Paco Rabanne

Ár:   28 490 Ft és 35 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 80 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: silence, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. május 14.

Ár:   28 490 Ft és 35 990 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 80 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 2019

Illatcsalád: keleti, virágos

Fejjegyek: tengeri só, szilva, sárgabarack

Szívjegyek: gyömbér virág, virágos jegyek

Alapjegyek: vanília, borostyán, homok, tonkabab

Ár: 1800/5ml 3300/10ml + posta , Eladó: BTimi81
Állapot: üveg fújósban, Helyszín: Alsónémedi, fizetés: átutalás után postán maradó levélben
Fújósban 🌸 Paco Rabanne Olympéa Legend EDP
Ár: 1800/3300 5/10 ml , Eladó: Csokri
Állapot: Frissen fújt az eredeti parfümömből , Helyszín: Budapest alkalmanként Debrecen vagy Balatonfüred , fizetés: Személyesen posta foxpost

Kicsimoomin

2021. október 13.

Ez egy pofátlanul "itt vagyok" illat, de brilliáns minden értelemben!
A szilva és a sárgabarack versenyt kiabálnak, melyikük a hangosabb, viszont ott a homok, ami nyárias tengerparti hangulatot ad a ricsajnak és az ámbra, ami az egész illatot a nyári napfénnyel süti meg. Ha a nyári naplementének lenne illata, akkor az az én értelmezésemben ámbra lenne. Érzelmekbe burkol, felmelegít, elbűvöl az árnyaival. A vanília ott van alapjegyként, a sót és a virágos jegyeket mindenki lekiabálta a porondról.
Fantasztikus illat, nem minden napra, nem minden hangulathoz, nem minden alkalomra való. Ez nem hiszem, hogy valakinek valóban mindennapi parfüme lesz, nem hiszem, hogy egy zártabb irodában a kollegáknak tapsolna a fülük örömükben, ha a szobát ez az illat töltené be. Márpedig betölti. Tartósságának köszönhetően egész napon át.
Illat, elgondolás, a parfüm mondanivalója, a parfüm üvege, a tartósság abszolút csillagos ötös-öt csillagos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 13.

Ez egy pofátlanul "itt vagyok" illat, de brilliáns minden értelemben!

Anett0721

2021. szeptember 27.

Fújtam magamra a mintából, amit vásárláshoz kaptam. Kókuszos naptej, sem több, sem kevesebb. Az igazi Hawaiian tropic édes, kókuszos illata. (pedig kókusz nincs is benne, ha jól tudom)
Gondoltam, elolvasom az KM véleményeket is. Azóta csak értetlenül bambulok... Volt itt minden: kapros, cefrés, vajas-popcornos, barackos, túl szilvás, fahéjas, tejbegrízes, pálinkás, túl sós..... Jesszus. Mintha minden hozzászólás más-más parfümről szólna. Rajtam meg naptej. Szimpla naptej, durván kánikula illat, totális kókuszbomba. Az első fújástól a leszáradás végéig.

Hihetetlen tanulságos, hogy a bőrkémia, pillanatnyi hangulat, saját szaglószervünk és agyunk kapcsolata mennyire más képet ad egyazon illattal.
Szóval mindenkinek, aki blind buy-ra készül: NE tegye. Ezt tényleg tesztelni kell a bőrön!
4*, mert bár finom, de tényleg semmi extra, minden strandoláskor ilyen illatom van gyerekkorom óta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

Nemtudoommm

2021. szeptember 14.

Amennyire imádom az anyaillatot.. na őt már nem igazán
Kifujaskor nagyon kapros vagyis... brutál kapros
Utána nem szerettem volna megegszer megszagolni..hogy vajon később más-e a szitu azt nemtudom.. 😐

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 14.

Amennyire imádom az anyaillatot.. na őt már nem igazán
Kifujaskor nagyon kapros vagyis... brutál kapros

missorsi

2021. június 25.

Második kedvenc parfümöm jelenleg, szerintem nagyon megosztó illat de én imádom! Illetve ezt azért nagyon meg kell tanulni használni :D egy-két fújás de nem a bőrre hanem csak a levegőbe és beleállni egy pillanatra! Elsőre magamra fújtam kb hármat, hát több méteres körzetemven konkrétan émelyegtek, ill. én magam sem bírtam és lemostam :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 25.

reverzozm

2021. június 16.

Az egyetlen illat, amit rajtam egész nap érezhető, nem tolakodó, enyhén vaníliás, amibe keveredik a só, télen-nyáron használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 16.

Linett21

2021. április 2.

