem még csíp is.A bőrt nem megbyugtatja, hanem inkább irritálja.Olyan mintha gépzsírt kennék az arcomra, de nem csak az állaga miatt hanem azért mert olyan érzetet hagy maga után, hogy valami nagyon nagyon idegen, és mű dolgot kentem az arcomra.Igaz, hogy utánna nagyon selymes érzés, azonban ez nem a jó értelemben vett selymesség, hanem pontosan olyan mintha műanyaggal kentem volna be az arcom. Tehát nem a bőröm selymes, nem azt teszi azzá, hanem ez a müanyag réteg az, amit tapintok.Ráadásul azt írják, hogy kenjünk fölé nappali krémet, csakhogy ez a krém önmagában is gyakran csinálja azt, hogy pár óra elteltével összegyűlik a bőr felszínén, és lepereg, mint a radírtörmelék.Furcsa nagyon, még eröltetem egy ideig, adok neki időt, figyelem, hogy hosszabb távon van-e jótékony hatása, majd update-elek!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 27.

kneva

2018. január 15.

Amikor legelőször kipróbáltam Jirkánál (köszi Jirka!), tudtam, h meg fogom venni. Így is lett, és most ő a kedvenc Niod termékem.
Egy hónapja használom, reggel-este, és kb a fele üveg fogyott el. Mindenféleképpen kell hozzá spatula, vagy egy kiskanál, ez az üveges kiszerelés nem túl felhasználó barát, (de kinézetre szerintem nagyon professzionális). Borsónyi mennyiséget oszlatok el a bőrömön, mivel nekem zsírosabb a bőrtípusom, így ennyi elég. Nagyon szép, matt lesz a végeredmény, nem síkos, nem csúszós, fényes, nem zavaró benne a szilikon. Meglepően jól felveszi a bőröm. Használok alá szérumot, fölé pedig a Survival 0-t, illetve esetenként a TO NMF-t.
Mindenféleképpen újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 15.

Mindenféleképpen újra fogom venni.

jirka

2017. november 24.

Bőrápolási rutinom új időszámítása saját bevallásom szerint a NIOD termékkel kezdődött. Lassan fél éve használom őket, ezért van már némi ismeretem a működésükben és hatásmechanizmusukban. Nekem elsősorban a bőrnyugtatásban jeleskednek (a többi extra), melyeknek tapasztalatom szerint nem csak instant hatásuk van.
A HV-t augusztus óta használom, 2 hete fogyott el, újrarendeltem. A NIOD-ok sorában ő egy nagyon látványos termék, és erről a tulajdonságáról nemcsak a szilikonok gondoskodnak, vessetek egy pillantást a listára. Aki primert használ, ennél a terméknél elhagyhatja, mert olyan, mint a "2. bőr". Természetesen, aki kerüli a szilikonokat, annak nem ajánlott.
Kiszerelés: Patikai stílusú üveg, fémkupakkal. A nyaka alatt szűkül, oda bőven beül a termék. Én megvettem hozzá a kiskanalat, és nagy szolgálatot tesz az adagolásban.
Állag: Nem krém! A gépzsírhoz hasonlíthatnám színre és állagra, természetesen nem az :) Narancsos-sárgás, enyhe illattal (a színe hasonló a Survival SPF 10 és 0-hoz). Gélesen lágy (mégsem gél), én a kanálról adagolom, igény szerint. Az időjárás változásával a felvitt mennyiség nőtt. Nyáron az 1-2 kanálnyi elég volt, mostanra 3-4 (a NIOD kanál feje rendkívül kicsi). Érdemes vékony rétegben felkenni, bőven elég úgy is. Zsírosabb bőrüeknek mindenképp a kevesebb elég szerintem.
Fénysebességgel szívódik fel, lágy, selymes érzetet hagyva maga után, primer tulajdonságával pedig egységes bőrképet és színt hagy maga után. Én gyakorlatilag azonnal utána használom a Survival fényvédőt, semmilyen ragacsos réteg nem marad utánuk, perceken belül beszívódnak.
NIOD rutinomat TO termékekkel egészítem ki, melyeket éjszakára használok, hogy lassítsam a NIOD-ok fogyását, természetesen anyagi megfontolásból, mert bizony belőlük egy teljes rutin felépítése nem olcsó. A NIOD termékeket folyamatosan vezettem be, nem egyszerre, amint kifogyott valamim, NIOD-ra cseréltem, de hozzáteszem, hogy TO-val hidalom át az időréseket, ha kifogytam, a lényeg, hogy valami NIOD mindig bent legyen. Továbbá nálam a nappali arcápolás kiemeltebb szerepet tölt be, mert a rétegeknek van, hogy 13 órán keresztül is fent kell maradniuk, ezért döntöttem, úgy hogy a szelídebb TO-k csúsznak át, éjaszakára (tökéletesen működnek).
A HV a TO-val is tökéletesen együttműködik, így úgy sejtem, hogy mással is. A deciemes véleményezők között bőven vannak zsíros, pattanásos bőrű felhasználók is, nézzetek rá az ottani bejegyzésekre is.
A HV valamiért engem a Survival 0-ra emlékeztet, a listában vannak hasonlóságok, mégis más. Lista összevetésre a Notepad ++-t használok, tökéletesen lehet vele pillanatok alatt listákat nézegetni.
Maradok kedvenc Connor MacLoad-os idézetemnél: "it's a kind of magic!"

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 24.

Maradok kedvenc Connor MacLoad-os idézetemnél: "it's a kind of magic!"

Antioxidánsok: Alanine, Tocopherol, Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Alanine, Xylitol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!
Alanine a I h

Az aminosavak csoportjába tartozik, vízmegkötőként használatos. Lásd glycine.

Az Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs, mely hidratáló, sebgyógyító tulajdonságokkal is rendelkezik, sőt állítólag serkenti  bőrünk kollagén és elasztin termelését is. Az összetevő hatékonyságát sajnos független tanulmányok nem támasztják alá, a kutatási eredmények mind az összetevőt előállító és forgalmazó spanyol cégtől származnak. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/pseudoalteromonas-ferment

Squalane eo 1 0

Felületi hártya képző anyag.