Pannonhalmi Főapátság

Ár:   790 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: egyboszorka, Módosítva: 2019. január 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A krém 17 gyógyító tulajdonságú növény hatóanyagokban gazdag, koncentrált kivonatát tartalmazza. Ezek közül az apátsági kertben terem a levendula, a zsálya, a kakukkfű és a körömvirág, és itt történik az esszenciák előállítása is. A krém benzoé, galbanum és indiai nárdus komponense a hagyományos gyógyászat különleges tulajdonságokkal és illattal rendelkező, ma már ritkán használt hatóanyaga volt. A krémalap növényi eredetű olajokból és viaszokból áll.

A készítmény a mindennapos és elkerülhetetlen – orvosi kezelést nem igénylő -, apró, mechanikai, kémiai valamint hőhatásra bekövetkező sérülések (rovarcsípés, kisebb égés, zúzódás, húzódás) esetén a bőr regenerálását és védelmét szolgálja. Illóolajai aromaterápiás (fájdalomcsillapító, stresszoldó, frissítő, légúttisztító) gyógyhatással is rendelkeznek. Ezen tulajdonságaira alapozva a krém fejfájás, megfázás és stressz esetén halántékbalzsamként is ajánlható.

katalin7

2019. július 8.

Elixír. Bármire. Csípésre, száraz bőrre vagy csak úgy. Az illata zseniális, tele van minden földi jóval. A kis üveg edény újrahasználható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 8.

VickyV

2019. május 28.

Ez a kis tégelynyi levendula egy csoda😍
Tényleg hihetetlen hangulata van az Apátságnak is, tökéletes egy kis feltöltődéshez és elmélyüléshez.
Én ezt egész véletlenül próbáltam ki, anyánál pillantottam meg a fürdőszoba polcán.
Brutál tömény hatóanyag, száraz bőrre hihetetlen jó, saját példámból kiindulva ajánlom orrfújásos időszakban nózi alá:), vagy ha SOS segítség kell, száraz ajkakra/könyékre stb. is szuper, bár ezt az illat miatt én éjszaka szoktam tolni😁
Mióta felfedeztem, azóta sóvárgok az újabb kis kirándulás után, és akkor tuti betárazok!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 28.

Ez a kis tégelynyi levendula egy csoda😍

egyboszorka

2019. január 25.

Pannonhalma számomra fogalom. A férjem középiskolai alma matere, egyben az én kolostorok, templomok, középkori várak és romok iránti olthatatlan szerelmem egyik konstans célpontja. Minden évben ellátogatunk a "Szent Hegy"- re, minden évben lenyűgöz a szellemisége, minden évben megkísért a gondolat, hogy milyen csodálatos lenne a könyvtár egyik ablakmélyedésében egy csésze levendulateát kortyolgatva, gregorián énekeket hallgatva régesrégi kódexeket, ősiratokat lapozgatni...
A gyógynövénykert, a Viator, a Pausa, a Galéria, mind- mind megérnek egy misét, hogy stílszerű legyek, séta a gyönyörű épületek között, vagy csak üldögélni a templomban....
Amíg a férfiak a régi emlékeket elevenítik fel, mi, hölgyek az ajándékboltot fosztogatjuk bőszen ( a Bakonybéli Monostor és a Tihanyi Apátság termékeit is árusítják, Gellért Atya gyógyteái a gyengéim....). Na itt figyeltem fel erre a picike üvegtégelyben lapuló zöldes színű kis krémre, amely egy XVIII. századi gyógynövénykrém modern korra hangolt variánsa. Zúzódásra, égésre, bőrpírra ajánlják, kvázi univerzális regenerálókrémként, nekem pedig maga a megváltás jött el ennek a kis gyógynövényes csodának köszönhetően. Télidőn ugyanis a kézujjaim végén a bőr smirglitapintásúvá szárad, a körömágyak berepedeznek, kisebesednek, és miután a körömlakkokat is felettébb szeretem, ez maga volt az instant kínlódás évekig. Ha azt mondom, hogy legalább százféle kézkrémet, csodakencét, drogériás, patikai és gyógyboltos terméket próbáltam ki eredménytelenül, akkor nem túlzok, sőt keveset mondok. Kezelések, pakolások, cérnakesztyűben alvás, minden megvolt, semmi nem segített.
És akkor jött ez a picuri csodakrém, amit a fiúcskák kipirosodott orrára vettem, s amit azért kentem mintegy "véletlenségből" a kezemre napokig, mert szimplán érezni akartam a gyógynövényes illatát (lám, lám, van haszna az illatmániának....). A kezem pedig tökletesen meggyógyult, a kis krém pedig azóta állandó tagja a kézápolókommandónak, csak azért nem egyeduralkodó, mert nagyon testes krém, nehezen szívódik be, ezért a reggeli sietségben nem túl kényelmes, de naponta többször kenem, hetente 2- 3x pedig kesztyűs pakolásként funkcionál...Nagyon kicsi kiszerelésben kapható (10 g), nem is elég túl sokáig, nagy tételben szoktam venni a borocskák, likőrök, fürdősók, gyógynövényteák, kéz- és ápolókrémek, csokoládék és egyéb nyalánkságok mellé. Annak ellenére, hogy az előbb felsoroltaknak is hatalmas rajongója vagyok, ha csak egyetlen terméket vehetnék meg, biztosan ez a krém lenne az....
Számomra ő csodaszer...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 25.

Számomra ő csodaszer...

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

Zöld színanyag.