Instant, perverz szerelem! :-)
Komolyra fordítva a szót: egyetlen Paco Rabanne-parfüm se tetszett eddig; az alap Olympeával, a Lady Millionnal és a Pure XS-sel pedig egyenesen ki lehetne kergetni a világból, az egész brandet már leírtam magamban. Aztán egy elborult pillanatomban levettem ezt az üveget a parfüméria polcáról és a bőrömre fújtam. Esküszöm, megfordult velem a világ! Az első látásra szerelem-pasihoz tudnám hasonlítani az érzést, úgy megdobbant a szívem...aztán még sokszor. Emlékszem, kezemet arcom elé vetve mentem tovább a Sparba nagybevásárlásért. Mindenki hülyének nézhetett, hogy a lédig krumpli mérése közben miért nyomom fel ötször a csuklómat az orromba (ez még pont a maszkos időszak előtt volt)... egy utánam álló, éltesebb hölgy rosszalló, összehúzott szemöldöke mindenesetre örökre a retinámba égett...

1 héten belül (ami alatt még további 2-szer próbáltam és, hát, a "hűha"-érzést mindig hozta) beszereztem... nem tehetek róla, muszáj volt...

A lényeg: ez egy szilvás-barackos-zaftos-gyümölcsös-émelyítően édes illat. Megértem, hogy vki itt pálinkát érez ki belőle egy ponton, valóban, de ez leszáradás során - percek alatt - eltűnik. A kezdeti, lesokkoló gyümisség után jön a fahéjas-kakaós-édes-meleg tejbegríz, amit annyira szerettem az óvodában anno :-)
Ezzel együtt is úgy érzem, mégis inkább nyári-koraőszi illat; ezen belül esti, alkalmi, vagy party-vonalon kereshetjük a felhasználási helyét. Munkába nem hordanám, elég megosztó, amolyan "love or hate". Sillage über alles.
Nem érzek benne életkori gátat, szerintem ez 18 és 81 évesen ugyanúgy helytálló, illő, működik.
Tartóssága (rajtam) csillagos ötös (az említett illatmintát még órákkal később és több kézmosás után is éreztem), rajtam 6-8 órát bír nyáron. Ruhán ennél többet is.
Mélységesen alul van értékelve szerintem, őt az alap Olympea csúf kishúgaként tartják számon. (Megjegyzem, én semmi hasonlóságot nem fedeztem fel közöttük. Szerencsére.)
Szerintem egyszer mindenkinek érdemes legalább kipróbálni őt, adni neki 1 sanszot, nekem nagyon-nagyon bevált. :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 2.

Instant, perverz szerelem! :-)

Recsu

2020. október 2.

Szeretem az Olympeákat, az eredeti ami eddig a legjobban tetszett. Ez viszont totálisan a PR Pure XS nekem..legalábbis nagyon emlékeztet rá, így nem érzek benne egyediséget, és már nem szívesen fújom magamra se ezt , se a Pure XS-t. Lehet változik is az ízlésem,vagy megcsömölltem, fogalmam nincs, de sok már ez az erősen édes-sós-vanilíás vonal. Mondjuk a vanilía még mindig jöhet,de kevés a jól eltalált kompozíció. Ez sem annyira az...De a tartóssága neki is kiváló.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 2.

MissKenedy

2020. szeptember 3.

Próbálkoztam vele egy ideig, mert éreztem benne valamit ami tetszett, különlegesnek érzem, de minden egyes alkalommal mikor magamra fújtam tuti volt valaki, aki az alkoholhoz (főleg szilvapálinka) hasonlította. Volt egy barátnőm aki megkérdezte ittam-e a találka előtt mert olyan illatom van.

Remek:D

Úgyhogy hiába tetszik, nem szeretnék mások számára cefre szagú lenni :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

Remek:D

Úgyhogy hiába tetszik, nem szeretnék mások számára cefre szagú lenni :(

vadvirag919

2020. május 22.

Ez pusztulat. Elkötelezett Olympea rajongóként mondom ezt, évek óta használom valamelyik kiadását. Érzem a vaníliát, amihez - gondolom - társul a borostyános tonka, ami nekem ilyen kombinációban kész kínzás. És ez már a jobbik része. A fej az kellemesen indult ugyan, majd pár perc múlva csatlakoztak a többiek, és akkor már igen kellemetlen volt. Szúrós. Most viszont komolyan gondolkodom rajta, hogy az ebédem meg akar.e szabadulni tőlem.
Nyilván nem az eddigi rajongók voltak a célcsoport, pláne nem én, de ez szíven ütött. A világ dőlt össze bennem. Annyira nem illik az Olympeák sorába, hogy azt elmondani nem tudom... vagyis jobban meggondolva illik, a vaníliás tengeri sós homok megvan, de ezt nem biztos, hogy jó ötlet volt "keletiesíteni".
Lecsendesedve egyébként egy sós vaníliás homokot érezek, valami pici beütéssel, ez már majdnem a belefér kategória, de a többi... Jajjj.
Természetesen levakarhatatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 22.

Természetesen levakarhatatlan.

Plenda

2020. május 10.

Nagyon erős intenzív édes illattal nyit, de nekem valami szúrós illat is kijön. Ez tombol jó pár órát és mikor csendesül, az édes rész elillan és kifejezetten férfi illatba csap át rajtam. Nekem ő nagyon nem, de 3 csillagot kap, mert szeretem az Olympea illatok nagyrészét!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 10.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.